Następna umiejętność Luffiego.
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Hinczykbn

Supernova

Licznik postów: 727

Hinczykbn, 14-02-2021, 16:31
Jaka będzie następna umiejętność Luffiego?

Osobiście stawiam na nowy tryb Gear 4, łączący siłę Boundmana i szybkość Snakemana właśnie "oblanych" ulepszonym Haki zbrojenia/dominacji.
Na tę chwilę jest to najbardziej logiczne, Gear 5 może na kolejnej wyspie.. a przebudzenie w końcowym etapie mangi. - może już jako król piratów.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,537

Mordoc, 14-02-2021, 18:31
Wziąłbym jeszcze pod uwagę umiejętność swobodnego przełączania się między biegami oraz drugi poziom królewskiego haki. Skoro obserwacja i zbrojenie mają rozwinięcie, to niewykluczone, że królewskie też.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Sting

Bosman

Wiek: 26
Licznik postów: 161
Miejscowość: Kraków

Sting, 14-02-2021, 19:36
W najnowszym SBS Oda sobie zaśmieszkował i porównał Gear 5 do technologii 5G, więc finalnie dalej nie wiemy czy go użyje do pokonania Kaido czy nie. xD Jeżeli King-Kong Gun to było połączenie G4 i G3 (nigdzie to raczej nie zostało powiedziane, z 2 strony tak to po prostu wygląda), to być może Luffy nie będzie potrzebował żadnych przebudzeń czy G5. Wystarczy, że będzie konsekwentnie szedł ścieżką poprawiania Haki, być może kolejny etap to będzie właśnie ten drugi etap królewskiego. Przykład Rogera, Garpa, Raya czy Shanksa pokazuje, że ogarnianie samego haki w zupełności wystarcza do dostania się na szczyt.

[Obrazek: law.png]
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,701

Dejo, 21-02-2021, 19:15
Prawdopodobnie czwarta forma Gear 4 albo zobaczymy pełen potencjał Tankmana.

Boundman to forma zawierajaca wszystkie dobrodziejstwa czwartego biegu, dosyć łatwo nam to podsuwa pod nos potencjał kolejnej formy G4. Boundman, ma podobne możliwości defensywne do Tankman, daje Luffyemu duża mobilność i możliwość używania techniki Pytona (Snakeman), choć prędkość samych technik nie jest aż tak duża jak w przypadku wężowej formy. Jednak mamy nadal niewykorzystane w pelni techniki 'King'... Luffy prawdopodobnie ma jeszcze w zanadrzu 4 formę która bazuje na technikach King (chyba że okaże się po prostu że to technika przypisana do zwykłej wersji Tankmana, która jednak nie skupia się wyłącznie na obronie i laczy mocna defensywę z równie potężna ofensywa), Luffy żeby powalić Kaidou potrzebuje czegoś dużego kalibru, dosłownie i w przenośni. Dlatego, spodziewam się formy w biegu czwartym przypominająca trochę bieg trzeci. Forma nastawiona typowo na bardzo wielkie kończyny z ogromną siłą pojedynczego uderzenia, to w połączeniu z ACoA ktorego Luffy się nauczył w Udonie może Kaidou wyrządzić spora krzywdę skoro nawet ciosy typu Red Roc swą wstanie go ranic.
Mamy:
Snakeman: Bazowo szybkość oraz technika python + obecnie ACoOFS jako uzupełnienie pozwalające Luffyemu znacznie lepiej przewidywać ruchy przeciwnika jak i lepiej manipulować pythonem.
Poza tym technika wydziela podobna parę/gaz oraz CoA w tej wersji jest czerwonawe, więc oczywiste jest że poza procesami typowymi dla G4 w organizmie Luffyego zachodzą też procesy zbliżone do tych z Gear 2, czyli ogniste ataki w tej formie to tylko kwestia czasu Wink
Tankman: Łączy twardość koloru zbrojmistrza z elastycznością nabitego powietrzem gumiastego ciała Luffyego. Znacznie doskonalsza wersja Gum Gumowego Balonu, przez którą ciężko się przebić oraz która pozwala znacznie sprawniej wykorzystać siłę przeciwnika przeciw niemu, Cracker miał przyjemność się o tym przekonać. Teraz z ACoA i opanowana bariera z Haki, możliwości defensywnej formy jeszcze bardziej rosną. Być może to również Tankman będzie forma odpowiedzialna za wykorzystywanie przez Luffyego pełnego potencjału techniki 'King' która w połączeniu z ACoA powinna siać duży postrach... Jeżeli nie..
Kingman/Lionman czy inny One Punchman: Będzie stanowić kolejna formę Luffyego, która żeby się już zbytnio nie produkować będzie w jakimś stopniu przypominać to co widzieliśmy w walce z Bulletem.
Boundman:Łączący wszystkie powyższe elementy w nieco uproszczonej wersji.

W sumie kolejnym fajnym wzmocnieniem dla Luffyego poza zdjęciem limitu i przechodzeniem między formami mogłoby byc używanie wszystkich technik G4 niezależnie od formy w jakiej aktualnie się znajduje Wink
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Marshal

Wicekapitan

Licznik postów: 212

Marshal, 21-02-2021, 19:25
Sprawa z tankmanem jest dosyć specyficzna i ciężko powiedzieć czy nie była to forma sytuacyjna. Jedyny raz kiedy ją widzieliśmy to gdy Luffy nażarł się krakersów. W żadnej innej walce jej nie pokazał więc ciężko powiedzieć czy po prostu wciągnięcie większej ilości powietrza da taki sam efekt co wypełnienie żołądka krakersami. Jeżeli ta forma wystąpiła w innej walce, przypomnijcie mi kiedy to było.
Sting

Bosman

Wiek: 26
Licznik postów: 161
Miejscowość: Kraków

Sting, 21-02-2021, 20:04
(21-02-2021, 19:25)Marshal napisał(a): W żadnej innej walce jej nie pokazał więc ciężko powiedzieć czy po prostu wciągnięcie większej ilości powietrza da taki sam efekt co wypełnienie żołądka krakersami.

Też trzeba przyznać, że Luffy nie miał tych walk specjalnie dużo. Ot Katakuri (którego od początku chciał pokonać więc kombinował cały czas z ofensywnymi technikami i obserwacją), Kaidou za pierwszym razem (wszystko trwało mniej niż minutę), no i teraz jest trzecia poważna walka Słomka. Żółwika z Mamuśką na WCI czy ćwiczenie z nią Haki w Udonie nie ma co liczyć. 

Niemniej też skłaniam się ku temu, że to była forma dostosowana do sytuacji (jak golden rifle). Jeżeli Luffy będzie chciał wyskoczyć z czymś defensywnym na G4 (o ile w ogóle musi, IMO wystarczy że poprawi Haki), to to będzie FUSEN-MAN, zobaczycie.  Big Grin  Jeszcze wpadnie na durny pomysł, weźmie jakiś płaszcz z kolcami (niczym Don Krieg na Baratie) i go pokryje Haki, już to widzę. xD

[Obrazek: law.png]
Bosmann

Imperator Podziemia

Wiek: 26
Licznik postów: 564
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 21-02-2021, 20:23
Też się nad tym zastanawiałem, ale to jednak Tankman: Stuffed Version, co wskazuje, że powinna być też mniejsza wersja "naczczo" Wink

Gear 5 to przesada. Już G4 dodaje mu sporo mocy. Stawiam na przebudzenie owocu, ew. nowy tryb G4.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź