One Piece - Rozdział 1030
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 3,508

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


One Piece 1030

Oficjalna Wersja Angielska:





Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 81

Matias Torres, 29-10-2021, 10:59
TCB Scans

Licznik postów: 101

MugiwaraMichal, 29-10-2021, 11:37
Sama walka Kid & Tra vs Big Mom na plus gdyby nie wyjętę z tyłka przebudzenia bez zadnego backstory co jak gdzie kiedy - zwłaszcza Tra czemu nie wykorzystał na Dressrosie (nie miał? podpatrzył i trenował w drodze na Wano - warto wspomnieć)
Akcja z Kinemonem to top 3 Bullshitu One Piece. 
Szkoda bo po ostatnich naprawdę dobrych rozdziałach dziś łyżka dziegciu
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,225

ARRRGH, 29-10-2021, 12:33
(29-10-2021, 11:37)MugiwaraMichal napisał(a): Sama walka Kid & Tra vs Big Mom na plus gdyby nie wyjętę z tyłka przebudzenia bez zadnego backstory co jak gdzie kiedy - zwłaszcza Tra czemu nie wykorzystał na Dressrosie (nie miał? podpatrzył i trenował w drodze na Wano - warto wspomnieć)

Biorąc pod uwagę logikę mocy w OP, można się domyślić, że przebudził po Dressrosie. Dla mnie akurat nie jest to jakiś wielki problem - po ciężkiej walce zdołał przebudzić, ale używał tylko eksperymentalnie, starając się rozwijać. Wyjaśnił, że w bojowych warunkach z tego jeszcze nie korzystał no i tyle - nie ma co jakoś bardzo się czepiać, nie mniej jednak...

(29-10-2021, 11:37)MugiwaraMichal napisał(a): Akcja z Kinemonem to top 3 Bullshitu One Piece. 

... zgadzam się w zupełności z tym. Zaraz się okaże, że w sumie to wszyscy przeżyją. To jest dla mnie największy problem z tą wojną, bo w ogóle nie czuję żadnych emocji. Wiem, że Oda nie lubi za bardzo uśmiercać postaci, ale skoro robi się wielką wojnę na Wano, to możnaby stworzyć kilka postaci do odstrzału, żebyśmy byli w stanie poczuć powagę sytuacji. Zamiast tego dostajemy Kiku, która zamiast zabić Kanjuro, oszczędza go i daje mu dwukrotnie wrócić na pole bitwy, utrudniając walkę, na którą czekali tyle lat, a która jest decydująca dla Wano. Nie kupuję tego. Podobnie jak kilku innych postaci, które dostały bęcki, ale zdążyły już wrócić na pole bitwy jak gdyby nigdy nic. Przez to wszystko ja się czuję, jakbyśmy oglądali jakiś turniej walk, a nie wojnę.
fanaticous

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 408

fanaticous, 29-10-2021, 13:41
Fajnie jakby Kid stał się teraz Magneto z X-Men. Manipulacja metalem i wpływanie na kształt przedmiotów była by bardzo fajną umiejętnością i na pewno bardzo by poprawiła jego zdolności bojowe.
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
Zalasta

Nowicjusz

Licznik postów: 10

Zalasta, 29-10-2021, 14:01
Cytat:Fajnie jakby Kid stał się teraz Magneto z X-Men. Manipulacja metalem i wpływanie na kształt przedmiotów była by bardzo fajną umiejętnością i na pewno bardzo by poprawiła jego zdolności bojowe.

Czy on tego nie robi od samego początku mangi? 


Co do chaptera to zgadam się co do opinii na temat Kinemona, jest tutaj spory zgrzyt i faktycznie razi to w oczy. Dla mnie takim papierkiem lakmusowym ciagle zostaje Pedro, bo ciągle z tyłu głowy mam że może wrócić. A wtedy jak wróci to będzie naprawdę słabo, ac znie ma co dywagować. Kiku mocno spartoliła sprawę, tu nie da się jej obronić w żaden sposób.


Law i Kid dla mnie w porządku. Dla mnie oczywistym jest, że Law tej mocy nie miał na Dressorsie bo bez wątpienia by jej użył -> dostajemy też fajną podbudówkę bo co raz mocniej to przebudzenie wchodzi w grę i wkrótce możemy spodziewać się tego u Luffy'ego.

Big Mom dostała chyba pierwszy raz w mandze konkretne obrażenia, więc już za samo to szacun -> choć osobiście wątpię, żeby ten metalowy zgniot zrobił jej coś więcej. Ale atakowanie od wewnątrz - jak najbardziej spoko.

Fajnie też ze CP 0 spaceruje w sobie znanym kierunku, no i ze Yamato ruszył przed siebie, robiąc swoją robotę.

Ognisty namalowany demon wyjątkowo mnie nie zainteresował.
wuzzek

Supernova

Wiek: 24
Licznik postów: 857

wuzzek, 29-10-2021, 14:15
(29-10-2021, 14:01)Zalasta napisał(a): Ognisty namalowany demon wyjątkowo mnie nie zainteresował.

tak jak wspomniałem w spoilerach, ognisty demon ma wizerunek Kanjuro w momencie przygarnięcia go przez Orochiego, tylko w ogniu. Jeśli dobrze pamiętam, było to ostatnio obrazowane w anime.
Taker

Komandor

Licznik postów: 235

Taker, 29-10-2021, 14:47
Akcja z Kiemonem to żart nawet nie będę tego szerzej komentował. Numbersy z początku mocno przypominają tych samurajów z retrosów Yamato. Spoko wiedzieć, że Apoo i Drake nie zniknięli bez powodu. Apoo wygląda na takiego, który ucieka kiedy jest gorąco, a Drake chce wypełnić swoje cele i spadać stąd. Logiczne podejście ze strony obu panów. Kiku też jeszcze dycha eh... Chociaż Kanjuro oficjalnie zdechł. 

Ciekawe, gdzie CP0 zmierza? Może po Robin. Zbędne pokazywanie jak wszyscy walczą, ale marnowanie kadrów o boże. O może jest szansa, że Yamato spotka Kida i Lawa. Mamy szanse na ciekawe interakcje. Przebudzenie owoców z dupy totalnie, ale sama walka z Big Mom jest fajnie prowadzona. 

Gdyby nie masa bullshitów mógłby to być jeden z najlepszych rozdziałów Wano 5/10
wuzzek

Supernova

Wiek: 24
Licznik postów: 857

wuzzek, 29-10-2021, 14:49
Dzięki zabiegowi z Apoo i Drakiem robią nam się dodatkowe 2 fronty na finał. Kiku żyje, Kin żyje i biega, Kanjuro żyje (skoro steruje demonem i owoc jest aktywny). XDDDDDDD see, thats what i call bullshit
 


Mamuśka oczywiście powinna wyjść z tego cało. Nie wiem jak zwalenie się na nią kilkudziesięciu ton stali miałoby zadziałać. Owoc Kidda jest po prostu nieprzystosowany do walki z takimi przeciwnikami. Chyba, że zabieg Lawa dał ten efekt, co rozbicie portretu matki. Ale  jakby padła w tej walce, czy musiała uciekać to XDDDDD

Yamato się spotka z Usoppem? Czy z tym demonem? Teraz jest przy mamuśce. Chaos. 

Na plus fakt, ze CP0 jest w ruchu, a Marco dalej na chillku. Queen dogonił już Sanjiego. Obstawiam, że Brewka odpali wszystkie techniki jak Queen powie Saaaanjiiii ~~~~kun (wink) <3 

W sumie ciekawi mnie, jak rozwiąże się wątek tego arsenału, ma tutaj oda pole do popisu. Jak z jakiegoś powodu wszystko wyleci w powietrze i zostaną tylko poneglyphy to nie będzie tak źle, chociaż wyspa jest całkiem spoko i jestem ciekaw jej backstory.
(29-10-2021, 14:47)Taker napisał(a): Chociaż Kanjuro oficjalnie zdechł. 

Właśnie że nie zdechł XD
Taker

Komandor

Licznik postów: 235

Taker, 29-10-2021, 14:51
(29-10-2021, 14:49)wuzzek napisał(a): Właśnie że nie zdechł XD


Aha xD
fanaticous

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 408

fanaticous, 29-10-2021, 15:09
(29-10-2021, 14:01)Zalasta napisał(a):
Cytat:Fajnie jakby Kid stał się teraz Magneto z X-Men. Manipulacja metalem i wpływanie na kształt przedmiotów była by bardzo fajną umiejętnością i na pewno bardzo by poprawiła jego zdolności bojowe.

Czy on tego nie robi od samego początku mangi? 

Nie, on nie może zmieniać kształtu/topić/rozciągać rzeczy które są z metalu.

Gdyby był kimś na wzór Enela albo tego co topił złoto w kinówce to jego moc byłaby o wiele lepsza. Mógłby np. robić kule z metalu, które byłby obok niego i strzelać nimi w razie potrzeby. Robić sobie jakieś dyski do latania, zbroje itp. Wystarczy pooglądać X-Men i zobaczyć, że Magneto jest trochę op.
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
Beetlejuice

Kapitan

Licznik postów: 303

Beetlejuice, 29-10-2021, 20:51
Ale to już się nudne robi. Po tym co dostajemy na Wano walka z Akainu czy z Czarnuchem (BLM) okaże się bitką żuli pod sklepem.

Gdzie ofiary gdzie śmierć nawet Kid co rozwalał wszystko co spotykał na swojej drodze nie patrząc na nic teraz stał się jakimś potulnym barankiem.

Kinemon WTF? Oda ty tak na serio, może zrób sobie większą przerwę bo coraz głupsze akcje wymyślasz.

Licznik postów: 101

MugiwaraMichal, 29-10-2021, 21:16
(29-10-2021, 14:49)wuzzek napisał(a): Właśnie że nie zdechł XD


a jeśli zdechł a moc działa to też niezły błąd Ody.

Dodam jeszcze niby detal ale w tym rozdziale powiekszający bullshit LVL 

Nogi Kinemona nie słyszą co mówią bo nie mają uszu, ale gadają mimo, że nie mają ust 
XD
Odachi

Imperator Podziemia

Licznik postów: 638

Odachi, 29-10-2021, 21:59
To akurat było chyba wytłumaczone na Punk Hazard, a nawet jeżeli nie, to odpowiedź nasuwa się sama Smile
A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
niudeb

Yonko

Licznik postów: 3,377
Miejscowość: Isola

niudeb, 29-10-2021, 22:01
Że niby jak wyjaśnione? Że kinemon ma usta w dupie?
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź