One Piece - Rozdział 997
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,494

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


https://onepiecechapters.com/manga/one-p...apter-997/

Oficjalna Wersja Angielska:


https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1007923



Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 27-11-2020, 10:47
Sanji jak zwykle kompromitacja w ważnych momentach podczas, gdy rozdział wygrywa Zoro xD Oda chyba serio nie lubi Sanjiego.

Znowu fajne imię po Hamlecie czyli Poker zmarnowane na randoma :/ 

Cały wątek z wirusem zapowiadał się dobrze, ale wyszło z tego tylko przeciąganie pod 1000 rozdział xD Zawsze jak antidotum może okazać się fałszywe to zapewne nadal by znalazł sposób na lekarstwo zwłaszcza, że już Marco zaczyna być aktywny na polu bitwy. Mam nadzieje też, że Apoo nie padnie tylko po jednej technice od Zoro i btw glon nie mógł wcześniej wykonać jakiejś potężniejszej techniki i mieć tą całą zadymę z głowy? Meh. 

Zaraz piraci serca już nie byli na polu bitwy? 

Słowa Yamato o smokach co raz bardziej mnie przekonuje, że Kaido to smok z owocem xd Ona z resztą też. 

Nie kwestionuje tego, że Kaido jest wstanie przenosić wyspy skoro ma umiejętności do tworzenia chmur (widocznie owoc smoka albo rasa smoka daje umiejętności do kontroli żywiołów), ale zrzuci Onigashime na stolicę i co dalej? Nie widzę w tym logiki xd Chyba, że Kaido raczy nam wyjaśnić więcej szczegółów z planu Nowa Onigashima.

Idąc dalej co raz bardziej wieje mi tu Dressrosą. Luffy biegnie i biegnie. Masowe klepanie i bardzo mało starć solowych. Przedłużanie. I co raz bardziej mam wrażenie, że Oda dąży do Kaido vs wszyscy. Tylko w tym przypadku zamiast stopować klatkę serio będzie grupowe nawalnie jednego bossa sojusz + ludzie ze stolicy (ci co przeżyją zrzut oczywiście xD) i będzie hur dur wielka walka o wolność z poświęceniem życia xD Tylko pytanie co tutaj z Big Mom zrobi. Nadal zdrada Kaido wisi w powietrzu. W ogóle zamiast zbędnego z dalszej perspektywy wątku wirusa Oda mógł po prostu dawać po kolei starcia. W 995 na przykład Nami & Usopp vs Ulti & Page One , W 996 Apoo vs Drake , w 997 nie wiem Zoro vs Queen lub King itd.... Wolałbym coś takiego niż skakanie z miejsca na miejsce + off panele. 

Zorotardy w niebie po tym rozdziale 5-/10
Nombre de Dios

Kapitan z nowego świata

Wiek: 30
Licznik postów: 433

Nombre de Dios, 27-11-2020, 11:22
Jeśli Kaido i Yamato są smokami, które mogą zamieniać się w ludzi (ludzio-podobnych), to kojarzy mi się to trochę z Fairy Tail. Tam chyba też było coś takiego. Teraz zastanawiam się czy oni mają w ogóle jakiś owoc. Możliwe, że Yamato nie ma, a odnośnie do Kaido, to sądzę, że Oda specjalnie ukrywa jego owoc i on zostanie pokazany dopiero podczas walki z Luffim. 

Btw Sanji to dla mnie trochę taki Najman. Człowiek mem. Ile razy był już poniewierany, a i tak za każdym razem kończy tak samo.
Czy znamy już przeciwnika Nami? Wydaje mi się, że będzie to Black Maria, bo Sanji nie może walczyć z kobietami, a ktoś musi uratować go (takie nawiązanie do Enies Lobby). Nami raczej nie ma szans z Ulti, więc potencjalnie pasuje tutaj Marysia na jej przeciwnika, choć jej siły nie znamy na razie.
Blade

Piracki oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 588

Blade, 27-11-2020, 12:34
(27-11-2020, 10:47)Taker napisał(a): Nie kwestionuje tego, że Kaido jest wstanie przenosić wyspy skoro ma umiejętności do tworzenia chmur (widocznie owoc smoka albo rasa smoka daje umiejętności do kontroli żywiołów)

@Taker Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś spekulowało się że Dragon ma owoc pogody. Co jeżeli też jest smokiem Big Grin 

Rozdział kolejny ziew, 4/10.
[Obrazek: fUUjweQ.png]
Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 27-11-2020, 13:19
(27-11-2020, 12:34)Blade napisał(a): @Taker Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś spekulowało się że Dragon ma owoc pogody. Co jeżeli też jest smokiem  

Ja zostaje przy logi wiatru lub chmury burzowej
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,494

Mordoc, 27-11-2020, 13:41
Zoro ogarnął antidotum, Chopper wykminił, że lód można roztopić ogniem, niby takie oczywiste a nikt, powtarzam NIKT poza nim na to nie wpadł.
Robienie ze Sanjiego tej dupy, strasznie mi się nie podoba. Rozumiem, że mógł nie spodziewać się pułapki, ale powinien jakoś zareagować, a nie tak randomowo dać się złapać.

Jeśli chodzi o Kaido, to BM kiedyś nazwała go rzeczą, a nie człowiekiem, więc może faktycznie, jest smokiem. Być może BM w trakcie jednej ze swoich podróży spotkała smoka, zainteresował ją i wsadziła do niego jakąś duszę. Kaido mógł zjeść też owoc dający moc tych rogatych olbrzymów.

Jeśli chodzi o Yamato, to w takim wypadku może być w połowie smokiem. Chyba, że Kaido może składać jaja.

O co chodzi z tym królewskim haki? Zoro go użył w końcu, czy ktoś pomylił trzęsienie wyspy z tym?


Edit:
Słowa Marco w wolnym tłumaczeniu:
"Czemu tacy niby mocarze jak wy, tak lamią? Mam wam pokazać jak to się robi?"
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

ARRRGH, 27-11-2020, 15:01
(27-11-2020, 11:22)Nombre de Dios napisał(a): Jeśli Kaido i Yamato są smokami, które mogą zamieniać się w ludzi (ludzio-podobnych), to kojarzy mi się to trochę z Fairy Tail. Tam chyba też było coś takiego.

(27-11-2020, 10:47)Taker napisał(a): Słowa Yamato o smokach co raz bardziej mnie przekonuje, że Kaido to smok z owocem xd Ona z resztą też. 

(27-11-2020, 13:41)Mordoc napisał(a): Jeśli chodzi o Kaido, to BM kiedyś nazwała go rzeczą, a nie człowiekiem, więc może faktycznie, jest smokiem. Być może BM w trakcie jednej ze swoich podróży spotkała smoka, zainteresował ją i wsadziła do niego jakąś duszę. Kaido mógł zjeść też owoc dający moc tych rogatych olbrzymów.

Generalnie smoki w większości uniwersów są w stanie przybierać różne, w tym ludzkie formy. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby OP im w tym wtórował.

(27-11-2020, 13:41)Mordoc napisał(a): O co chodzi z tym królewskim haki? Zoro go użył w końcu, czy ktoś pomylił trzęsienie wyspy z tym?

O nic. Było trzęsienie ziemi, bo Kaido se wyspę wyciągnął, a Brook pomylił to z królewskim haki. Zoro wyraźnie nawet zaprzeczył, że to jego sprawka.
IsshoFujitora

Kapitan z paradise

Licznik postów: 373

IsshoFujitora, 27-11-2020, 23:12
Mam nadzieję, że Kaido w końcu pójdzie na całość od tego moment. Tak na prawdę na całość. Niech pokaże, dlaczego zwą go najsilniejszą bestią na świecie. 
Wygląda na to, że szykuje się walka Zoro z Kingiem albo Queen, jako, że blokują mu przejście. 
Kaido to na 100% smok czy jakaś inna nie ludzka rasa. Co raz bardziej się to ujawnia.
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
Saki

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,438

Saki, 28-11-2020, 00:36
(27-11-2020, 23:12)IsshoFujitora napisał(a): Wygląda na to, że szykuje się walka Zoro z Kingiem albo Queen, jako, że blokują mu przejście.

Myślę, że raczej w tym momencie Marco zgarnie co najmniej Robin i Zoro i odwróci uwagę Kinga, dzięki czemu ta dwójka będzie się mogła wygodnie usadowić tam, gdzie Oda uwidział sobie ich miejsce. Obstawiałbym, że Robin może wyciągnąć Sanjiego z tarapatów, ale to tylko taki mój strzał.
   ▲
▲▲

 
Keisiak

Kapitan z nowego świata

Wiek: 26
Licznik postów: 415

Keisiak, 28-11-2020, 17:11
Powiem szczerze, że jestem zawiedziony faktem, iż Apoo został zdjęty na hita przez Zoro. Liczyłem na jakąs ciekawą walkę między nim, a Drake'm ale wygląda na to, że nic z tego...
ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

ARRRGH, 28-11-2020, 18:29
(28-11-2020, 17:11)Keisiak napisał(a): Powiem szczerze, że jestem zawiedziony faktem, iż Apoo został zdjęty na hita przez Zoro. Liczyłem na jakąs ciekawą walkę między nim, a Drake'm ale wygląda na to, że nic z tego...

To trochę zależy od tego, jak na to spojrzeć. Bo z jednej strony oczywiście silna postać schodząca na hita, to średnia opcja. Ale z drugiej trzeba pamiętać, że to nie było czyste 1 na 1, tylko Zoro zaatakował Apoo, który był kompletnie zaabsorbowany obroną przed atakami Drake'a. Pytanie czy czasem gdyby Apoo się ponownie obronił, nie byłoby to nawet gorsze dla fabuły?

Ale zgadzam się, że generalnie fajniej byłoby zobaczyć zupełnie inną choreografię walki z Apoo, ale mamy MF p.2 i za dużo postaci, więc Oda będzie niektóre chował na hita :/
Light D. Moon

Wilk morski

Licznik postów: 86

Light D. Moon, 28-11-2020, 18:32
okładka zabawna ^^

Cała ta scena ze zdejmowaniem Kimona została trafnie przewidziana w internecie, więc jednak było to odniesienie do japońskiej kultury. Czemu nie pokazano ? Chcę zobaczyć jakie ataki ma Black Maria : p  Mimo wszystko liczę na to, że Sanji przezwycięży swoje słabości i zaliczy tu progres. Będziecie jeszcze z niego dumni, zobaczycie ^^

Pani z gorilla smile wygrała design dzisiejszego rozdziału xD Choć żyrafa i kura dalej na prowadzeniu ^^ Z resztą dzisiejsze Smile tak samo olane jak poprzednie xD Co oni sobie myślą idzie na nich kolo który jest wart tyle co prawa ręka Yonko... " no pokonamy go i dołączymy do flying six" - _ - 

głosem Usoppa : AAAAAAA DORO!!
może tym razem nie było to haki, ale coś czuję że to jest zapowiedź tego że niedługo Zoro może odblokować conqueror haki ^^

whaaaat? Kaido podniósł wyspę na Kinto? ale jak można podnieść wyspę? przecież wyspa nie pływa po wodzie xD 
nie za bardzo rozumiem co on chce zrobić. Samuraje zatopili swoje statki- wygrana albo śmierć. a teraz jak polecą nad ląd to będą mogli zwiać. z resztą co on zrobi z tą wyspą? zrzuci ją na stolice? a to czy onigashima też się nie rozwali? czy delikatnie posadzi wyspę  niszcząc tylko miasto pod sobą? 

Może rzeczywiście kaido jest smokiem a ludzką forme przyjmuje tak samo jak ten typek co pilnował mostu i zbierał broń ^^

no i przerwa...
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Keisiak

Kapitan z nowego świata

Wiek: 26
Licznik postów: 415

Keisiak, 28-11-2020, 19:51
(28-11-2020, 18:32)Light D. Moon napisał(a): Chcę zobaczyć jakie ataki ma Black Maria : p

Jeśli dobrze widziałem to Sanji wpadł w jakąś kleistą siatkę? Może to hint, że Maria posiada jakiś pajęczy owoc? #BlackWidow?
Light D. Moon

Wilk morski

Licznik postów: 86

Light D. Moon, 29-11-2020, 02:14
(28-11-2020, 19:51)Keisiak napisał(a):
(28-11-2020, 18:32)Light D. Moon napisał(a): Chcę zobaczyć jakie ataki ma Black Maria : p

Jeśli dobrze widziałem to Sanji wpadł w jakąś kleistą siatkę? Może to hint, że Maria posiada jakiś pajęczy owoc? #BlackWidow?

raczej posiada owoc związany z dinozaurami albo innymi mamutami (choć tego to ma Jack) no chyba że komuś przychodzi na myśl jakiś antyczny pająk ^^


widzieliście już powrót legendy z nową teorią odnośnie przyszłych wydarzeń? ^^

https://www.youtube.com/watch?v=W9fr5cZ1...ceTheorist
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź