One Piece - Rozdział 1016
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Wolę...Ankieta jest zamknięta.
Obecny schemat: dedykowane wątki dla każdego rozdziału. (19)
Powrót do starego schematu: jeden wątek do ogólnej dyskusji o mandze oraz drugi ogólny wątek do spoilerów. (15)
Razem 34 głosów *) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


One Piece 1016



Oficjalna Wersja Angielska:

One Piece 2016



Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Zibii

Super świeżak

Licznik postów: 216

Zibii, 11-06-2021, 10:01
Rozdział 1016 Zapraszam do czytania.
[Obrazek: vector_logo___one_piece_by_h2o_fr.png]
Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 11-06-2021, 11:08
Szczerze? Pierwsze kadry dość zbędne, jednak miło wiedzieć, że Toko już się ogarnęła. Szkoda, że jej rola w fabule jest totalnie znikoma. Nie rozumiem konceptu wprowadzenia jej postaci. Jeżeli była tylko po to by śmierć Yasu była bardziej podkreślona to takie ehhhh... Kadry z CP0 też imo lekki zapychacz. Potwierdzili tylko oczywistości. 

Podoba mi się Nami na Wano. Trenowała z Shinobu. Teraz dostała już na stałe Zeusa. Ostatecznie dobiła Ulti. Power upy i walka odbębnione, gdzie Usopp jest kompletną porażką tego arku i nic nie zrobił. Oby chociaż Page One'a dobił. W ogóle Ulti jest niewiarygodnie wytrzymała. Zasłużone miejsce w L6. W ogóle podoba mi się sposób wykorzystania Zeusa. Dobra może przesadziłem pomógł dobić Ulti i porwał tą wiewiórkę xD Ale jednak jest Słomkiem, który najmniej zrobił w tym arku. Jinbe nie liczę bo dołączył, gdy ruszali na wyspę i nie było go od początku arku. A zapomniałem, że te śmieszne ulotki roznosił xd

Ciekawe co Kaido wie o Wano czego my nie wiemy? I Yamato w sumie potwierdza, że dołączy do załogi. Rozdział taki sobie. Na tle ostatnich wypada słabo 5+/10
Marshal

Piracki oficer

Licznik postów: 621

Marshal, 11-06-2021, 14:14
Co do tworzenia wątków to osobiście podział na rozdziały mangi mi odpowiada (jest czytelniej gdy np pojawia się nowy rozdział i jakbym chciał wrócić do poprzedniego nie musiałbym przekopywać wątku). Jeżeli chodzi o anime to wydaje mi się że jeden wątek wystarczy bo i tak mało kto komentuje, osobiście raczej tam nie zaglądam bo anime oglądam raz na pół roku.
niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 11-06-2021, 14:42
Osobiscie, to uwazam, ze wszystko w jednym temacie to ulatwienie dla pracy moderatów i adminow ; ) , dlatego oddalem tak glos. 

Bo tak szczerze mowiac, ile to przekopywania sie by bylo? ile rozdzialow wstecz musialbys wrocic?  maks 3 czy 4 .   Mamy wglad do kilku rozdzialow wstecz, a potem to gdzies znika, nie wiadomo gdzie.

http://onepiece.com.pl/thread-235318-page-2.html  wystarczy zmienic numerek przy page'u na inny, by przejsc swobodnie do innej strony, nie przeklikujac tego.

na temat rozzdzialu potem sie wypowiem Big Grin
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 11-06-2021, 14:53
Co do ankiety to jestem za starym schematem - podział na osobne tematy jest nienaturalny i często przerywał ciekawe dyskusje.

Niby rozdział był poświęcony głównie Nami vs. Ulti, ale Baohuang powiedziała, że padł też P1, więc jego już raczej nie zobaczymy w akcji i została tylko trójka z pierwotnej F6. Dobrze, trochę to zdynamizowało wydarzenia. Tak samo jak zmiana proporcji w bitwie, teraz jest 20k ludzi Kaido vs 7k członków Sojuszu, wcześniej było to 10:1 albo 9:1, teraz jest mniej niż 3:1. Swoją drogą - Queen zantagonizował aż 4000 podwładnych? Ma rozmach. xD

Zeus już na dobre przylgnął do Nami i wydaje mi się, że już do końca mangi będzie to największy wzrost jej potencjału. Ciężko jest mi wyobrazić równie silny boost dla naszego nawigatora niż dosłownie jeden z ataków Yonkou. Nami i tak nie będzie silniejsza fizycznie - zawsze padnie na strzała, więc musi rozbudowywać swoje ataki ofensywne. Raczej nic nie wskazuje na to, że przebudzi jakiekolwiek haki, owoc też odpada. Nie wykluczam, że pojawią się drobne korekty, ale nic już nie powtórzy tak skokowego przyrostu siły jak fuzja Zeusa z clima-tact. Tym samym Nami jako pierwsza z załogi pokazała swoją 'ostateczną formę', która będzie nam towarzyszyć do końca OP. Kolejna jaskółka zapowiadająca finał.

Yamato ogłaszająca, że chce popłynąć z Luffym jest wg. mnie zapowiedzią ostatniego pełnoprawnego nakama, zamykającego listę 10 załogantów stale pływających z Luffym. Nawiązanie do spuścizny Odena i chęć kontynuacji jego woli z jednej strony niweluje do pewnego stopnia fakt, że Yamato tak późno dołączy do SHP, no a z drugiej - zwalnia Momo z tego 'obowiązku', pozwoli mu się skupić na szogunowaniu, no i zastąpi go silną i wartościową postacią. 

Ostatnie wtręty:
-co Tama chce powiedzieć przez Baohuang? Jak było coś wspomniane wcześniej w rozdziałach, to nie pamiętam :c
-ostatnie kilkanaście rozdziałów było wybitnie memogennych, w tych chapie nie widzę podobnego potencjału :c 
-czy ktoś już gdzieś próbował wyjaśnić, o co chodzi z tą wyjątkowością Wano? Wiadomo, że produkowano tu poneglyphy, jest przepowiednia o nadejściu kogoś, kto otworzy Wano, mamy do tego Joy Boya (którym w domyśle jest Luffy), ale z drugiej strony są też jakieś przesłanki Sengoku, Kaido i Odena o wyjątkowości państwa samurajów. Do tego jest coś na rzeczy z klanem Koizuki, a Oden i Momo 'słyszą rzeczy'. Plus ostatnia teoria o powstaniu Onigashimy i Continent-Pullerach, które być może stworzyły Wano z wysp o różnych porach roku po to, aby móc się skutecznie bronić w czasie pustego wieku. Pewnie połowę wątków nawet pominąłem, ale tyle w tej chwil przychodzi mi do głowy. Mamy to gdzieś zebrane do kupy?
[Obrazek: 8.png]
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 11-06-2021, 16:17
Yamato to nie powinna nawet przez 5 sekund powstrzymać Kaidou. Ale Oda leje ostatnio na power levele, zmienia sobie jak chce. No i jak Luffy wróci znowu do formy by pokonać Kaidou bez nawet godziny przerwy to lol oczywiście. Rozumiem że Oda się śpieszy ale zzamiast pierdyliardów niepotrzebnych wątków, porobił by parę time skipów i te skoki mocy by były logiczniejsze. A tak Luffy w ciągu jednego dnia 3 razy będzie ewoluował. I call it bullshit.
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 11-06-2021, 16:32
Luffy jest jak mrówka z HxH tyle, że zamiast wzmacniać się jedząc ludzi, ewoluuje przegrywając
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Ad3k

Kapitan z paradise

Licznik postów: 328

Ad3k, 11-06-2021, 16:51
Czy Yamato wcześniej nie miała na sobie kajdan? A i tak była bardzo silna? Dobrze kojarzę? Teraz ich chyba nie ma na sobie, co?
Czasem czytam wypociny...
Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 11-06-2021, 16:57
(11-06-2021, 16:17)janek z napisał(a): Yamato to nie powinna nawet przez 5 sekund powstrzymać Kaidou

Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Nie znamy jej power levelu. Jest jego córka (zakładam że biologiczną) i to jej daje potężnego boosta do genów i pewnie też była szkolona i prawdopodobnie ma owoc. Imo może być nawet na poziomie wyższym niż 1 oficer. Nawet moje teoretyzowanie może błędnie zakładać jej power level. Nie znamy rzeczywistego punktu odniesienia wobec niej, więc zarzucanie Odzie tutaj zmieniania skali siły jak chce jest kompletnie nie logiczne. Moja opinia vs Twoja opinia. W skrócie rabini się wypowiedzieli i na dwoje babka wróżyła.

Co do Luffy'ego zgoda. Dużo boostów na szybko i takich no lekko na siłę. Mimo, że królewskie + zbrojenie wydaje się logiczne, bo Oda to wprowadził podczas retrosów Odena, ale to czemu w takim razie Biały tego nie używał na MF? Także da się to uzasadnić, jednak to nie zmienia faktów iż to power up właśnie na siłę i tylko po to by Luffy jakoś zagrażał Kaido.
wuzzek

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 26
Licznik postów: 1,355

wuzzek, 11-06-2021, 17:09
(11-06-2021, 16:57)Taker napisał(a): ale to czemu w takim razie Biały tego nie używał na MF?


żaden z admirałów nie ma na ten moment haki (nie wiem/y co z Sengoku), także niestykania się broni nie było, nie znamy też tak na prawdę działania królewskiego, oprócz wpływu psychicznego
[Obrazek: jhin-animated.gif]
Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 11-06-2021, 17:24
(11-06-2021, 17:09)wuzzek napisał(a): nie wiem/y co z Sengoku),

Dostał królewskie w datobooku
Bosmann

Piracki oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 594
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 11-06-2021, 17:39
(11-06-2021, 17:09)wuzzek napisał(a): żaden z admirałów nie ma na ten moment haki (nie wiem/y co z Sengoku), także niestykania się broni nie było
Ale druga strona nie musi używać królewskiego, żeby nie było stykania - Luffy w 1010 chapie uderzał Kaido, a ten się królewskim nie bronił (przynajmniej tak mi to wygląda /edit: sprawdziłem; widać, że tylko Luffy używał), a stykania nie było.
 
(11-06-2021, 16:57)Taker napisał(a): Mimo, że królewskie + zbrojenie wydaje się logiczne, bo Oda to wprowadził podczas retrosów Odena, ale to czemu w takim razie Biały tego nie używał na MF?
Ostatnio nad tym myślałem. WB był mocno schorowany na MF - nie potrafił powstrzymać Królewskim egzekucji Ace'a (wtedy po chwili Luffy użył swojego lub Crocodile zainterweniował), a nawet nie udało mu się przewidzieć obserwacją ataku tego ziomka, co go w klatę dźgnął (Marco wtedy skomentował, że nie powinien dać się przebić, no ale choroba). Pewnie Oda jeszcze tego nie planował, ale fajnie że ta choroba to dobrze tłumaczy.

All od VA w górę mają potwierdzone haki, a admirałowie zatrzymali atak WB emisją, więc mają drugi lub i trzeci poziom zbrojenia. A królewskie tylko Sengoku ma niby potwierdzone (imo jeszcze chociaż dwie osoby w Marines by się przydały, skoro nawet Chinjao je ma).
[Obrazek: Luffyy.jpg]
Seventy1

Agent sword

Licznik postów: 451

Seventy1, 11-06-2021, 17:49
(11-06-2021, 16:57)Taker napisał(a): Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Nie znamy jej power levelu. J
Pamiętasz jak Yamato męczyła się podczas walki z jakimiś randomami co chcieli zabić Momo?
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,138

Pajmon, 11-06-2021, 19:24
Osobiście strasznie wkurzają mnie Ci spikerzy w każdym większym arcu -.- EL, Dressrosa, teraz Wano. Coś pominąłem? Takie traktowanie i widza i samych bohaterów własnej serii jak debili xd
Nie wiem co Yamato chce osiągnąć, na ten moment jest na hita. Jak dobrze pójdzie może lvl +/- Zoro. No ale ma w zanadrzu transformacje o której nic nie wiemy. Skoro ona, to Kaido pewnie też. Chyba, że odziedziczyła to po matce (Nami też więc nie spiesz się z wydawaniem wyroków @Sting xD). Zaraz się okaże, że Kaido po transformacji w to coś dostaje power boosta większego niż w hybrydzie i będzie śmiesznie.
Co istotnego może kryć się na Wano? Ukryta biblioteka/skarbiec skrywający szyfr do czytania glyphów? Starożytną broń? Dziennik Joy Boya? IMO to będzie coś, co jest ukryte gdzieś na wyspie, jakiś starożytny artefakt. Lubię takie archeologiczne klimaty, a mamy przecież na pokładzie Panią Archeolog ;d w końcu by się kurnia mogła wykazać swoimi umiejętnościami, o których wszyscy łącznie z nią dawno zapomnieli. Kiedyś potrafiła zbadać szkielet i stwierdzić jak ktoś zmarł, interesowały ją ruiny na podniebnej wyspie a teraz? Teraz tylko HYHYHY uśmiech HEHEHE żarcik HOHOOHOO cycki. Kurua kiedyś to byo
BTW Zeus olał swoje nowe imię, czy to kwestia błędu w tłumaczeniu?

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź