Sprawa śmierci w OP
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Bosmann

Imperator Podziemia

Wiek: 26
Licznik postów: 559
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 21-09-2010, 13:14
Pain napisał(a):@top
Zgadzam się z heros'em, że jak ktoś umyślnie wchodzi w gówno to niech później nie narzeka, że śmierdzi. Chyba, że ktoś chce na złość innej osobie załatwić warn'a za spoiler, ale to już chamstwo.
Haha To faktycznie bardzo odnośnie tematu :rotfl:

SBS Tom 4, Chapter 30 (strona 90)

D: Dlaczego Luffy nigdy nie zabija swoich przeciwników? Jakby nie patrzeć, nie zabił Mohji'ego, ani Helmeppo, czy kapitana Morgana. No dobra, to Zoro wykończył Morgana. Ale pytanie pozostaje - dlaczego?

O: Ach, dobre pytanie. Po pierwsze, Morgan wciąż żyje. Jego byli podwładni wsadzili go do więzienia. Dlaczego go nie zabił? W tych czasach życie ludzi zależy od ich wiary, przekonań i walki. Luffy wdaje się w walkę i niszczy wiarę innych. Kiedy wiara wroga jest roztrzaskana na kawałki i ten przegrywa, to czuje ból podobny do śmierci. Myślę, że dla tych piratów bardziej liczy się wygrana czy przegrana, niż śmierć, czy pozostawienie przy życiu.
Evendell

Król Piratów

Licznik postów: 5,384

Evendell, 21-09-2010, 13:54
Słyszałam również, że upokorzenie przegranej jest gorsze od śmierci, dlatego Luffy nie zabija. Ale to chyba odnosi się właśnie do tej wypowiedzi Ody.
Aggami

Majtek

Licznik postów: 23

Aggami, 11-12-2010, 18:31
Spoiler

Śmierć Ace nie byłą pierwszą pokazaną, ale była to pierwsza śmiercią kogoś, kogo poznaliśmy lepiej. Wcześniej pokazano śmierć ludzi z Ohary oraz z Enies Lobby. No, byłteż "ojciec" Choppera

mirajane

Bosman

Licznik postów: 160

mirajane, 12-12-2010, 00:15
bosh... pomyślcie trochę. Zbyt częste pokazywanie śmierci w mandze, która jest wydawana przez shonen Jump nie jest właściwa. To nie jest gatunek seinen.... shonen, skierowana jest głównie dla nastolatków. Dzieciaki także to oglądają. Mangaka musi myśleć wpierw o opinii publicznej. Wygląda na to, że większość osób, która wypowiada się w tym temacie jest chętna na takowy pokaz śmierci,hm?
Art

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,953

Art, 12-12-2010, 00:22
Śmieszny argument. Jeśli się porówna OP pod względem właśnie śmierci do innych shonenów, które czytają "dzieci", to nasza manga o piratach wygląda po prostu blado. Bleach i gromienie choćby Espada, Naruto, gdzie właściwie to zginąć może każdy...
W OP na prawdę śmierć jest rzadkością, dlatego jak już się pojawia to wzbudza nieprzeciętne zainteresowanie, a fani stawiają sobie pytanie, "czy manga ewoluuje".
baka_neko

Bosman

Licznik postów: 175

baka_neko, 12-12-2010, 00:35
Art napisał(a):W OP na prawdę śmierć jest rzadkością, dlatego jak już się pojawia to wzbudza nieprzeciętne zainteresowanie, a fani stawiają sobie pytanie, "czy manga ewoluuje".
Może to i dobrze, bo inaczej OP byłoby postrzegane jako przygoda z jatką, a nie przygodowa przygoda.
Mi osobiście odpowiada to jak było dotychczas. Jakbym chciała pooglądać śmiertelne mordobicie to wzięłabym inny tytuł.
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź