Moce Akainu a moce Ace
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,223

Kowal, 05-10-2010, 22:09
Laki napisał(a):Twoja teoria ma sens pod warunkiem, że rzeczywiście istnieje w kulturze japońskiej coś takiego: jak magma pokonuje ogień. Jeżeli tak jest to masz racje, jeżeli nie to Oda się zapędził i wymyślił coś takiego.

Kiedyś czytałem o tych żywiołach, i chyba tak. Z tego co się orientuję, magmę można rozpisać jako ziemię i ogień. Już sama ziemia pokonuje w mit. jap. ogień, więc co dopiero z dodatkiem.

ziemia+ogień>sam ogień

darkstar123 napisał(a):Nad czym wy tu prawicie. Magma to stopione skały i minerały. Jej temperatura jest dużo większa od ognia a do tego magma pochłania ogień. To oczywiste, że logia ognia nie ma szans z logią magmy.

Jeszcze tak się teraz zastanowiłem, to magma ma może i taką samą temperaturę, jak pomarańczowyogień Ace, ale większą pojemność cieplną. Ergo, jej energia (w postaci ciepła) jest o wiele większa od energii ciepła ognia. To może też być jako bezpośrednia fizyczna przyczyna.

Pain napisał(a):Ale i tak Akainu powiedział, że magma > ogień.

I akurat dyskutowanie z tym ni ma sensu, bo to jest pewnik.

Przenoszę posty do nowego tematu.
szalony beduin

Kapitan

Licznik postów: 317

szalony beduin, 05-10-2010, 22:16
Cytat:Szatanie miłosierny... jakie bzdety!XP Jak magma może TOPIĆ ogień?!XD


Cóż jeśli jesteś z natury tych przyczepiających się do słów a nie do ich sensu to tak bzdeta ale sens ten sam, tylko inaczej sformułowane. Jeśli wolisz to sformułuje to inaczej Natura logi Aikanu jest naturalnym wrogiem logi Ace, chociaż tu wyszło trochę masło maślane :orany:
Rain

Yonko

Licznik postów: 3,824

Rain, 05-10-2010, 22:33
Yo yo!A słyszał ktoś że ogień żeby płonąć musi mieć tlen?Z tego że lawa jest gorętsza to wypala tlen szybciej niż ogień i dla tego tlen wypalił się w miejscu uderzenia Akainu w Ace'a i puff!Nie ma ognia jest gołe ciało.
Rain

Yonko

Licznik postów: 3,824

Rain, 05-10-2010, 23:42
Laki napisał(a):Rain napisał/a:
Yo yo!A słyszał ktoś że ogień żeby płonąć musi mieć tlen?Z tego że lawa jest gorętsza to wypala tlen szybciej niż ogień i dla tego tlen wypalił się w miejscu uderzenia Akainu w Ace'a i puff!Nie ma ognia jest gołe ciało.


Tak tlen jest potrzebny. Tylko jak się nic nie pali, to niby do czego ma być zużywany ten tlen.

Ale w tym momencie gdyby moc logi Ace'a miała by zadziałać i zamienić frag.ciała w ogień to nie zadziałało bo jak miał się ogień zapalić jak nagle Akainu z łapą się wepchał(łapą z lawy)
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 06-10-2010, 00:25
Skąd wiecie że podczas pojedynku z Enelem luffy nie używał haki? Jak mówiłem, bez sens, tak samo jak porównywać pisaek > ziemia...

[ Dodano: 2010-10-05, 23:29 ]
Nadrobiłem strone, i po tym co pisaliście, że w chwili jak aikanu uderzył w Acea to wyssało mu niezbędny tlen, ale i tak głupio to zrobili, nie wiem czemu Aikanu ma logie a taki magellan paramecie...
[Obrazek: safe_image.gif]
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,223

Kowal, 06-10-2010, 00:37
Bolmeteus napisał(a):że w chwili jak aikanu uderzył w Acea to wyssało mu niezbędny tlen

To tylko jedna z wielu teorii.

Cytat:Skąd wiecie że podczas pojedynku z Enelem luffy nie używał haki?

Eee, bo wyraźnie było powiedziane w mandze, że guma jest naturalnym przeciwnikiem elektryczności? I o haki wtedy w ogóle nie wiadomo nic było? Tylko mantra była, ale tu u Enela.
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 06-10-2010, 00:41
Ale guma nie przewodzi elektryczności, jak tak uważasz to weż jakąś gume w ręke i walnij nią prąd... bzdury!
[Obrazek: safe_image.gif]
DrowRanger

Wilk Morski

Licznik postów: 58

DrowRanger, 06-10-2010, 00:41
Jak magma mogła wyssać tlen..., trochę pomyślunku. Magma to stopiona skała. Żeby powstała potrzebny jest ogień i odpowiednie ciśnienie. Kiedy już jest w postaci magmy to owszem zużywa tlen ale w nieporównywalnie mniejszych ilościach od ognia to raz, a dwa stygnie. Magma bez ognia jest niczym, zwykłą skałą. Tak samo nie ma co porownywać temperatur. Chyba logicznym jest, że aby powstała magma o temperaturze np 1000C musi ją ogrzewać ogień o conajmniej takiej samej temperaturze. A z fizyki wiemy, że nie ma możliwości nagrzania magmy do takiej samej temperatury jak ognień nań działający z powodu strat energii. Jedyne wytłumaczenie to mitologia japońska. Pozatym jest to całkowicie bez sensu.

Wracając do Enela i Crocodila, to jest raczej słabe porównanie ponieważ w tym przypadku nawet dziecko wie, że guma nie przewodzi prądu zaś mokry piasek jest 3x cięższy od suchego co może powodować negatywny wpływ na osobę korzystającą z jego dobrodziejstw.

EDIT: swoją drogą wystarczyłoby, że Luffy wziąłby np zoro na barana i Enel mógłby także jemu naskoczyć Smile
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 06-10-2010, 00:45
Tak ale kolega pisał że skoro luffy jest z gumy może uderzyć prąd, a że guma przeowdzi prąd to co innego.

[ Dodano: 2010-10-05, 23:45 ]
nie przewodzi*
[Obrazek: safe_image.gif]
Howgh

Nowicjusz

Licznik postów: 8

Howgh, 06-10-2010, 00:59
Proponuję obejrzeć, chociażby jakieś debilne filmiki na "jutubie", gdzie np lawa niszczy domy mieszkalne. Wink

Hipotetyczna sytuacja: Pali się dom, lawa nadciąga. Pochłania dom, "pochłania"* ogień (trwiący dom) -> domku nie ma, jest przykry lawą KTÓRA SIĘ NIE PALI.* - ten cudzysłów nie jest tam bez powodu.

W TYM sensie, IMHO, cała 'logika' tego całego starcia została całkowicie zachowana.
DrowRanger

Wilk Morski

Licznik postów: 58

DrowRanger, 06-10-2010, 01:08
Na dom działają 2 czynniki ogień + napór magmy. Logiczne, że gdy dom się przewraca to leci na lawę a tym samym jeszcze szybciej się spala po czym nic nie zostaje. A to że znika ogien to wynik tego, że już nie ma co się palić. Chyba nie uważasz że lawa "pochłania" ogień? Big Grin
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,223

Kowal, 06-10-2010, 01:23
DrowRanger, Masz jakiekolwiek pojęcie o fizyce tak naprawdę? Przede wszystkim ogień to efekt uboczny jest -.- On do niczego nie jest potrzebny...

DrowRanger napisał(a):Żeby powstała potrzebny jest ogień

Gówno prawda, magma powstaje we wnętrzu ziemi, gdzie nie ma tlenu. Do ognia potrzebny jest tlen, do magmy nie, gdyż powstaje ona pod wpływem TEMPERATURY.

Cytat:Ale guma nie przewodzi elektryczności, jak tak uważasz to weż jakąś gume w ręke i walnij nią prąd... bzdury!

Ja pierd*le, ja tak nie uważam, bo to OCZYWISTE, że w realnym świecie to nie ma zastosowania. Ja przedstawiam tylko logikę OBOWIĄZUJĄCĄ w świecie OP, który jak widać jest znacząco różny od naszego.
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 1,009

Horsie, 06-10-2010, 01:57
Dobra ja tu też troche pofailowałem i się poplątałem, chociaż uważam że magma > ogień to bzdura na maxa
[Obrazek: safe_image.gif]
Howgh

Nowicjusz

Licznik postów: 8

Howgh, 06-10-2010, 02:35
DrowRanger napisał(a):Chyba nie uważasz że lawa "pochłania" ogień? Big Grin

Drogi kolego, czy na pewno czytasz całe posty? Na końcu mojego, był przypis. Cudzysłów, którego użyłem przy słowie "pochłaniać" NIE BYŁ, tam bez powodu. Pochłania w sensie metaforycznym, a mianowicie chodziło (np.) o to, że nie podpalisz magmy.

Moce Ace, w każdej formie którą był w stanie pokazać, były całkowicie bezużyteczne, przeciw Admirałkowi - jednak odwrotnie już gorzej, co jest LOGICZNE.

Nie mówimy tutaj (tak dokładnie) o prawach fizyki, bo skoro nagle zaczeliście (mówiąc WY, mam na myśli 'czepiaczy') marudzić na fizykę, to może porozmawiamy o tym, że z BIOLOGICZNEGO punktu widzenia, Luffy powinien umrzeć w 1 chapku? Wink

Nie zapominajmy, że OnePiece nie dzieje się w "Ziemskiej" rzeczywistości.., co niby jest oczywiste, ale chyba parę osób trochę się zapędziło. Wink Może jeszcze zaczniemy tutaj jakimiś wzorami rzucać? Wink


Całą duskusję, która zmierza już niechybnie ku końcowi, należy raczej rozpatrzać pod kątem 'logiczności', która została już udowodniona nie tylko tym, co napisałem powyżej, ale tez tym, co napisali inni - a mam tutaj chociażby na myśli ową 'kulturę Japońską'.Pozdrawiam. Wink

I spokojnie ludzie, to tylko dyskusja. Przekleństwa i nerwy raczej nie pomogą dojść do jakieś wspólnego, zadowalającego większość, wniosku.
Szczery

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,822

Szczery, 06-10-2010, 03:19
To może i ja przedstawię swoją wersję wydarzeń, co do ataków Akainu i ich działania na Ace'a... Otóż ja bym rozdzielił dwie sytuacje w mandze. Pierwsza - Akainu opowiada o tym, że magma>ogień. Druga - Akainu wykorzystuje swe moce w praktyce.
To tylko teoryzowanie, ale lubię się tego trzymać, póki nie pojawi się sensowniejsze wyjaśnienie w mandze. Otóż jak dla mnie to, o czym mówił Akainu, świadczy jedynie o tym, że Ace nic nie może mu zrobić - bo każdy jego atak w postaci ognia, nie zrobi na magmie żadnego wrażenia, jak Akainu sam mówi - zostanie on pochłonięty. Atak ciałem w postaci stałej ma raczej wiadomy efekt w momencie spotkania z lawą. Wniosek? Ace może Akainu najwyżej naskoczyć.
Niemniej jednak nie zadowala mnie taka konkluzja. Bo choć Ace nie ma możliwości zaszkodzić Akainu, to jednak... ciągle jest logią. Magma powinna się po prostu przedrzeć przez jego ogniste ciało, które następnie połączyło by się na powrót w całość. Nie trafia do mnie teoria o magmie gorętszej niż ogień, stąd przynoszącej obrażenia. Wedle tej zasady, równie dobrze Honey Queen mogłaby rozwalić Ao Kiji, bo jej płynowa postać jej bardziej mokra. (Nawiasem... to nie była aby też logia?). Albo zmyślona logia waty cukrowej pokonałaby Gasparda, bo jest bardziej słodka.
Moim zdaniem więc, w drugiej, oddzielnej kwesti jaką są praktyczne działania Akainu na Ace'u, w grę wchodzi jednak haki. Wiadomo, że Akainu je ma. Po Admirale możnaby oczekiwać (ale tylko oczekiwać, bo potwierdzenia jako takiego chyba ni ma) że ma je dobrze wytrenowane. Więc czemu miałby go nie użyć w największej bitwie tych czasów, w walce ze znienawidzonym piratem, który jest logią? Dla mnie na jego miejscu użycie tej przydatnej umiejętności byłoby podstawą budującą zwycięstwa. I choć teza, że Akainu haki służyło ubiciu Ace'a, nie znajduje potwierdzenia w mandze... To jednak nie znajduje więc na chwilę obecną zaprzeczenia... Więc póki co będę się jej trzymał :rotfl:
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź