Finał One Piece - spekulacje
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mystral

Kapitan

Licznik postów: 337

Mystral, 21-08-2010, 17:45
Nie zastanawialiście się kiedyś jak mógłby wyglądać finał One Piece na wyspie Raftel, czyli ostatnia saga? Ja tak, więc podzielmy się swoimi spekulacjami.

Oprócz tego że znajdą się tam Buggy, Smoker, Shanks to jestem niemal pewien że rozegra się pojedynek między załogą Słomianego i załogą Czarnobrodego. Co więcej - ich członkowie w większości są niemal idealnie dopasowani do siebie, i widać to dopiero teraz kiedy do Strawhat Pirates doszło kilka osób od czasu ich spotkania na Jaya.

Teach - Jak i Luffy pragnie zdobyć One Piece, jest kapitanem swojej załogi, są urodzonymi sobie wrogami.

Van Augur - Śmiałbym rzec że to Mistrz Snajperów, co jak co, ale w drodze na Jaya załoga słomianych dostrzegli zestrzeloną mewę - sprawka Augura który z odległości co najmniej 10 kilometrów ustrzelił ptaka. Usopp który z dachu wieży Enies Lobby zdołał ustrzelić Spandama. Jestem więcej niż pewien że w finale rozegra się pojedynek między tymi dwoma.

Burgess - mięśniak który lubi wyzwania, podobny charakter do Franky'ego, to czemu by nie mieli ci dwaj mieć swojej walki?

Doc Q - doktor pokładowy, tak jak i Chopper.

Laffitte - tutaj jest bardzo duże podobieństwo do Brokka, bo nie tylko styl wyglądu i szczupła linia, ale obaj noszą laskę.

Shiliew - Dawny Strażnik Impel Down, korzysta ze swojej katany, jest na tyle potężny że porównują go do Magellana. Idealny adwersarz dla Zoro.

Catarina - Kobieta w załodze. Co prawda nie znamy jej zbyt bliżej, ani jej umiejętności, ale skoro Nami w niemal każdej sadze walczyła z postaciami kobiecymi, to myślę że i tutaj może być podobnie.

Vasco Shot, Alvaro Pizarro. I tutaj mam dylemat, bo nijak nie pasują ani do Sanji'ego ani do Robin. Plus pozostaje sprawa Sanjuan Wolfa, i nie jestem pewien czy aby ten wielkolud nad gigantami miał walczyć w finalnej części z Jinbei'em? Jest jeszcze mała, choć głupia hipoteza - wszak Raftel będąc na krańcu Grand Line musiałby graniczyć z Red Line. Może Laboon w jakiś sposób przyłączyłby się do walki? Wszak jako tako są równi sobie wzrostem
Aciek

Majtek

Licznik postów: 15

Aciek, 21-08-2010, 18:09
Mamy jeszcze kawał drogi do Raftel, ale sądze tak samo jak poprzednik.
Walka będzie między załogą Słomianego, a Czarnobrodym. Sądzę, że Luffy jeszcze zbierze 1-2 osoby do załogi. Na samym początku, gdy zbierał załogę powiedział:

"10 chłopa wystarczy" - Czyli brakuje jeszcze jednej osoby. Kto to będzie, nie wiadomo.
Jinbei prawdopodobnie zostanie na wyspie syren, aby ją chronić. Ray zacznie uczyć Luffiego. Przed Raftel będzie jeszcze dużo walk, ale ta dłuższa napewno będzie z Kid'em lub Law'em. Law jest inteligentny, więc prawdopodobnie, że Law też dotrze pod Raftel. Będzie epicka walka. Shanks raczej do walki nie będzie sie mieszał, chyba, że przeciwko Czarnobrodemu, ponieważ Luffy Vs Shanks będzie gdzieś pod drodze lub po prostu, gdy się spotkają:

"URZĄDZMY IMPREZE".

No to tyle.
Ha! Zrobiłem nowe dzieło.
[Obrazek: 43598993902665287343.png]

Jestem pewny, że Luffy zgarnie One Piece. Walka będzie z Czarnobrodym, chyba, że Oda jeszcze nas zaskoczy. I MAM NADZIEJĘ, ŻE DOŻYJE KOŃCA OP ;(!
Dragon

Wilk Morski

Licznik postów: 63

Dragon, 21-08-2010, 18:22
A ja mam inny pomysł. Walka z Czarnobrodym i jego załogą rozegra się na Raftel, Luffy ostatecznie wygra, ale na jego drodze stanie jeszcze jedna osoba- Coby. I dalej nie mogę wymyślić co by mogło się stać. Wiem jedno, do tego czasu może on zostać nawet Admirałem, kto wie.
Blek

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,587

Blek, 21-08-2010, 22:59
Moim zdaniem Shanks będzie chciał sprawdzić umiejętności Luffy'ego i jego załogi, więc myślę, że przed ostatnią walką (czyli SHP vs. Czarnobrody Team) zobaczymy tego typu widowisko.

Walka Usopp vs. Yasopp musi powstać :o
Majestic

Majtek

Licznik postów: 23

Majestic, 21-08-2010, 22:59
Luffy dotrze na Raftel, pokona Teacha z załogą i znajdzie bogactwa Rogera. Na końcu narrator walnie smętną gadkę że każdy człowiek ma własne One piece, swoje marzenia. I tutaj łzawe przypomnienie marzeń każdego ze słomianych.

Koniec, autor zapowiada nową manę, "Two pieces".
Berserker

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 507

Berserker, 23-08-2010, 19:53
a tam raftel, na raftel to stacjonował Gol D Roger a czy schował tam akurat ten skarb i czy słomki tam dotrą to zupełnie inna sprawa Smile
Szogun

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,249

Szogun, 24-08-2010, 03:02
Powiem tak z ubolewaniem obawiam się że niestety finalnym bossem będzie Razowy Bochen choć z całego serca tego nie chcę bo jest dla mnie ni jaki i jest wiele więcej ciekawych postaci do tej roli. Osobiście wiem jedno... albo jestem przekonany.

To na pewno nie będzie Raftel, Światowy Rząd zadbał aby tą wyspę zmieść z powierzchni ziemi albo przynajmniej przewrócić do góry nogami. Wiem też że OP to nie jest złoto, a od niedawna jestem gotów śmiało powiedzieć że jest nim Pluton. Tak tak pewnie niektórzy o tym już zapomnieli ale Poneglyphy czy jak im tam, czarny wiek czy ciemny nie wiem, poszukiwania Rogera tych kamieni no i tekst Shikiego w chapter Zero wskazują że to musi być Pluton. W końcu sam Shiki powiedział coś w stylu

" Broń która zniszczy świat i której miejsce pobytu znasz ..."

Jak sądzicie? Dlaczego Marines tak bardzo chcieli zniszczyć wszelką wiedzę na temat Plutonu? Gdzieś już musieli widzieć jego potęgę. Dlatego śmiem twierdzić że wokół tego ostatniego statku rozegra się finał. Stawiam jednak na coś większego lub lepszego. Np Luffy vs Dragon, nie wiemy co jego ojciec planuje i czy chce dobrze dla świata, liczę również że Razowych sprzątnie załoga Białego w akcie zemsty za zabicie kapitana. Weźmy pod uwagę jeszcze fakt że ktoś pod samym ryjem World Goverment a najprawdopodbniej jego członek coś knuje za plecami< stawiam na Akainu>. Jeszcze zbyt daleko końca aby na jego temat rozmawiać, jednak co do Plutonu gotów jestem położyć w zastaw swoją rękę.
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 24-08-2010, 04:08
Szogun napisał(a):Tak tak pewnie niektórzy o tym już zapomnieli ale Poneglyphy czy jak im tam, czarny wiek czy ciemny nie wiem, poszukiwania Rogera tych kamieni no i tekst Shikiego w chapter Zero wskazują że to musi być Pluton. W końcu sam Shiki powiedział coś w stylu

" Broń która zniszczy świat i której miejsce pobytu znasz ..."
Zacznijmy od tego, że Pluton to nie jedyna "tajemna" broń, której lokalizacje ukrywają Poneglyphy. Był jeszcze Poseidon, którego lokalizacje ukrywał Poneglyph w Alabaście.
Nie wiadomo czy nie ma ich więcej.
Co do Shikiego to nie ma się tym co sugerować. Chapterek był promocją filmu, pomimo pewnych smaczków i do fabuły OP nic nie wnosił.
Szogun napisał(a):Weźmy pod uwagę jeszcze fakt że ktoś pod samym ryjem World Goverment a najprawdopodbniej jego członek coś knuje za plecami< stawiam na Akainu>
Akainu nie przestraszyłby sie Flaminga, no i różowy przed takim człowiekiem na pewno odczuwałby respekt, którego jednak w rozmowie z tym tajemniczym gościem nie okazywał.
Szogun napisał(a):Jeszcze zbyt daleko końca aby na jego temat rozmawiać, jednak co do Plutonu gotów jestem położyć w zastaw swoją rękę.
Nie ma to jak wsadzać rękę do ciemnej jaskini...

Szogun napisał(a):To na pewno nie będzie Raftel, Światowy Rząd zadbał aby tą wyspę zmieść z powierzchni ziemi albo przynajmniej przewrócić do góry nogami.
Skąd wiesz, że Rząd dotarł na Raftel?? (czego nie wykluczam)
Szogun napisał(a):Wiem też że OP to nie jest złoto
Też mi odkrycieXD
Szogun napisał(a):Jak sądzicie? Dlaczego Marines tak bardzo chcieli zniszczyć wszelką wiedzę na temat Plutonu? Gdzieś już musieli widzieć jego potęgę.
Jacy Marines?? To Gourosei pociągali za sznurki. Zapewne wiedzieli co może zrobić Pluton i niewykluczone, że chcieli się tego pozbyć, bo mogłoby im zagrozić np. w rękach Dragona.
Mystral

Kapitan

Licznik postów: 337

Mystral, 24-08-2010, 20:44
Oda zawsze zaskakiwał z przeciwnikami, natomiast opcja co do walki z załogą czarnobrodego wydaje się być czymś o czym można spekulować. Dlatego też mam nadzieję że w finalnym arcu ktoś inny będzie arcywrogiem.

Swoją drogą co wiemy już o Raftel i One Piece:

- Jest na samym krańcu Grand Line. Załoga Rogera dotarła na wyspę - a więc Crocus, Rayleigh, Shanks, Buggy wiedzą gdzie się ona znajduje. Dark king wie czym jest skarb, czy reszta wie nie mamy pewności - ale jeśli tak to by tłumaczyło dlaczego Buggy nie jest zbytnio zainteresowany One Piece, i skupia się na skarbie Johna.

- Wiadomo też że Rio Poneglyph znajduje się na Raftel, a jest to ostatnia część Poneglyphów które właśnie tam prowadzą.

Natomiast o Broniach Masowej Zagłady wiemy:

- Są minimum dwie, Poseidon i Pluton. Pluton stworzony na Water 7 - 800 lat temu. Następnie ukryty w Królestwie Arabasta. O Poseidonie wiadomo tylko tyle że jest.

- Wiemy też że były w posiadaniu Starożytnego Królestwa, które było uwikłane w wojnę z 20 państwami - które potem utworzyły przymierze "World Government", podczas Void Century, a następnie ukryte. Królestwo przekazało historię Void Century oraz lokację broni na Poneglyphach które są w kluczowych miejscach na grand line. Wiadomo też że World Government nie chce aby ktokolwiek dowiedział się o dziejach podczas tego Wymazanego Wieku.

I tutaj moja spekulacja:

Skoro Poneglyphy są najcenniejszym artefaktem zarówno w Arabascie (Nawet Król nie wiedział o jej istnieniu, ta zaś przebywała wiecznie w katakumbach królewskich przodków) oraz na Shandorze (Będąc elementem złotego dzwona, co wojownicy shandora mieli chronić wypełniając misję przodków) dochodzę do następującego pytania:

Dlaczego więc Królestwa które walczyły z Ancient Kingdom i je pokonały, są w posiadaniu Poneglyphów oraz traktują je jak największą cenność uważając swój obowiązek za ich chronienie?

Dochodzę więc do następującej tezy:

800 lat temu odbyła się wielka wojna podczas której 21 Królestw (20 Królestw + Ancient Kingdom) walczyli z złowrogim najeźdźcą który chciał zdominować cały świat i go sobie przywłaszczyć. Ponieważ Ancient Kingdom było w posiadaniu Broni takich jak Pluton i Poseidon, nie było to takie łatwe. Nie wiem co się dokładnie wydarzyło, ale jednego jestem pewien - 21 Królestwa ostatecznie poległy, zaś Ancient Kingdom (niczym Batman) wzięło na siebie całą winę i zostało zniszczone i wymazane z pamięci świata, dzięki temu pozostałe 20 Królestw mogły ogłosić kapitulację lecz nadal istnieć. Jednakże otrzymały one dar od Ancient Kingdom. Każde Królestwo miało chronić Poneglyph, aby w przyszłości prawdziwa historia mogła zostać odszyfrowana i odkryta. Ponieważ najeźdźca zwyciężył wojnę - zdominował 20 królestw ustanawiając wielkie przymierze oraz stanął na ich czele jako WORLD GOVERNMENT. Ich pomiot istnieje do dziś jako Gorousei, którzy przywykli do bycia traktowanymi jako Panowie Świata.

Z czasem jednak wiedza o Wielkiej Wojnie podczas Void Century zniknęła - wieści nie były przekazywane z obawy przed światowym rządem, zaś następne pokolenia o niczym nie wiedząc, żyły w przeświadczeniu iż są członkami wielkiego światowego rządu który - podobno pokonał wielkie złe królestwo które chciało zniszczyć cały świat przy pomocy Ancient Weapons.

Co sądzicie o tej spekulacji?
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 24-08-2010, 21:34
Mystral napisał(a):- Są minimum dwie, Poseidon i Pluton. Pluton stworzony na Water 7 - 800 lat temu. Następnie ukryty w Królestwie Arabasta. O Poseidonie wiadomo tylko tyle że jest.
Pomieszałeś cosikWink
Poseidon - jego lokalizacje pokazuje Poneglyph w Alabaście. Robin nie zdradziła jego tajemnicy Crocowi.
Pluton - plany jego budowy były najpierw w posiadaniu Toma, a następnie Iceburga i Frankyego.

Mystral napisał(a):- Wiadomo też że Rio Poneglyph znajduje się na Raftel, a jest to ostatnia część Poneglyphów które właśnie tam prowadzą.
Tego nie wiemy.
Mystral napisał(a):- Jest na samym krańcu Grand Line. Załoga Rogera dotarła na wyspę - a więc Crocus, Rayleigh, Shanks, Buggy wiedzą gdzie się ona znajduje. Dark king wie czym jest skarb, czy reszta wie nie mamy pewności - ale jeśli tak to by tłumaczyło dlaczego Buggy nie jest zbytnio zainteresowany One Piece, i skupia się na skarbie Johna.
Co do Buggyego to sie nad tym nie zastanawiałem, ale wydaje sie to całkiem mozliwe. Jak teraz o tym wspomniałeś to sie dopiero zacząłem nad tym zastanawiać i ta wersja jest najbardziej prawdopodobna.
Mystral napisał(a):Dlaczego więc Królestwa które walczyły z Ancient Kingdom i je pokonały, są w posiadaniu Poneglyphów oraz traktują je jak największą cenność uważając swój obowiązek za ich chronienie?
Skąd wiesz, ze Alabasta czy Shandia istniały w tamtym czasie (Shandia na pewno istniała) i skąd wiesz, że były jednymi z tych 20 królestw?? Za Alabastą przemawia fakt, że Cobra jest w tej całej radzie królów, jednak nic więcej nie wiemy. Może są pozostałościami po tym królestwie walczącym z założycielami WG.
Art

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,953

Art, 24-08-2010, 21:51
BlackKuma napisał(a):Pomieszałeś cosikWink
Poseidon - jego lokalizacje pokazuje Poneglyph w Alabaście. Robin nie zdradziła jego tajemnicy Crocowi.
Pluton - plany jego budowy były najpierw w posiadaniu Toma, a następnie Iceburga i Frankyego.
Poseidon, to broń o której dowiedzieliśmy się na Skypie i to poneglygh z dzwonu prawdopodobnie ukazuje jego lokalizację (jeśli o niej wspomina, tego nie wiemy)
Pluton natomiast był w Alabascie.

BlackKuma napisał(a):Co do Buggyego to sie nad tym nie zastanawiałem, ale wydaje sie to całkiem możliwe. Jak teraz o tym wspomniałeś to sie dopiero zacząłem nad tym zastanawiać i ta wersja jest najbardziej prawdopodobna.
Kiedy poznaliśmy Buggy'ego jeszcze w East Blue chciał być Królem Piratów, wiec z nim nigdy nic nie wiadomo. Może nie wiedzieć czym jest OP...ale to może być też jego ego Wink
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 24-08-2010, 22:16
Art napisał(a):BlackKuma napisał/a:
Pomieszałeś cosikWink
Poseidon - jego lokalizacje pokazuje Poneglyph w Alabaście. Robin nie zdradziła jego tajemnicy Crocowi.
Pluton - plany jego budowy były najpierw w posiadaniu Toma, a następnie Iceburga i Frankyego.

Poseidon, to broń o której dowiedzieliśmy się na Skypie i to poneglygh z dzwonu prawdopodobnie ukazuje jego lokalizację (jeśli o niej wspomina, tego nie wiemy)
Pluton natomiast był w Alabascie.
FaktycznieSmile Mój błąd.
Art napisał(a):BlackKuma napisał/a:
Co do Buggyego to sie nad tym nie zastanawiałem, ale wydaje sie to całkiem możliwe. Jak teraz o tym wspomniałeś to sie dopiero zacząłem nad tym zastanawiać i ta wersja jest najbardziej prawdopodobna.

Kiedy poznaliśmy Buggy'ego jeszcze w East Blue chciał być Królem Piratów, wiec z nim nigdy nic nie wiadomo. Może nie wiedzieć czym jest OP...ale to może być też jego ego Wink
Jednak patrząc po jego dalszych działaniach, chyba jednak porzucił zostanie Królem Piratów, a przynajmniej znalezienie One piece. Chociaż kto tam wie tego wariataBig Grin
Szogun

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,249

Szogun, 27-08-2010, 02:48
Idąc tropem pomysłu Mystrala na Drum również powinien być Rio P bo ta kraina też należy do tej wspólnoty, a z tego co wiemy niczego tam nie ma < a jeśli jest to jaki sens miał by oda w ukrywaniu tego>

Akurat Shiki mówił o tej broni w dodatkowym rozdziale mangi, to tak samo jak motyw Daft Green, które było pokazane w najnowszym rozdziale <597> jako jedyne bezpieczne miejsce. To co było w Strong World nie jest tylko kolejnym zapychaczem i na pewno niektóre wątki się jeszcze pojawią.
haczyk90

Majtek

Licznik postów: 23

haczyk90, 01-10-2010, 14:36
Oczywiście miałaby miejsce na Wyspie Raftel i tam jest możliwość walki piratów czarnobrodego z słomianymi kapeluszami ale nie można wykluczyć że ktoś z marynarki sie do tego podłączy np: smoker który poluje na Luffiego i kilka osób ze starych 11 super nowas taki jak KID czy Law. Smile
saba sabaka

Kapitan

Licznik postów: 344

saba sabaka, 01-10-2010, 16:58
a ja myślę, że żadna z teorii nie sprawdzi się (na pewno nie w większości, bo co do szczegółów to większość jest zgodna). oda czyta zapewne różne fora i słucha różnych pomysłów czego ukryć się nie da i jest w stanie przygotować się na wszystko. i taka jest prawda.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź