One Piece - Rozdział 1037
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 3,627

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:


One Piece 1037

Oficjalna Wersja Angielska:

Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 89

Matias Torres, 14-01-2022, 11:21
TCB Scans
Taker

Komandor

Licznik postów: 238

Taker, 14-01-2022, 11:55
Nie wiem po co ente przedstawienie ludzi bawiących się na festiwalu eh.... Męczące już to trochę. Pijany Kaido to najlepszy Kaido xD Ma nawet własny styl pijanego mistrza xD Fajnie, że Luffy przyznał iż Kaido nadal ma potężniejsze haki i nawet po zderzeniu głową sobie smok stoi w miejscu, a gumiok odleciał. Czyli Kaiduś nadal jest znacznie potężniejszy, gdyby nie wcześniejsze walki wszystkich postaci z nim to bym w ogóle nie wierzył w wygraną gumiaka, który i może dostał power upa oraz jest wstanie zadawać obrażenia królowi bestii, ale gdyby z nim walczył nawet w obecnej formie od początku 1 na 1 nie miałby żadnych szans. Luffy to musi być gdzieś low admiral level. 

Natomiast mi się podoba też to, że Luffy przy pomocy G2 i G3 chce zbić Kaido jak najwięcej HP za nim użyje G4, które nadal go obciąża. Pewnie dopiero w ostatniej chwili użyje. Choreografia starcia również bardzo ładna i przede wszystkim wyrównany pojedynek. Walki Sanjiego i Zoro były zdecydowanie za krótkie. Chwila Zunisha to ma być owoc? XD O jasna cholera tego się nie spodziewałem. Chociaż przybycia jej samej już tak. Wreszcie jakiś rozdział, który mnie sobą zainteresował. 

10/10 ode mnie
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,921

Pajmon, 14-01-2022, 13:48
(14-01-2022, 11:55)Taker napisał(a): Chwila Zunisha to ma być owoc?
Agenci na statku kontaktują się między sobą, a Gorosei toczą swoją rozmowę. Oda to tak trochę poprzeplatał dla zmyłki imo i dał nawet dymki na stronie ze słoniem celowo, żeby podkręcić zamieszanie. Taki montaż równoległy. Według mnie nie chodzi o Zunishę czy innego giga słonia, tutaj może nie chodzić nawet o jakikolwiek owoc znajdujący się teraz na Wano.
EDIT
Jeśli miałoby jednak chodzić o kogoś z Wano, to stawiam na Robin. Po pierwsze mówili właśnie o niej, po drugie to co widzieliśmy to prawdopodobnie mogło być przebudzenie, po trzecie zmieniła się w samego demona co koresponduje z ogólną nazwą owoców. Pisałem o tym kiedyś. Poza tym jak się tak zastanowić, to nazwa owocu Robin niezbyt pasuje do tego co potrafi. Okej, można na siłę przyjąć tłumaczenie z mangi że części ciała wyrastają jak kwiaty, ale inni (a zwłaszcza mieszkańcy Ohary) nie widzieli w tym czegoś pięknego i dobrego jak kwiat, a raczej nazywali ją Demonem, potworem. Gdy Robin przebudziła owoc i zmieniła się w demona to rozprawiła się z Marią z taką łatwością że jest to aż dziwne. Jeden chwyt i Marii nie było. STAWIAM NA ROBIN, jej owoc jest czymś więcej.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Saki

Shichibukai

Licznik postów: 1,361

Saki, 14-01-2022, 14:33
(14-01-2022, 13:48)Pajmon napisał(a): Pisałem o tym kiedyś. Poza tym jak się tak zastanowić, to nazwa owocu Robin niezbyt pasuje do tego co potrafi. Okej, można na siłę przyjąć tłumaczenie z mangi że części ciała wyrastają jak kwiaty

"Hana" w zależności zapewne od użytego kanji i akcentu (w wymowie) może oznaczać "kwiat" albo "nos" (który to już bardziej pasuje do owocu Robin).
   ▲
▲▲

 
Matias Torres

Porucznik

Licznik postów: 89

Matias Torres, 14-01-2022, 15:34
(14-01-2022, 13:48)Pajmon napisał(a): można na siłę przyjąć tłumaczenie z mangi że części ciała wyrastają jak kwiaty
Do tego jeszcze dochodzi wygląd tego owocu (daję link, bo bezpośrednio wstawiony obraz mi nie działa). edit: wstawiony link też nie działa, ale owoc wygląda jak kwiat.
(14-01-2022, 13:48)Pajmon napisał(a): Gdy Robin przebudziła owoc i zmieniła się w demona to rozprawiła się z Marią z taką łatwością że jest to aż dziwne. Jeden chwyt i Marii nie było
Pozostali Tobi Roppo też szybko padli, więc mnie to nie dziwi.

Ale ogólnie podoba mi się pomysł z owocem Robin i wolałbym, żeby chodziło o niego, niż np. o Gomu Gomu no Mi.
Marshal

Kapitan

Licznik postów: 293

Marshal, 14-01-2022, 15:37
Walka póki co zacna. Ludzie ze stolicy są pokazywani dla budowania atmosfery. Bawią się w najlepsze, a nie wiedzą co ich czeka. Pokazanie lampionów nie jest przypadkowe. Zaraz wypuszczą je w niebo i wtedy zauważą wisząca nad nimi wyspę. Dzięki temu zobaczą Momo, który próbuje ich uratować więc po wszystkich wydarzeniach spokojnie zaakceptują go jako nowego shoguna. Prawdopodobnie teraz wpadną w panikę i zaczną uciekać, wyspa spadnie ale z mniejszym impetem i bez ofiar(na co zwrócił uwagę Pajmon w spoilerachWink) Nie wiem czy możemy się spodziewać kolejnego aktu, ale jeżeli tak to nie będzie lepszego momentu. Weszlibyśmy w końcowa fazę walki Luffiego i pewnie odpalenie G4.

Do tego ciągle czekam na załogę BM, a gdzie mają być jak nie w stolicy? Do tego słoń, marynarka, weevil(?). Dzieje się i oby tak dalej
Walka póki co zacna. Ludzie ze stolicy są pokazywani dla budowania atmosfery. Bawią się w najlepsze, a nie wiedzą co ich czeka. Pokazanie lampionów nie jest przypadkowe. Zaraz wypuszczą je w niebo i wtedy zauważą wisząca nad nimi wyspę. Dzięki temu zobaczą Momo, który próbuje ich uratować więc po wszystkich wydarzeniach spokojnie zaakceptują go jako nowego shoguna. Prawdopodobnie teraz wpadną w panikę i zaczną uciekać, wyspa spadnie ale z mniejszym impetem i bez ofiar(na co zwrócił uwagę Pajmon w spoilerachWink) Nie wiem czy możemy się spodziewać kolejnego aktu, ale jeżeli tak to nie będzie lepszego momentu. Weszlibyśmy w końcowa fazę walki Luffiego i pewnie odpalenie G4.

Do tego ciągle czekam na załogę BM, a gdzie mają być jak nie w stolicy? Do tego słoń, marynarka, weevil(?). Dzieje się i oby tak dalej
wuzzek

Supernova

Wiek: 24
Licznik postów: 889

wuzzek, 14-01-2022, 20:49
Obstawiałbym owoc Lawa. Jakby nie patrzeć chłop też jest D. i ma owoc niesamowicie ważny dla rządu. Niby gomu gomu też taki był (ochrona tego z F6), ale gumiak jeszcze go nie przebudził. Rozdział dobrze narysowany, dynamiczny + Gorosei, co dla mnie jest zawsze na propsie. Jeśli niczego nie skopią, w anime będzie się ten rozdział bardzo dobrze oglądało. Żeby się nie okazało, że te balony podtrzymają wyspę XD ale pewnie będzie tak, że Momo zobaczy życzenia jego ludu co doda mu sił i dzięki temu uda się wyspę położyć.
zaraki

Wicekapitan

Licznik postów: 205

zaraki, 14-01-2022, 21:27
A ja zaryzykuję i stwierdzę, że może to być owoc zeżarty przez tego słonia, albo człowieka, który przemienił się w słonia. Nie myślałem, że Oda wprowadzi jakąś nową zagadkę. A tu proszę.
Odachi

Imperator Podziemia

Licznik postów: 643

Odachi, 14-01-2022, 22:00
Jak wiadomo, obstawiam, że przebudzenie owocu gumiaka to wymazywanie. Ale myślę, że trochę za wcześnie na ujawnienie takiej tajemnicy, więc biorę pod uwagę drugą opcję. Z gumowocu nie da się już wiele wycisnąć. Oda wymyślił jakiś powerup, ale nie ma jak go uzasadnić mocami gumowocu. Teraz powie: "Ha! To wcale nie jest gumowoc tylko zdupowoc. Luffy zawdzięcza mu moce podobne do gumy, ale może też dużo więcej, a jego przebudzenie jest wręcz legendarne..." Mógłby to teraz wyciągnąć, żeby zwiększyć szanse w walce z Kaido.

Podoba mi się teoria z Robin, ale mam też swoją propozycję: Brook. Przebudzenie jego owocu pozwoliłoby wskrzeszać innych. Brook towarzyszył Robin, więc stąd agenci CP0 mogli wpaść na jego ślad.

I nie zapominam o Enelu, mój faworyt na wielki come back w tym arcu.
A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
Szarim Musty

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 431

Szarim Musty, 15-01-2022, 01:57
Z jednej strony wypada szukać tego ważnego owocu na Wano. Mamy Law'a, któremu przebudzenie może być potrzebne by dać nieśmiertelność komuś. Jest to naprawdę niesamowita zdolność która może wywrócić świat do góry nogami - wyobraźcie sobie potwora typu Kaido którego praktycznie nie da się zabić i dajmy mu jeszcze lekkiego busta od owocu Law'a...
Drugi kandydat to Brook, ale w przeciwieństwie do kolegi z góry obstawiałbym, że jest to moc pokroju "ponurego żniwiarza". Czyli byłaby to moc mogąca między innymi wyłączyć nieśmiertelność darowaną przez Operacjo-owoc, a może nawet mogłaby zniwelować moc haki. Wiecie Brook byłby takim swoistym totemem działającym na wszystkich wrogów i osłabiających ich - w takim wypadku mógłby nie być przydatnym w starciu przeciwko Czarnobrodemu (w końcu wiadomo czy teoria jakoby nie mógł używać Haki się potwierdziła?)
Robin jest również ciekawym kandydatem ale w jej przypadku to byłoby już niezłe przegięcie. Ostatnia osoba potrafiąca czytać Poneglyphy z Ohary, genialny archeolog i do tego z jakąś wybitną ukrytą umiejętnością. W moim odczuciu... CP1 zostałoby stracone za pozwolenie jej uciec, a nie awansowane. W moim odczuciu byłaby wtedy wrogiem numer publicznym numer 1, a Dragon przy niej byłby zwykłym rumcajsem.

Jednak po chwili zastanowienia... pierwsze zdanie gorosei można odebrać jakoby "wano było pilniejsze" a dalsza rozmowa to debata na temat decyzji i interwencji gdzie ma ona nastąpić. Jeżeli nie "dopowiadam sobie" to drugim miejscem gdzie mamy silną postać z potencjalnie przebudzonym owocem i toczącą walkę porównywalną z tą jest... Rewolucjoniści vs ekipa Czarnobrodego. Wiemy, że Teach bardzo chętnie i szybko ruszył w kierunku ukrytej bazy Dragona, wiemy też że poluje na owoce... Przypadek? Nie sądzę. Obstawiam, że mogło dojść do starcia między rewolucjonistami i jednym z Yonkou i w tym przypadku mamy do czynienia z potencjalnym owocem Dragona, o którym już nie raz było głośno. Do tego w przeciwieństwie do Brooka i Lawa to ojciec Luffika od początku był w planach Ody, nie zapominajmy, że od pierwszego spotkania z Dragonem zaczęło się debatowanie nad potencjalnym jego owocem. Ratunek Luffika, dziwne wyciszenie pożaru czy uratowanie Sabo w sposób niezauważalny dla postronnych... W sumie też może chodzić o logię ciemności z tego starcia ale wolałbym jakąś wypasioną zdolność w rękach rewolucjonistów.
zaraki

Wicekapitan

Licznik postów: 205

zaraki, 15-01-2022, 02:14
No w sumie BB polujący na owoce ma sporo sensu. Sam szukał swojego jakiś czas. Więc pewnie jest mocno obeznany w owocach. Z drugiej strony skoro starszyzna mówi o legendarnym owocu. To raczej "handful of people know about it" xD
wuzzek

Supernova

Wiek: 24
Licznik postów: 889

wuzzek, 15-01-2022, 05:23
(15-01-2022, 01:57)Szarim Musty napisał(a): (w końcu wiadomo czy teoria jakoby nie mógł używać Haki się potwierdziła?


Może używać, zbrojenie i obserwacja - vivre cars.

Z ciekawych owoców jest jeszcze Yamato.
Marshal

Kapitan

Licznik postów: 293

Marshal, 15-01-2022, 11:41
Może przebudzenie owocu Brooka pozwalałoby na nie tyle co ożywienie zmarłych, ale ściągnięcie ich dusz do świata żywych. W końcu on sam jest jak dusza, która używa swojego starego ciała jako pojemnika. Nie mówię tutaj o ściąganiu Rogera czy Odena, ale np. taki Ryuuma? "Pojemnikiem" dla niego mógłby być np miecz. Kto wie, może Oda lubi Króla Szamanów Big Grin
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,921

Pajmon, 15-01-2022, 12:36
A może tak jak myśli 98% czytelników chodzi o to że to jednak Zunisha zjadła legendarny człowiekowoc model plemię długonogich :v
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź