One Piece - Rozdział 1026
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 3,404

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


One Piece 1026

Oficjalna Wersja Angielska:

Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 70

Matias Torres, 24-09-2021, 09:18
TCB Scans
Taker

Komandor

Licznik postów: 228

Taker, 24-09-2021, 10:00
Dobrze wiedzieć, że Tama nie popłynęło tak o i jednak  Hitetsu próbował być odpowiedzialny. Również fajnie widzieć, że Momo mimo powiększenia się nadal nie umie kontrolować swojego owocu, a jego ugryzienie ma raczej formę rozwoju postaci niż zabierania Kaido HP. To raczej było ugryzienie komara xd A skoro o rozwoju postaci mowa to Momo znowu pokonuje swoje lęki i oby tak dalej. Swoją drogą w tym rozdziale Luffy dość mocno kontroluje sytuacje. Pewnie za tydzień to się odwróci. 

Mógłbym narzekać, że dwie walki niemalże w całości poszły off panel czyli Neko vs Peros i Jack vs Inu, jednak oni byli już tak mocno wszyscy obici różnymi zawirowaniami podczas tej bitwy, że fajnie iż chociaż Oda pokazał same zakończenia. Anime pewnie uzupełni resztę. PS. Topór Perosa to złoto. 

Luffy i Kaido rozdarli niebo o.O Czy to czyni gumiaka na poziomie Yonko? Myślę, że absolutnie nie. Nie widzieliśmy nigdy zderzenia królewskiego kogoś na poziomie imperatora z kimś trochę słabszym. Zawsze to było zderzenie postaci na podobnym poziomie. Myślę, że taki Kaido vs Admirał z królewskim też by rozdarło niebo. Luffy może teraz był właśnie poziomem już tylko trochę słabszym od Admirała. 

Może przypadkowe zagranie ze strony Ody i nie planowane przez uczestniczące w bitwie postacie, ale to zderzenie królewskiego pozwoliło Kotu i Psu wygrać swoje walki. Sytuacja odsłoniła księżyc przykryty chmurami i Sunglongi poszły w ruch. Trochę jakbym JoJo czytał rozwiązanie IQ 200, ale niezbyt planowane xD 

Orochi żyje cóż z tego co pamiętam to stracił 7 głów z 8, więc jego śmierć jest co raz bliżej. Denjiro nic nie robi i nadal nie znamy tej tajemniczej postaci, którą pewnie jest Hiyori, więc i oni muszą dokonać swojej solowej zemsty. 

BTW rozdział bardzo ładnie narysowany pierwszy od bardzo dawna, a nie tylko nawalone ile atramentu się dało 8/10
MrMystik

Nowicjusz

Licznik postów: 9

MrMystik, 24-09-2021, 10:14
Wytłumaczcie mi proszę. Czyli Luffy jest właśnie na poziomie yonku? Bo ja tego inaczej nie widzę.
Luffy = yonko i teraz zaczną się poważne walki na ostrej penerce
zoro, sanji = 1 oficer
Taki skok mimo, że może trochę mało logiczny musiał chyba w końcu nastąpić. Niech manga w końcu ruszy do przodu na ostro.
Dejo

Gorosei

Wiek: 27
Licznik postów: 3,383

Dejo, 24-09-2021, 10:45
(24-09-2021, 10:14)MrMystik napisał(a): Wytłumaczcie mi proszę. Czyli Luffy jest właśnie na poziomie yonku? Bo ja tego inaczej nie widzę.
Luffy = yonko i teraz zaczną się poważne walki na ostrej penerce
zoro, sanji = 1 oficer
Taki skok mimo, że może trochę mało logiczny musiał chyba w końcu nastąpić. Niech manga w końcu ruszy do przodu na ostro.

Należy do top tieru uniwersum, to napewno. Reszta to juz czysto subiektywne opinie. Jedni powiedzą, że tak jest na ich poziomie, drudzy, że nie lub nawet że nie jest nawet blisko.
 
[Obrazek: TOP-Best-Greatest-GOALKEEPERS-Soccer-Foo...1263&ssl=1]
MrMystik

Nowicjusz

Licznik postów: 9

MrMystik, 24-09-2021, 11:00
Czaje. No niech w końcu rozwalą tego Kaido czy coś i zaczną powoli odkrywać karty w one piece, żeby manga mogła wejść w końcowy etap, bo nie ma co przedłużać. Mam nadzieję, że dlatego mamy taki power up na WANO.
Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 70

Matias Torres, 24-09-2021, 11:52
Po raz kolejny mamy pokazane, że Perospero jest wart tych 700 milionów, skoro Nekomamushi nie dał mu rady bez sulonga. Jeszcze na WCI ta nagroda mogłaby się wydawać za wysoka.
Znów również widzimy, że różnica w sile fizycznej między Luffym a Kaido nie ma znaczenia gdy w grę wchodzi zaawansowane królewskie. Ja bym wolał gdyby od początku Luffy potrzebował G4, żeby wyrównać tę różnicę. Wiem też, że to wszystko to żadna nowość i obiecuję, że w przyszłości nie wspomnę już o tym więcej, niż góra kilka razy.
Rozdział mimo wszystko bardzo mi się podobał, daję 4.5/5. Do niedoskonałych power leveli i off-panelowych walk już dawno przywykłem, choć jestem ciekaw, jaki styl walki ma Perospero.
Co do tekstu "Who's that peeking from behind the door...?!" na końcu rozdziału, to przecież widać, że to Raizo (po wielkości głowy). Co to w ogóle za zagadka?
marmolada

Wilk Morski

Licznik postów: 70

marmolada, 24-09-2021, 11:59
Fajny Clash z rozerwaniem chmur, w końcu to musiało nastąpić, ale jednak trochę gryzie fakt że Luffy jeszcze nie wiem 30 minut temu ledwo żył, zjadł trochę i jak nowo narodzony z jeszcze potężniejszym haki.
Co mnie też dziwi, to fakt że rozumiem że 1,5 roku to nie jest wystarczająco by nauczyć się tak Haki, które dopiero w walce najbardziej rozkwita, nawet jeśli twoim nauczycielem jest Rayleigh to czemu choćby nie wspomniał Luffyemu o tym że można królewskie haki dodać do swoich ataków czy też ten drugi poziom zbrojenia, którego nauczył go dziadek na Wano.
O możliwości przewidywania przyszłości Rayleigh mu wspomniał.

Luffy dalej imo nie jest na poziomie Yonku, ale jest coraz bliżej, Kaido już walczy któraś godzinę ciągle z kilkunastoma przeciwnikami, a nadal nie widać po nim nawet zmęczenia i Luffy będzie potrzebował dalszych power upow, albo gear 5 albo przebudzenia.

Chyba już nie będzie starcia nr.4 bo zaczynają padać najwięksi oficerowie.
Zakładam że Luffy dostanie znowu becki , w tym czasie padnie Queen i King i wszyscy rusza resztkami sił na Kaido, Luffy się zregeneruje i dokończy dzieła. Jedynie problem z Big Mom, bo kompletnie nie mam pomysłu jak Oda chce jej wątek na Wano rozegrać.
Hinczykbn

Supernova

Licznik postów: 804

Hinczykbn, 24-09-2021, 12:06
(24-09-2021, 10:14)MrMystik napisał(a): Wytłumaczcie mi proszę. Czyli Luffy jest właśnie na poziomie yonku? Bo ja tego inaczej nie widzę.
Luffy = yonko i teraz zaczną się poważne walki na ostrej penerce
zoro, sanji = 1 oficer
Taki skok mimo, że może trochę mało logiczny musiał chyba w końcu nastąpić. Niech manga w końcu ruszy do przodu na ostro.

Na obecną chwilę jest na poziomie ponad 1 oficera to na pewno. Jak już pokona Kaido wskoczy na poziom +/- Yonko.
Co nie znaczy, że bez problemu pokona następnego Yonko bo jak wiadomo to już poziom potworów nie walk one hitowych.

To samo tyczy się Zoro i Sanjiego jak rozwalą kataklizmy będą na kolejno +/- poziom 1 oficera i +/- poziom 2 oficera.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

MrMystik

Nowicjusz

Licznik postów: 9

MrMystik, 24-09-2021, 12:09
@marmolada no dokładnie, nie wiadomo co myśleć. Pokonanie masowe Kaido trochę cringe (jakosć>ilość) i to że Luffy sobie teraz pokona Kaido też dla mnie cringe Big Grin

@Hinczykbn a jak on pokona Kaido to czasem nie będzie na równi z całą gangsterką? bo wyjdzie na to, że jego ekipa rozwali sojusz dwóch Yonko + cała obstawa, a jak się wrócić do rozdziału 980-1000 to oni tam byli rysowani na słabszych. Mógłby ktoś wbić żeby Mamuśką się zająć chociaż.
Hinczykbn

Supernova

Licznik postów: 804

Hinczykbn, 24-09-2021, 14:30
@MrMystik  Nie, bo Kaido przyjął już ataki od: pochw, supernovas, yamato, momo i walczy cały czas bez odpoczynku. Sam jeden Słomek mógł mu naskoczyć. BM nie padnie w tym arcu, walczy tylko z Lawem i osłabionym Kidem. A przypominam, że Law został pozamiatany przez MingoBig Grin
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Zalasta

Nowicjusz

Licznik postów: 6

Zalasta, 24-09-2021, 15:16
Bardzo fajny chapter. Ogółem cała ta potyczka Momo vs Kaidou wypadła bardzo dobrze: ładnie to narysowane, przejrzyste. Pomysł z tym ugryzieniem, dwa mocne ataki Luffy'ego, przełamywanie barier przez Momo, wszystko się tu ładnie scala.
Do tego symboliczne rozdarcie nieba, które łapie synergię z walkami minków żeby przebudzili Sulongi -> po Odzie często widać tego typu przewidywania, ale ten chapter wyróżnia się zdecydowanie na plus na tle wielu podobnych. Orochi, Otama - dobrze że dostali swoje wstawki, ale tu byli tylko tłem dla Luffy'ego, który obiecał że poskłada wroga: wiec już nie będzie żadnej czwartej potyczki, tylko wszystko rozstrzygnie się na samej górze. 

Jedyne czego mi brakowało do perfekcji, to dłuższej wymiany ciosów Jacka i Persospero. O ile tego pierwszego jeszcze przełknę, bo macha trąbą, taranuje i próbuje mocniej walnąć, o tyle owoc pierwszego syna Big Mom aż prosi się o rozwinięcie, zaprezentowanie kilku fajnych technik itd. Postać niby przewija się od paru lat, dostaje mniejsze lub większe wymiany ciosów, ale niestety z punktu widzenia techniki walki jest na poziomie rodziny Doflamingo, a szkoda. Tego mi w One Piece brakuje najbardziej po TSie i pewnie będzie brakowało do końca mangi.

Co nie zmienia faktu, że calościowo rozdział jak najbardziej okej.
famian

Majtek

Licznik postów: 11

famian, 24-09-2021, 20:49
Czy Jack jest Mamutocentaurem?
Odachi

Imperator Podziemia

Licznik postów: 624

Odachi, 24-09-2021, 20:57
@Matias Torres, trollujesz z tym Raizou? Przecież to jest Szogun Tongue
A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,881

Pajmon, 24-09-2021, 21:29
Błagam Oda, miej godność i nie daj im wygrać z Kaido. To jest poziom ponad admirałami. To jest najsilniejszy człowiek świata. Na MF stary, chory i mocno poraniony WB wprasował w ziemię najsilniejszego z admirałów. Tutaj mamy prime Kaido... Wiem, sam siebie oszukuję, to jest głupia młócka dla 12to latków a power lvl nie istnieje. Ale Oda powinien mieć rigcz. Mam nadzieję, że tylko i wyłącznie unoszenie całej ogromnej wyspy w powietrzu sprawia, że Luffy może zbliżyć się do Kaido poziomem. Oby po wylądowaniu zyskał pełną moc. Wgl to zaraz zrobię ankietę na ten temat.
Czy Peros używa przebudzenia?
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź