Moce Akainu a moce Ace
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Saki

Shichibukai

Licznik postów: 1,360

Saki, 06-10-2010, 13:43
Szczery napisał(a):Moim zdaniem więc, w drugiej, oddzielnej kwesti jaką są praktyczne działania Akainu na Ace'u, w grę wchodzi jednak haki. Wiadomo, że Akainu je ma. Po Admirale możnaby oczekiwać (ale tylko oczekiwać, bo potwierdzenia jako takiego chyba ni ma) że ma je dobrze wytrenowane. Więc czemu miałby go nie użyć w największej bitwie tych czasów, w walce ze znienawidzonym piratem, który jest logią? Dla mnie na jego miejscu użycie tej przydatnej umiejętności byłoby podstawą budującą zwycięstwa. I choć teza, że Akainu haki służyło ubiciu Ace'a, nie znajduje potwierdzenia w mandze... To jednak nie znajduje więc na chwilę obecną zaprzeczenia... Więc póki co będę się jej trzymał :rotfl:

Chciał zabić Luffy'ego, czyli Paramecię, więc to nie ma w tym wypadku zastosowania(po co stosować Haki na kogoś, kto i bez niego nie jest odporny na moją moc?).
   ▲
▲▲

 
Szczery

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,822

Szczery, 06-10-2010, 15:27
Ale wcześniej jeszcze poparzył Ace'a. Może też przewidział fakt, że Ace będzie chciał osłonić brata, i w trakcie swego ciosu dołożył haki. (No musiało chyba być widać, że Ace się szykuje do zasłonięcia Luffy'ego... Co mnie w tej chwili nieco dziwi. Logia zasłaniająca innych? 0_o)
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 06-10-2010, 16:25
Szczery za bardzo sie zapedzaszWink Moim zdaniem wystarczy wyjaśnienie Akainu, które nasuwa jedno porste wyjaśnienie. Owoc Admirała jest naturalnym wrogiem owocu Acea. Tak samo jak w przypadku Luffyego i Enela. Nie było potrzeby używać tu haki i noe zostało ono użyte. Bo po co skoro chciał zaatakować Luffyego?
Szczery napisał(a):Może też przewidział fakt, że Ace będzie chciał osłonić brata, i w trakcie swego ciosu dołożył haki.
Wątpię w to.

Jak dla mnie dostaliśmy już porządne wyjaśnienie od Akainu. Resztę musimy wydedukować sami. Jednak moim zdaniem na pewno nie użył haki.
Na koniec dodam, że wyższość magmy nad ogniem jest wyraźnie nakreślona w mitologii japońskiej (nie bezpośrednio). Ziemia>Ogień. I to wystarczy, bo magma to Ogień i Ziemia (w uproszczeniu).
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 06-10-2010, 16:34
To może tak :

Magma = Ogień
Aikanu z wiekszym stażem > Bardzo osłabiony Ace (wkońcu jeszcze był w impel dawn, a wątpie aby tam o niego chociaż troche dbali)

Luffy siedzi, nie może sie ruszyć, Aikanu wyskakuje na niego z pięścią w lawie, osłabiony Ace osłania go, Aikanu używa haki aby zranić użytkownika Logii, Ace ginie

według mnie to jest najlepsza teoria, niż te wasze temepratury, tleny, wzory, fizyka xD

[ Dodano: 2010-10-06, 15:36 ]
A magma to nie żaden ogien ale rostopiona ziemia(skała) we wnętrzu ziemi pod wpływem TEMPERATURY, ogień tu to tylko dodatek
[Obrazek: safe_image.gif]
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 06-10-2010, 17:08
Bolmeteus napisał(a):A magma to nie żaden ogien ale rostopiona ziemia(skała) we wnętrzu ziemi pod wpływem TEMPERATURY, ogień tu to tylko dodatek
Napisałem, że w uproszczeniu. Poza tym to OP.
Bolmeteus napisał(a):To może tak :

Magma = Ogień
Aikanu z wiekszym stażem > Bardzo osłabiony Ace (wkońcu jeszcze był w impel dawn, a wątpie aby tam o niego chociaż troche dbali)

Luffy siedzi, nie może sie ruszyć, Aikanu wyskakuje na niego z pięścią w lawie, osłabiony Ace osłania go, Aikanu używa haki aby zranić użytkownika Logii, Ace ginie

według mnie to jest najlepsza teoria, niż te wasze temepratury, tleny, wzory, fizyka xD
A słowa Akainu są już nie ważne?? Teraz możemy tylko dywagować nad tym czym jego owoc zdobywa sobie przewagę nad owocem Acea. Akainu mówił, że jego owoc>owoc Mera Mera. Koniec
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,223

Kowal, 06-10-2010, 19:23
BlackKuma napisał(a):A słowa Akainu są już nie ważne?? Teraz możemy tylko dywagować nad tym czym jego owoc zdobywa sobie przewagę nad owocem Acea. Akainu mówił, że jego owoc>owoc Mera Mera.

Dokładnie. Także Bolmeteus, możesz sobie mówić, że to bzdura, ale owoc Akainu>owoc Ace, czyli magma>ogień i nic tego nie zmieni w tej mandze Tongue
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 06-10-2010, 19:26
No tak sobie wymyślił Oda, więc ja tu moge sobie tylko ponaerzkać Tongue, myśle że temat już wyczerpaliśmy.
[Obrazek: safe_image.gif]
Szczery

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,822

Szczery, 07-10-2010, 02:04
BlackKuma napisał(a):Szczery za bardzo sie zapedzaszWink Moim zdaniem wystarczy wyjaśnienie Akainu, które nasuwa jedno porste wyjaśnienie. Owoc Admirała jest naturalnym wrogiem owocu Acea. Tak samo jak w przypadku Luffyego i Enela.

Ale to właśnie nie jest dla mnie wyjaśnienie. Bo jedyne co do mnie trafia z wyjaśnienia Akainu, to że Ace nie może mu nic zrobić gdy Akainu jest magmowy. Mógłby coś zrobić logii piasku, mógłby coś zrobić logii słodyczy (matko, ale Gasparde miał durną tą moc Big Grin), ale magmie nie zrobi ni chu chu. Ale Ace dalej jest logią. Żaden fizyczny atak nie powinien na niego zadziałać.
I w sumie...
Jak o tym teraz myślę... To może faktycznie i bez haki się obyło w chwili gdy Akainu atakował Luffy'ego (bo wcześniejszy jego cios w Ace'a dalej sądzę, że mógł mieć haki.)
Bowiem jeszcze bardziej do mnie teraz trafiła jedna rzecz - Skoro Ace jest logią... I ataki przelatują przez niego NA WYLOT... To nie miał żadnego powodu używać swojej mocy, gdy zasłaniał Luffy'ego. Chciał w końcu przyjąć cios na siebie, a nie tylko przepuścić go na wylot i powiedzieć "No, przynajmniej próbowałem.". Więc może niesłusznie tutaj rozprawiamy o tym, dlaczego Ace zginął skoro jest logią ognia... Bo logia ognia nie powinna brać w tym udziału. A i ciało Ace'a postawiło magmowej pięści jakiś opór, skoro nie dosięgła ona Luffy'ego, czyli z pewnością nie było samym ogniem.
Więc... tak. Teoria, że Ace świadomie stłumił swoją moc logii, jednak do mnie trafia.

Btw. Może założyciel tematu bądź jakiś uczynny moderator wklepałby w nazwę tematu ostrzeżenie o spoilerach? Jeszcze by kto nieuważny wlazł i byłby ryk Tongue
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 07-10-2010, 02:34
Szczery napisał(a):Ale to właśnie nie jest dla mnie wyjaśnienie. Bo jedyne co do mnie trafia z wyjaśnienia Akainu, to że Ace nie może mu nic zrobić gdy Akainu jest magmowy. Mógłby coś zrobić logii piasku, mógłby coś zrobić logii słodyczy (matko, ale Gasparde miał durną tą moc Big Grin ), ale magmie nie zrobi ni chu chu. Ale Ace dalej jest logią. Żaden fizyczny atak nie powinien na niego zadziałać.
I w sumie...
Szczery zlituj sie! Owoc Akainu to naturalny przeciwnik owocu Mera Mera!Tongue Tak samo jak Luffy i Enel!
Szczery napisał(a):Bowiem jeszcze bardziej do mnie teraz trafiła jedna rzecz - Skoro Ace jest logią... I ataki przelatują przez niego NA WYLOT... To nie miał żadnego powodu używać swojej mocy, gdy zasłaniał Luffy'ego. Chciał w końcu przyjąć cios na siebie, a nie tylko przepuścić go na wylot i powiedzieć "No, przynajmniej próbowałem.". Więc może niesłusznie tutaj rozprawiamy o tym, dlaczego Ace zginął skoro jest logią ognia... Bo logia ognia nie powinna brać w tym udziału. A i ciało Ace'a postawiło magmowej pięści jakiś opór, skoro nie dosięgła ona Luffy'ego, czyli z pewnością nie było samym ogniem.
Więc... tak. Teoria, że Ace świadomie stłumił swoją moc logii, jednak do mnie trafia.
Logie nie maja wpływu na swoją nieśmiertelność. Nie mogą jej powstrzymać. Zapędzasz się Szczery. Kolejny raz to napiszęTongue
Ace zasłonił Luffyego, bo i tak nie mógł zrobić nic innego. A chciał uratować brata.
Szczery napisał(a):Btw. Może założyciel tematu bądź jakiś uczynny moderator wklepałby w nazwę tematu ostrzeżenie o spoilerach? Jeszcze by kto nieuważny wlazł i byłby ryk Tongue
Temat jest w dziale manga. Jak ktoś nie rozumie dalej, że do takich tematów się nie wchodzi nie czytając jej... to jego strata.
Szczery

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,822

Szczery, 07-10-2010, 03:22
Ale Luffy nie klepał Enela dlatego, że był z gumy! To sprawiało jedynie, że był odporny na jego ataki elektryczności. Jednakże Enelowi w postaci logii ataki Luffy'ego nie szkodziły, z tego co pamiętam. To chwile, w których Enel zachowywał swoją ludzką formę, umożliwiały słomiakowi sklepanie mu maski.
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,223

Kowal, 07-10-2010, 08:06
Szczery napisał(a):Jednakże Enelowi w postaci logii ataki Luffy'ego nie szkodziły, z tego co pamiętam. To chwile, w których Enel zachowywał swoją ludzką formę, umożliwiały słomiakowi sklepanie mu maski.

Eee nie? Pierwszy cios Luffiego, Enel myśli, że przecież jest logią i żaden fizyczny atak nie może go dosięgnić. A tu nagle Luffy go jeb z kopa w brzuch. I jaki szok Enela. Znalazłbym fragment mangi, ale szkoła Tongue

Tak więc Luffy mógł dotknąć Enela tylko dlatego, bo owoc gomu-gomu był naturalnym przeciwnikiem owocy goro-goro (elektryczności). I dokłądnie tak samo jest w przypadku Ace i Akainu.

Licznik postów: 111

Marshal D. Teac, 07-10-2010, 11:22
Uzytkownik logi w pelni panuje nad owocem. To nie tak ze caly czas ma wlaczony. Dlatego Ace bronil Luffiego przed Akainu. Gdyby caly czas była właczona to np: Akainu nie mogł by siedziec na krzesle bo by je spalił. A luffy mogł naparzać Enela ile chce bo jest jego naturalnym przeciwnikiem.
Szczery

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,822

Szczery, 07-10-2010, 12:01
Marshal D. Teac napisał(a):Uzytkownik logi w pelni panuje nad owocem. To nie tak ze caly czas ma wlaczony. Dlatego Ace bronil Luffiego przed Akainu. Gdyby caly czas była właczona to np: Akainu nie mogł by siedziec na krzesle bo by je spalił. A luffy mogł naparzać Enela ile chce bo jest jego naturalnym przeciwnikiem.

Właśnie dlatego, że nie jest to cały czas włączone, to Luffy mógł naparzać Enela. Też nie zawsze, bo Enel unikał bęcków parę razy za pomocą swego owocu. Dlatego nie zgodzę się, że fakt pobicia Enela przez Luffy'ego wynikał z mocy jego owocu. To fakt, że Enel nie pobił Luffy'ego wynikał z mocy jego owocu. Reszta to już zwyczajne mordobicie Big Grin
I tak, też się przychylam do teorii, że Ace nie użył swej mocy, kiedy zasłaniał Luffy'ego. Inaczej byłaby to najbardziej bezsensowna i bezcelowa osłona świata Tongue
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 07-10-2010, 13:54
Dobra więc tak, użytkownik który opanował moc logii w 100% i stłumił swoje mocy, po to aby cios przez niego nie przeszedł ale aby zatrzyma ten cios przed luffy, albo aikanu użył haki, 2 najnormalniejsze teorie, co do naturalnej mocy, to kurvy nędzy, nie rozumiecie, że skoro luffy jest z gumy i skoro jest naturalnym wrogiem elektryczności, to znaczy że jest wpełni odporny na działania, ale nadal guma to ciało stałe, i nie może uderzyć ciała ciekłego do cholery (w tym przypadku to był prąd), enel gówno robi luffemu, ale luffy gówno robi enelowi chyba że ma haki, oda powiedział że to naturalny przeciwnik, ale nie napisał że może kurva guma walić prąd, ale wy ciągle z tą swoją slępa teorią "bo to naturalny przeciwnik" i porównujecie ich jak człowiek vs człowiek, a nie jak prąd vs guma. Czaicie?

Co do aikana to może Odzie chodziło że magma to coś jak ogień, coś lepszego, co nie znaczy że dzięki temu można łamać prawa fizyki..

I NEI ZAPOMINAJCIE ŻE ODA PISAŁ TAKŻE, O TYM ŻE LOGIA JEST ODPORNA NA ATAKI FIZYCZNE. Wiec jak ktoś mi wyjedzie "bo to jego naturalny przeciwnik, tak pisało w mandze" to ja mu odpisze "w mandze pisało także że logii nie da się zranić, chyba że ktoś użyje haki/wody"!

[ Dodano: 2010-10-07, 12:56 ]
I nie ma czegoś takiego że był w postaci ludzkiej kurva... Ace też był człowiekiem a strzały przez niego przechodziły, Crocodile też, smoker też, więc nie pieprzcie głupot, jedyne wyjaśnienie które jest tak samo zgodne z mangą jak i z fizyką, które zostało wyjaśnione i pokazane na początku mangi to H.A.K.I

[ Dodano: 2010-10-07, 12:56 ]
pisałem szybko mogą być literówki btw xD
[Obrazek: safe_image.gif]
peh

Bosman

Licznik postów: 126

peh, 07-10-2010, 14:13
@up
Tak i pewnie Luffy załatwił Enela tylko przez haki :rotfl: jego haki uwolniło się gwoli ścisłości kiedy spotkał Duvala i tego jego żubra xD Saga z Enelem była w cholere wcześniej. Szczery ma racje, użytkownicy Logii mogą zmieniać formy i tak jakby wyłaczyć czujność. Np. taki Ace podobnie jak Luffy żarł ile wlezie zgodnie ze zdaniem Bolmeteus żarcie powinno przez niego przelecieć bo jest niematerialny co jest zwyczajnie głupie, albo nie mógłby uścisnąć ręki innemu człowiekowi. Szczery ma racje tej kwestii. Można do tego dodać jeszcze fakt że OP jest w większości niespójne w wielu miejscach, ale na potrzeby sytuacji inaczej nie dało się zrobić aby to miało ręce i nogi.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź