One Piece - Rozdział 1033
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 3,508

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


One Piece 1033

Oficjalna Wersja Angielska:

Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 81

Matias Torres, 26-11-2021, 12:32
TCB Scans
Primkin3

Szczur Okrętowy

Wiek: 25
Licznik postów: 49

Primkin3, 26-11-2021, 13:43
Super rozdział, fajnie zobaczyć backstory Zoro. Coraz bardziej zastanawiająca jest kwestia tego jak Zoro znalazł się na East Blue skoro jego ojciec jest widziany przez nas w trakcie wydarzeń po objęciu władzy nad Wano przez Kaido ( Przynajmniej zakładając że Ushimaru faktycznie ojcem Zoro jest, ale jak dla mnie nie podlega to wątpliwości ).
Zastanawia mnie, w którym momencie dostaniemy rozwinięcie historii Zoro, czy będzie to już po zakończeniu walk i po obaleniu imperatora?

Co do przyszłego rozdziału to mam wrażenie, że walka Zoro i Kinga pójdzie tymczasowo na bok i przejdziemy do tego co się dzieje na szczycie czaszki.
[Obrazek: hqdefault.jpg]
Taker

Komandor

Licznik postów: 235

Taker, 26-11-2021, 13:45
Kwestia rasy Kinga jest ciekawsza niż on sam xd Oda daj mu wreszcie jakieś retrosy. I skoro może przetrwać wszędzie to nawet w lawie czy pod wodą? Ta dziwna głowa Kinga jest bardziej skuteczna niż laser Kaido niszczący góry xD O powraca znowu wątek połączenia East Blue z Wano.  Kuina Shimotsuki o Jezu już chyba wiem w jakim kierunku to zmierza.... Czy mi się wydaje czy miecze Odena też tak "płonęły" gdy ich używał  w walce? Generalnie cóż taki sobie rozdział o mieczach. 

Respekt dla Zoro za słowa o Luffy'm 4/10
Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 81

Matias Torres, 26-11-2021, 15:14
Rozdział mnie nie porwał. Nie, żeby był zły - po prostu nieszczególnie interesuje mnie temat mieczy ani wioska Zoro. Na dodatek wcześniej kątem oka zobaczyłem jakąś twarz w spoilerach i myślałem, że może w rozdziale zobaczymy twarz Kinga, a to tylko dziadek z wioski Shimotsuki Sad.

Najbardziej chyba podobał mi się kadr cięcia Zoro, które nic nie dało. W ogóle to w rozdziale 1022, kiedy Zoro tnie Kinga po raz pierwszy, to wygląda to tak, jakby tamten krwawił, ale najwyraźniej to tylko Oda dziwnie cięcie narysował.

2.5/5. Za tydzień zapewne będzie ciekawiej.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 3,508

Mordoc, 26-11-2021, 17:32
O wiele bardziej lubię takie rozdziały, w których dostajemy różne informacje, podbudowanie postaci i retrospekcje od tych, w których kadry marnowane są na biegających randomów. 
Motywy mieczy, kowala, powiązań między nim a innymi postaciami coraz bardziej mnie interesują. Rasa Kinga, jego przeszłość i swego rodzaju niezniszczalność (?) także wydają się zagadkowe i już nie mogę się doczekać, kiedy dowiem się więcej na ten temat. Bardzo lubię kiedy w różnych seriach pojawiają się tajemnicze wątki, nad którymi można snuć spekulacje. 

Fajnie, że między Zoro i Kingiem zostaje zbudowana specyficzna relacja, wygląda na to, że między Sanjim i Queen będzie tak samo. Lubię jak rywali coś łączy, tak jakby to przeznaczenie ich ku sobie kierowało, a nie napieprzali się tylko z przypadku i ewentualnie siły. 

Powraca także temat relacji między Zoro i Sanjim, dwóch kompanów, którzy ze sobą rywalizują, ale jednocześnie troszczą się wzajemnie i motywują. Ani Sanji nie może przegrać z Queen, ani Zoro z Kingiem, gdyby którykolwiek poniósł porażkę, to zapewne nie mógłby spojrzeć w oczy temu drugiemu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Odachi

Imperator Podziemia

Licznik postów: 638

Odachi, 26-11-2021, 22:03
Nie działa mi cytowanie na telefonie, wiec tylko odwołam się autorów wypowiedzi.

@Mordoc jeden nie mógł by spojrzeć drugiemu w oczy? Eee tam, po Sanjim to spływa jak po kaczce :p

@Taker, myślę, że z tym każdym środowiskiem, to bardziej chodziło o to, że nawet w kosmosie (na Księżycu), coś jak niesporczaki.

Kaidou niezniszczalny, Big Mom niezniszczalna, King niezniszczalny. Mam nadzieję, że chociaż niezniszczalność Kinga sie w miarę szybko i sensownie wyjaśni, bo inaczej zacznę podejrzewać, że po prostu przebudzili haki niezniszczalności.

****
Edit:
Doszedłem do wniosku, że ta niezniszczalność ma drugorzędne znaczenie dla samej walki Zoro vs King. Moim zdaniem Oda tworzy podbudowę pod wyjaśnienie w jaki sposób Enel przeżył podróż na Księżyc. Oczywiście mógłby powiedzieć, że logia prądu tak może, bo czerpie energię z mocy owocu czy coś tam. Ale teraz po prostu powie, że jest Lunarianinem i jest w stanie przetrwać w każdych warunkach (nie pytajcie tylko jakim cudem Luffy go pokonał w takim razie).
A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź