One Piece - Rozdział 1004
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,553

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


https://ww8.readonepiece.com/chapter/one...pter-1004/

Oficjalna Wersja Angielska:


https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1008519Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Matias Torres

Podporucznik

Licznik postów: 28

Taker

Komandor

Licznik postów: 189

Taker, 12-02-2021, 12:06
Nie ma co się o Tamie rozpisywać. Ot wykorzystała swoich wcześniej pozyskanych  ludzi i realizuje dość spodziewany przez większość plan. Oby to nie działało na zwykłych użytkowników Zoanów. I tutaj też pojawia się pytanie jaki jest limit Dango? 

Miło zobaczyć co się dzieje w innych walkach, ale zabrakło mi Jimbe. Może w następnym rozdziale. 

To ciągłe wspominanie ostatnio o Robin brzmi jakby Oda nagle sobie przypomniał, że pani archeolog jest  jednym z kluczy do One Piece xd I nadal czekam aż Oda wymieni Sanjiego z Robinkiem. Nadal nie rozumiem po co to jest. Mógł od razu go wrzucić na Queena bez zbędnego przedłużania. 

Moim zdaniem pochwy wrócą na pole walki i któryś z nich się poświęci przy walce z Kaido i Mamą. I teraz pytanie kto im pomaga? Tsuru, Toki, Hiyori to są jedyne opcje jakie przychodzą mi do głowy. 

Przyjemny rozdzialik pokazujący resztę pola bitwy, a hybrydę Kaido zobaczymy pewnie za jakiś miesiąc albo coś 6/10
Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 82

Light D. Moon, 12-02-2021, 13:59
Oh nie, nie zobaczyliśmy w tym tygodniu hybrydy Kaido. Oda tydzień temu zrobił podbudowę pod pokonanie dowódców, więc można było się spodziewać, że zejdziemy na dół.

Wyjaśniło się czyj był statek wroga. Niestety nie piratów Big Mom, ani innej nieznanej siły, tylko giftersów : / 
O ile dla nas widzów, wykorzystanie Dango do kontroli ludzi Kaido było niezaskakujące, to dla Sojuszu a i owszem ^^

Jaki piękny ten triceratops ^^

Myślicie że prędzej Robi przyjdzie i skopie tyłki dziewczyną, czy Sanji chcąc ratować Nico przełamie się i uderzy kobietę? ^^

A co do kobiet... to na ostatniej stronie chyba widzimy albo Toki albo Hiyori, ciekawe jaki to będzie miało wpływ na akcje. Nie spodziewałem się że ktoś jeszcze będzie się przejmował pokonanymi pochwami. Z resztą dziwne jest to, że Law przetransportował ich na 2 piętro aż.

Pytanie: Widzieliśmy Kinga, który niby jest zajęty, ale nie widzimy dokładnie co robi. Ostatnio wraz z Queenem walczyli z Marco, ale ich teraz nie było widać. Ciekawe jak idzie Marco tankowanie dwóch dowódców Yonko ^^

Niestety przerwa, więc resztę słomkowych zobaczymy w przyszłym tygodniu.

żeby na końcu nie okazało się tak, że w czasie gdy pokazują co się dzieje na dole w pewnym momencie zobaczymy rozłożonych kapitanów na łopatkach i jak Kaido w formie hybrydy nad nimi stoi. W śród sojuszu zrobi się chaos i skupią się na ratowaniu kapitanów i ucieczce.... ale ze mnie czarnowidz. Nie chciał bym widzieć jak kapitanowie dostają pobici offpanel :p
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Sting

Bosman

Wiek: 26
Licznik postów: 162
Miejscowość: Kraków

Sting, 12-02-2021, 15:22
Raczej Robin by nie płakała nad Scabbardsami, więc to musi być ta kobieta która się przespała z Zoro. Nikt w spoilerach niestety tego nie zgadł. Samo przejdzie do dolnych walk jest dla mnie konsekwencją poprzedniego rozdziału i przemowy CP0 o tym, że zwycięstwo nie będzie polegało wyłącznie na pokonaniu liderów.

Tama objęła prowadzenie w wyścigu o najbardziej użytecznego randoma z wyspy, do której w danym momencie przybyli SHP. I bardzo dobrze - Oda postanowił dodać odpowiednik Sugar po stronie sojuszu, do tego robi z niej maksymalny użytek. Myślałem sobie, że może pojawić się plot, w którym Tama w końcu straci przytomność i jej moc może przestać działać, a po stronie sojuszu i tak staną ci ludzie Kaidou, którzy zostali otruci przez Queen i poczuli się zdradzeni. No ale, czy Tama już nie straciła przytomności jak spotkała razem ze Speed Kaidou? No i koniowata dalej jest po jej stronie, więc albo Tama była cały czas przytomna, albo moc jest niezależna od jej stanu. No i team Usopp-Tama to najlepsza kombinacja od czasów cyborga ze słomianych albo współpracy Zoro i Sangiego na Davy Back Fight. xD

Cała akcja z F6 przypomina mi trochę tą z CP9, gdzie przed EL wydawali się nie wiadomo jakimi kozakami, a tutaj nagle będą solowni przez Słomków.

Czekam na rozwój walki z Frankym, który może mieć naprawdę efekciarskie kadry, bo jego Generał Franky i on sam mogą ulec niemal całkowitemu zniszczeniu i przeżyć, niczym Genos z OPM. Do tej pory dostaliśmy jednak marną rozgrzewkę (szarża-przewrót-szarża-unik-cięcie), ale musiała mieć ona jednak miejsce, więc całe szczęście - mamy to już za sobą. Nami wspominająca o potrzebie stworzenia silniejszej błyskawicy, mam nadzieję, że jest to zapowiedź dokończenia walki z Ulti. Przy jakimś tam supporcie randomów i Usoppa. P1 niech się zajmie Brook lub Drake. Taki Sanji je go na śniadanie i biegnie dalej.

No właśnie, Sanji. xD Jak to czytałem to miałem przed sobą mema: Sanji= ty, Zoro = "syn koleżanki twojej starej". Piszę to z wielkim bólem serca, ale niestety nie zobaczyliśmy nic nowego - Oda musi się chwilę poznęcać nad Sanjim, zanim pozwoli mu odpalić drugi i trzeci bieg, a potem mr Prince'a. Może Black Maria ruszy tyłek i się to szybko skończy. Przy okazji rzeczywiście znajdzie Robin, która dostanie najpoważniejszą walkę od Skypii, a Kuk rozwinie skrzydła przeciwko Queen, bo P1 to w tej chwili za niska liga.

W ogóle gdzie jest Queen? Razem z Kingiem walczy z Marco, że nie może się ruszyć ani do Robin, ani do Scabbardsów? To trochę umniejsza dowódcom... 
No i nie wiem czy ktoś to wcześniej zauważył, ale to samo oko co ma Bao Huang, ma również wytatuowane na klacie Whos'Who (w ludzkiej formie).

[Obrazek: law.png]
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,709

Dejo, 12-02-2021, 15:31
Moc Tamy użyta zgodnie z przeznaczeniem. Tutaj opinie będą a w zasadzie cały czas są mocno podzielone. Ja generalnie wychodzę z założenia że dopóki dango nie działa na normalne zoany to nie stanowi dla mnie wielkiego problemu. Oczywiście może i jest to mocne pójście na skróty ze strony autora, ale kogo tak naprawdę obchodzą giftersi i ogólnie randomy, to na czyja stronę przechyli się liczebność nie będzie miało i tak.wiekszego wpływu na sam przebiegi wojny jedynie przyspieszy proces wykluczenia z akcji 30 tysięcznej armii Kaidou.

Latająca Szóstka to kolejny żywy przykład przeszacowania , możliwości postaci w zasadzie na podstawie niczego. Słabsi slomkowi to wogole mieli nie mieć podjazdu, no bo gdzie, jak Wink Z Sasakiego i Who's Who zrobiono już Wogole niewiadomo jakich koksow, Marco czy King to dla nich kaszka z mleczkiem Tongue A wszystko przez chwilę trash talku z kataklizmami i słowo że przewodzili własnym załogom .

W każdym razie fajnie ich Oda podhajpowal w początkowej fazie rajdu, no i tym ostatnim rozdziałem, gdzie przypomniał jak duże znaczenie ma pokonanie nie tylko Imperatorow ale i oficerów piratów królestwa zwierząt. Trochę tegonw przeszłości brakowało. Z reguły fajny portret dostawali oczywiście przeciwnicy Luffyego oraz Zoro i Sanjiego, z resztą zalogi bywało nieco gorzej pod tym względem.

Generalnie Franky radzi sobie nawet lepiej niż sądziłem. Próby taranowania przez triceratopsa niewiele wnosza, wręcz ten rozdział sugeruje że Franky ma przewagę siły fizycznej, więcej już napewno to będzie jego zaleta w tej walce. Oczywiście po przejściu do Hybrydy Sasaki, stanie się niebezpieczniejszy, w końcu dojdzie wieksza mobilność czy walka mieczem. No ale jeżeli chodzi o czysta siłę fizyczną raczej będzie stał trochę niżej niż w pełnej formie zwierzęcej. Szykuje się naprawdę interesujący pojedynek.

Już się nie mogę doczekać jak Usopp wraz ze swoją nową armia, wkroczy do głównego pomieszczenia, kolejny moment wielkiego God Usoppa, znowu go będą nosić na rękach xD Jak widać Ulti i PO nie odpuszczają do takiej porządnej konfrontacji prędzej czy później dojdzie. Generalnie ta walka przypomina mi walkę 2v2 z Alabasty, oczywiście sam przebiegi się różni, bo i przeciwnicy o zupełnie innych zdolnościach ale... Uciekanie, gagi, oraz każdy pojedynczy cios niosacy za sobą śmiertelne zagrożenie. Ciekawe w jakim dokładnie miejscu dojdzie do rozstrzygnięcia tego starcia, czy w glownej sali, gdzie jest Chopper etc. Czy po wciagnieciu tam armii Giftersow, przebiegną dalej i starcie rozstrzygnie się w jakis bardziej intymnych okolicznościach .
A no injuz wiemy że Nami jest wstanie ładnie pogłaskać Zoana swoja rurka, teraz tylko.niech Usopp odblokuje CoA i jazda z rodzeństwem Tongue

Po zobaczeniu skanów , powiem 'rozumiem Panie Oda i szanuje'. Sanji położył męskich randomow jednak zebrał lekka przeciorka od panienek. Wiadomo po co to wszystko, Oda potrzebował kogoś.silnego wewnątrz budynku ale żeby podtrzymać dramat musiał nieco Sanjiego osłabić. Gdyby wpelni świeży Sanji wyskoczył na kataklizm walka skończyłaby się szybkim zwycięstwem Sanjiego, pewnie kwestia jednego Hell Memories. Dlatego Oda uciekł się do podobnego zabiegu jak na EL, gdzie przed walka z wyraźnie słabszym od niego Jabra , zaliczył lekkie cioranko od sekretareczki, po czym i tak zrobił z wilka kotlety i to bardzo łatwo. Oda jednak pewnie chciał żeby King bądź Queen mieli okazję pokazać hybrydy i chociaż ze dwie imienne techniki, więc no zwyczajnie nie mógł wypuścić na nich swiezego Sanjiego.

O samym odgrzewanym toście z Black Maria i Sanjim nie ma co gadac. Ciekawe natomiast jest to.gdzie ostatecznie ta powtorka z rozrywki doprowadzi Sanjiego. Jest na ten moment jedynym który w pełni zna ich obecny status. A jako że Sanji czerpie moc z emocji, to możliwe że potrzeba uratowania ich będzie dodatkowym akumulatorem w jego walce. Czy uderzy Black Marie, wątpię... Czy ja przechytrzy, mógłby ale możliwe że nie będzie nawet takiej potrzeby. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje sie starcie BM v Robin, a ten dosyć dziwny kadr na czarnowłosa randomke z maską taka jak Bao Huang... No właśnie czyżby to Robin bądź jej klon czekający na odpowiednia okazję, kto jak kto ale Robin potrafi wtopić się w tłum takie wejście do akcji byłoby bardzo cool Tongue W każdym razie na ten moment najważniejsze żeby Sanji odzyskał więcej wolność, myślę że raczej nikt z nas nie chce marnowania więcej kadrów na odkgrzewany tost z EL.

Całkiem możliwe, że w kolejnych rozdziałach, pozostali slomkowi zrobią coś wymuszając na przeciwniku wejście w Hybrydę/pójście na 100 procent (Jak Franky w tym), i w jakimś 1007, zobaczymy hybrydy latającej szóstki, w tym jako wisienkę na torcie hybrydę Kaidou. No i może zaczną się już rozstrzygać ostateczne starcia, przeplatane z wątkiem tajemniczej postaci, akazaia nine oraz Orochiego o ile żyje. Przynajmniej tego sobie życzę bo szczerze średnio uśmiecha mi się cały albo większość 2022 z Wano, a o ile nie zacznie fabuła w ciągu najbliższych dwóch trzech miesięcy zmierzać do brzegu, to niestety może.nas to czekać.


Cytat:Z resztą dziwne jest to, że Law przetransportował ich na 2 piętro aż.
Moze to było jedyne miejsce w miarę wolne od walk, zakładając że miał rozeznanie jak wygląda sytuację w obszarze jego roomu.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,294
Miejscowość: Isola

niudeb, 12-02-2021, 15:32
noo Rozdzial  w sumie okej, ale troche ten sanji meczy :p.
chyba czeka nas grupowa walka: Franky, Nami, Usopp giftersi vs page on, ulti? , i ten triceratops. To w sumie na plus, moze szybciej ta walka minie. 

(12-02-2021, 15:22)Sting napisał(a): Raczej Robin by nie płakała nad Scabbardsami, więc to musi być ta kobieta która się przespała z Zoro. Nikt w spoilerach niestety tego nie zgadł. Samo przejdzie do dolnych walk jest dla mnie konsekwencją poprzedniego rozdziału i przemowy CP0 o tym, że zwycięstwo nie będzie polegało wyłącznie na pokonaniu liderów.

Jak wy czytacie te rozdzialy? Ten nos kazdy rozpozna.
https://cdn.discordapp.com/attachments/1...01.219.jpg

https://cdn.discordapp.com/attachments/3...image0.png
"Life before death.
Strength before weakness.
Journey before destination.
"
Hinczykbn

Supernova

Licznik postów: 731

Hinczykbn, 12-02-2021, 15:40
Szkoda, że nie ma kontynuacji walki 2Y vs 5SN ale z drugiej strony niech reszta Słomianych się też zabłyśnie, niech zasłuży na nowe listy.

Sanji.. chłop powinien zmienić imię na worek treningowy, nigdy się to już nie zmieni. Przestałem mieć jakiekolwiek nadzieję, że Sanji kiedykolwiek wygra jeszcze walkę z kimś innym niż randomem.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,709

Dejo, 12-02-2021, 15:49
Cytat:. współpracy Zoro i Sangiego na Davy Back Fight. xD
Najlepsze 5 sekund współpracy w historii mangi Tongue

Cytat:. . Przy jakimś tam supporcie randomów i Usoppa. P1 niech się zajmie Brook lub Drake. Taki Sanji je go na śniadanie i biegnie dalej.
Brookowi można dać choćby Hoteia, który w końcu zdałby się na coś więcej. Jest przywódcą milicji shoguna więc powinien być solidnym szermierzem Wink Drake to pewnie jeszcze z 10 razy zje Apoo xD
Osobiście jednak liczę że Oda zostawi PO dla Usoppa, bądź jeżeli już ktoś inny to jakoś Chopper mi pod tego przeciwnika bardziej pasuje.

Cytat:. W ogóle gdzie jest Queen? Razem z Kingiem walczy z Marco, że nie może się ruszyć ani do Robin, ani do Scabbardsów? To trochę umniejsza dowódcom...
Może po prostu stoi i nic nie robi, jak przez większość tego rajdu, zresztą podobnie jak King Tongue Poza tym tam jest jeszcze Drake, Chopper, a Marco ma taki owoc że utrzymaniem się w 2v1 nie powinno stanowić dla niego problemu. Imo nikomu nic to umniejsza, bo nawet nie wiemy co tam się konkretnie dzieje.

Cytat:. No i nie wiem czy ktoś to wcześniej zauważył, ale to samo oko co ma Bao Huang, ma również wytatuowane na klacie Whos'Who (w ludzkiej formie).
Nom myślę tak kilkanaście rozdziałów za późno, Tongue Temat jest na tapecie od pierwszych występów Who's Who i Bao Huang. Wink
Cytat:. noo Rozdzial w sumie okej, ale troche ten sanji meczy :p.
chyba czeka nas grupowa walka: Franky, Nami, Usopp giftersi vs page on, ulti? , i ten triceratops. To w sumie na plus, moze szybciej ta walka minie.

Przecież oni już pobiegli w pizdziec dalej. Franky tam został 'sam na sam' z Sasakim.
Cytat:. Sanji.. chłop powinien zmienić imię na worek treningowy, nigdy się to już nie zmieni.
Worek treningowy nie oddaje, Sanji jednak czasami tak. W tym rozdziale bolesnie się o tym przekonał Blacktooth Tongue Jedyna postać z zębami permanentnie pokrytymi CoA, to nie jest jakiś tam byle random... F6 level minimum Wink
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Matias Torres

Podporucznik

Licznik postów: 28

Matias Torres, 12-02-2021, 16:13
Co do postaci na końcu to wszyscy się mylicie.
Wielka dyskusja się rozwinęła, a trzeba było się tylko bliżej przyjrzeć:
Spoiler

[Obrazek: Aqf6eyV.png]

Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,709

Dejo, 12-02-2021, 16:22
Widziałem bardziej przekonywująca wersję z Eneru-sama Tongue

Temat z rozdziałem dominuje Hiyori, napokniete też cos o Buggym, Toki i teraz Enelu. A w sumie w spoikach, Bajnor też dał mocnego kandydata Komurasaki, od tej akcji z Kyoshiro nie wiemy co z nią a raczej Oda nie skupiał się na tej postaci żeby ją tak po prostu odstrzelić. Coś tam mówiła że jest córką samuraja... Może Ashury albo Kinemona, to by wyjaśniało czemu płacze.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Hinczykbn

Supernova

Licznik postów: 731

Hinczykbn, 12-02-2021, 16:34
Teorie o tym, że jest to Enel widziałem i nie ukrywam że byłbym rad z takiego obrotu spraw ale daje maksymalnie 0.1% szans.
Zupełnie inna szczęka, ale jakby się jednak okazało że to on to Oda zrobiłby ładny comeback postaci.
Jeszcze tylko poczekać na wielki powrót Morgana Big Grin


Wracając do Sanjiego, oddaje i leje randomów, postacie z niskim $ też szybko składa ale jeśli przychodzi do starć 1 vs 1 Oda zawsze coś wymyśli.
Dla mnie zupełnie przemielony, zjedzony, wydalony, po czym zjedzony, zwrócony i powtórnie zjedzony kotlet.
Postać ma potencjał, bez problemu pokonał brata, ojca też by bez problemu pojechał. Może nie ma dużo ataku, ale nadrabia szybkością.

W załodze, są 2 żeńskie postacie i reszta męskich co nie ma problemu bić babeczki.
Ciekawy jestem czy są gdzieś ankiety, komu się ten gag dalej podoba.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Marshal

Wicekapitan

Licznik postów: 214

Marshal, 12-02-2021, 17:01
(12-02-2021, 16:13)Matias Torres napisał(a): Co do postaci na końcu to wszyscy się mylicie.
Wielka dyskusja się rozwinęła, a trzeba było się tylko bliżej przyjrzeć:
Spoiler

[Obrazek: Aqf6eyV.png]


To było moje pierwsze skojarzenie ;P Prawdopodobnie będzie to Toki
Spoiler

[Obrazek: 200?cb=20191203000816]

wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 656

wuzzek, 12-02-2021, 17:04
Cóż, wydaje mi się, że to Toki. Wszystko sprowadza się do tego terminu bitwy, przepowiedni, 20 lat, co zawsze było zastanawiające czemu akurat wtedy. Podróżowała z okolic pustego wieku. I o ile można odnaleźć Raftel i dowiedzieć się co to One Piece, o tyle wciąż myślę, że żeby podjąć jakieś kroki z tą wiedzą związane, o tyle wszystkie 3 antyczne bronie muszą być na świecie (Shirahoshi, może nawet Momo). Pojawienie się jej i w ogóle obecność w tym arcu zwiastuje coraz bliższą podróż na Raftel i poznanie historii. Tak więc jeśli/kiedy okaże się, że to ona, będzie dłuższa dyskusja na temat skarbu. 

Ktoś musi w końcu wyboostować Momo ( i Kina) do poziomu użyteczności.
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,294
Miejscowość: Isola

niudeb, 12-02-2021, 17:51
W sumie, czy Hiyori czasem nie miala zostac w miescie, by w razie czego, gdyby momo sie cos stalo, ona jeszcze zostala. A oni jeszcze leca o ile sie nie myle.


https://www.youtube.com/watch?v=y8spBqigqmw mala teoria, Toki uzyje owocu czasu, by postarzec momosuke w doroslego smoka Tongue
"Life before death.
Strength before weakness.
Journey before destination.
"
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź