One Piece - Rozdział 999
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 629

wuzzek, 20-12-2020, 19:06
https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1008130 link do oficjalnego tłumaczenia
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
zaraki

Wicekapitan

Licznik postów: 182

zaraki, 20-12-2020, 20:38
Jak tak sobie przeglądam kadry kolejny raz, mam wrażenie, że ani King ani Queen nie są w stanie pokonać Marco. Na dodatek zabiera Zoro na górę choć wcale go nie zna, a i tak wierzy że jest w stanie coś zmienić.
Nombre de Dios

Kapitan

Wiek: 27
Licznik postów: 311

Nombre de Dios, 20-12-2020, 23:51
Mnie zastanawia 1 kwestia. 
Najpierw dostajemy informacje gdy Kaido przenosi wyspę, że smoki mają umiejętność, że wytwarzają te specjalne chmurki. Potem dostajemy info, że Kaido ma mythical fish fish fruit. Muszę przeczytać oficjalne tłumaczenie odnośnie do wcześniejszego rozdziału, bo dla mnie nie trzyma się to teraz w ogóle logicznie. Skoro Kaido jest rybą to dlaczego ma umiejętności smoków? Chyba, że Oda stosuje się do dyrektyw UE i sam też zalicza inne stworzenia do gatunku ryb.
 
Cytat:W Unii ślimak jest rybą. ... Na wniosek Francuzów Komisja Europejska zaliczyła pospolitego ślimaka winniczka do kategorii ryb lądowych. Komisja zmieniła klasyfikację gatunkową winniczka, by Francuzi mogli dotować hodowle ślimaków, tak jak dotuje się rybołówstwo.
Odachi

Imperator Podziemia

Licznik postów: 555

Odachi, 21-12-2020, 00:55
Bo to jest mityczny karp, który zmienił się w smoka dzięki swojej wytrwałości :p Powyższe posty, które o tym piszą to nie żart. Nam moze się to wydawać dziwne, bo nie jest to mit z naszego kręgu kulturowego, ale myślę, ze dla azjaty to równie zrozumiałe jak dla nas żaba zmieniająca się w księcia.
Yami

Nowicjusz

Wiek: 22
Licznik postów: 5

Yami, 21-12-2020, 15:54
According to Chinese mythology, the Dragon’s Gate is located at the top of a waterfall cascading from a legendary mountain. Many carp swim upstream against the river’s strong current, but few are capable or brave enough for the final leap over the waterfall.  If a carp successfully makes the jump, it is transformed into a powerful dragon.  A Chinese dragon’s large, conspicuous scales indicate its origin from a carp.

The Dragon Gate Legend in Chinese mythology.
The story describes thousands of Koi fish relentlessly swimming upstream the yellow river current. At the end of their journey they encounter a massive waterfall. Most of the Koi give up and let the river's current carry them away. A few persist and carry on trying to reach the top of the waterfall.After hundreds of years, a single Koi reaches the top.The gods recognize this Koi for its determination and bestow upon it the gift of transformation into a dragon Because of its bravery, the Koi is also oftentimes associated with Samurai.

Przypomnijmy sobie posąg smoka przy pałacu Neptuna. Pomimo, że wyglądało to naturalnie to i tak nikt nie miał żadnych wątpliwości co do jego pochodzenia, a teraz wszystko może być jasne.
IsshoFujitora

Kapitan

Licznik postów: 364

IsshoFujitora, 22-12-2020, 09:59
No I wiemy w końcu, dlaczego Kaido nie może zostać utopiony jako użytkownik owocu. To chyba jedyny model owocu, który pozwala na pływanie?
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,415

Mordoc, 22-12-2020, 11:13
(22-12-2020, 09:59)IsshoFujitora napisał(a): No I wiemy w końcu, dlaczego Kaido nie może zostać utopiony jako użytkownik owocu. To chyba jedyny model owocu, który pozwala na pływanie?
A przynajmniej pozwala na oddychanie pod wodą :p
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 77

Light D. Moon, 22-12-2020, 23:13
(22-12-2020, 09:59)IsshoFujitora napisał(a): No I wiemy w końcu, dlaczego Kaido nie może zostać utopiony jako użytkownik owocu. To chyba jedyny model owocu, który pozwala na pływanie?

Raczej woda dalej go osłabia, w końcu każdy użytkownik owocu jest osłabiany przez kamień morski i wodę morską. Kaido może mieć mitycznego zoana model ryby, to i tak nie będzie odporny na typową słabość użytkownika owocu. Może oddychanie pod wodą przejdzie ^^ 
Wątpię w to, że Kaido zanim przypłynął na wano miał formę ryby, a jak wodospadem wspiął się do góry to zamienił się w smoka xD  Oczywiście przy założeniu jakie napisałem nie mogło by się tak stać, więc pewnie ta transformacja mogła być możliwa dzięki pokonaniu jakiegoś trudnego wyzwania przez Kaido, że aż przebudził swój owoc (nie wiem/ nie pamietam jak działa obudzony owoc u zoanów).
Jako że kaido praktycznie sobie lata w powietrzu sądzę, że w jego rybiej wersji też tak potrafił... choć sam się krzywię na swój koncept ^^  
Aż jestem ciekaw.. chce zobaczyć retrosy jak Kaido groźny pirat walczy w formie karpia, albo w formie hybrydy człowieka i karpia xDDD i używa SPLASH ^^ i jeszcze raz SPLASH i final atak: FINAL SPLASH!!!

a może rzeczywiście jest to unikalny zoan, który pozwala pływać (podobnie jak unikalna Logia czarnobrodego, który potrafi wchłaniać moce... tylko że ma słaby punkt w postaci braku odporności na randomowe ataki).
Kaido byłby w tedy mega OP. wskakuje do wody i dziurawi kadłuby statków i po robocie, użytkownicy owocu sie chowają. Nawet białobrody by przegrał na morzu ^^ a Marco zrobił by fruu i by krzyczał: OJADŻIIIIII!!!!!
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Odachi

Imperator Podziemia

Licznik postów: 555

Odachi, 23-12-2020, 14:41
To byłby dobry motyw, że transformacja wynikała tak na prawdę z przebudzenia owocu, a nie tylko unikalnej własności tego mythical zoan. Do tej pory mieliśmy jakieś mierne przebudzenie w Impel Down i przebudzenie Dofli, który zmieniał otoczenie w nici. Nic dziwnego, że pierwsza rzecz jaka się nasuwa, jest taka, że przebudzenie Luffiego, to pewnie wszystko będzie zmieniał w gumę (nic ciekawego). Przebudzenie karpia w smoka pokazywałoby pewną różnorodność. Może Luffy będzie mógł rozciągać czasoprzestrzeń, albo coś jeszcze mniej oczywistego.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,415

Mordoc, 23-12-2020, 17:03
Ja jednak chciałbym, żeby przebudzenie owocu Kaido było czymś jeszcze fajniejszym. Jeśli chodzi o moc owocu, to postrzegam go w podobny sposób do tego, który posiadł Tamago. Ewolucja jest wpisana w jego podstawową moc.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Saki

Shichibukai

Licznik postów: 1,325

Saki, 24-12-2020, 04:05
Ja to bym chciał, żeby w ogóle się okazało, że Kaido, kiedy zjadł owoc, był takim tam sobie zwykłym ziomeczkiem i transformacja nie tylko zmieniła go z karpia w smoka, ale również z człowieka w to, czymkolwiek jest teraz (w zasadzie to dalej nie wiemy).
   ▲
▲▲

 
Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 77

Light D. Moon, 24-12-2020, 16:01
(24-12-2020, 04:05)Saki napisał(a): Ja to bym chciał, żeby w ogóle się okazało, że Kaido, kiedy zjadł owoc, był takim tam sobie zwykłym ziomeczkiem i transformacja nie tylko zmieniła go z karpia w smoka, ale również z człowieka w to, czymkolwiek jest teraz (w zasadzie to dalej nie wiemy).

Właściwie to wydaje się, że Kaido był zwykłym ziomeczkiem w załodze Rocks'a, nie był gwiazdą taką jak Białobrody czy Big Mom. Jego znaczenie pomału zaczęło rosnąc po rozpadzie załogi i pewnie nie bez znaczenia jest tu otrzymany owoc.
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 629

wuzzek, 03-01-2021, 18:16
za  godzinę wjeżdża oficjalne tłumaczenie r 1000. zabawne jest, że do tej pory część osób idealnie przewidziało rozwój wydarzeń, np przeniesienie fabuły z oniggashimy do stolicy (ale kto by przewidział przeniesienie całej wyspy XD), a inne oczekiwania, szczególnie co do walk, totalnie się rozjechały i nie ma najmniejszych szans na realizację ich Smile
(18-12-2020, 12:54)Patrikorn napisał(a): Robin i Brook leca do zamku, czyli mamy przeciwnika dla Black Marii xd

gdzieś już to widziałem!

https://www.youtube.com/watch?v=YG0K4k9292s
(18-12-2020, 14:10)Matias Torres napisał(a): Mitycznego owocu ryby chyba prawie nikt się nie spodziewał. Skoro to miał być ten wielki dług, to obstawiam, że w dzień upadku Rocksów Kaido zyskał na tym coś więcej, niż samą moc owocu, np. może bez niego w ogóle by wtedy nie przeżył, albo potrzebował go, żeby osiągnąć jakiś ważny dla niego cel.

nakierowałeś mnie na myśl, że BM przeniosła fragment/duszę Rocksa do ciała Kaido albo ich jakoś połączyła, przez to jeden albo drugi ma u niej dług Smile chociaż słowa, że traktuje go jako młodszego brata mogą temu przzeczyć Big Grin
 
(19-12-2020, 16:01)Mordoc napisał(a): "The concept of Magikarp evolving into Gyarados is based on the ancient Chinese tradition that the carp would evolve into a dragon after swimming upstream."

Czyli wszystko się zgadza, Kaido miał owoc ryby, która wyewoluowała w smoka płynąc pod prąd w górę rzeki. W końcu, żeby dostać się na Wano, trzeba pokonać wodospad.


to jest świetne!


a propos, czy Oda już dawno nie zdementował, że nie będzie żadnego owocu, który pływa oraz logii wody?
(22-12-2020, 23:13)Light D. Moon napisał(a): Aż jestem ciekaw.. chce zobaczyć retrosy jak Kaido groźny pirat walczy w formie karpia, albo w formie hybrydy człowieka i karpia xDDD

tutaj się kłania rysunek luffiego przedstawiający ryboluda XDDDDDDDDDDDDDDDD
(24-12-2020, 16:01)Light D. Moon napisał(a): Właściwie to wydaje się, że Kaido był zwykłym ziomeczkiem w załodze Rocks'a, nie był gwiazdą taką jak Białobrody czy Big Mom. Jego znaczenie pomału zaczęło rosnąc po rozpadzie załogi i pewnie nie bez znaczenia jest tu otrzymany owoc.


był - garp wymieniał go w czasie flashbacków na reverie jako jednego z tych, którzy w rocksach wyrobili sobie imię
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Kaioken

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 30
Licznik postów: 446

Kaioken, 10-01-2021, 09:58
994 - Chap w porządku choć bez rewelacji. Kaido chyba stracił trochę energii, stąd przemiana zwrotna, innego wytłumaczenia nie widzę, m. Appo został nieźle wrobiony choć niespecjalnie interesuje mnie ten wątek. Wolałbym, aby w końcu zaczęło się rozstawienie walk słomkowych o ile to się wogóle wydarzy, m. Yamato jest dobry, ale coś mi się wydaje, że Kaido potrafi to zmienić jakąś magiczną formułą.

995 - Początek chapa jest obiecujący, Sulongi co przybyły na pomoc wyglądają wspaniale, m. Ciekawe o co chodziło Mamie z tym, że nie ma dusz, aby walczyć z Marco. Usopp jaki head dostał, co za panel xD Nami byłem przez chwilę pewien, że powie to co chcą .. co do końcówki to zbytnio mi nie pasuje. Tama powinna czekać na wieści czy udało się uratować kraj od głodu, a nie biegać po Onigashimie .. Słomkowi zaczynają poważnie obrywać, m.

996 - Pierwsza połowa chapa dość zwyczajna. Ogólnie mam wrażenie, że za długo ta akcja z ucieczką Yamato z Momo trwała .. pół rozdziału, m. Potem nareszcie Law tyle, że też dalej nic konkretnego, bo nie ten kamień xD Mam wrażenie, że ten chap jest tylko po to, aby pokazać co się mniej więcej dzieje w różnych miejscach. Yamato chyba o mało co nie chciała się przemienić. Mam nadzieję, że będzie Franky vs Sasaki jeden na jeden. Big Mom leci prosto na dach .. to akurat było ciekawe.

997 - Trochę lepiej się dzieje. Sanji jak to Sanji, wiadomo xD Zoro ma kozacki panel tylko, że wolałbym aby to było w czasie normalnej walki, a nie zdjął Apoo, który był zajęty kompletnie czymś innym, m. Ostatnia strona epic, aż takiego sajgonu z przenoszeniem wysp się nie spodziewałem. Nie wiem dlaczego tyle ludziom nie podobają się bieżące chapy i piszą, że to jest to samo co Dressrosa. Przecież musi być jakaś groza ze strony Kaido i różnica jest taka, że tutaj jest wszystko na kilka razy większą skale, bo to w końcu arc Yonkou. Póki co jedyne co mi brakuje to porządne rozstawienie walk z King'iem i Queen. Trzeba też dodać fakt, że ta Manga ma 1000 chapów już i niektóre schematy będą się powtarzać, a mimo tego trzyma wciąż dobry poziom, m.

998 - Wow, w końcu to na co czekałem czyli kolejny etap tej finałowej walki. Zaczyna się fajne rozstawienie walk, Sasaki wygląda przeepicko ^^ Jinbe ma kociarnie, a Sanji chyba postradał zmysły, aby flirtować z wężami, m ^^ Co do ostatniego kadru to jak się domyślam Ace sam nie przylazł bić się z Kaido.

999 - Chapter przeepicki. Teraz po tych małych retrosach nabrałem w pełni zaufania do Yamato, m. Wogóle co za rozdział, ile się działo. Dwa retrosy w jednym chapie nie byle jakie, katastrofy ruszają w końcu do walki i na koniec groza dwóch Yonkou czekających na Luffy'ego XD Sztos chap, m.

1000 - Niestety tego chaptera nie przeczytałem i nie przeczytam. Mam chorego w domu i w związku z tym nie mam warunków na to, aby się skupić na chapterze. Wczoraj, aby przeczytać do końca chap 999 musiałem przerywać go trzykrotnie, m. Mój maraton szlag trafił i nie przeczytam chaptera 1000 dopóki nie będę miał kolejnego, m. Skoro nie mogę czytać na bieżąco i niewiadomo kiedy zacznę, to w ten oto sposób kończy się moje komentowanie na tej stronie. Anime póki co będę oglądał wtedy, kiedy bede miał na to warunki, m. Manga musi na mnie poczekać. Żegnam.
[Obrazek: 74f7b8cc51e980a8066d3ef8161abf78a10fd914...571312.jpg]
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź