One Piece - Rozdział 863
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 18-04-2017, 20:37
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 


Wersja Polska:



Wersja Angielska:
One Piece 863[MS]






Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,138

Pajmon, 20-04-2017, 12:42
Brook jest wygrywem tego rozdziału XD

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 20-04-2017, 13:13
Końcówka tego rozdziału jest przepiękna Big Grin Tak zniszczyć napięcie, żeby czytelnik po zmienił zaniepokojoną minę na szerokiego banana na twarzy - gOda teach me how!

Jinbe też kozak, w środku akcji siada przed jednym z Czwórwładców i oferuje kieliszek sake na koniec współpracy - trzeba przyznać, że zachował się jak gentelman.

Brook wyskakuje z innymi kopiami Luffy'ego i miesza się w tłum. Dzięki temu, że Luffy się przyznał głośno, która kopia to prawdziwy on, Brook i reszta klonów zostali całkowicie zignorowani jako niebezpieczeństwo i Brook mógł się wylawirować bezpiecznie dzięki takiej zagrywce. A więc mina Bege a'la Enel nie była wcale konieczna, gdyż Luffy miał wszystko pod kontrolą Big Grin
Spoiler

[Obrazek: 11.png] 

 

Zrobiło mi się żal Caesara, ale tak serio :< Sam nie wiem już czy on jest zły czy smutny, ale takie wypominanie mu, że jest robakiem na pewno nie pomoże, kiedy jest on jedną z centralnych postaci, odgrywających  rolę w ucieczce. Mówię wam, Brulee zacznie go przekabacać i razem uciekną z WCI. Brulee mu powie, że jeśli mamuśka dostanie Luffy'ego, to nie będzie ich ścigać  tak zawzięcie czy coś i cały plan pójdzie się walić.

Jeszcze Bege mnie niepokoi - coś mi się zdaje, że jedna z wyrzutni jest przeznaczona na Słomkowych, a Bege wcale nie ma zamiaru dzielić się chwałą za zabicie Big Mom. W końcu zabicie i Big Mom i Supernovy i byłego shichibukai to o wiele lepsze osiągnięcie Smile
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 20-04-2017, 13:24
Cytat:Zrobiło mi się żal Caesara, ale tak serio :< Sam nie wiem już czy on jest zły czy smutny, ale takie wypominanie mu, że jest robakiem na pewno nie pomorze, kiedy jest on jedną z centralnych postaci, odgrywających  rolę w ucieczce. Mówię wam, Brulee zacznie go przekabacać i razem uciekną z WCI. Brulee mu powie, że jeśli mamuśka dostanie Luffy'ego, to nie będzie ich ścigać  tak zawzięcie czy coś i cały plan pójdzie się walić.
Prędzej są to podwaliny pod stałego sojusznika/załoganta. Czarek od dłuższego czasu sprawia wrażenie mniej złego niż go malująSmile Do tego jeżeli rzeczywiście miałby uciec z Brulee to OP musiałoby się skończyć właśnie na tym momencie, bo przypominam że lustra to jedyna droga ucieczki. A i co najważniejsze Serce jest u Bege
 
Cytat:Jeszcze Bege mnie niepokoi - coś mi się zdaje, że jedna z wyrzutni jest przeznaczona na Słomkowych, a Bege wcale nie ma zamiaru dzielić się chwałą za zabicie Big Mom. W końcu zabicie i Big Mom i Supernovy i byłego shichibukai to o wiele lepsze osiągnięcie Smile
Luffyego 100 razy łatwiej zabić niż BM, więc myślę że Bege nie będzie aż tak ryzykował.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 20-04-2017, 13:31
Brook to jest przeagent, najpierw spał z BM jakby nigdy nic. Nie zapominając, o walce oczywiście, a teraz z śpiewem na ustach niszczy jej prawdopodobnie najbardziej cenną rzecz. - Kozak

Jimbei kolejny z jajami z stali, cieszę się że będzie w załodze. Mam nadzieje, że nie zginie i będzie jednym z trzech "koksów" ala Ci słodcy dowódcy BM.

Ceasara też polubiłem strasznie, chciałbym go w załodze jako wisienka na torcie i dopełnienie kompletnej załogi.
Bege ma jego serce, więc może Słomki je odbiorą? No kurde, pewnie nie dołaczy ale nikła nadzieja jest.

Tylko.. wszystko idzie za łatwo. Niby Yonko a wychodzi na to, że padnie w tym rozdziale.

Dalej brak reakcji rodziny  V..

EDIT: Jeszcze co do Ceasara był wykorzystywany przez BM i Kaido. Może znać słabe strony sztuczych owoców. Przyda się w załodze.. no i Logia, tej też nie mamy.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 20-04-2017, 13:44
(20-04-2017, 13:24)Dejo napisał(a): Prędzej są to podwaliny pod stałego sojusznika/załoganta. Czarek od dłuższego czasu sprawia wrażenie mniej złego niż go malują. Do tego jeżeli rzeczywiście miałby uciec z Brulee to OP musiałoby się skończyć właśnie na tym momencie, bo przypominam że lustra to jedyna droga ucieczki. A i co najważniejsze Serce jest u Bege
Nie sądzę, żeby Nami/Chopper w ogóle godzili się na coś takiego. tak smao Luffy. Caesar jest zły i nie ma tu pola do dyskusji. Wystarczy wspomnieć jak kilka rozdziałów temu rozpływał się nad bronią masowej zagłady. Stary, on wyglądał jak nastolatek z przerostem popędu seksualnego podczas pokazywania i objaśniania działania głowic zawierających środki porażające nerwy Big Grin Wyjścia ma 3 - albo ucieczka z Brulee, albo ryzykowanie samotnie po pokonaniu BM (która wciąż będzie chciała go dorwac, bo nie oszukujmy się, ona nie zginie), albo dołączenie do Bege, który nie ma takich skrupułów jak Słomkowi i z chęcią by pewnie powitał kogoś, kto umie stworzyć smiertelną broń.

Nie wiem jak miałby odzyskać swoje serce, ale jakiś barter na pewno byłby możliwy, w krytycznej sytuacji. Coś w stylu 'najpierw serce, a później wpuszcze was przez lustro. Nawet jak mi zmiażdżysz serce, to sam zginiesz! Wybieraj!' Albo no nie wiem.... podmianka serca Caesara na jakikolwiek inny przedmiot dzięki mocy Brulee... Oda by coś wymyślił.

Co do drogi ucieczki - nie ejst nawet powiedziane, że będą musieli uciekać, jeśli BM zostanie pokonana. Zakładając, że tantrum BM wyeliminuje 90% ludzi z gry, to mamy sporo silnych zawodnikó, w tym dzieci Germy, które mogłyby pomóc SHP i spółce w walce z resztą załogantów. Po 2, Słomkowi przeżyli upadek z wielkiej wysokości z Niebiańskiej Wyspy po Skypii, zeskoczą sobie z Pałacu jakgdyby nigdy nic albo coś w tym stylu, jesli zajdzie taka potrzeba Big Grin
(20-04-2017, 13:24)Dejo napisał(a): Luffyego 100 razy łatwiej zabić niż BM, więc myślę że Bege nie będzie aż tak ryzykował.
Najpierw pozorne zabicie BM, później wyrzutnia w Luffy'ego. Potem Reiju wkracza do akcji ratując jedno albo drugie, albo oboje.

(20-04-2017, 13:31)Hinczykbn napisał(a): Jimbei kolejny z jajami z stali, cieszę się że będzie w załodze. Mam nadzieje, że nie zginie i będzie jednym z trzech "koksów" ala Ci słodcy dowódcy BM.
No teraz już liche szanse są na jego śmierć, a szkoda, bo nie pasuje mi do załogi kompletnie :/
(20-04-2017, 13:31)Hinczykbn napisał(a): Dalej brak reakcji rodziny  V..
O, no właśnie! Oda, WTF?!?!?!
Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,138

Pajmon, 20-04-2017, 14:45
Nie wiem czy to tak zawsze jest (i nie chce mi się sprawdzać XD) ale w tym rozdziale mi wpadło w oko jak strasznie brzydko są posklejane panele, chociażby na ostatniej stronie

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 20-04-2017, 14:55
Oda ciulu. Tyle się nagadaliśmy tydzień temu o Pudding i Vinsmokach i nawet jednego panelu na nich nie poświęciłeś XD I teraz weź czekaj dwa tygodnie, eh.

Wygrywem tego rozdziału jest oczywiście Brook oraz Jinbe.
Oda puścił wszystkie hamulce w tym arcu jeśli chodzi o Brooka. Świetna scena goni świetną scene. Kościsty bardzo tego potrzebował i cieszę się, że dostaje swoje 5 minut kolejny już raz.
Jinbe też kozak nad kozaki po prostu.

Reszta rozdziału ok, ale bez większego szału. Ciągle boli fakt, że musze czekać dwa tygodnie na więcej info o Pudding i Vinsmokach :<
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-04-2017, 15:17
(20-04-2017, 13:13)Ratlee napisał(a): na pewno nie pomorze,
Wielkopolska m8
A tak poza tym, to się zgadzam, wydaje mi się, że to miał być gag, ale zrobiło mi się trochę smutno jak zobaczyłem jego minę.
Czyli co, Jinbei nie umrze, więc Ceasar się poświęci? "Mam dość bycia nazywanym ścierwem, choć raz w życiu chcę zrobić coś dobrego!" Big Grin?
(20-04-2017, 13:44)Ratlee napisał(a):   
Hinczykbn napisał(a):    Dalej brak reakcji rodziny  V..

O, no właśnie! Oda, WTF?!?!?!
Może doszukuje się tutaj czegoś więcej, ale według mnie to nie jest przypadkowe. To znaczy, że zaginęli (przynajmniej Vinsmoke'owie) w tym całym zamieszaniu, być może usunęli się w cień, albo sami zaczęli swój plan. A przynajmniej chciałbym żeby tak było . _.

W rozdziale było całkiem sporo gagów, jak na tak poważną akcję:
Twarz Bege wyjaśnia chyba wszystko co do tego rozdziału:
[Obrazek: O1odbQk.png]

Chopper i Carrot jedzący tort Big Grin
[Obrazek: iOGIfhT.png]

Bardzo podobało mi się podniecenie Ptaszka-dziennikarza, że będzie miał o czym pisać ^^

No i oczywiście gwiazda rozdziału Wink
[Obrazek: QSUahRy.png]

Dodam jeszcze, że nie przepadałem za Jinbeiem, ale ten kadr wyszedł genialnie:
Spoiler

[Obrazek: MiHyzZm.png]

 
kill97

Super świeżak

Licznik postów: 213

kill97, 20-04-2017, 15:24
Może niech jeszcze Brulee im pranie zrobi i naczynia pozmywa?
Chapter 5/10
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-04-2017, 15:25
Swoją drogą, myślę że plan się nie powiedzie i Vinsmoke'owie wkroczą. Wierny do końca!
 
Gogolius

Super świeżak

Licznik postów: 200

Gogolius, 20-04-2017, 15:43
Dahaka, no co Ty. Przecież jest kadr z Pudding (taki bardzo niewyraźny, jak spadają z Sanjim) Big Grin

Co do Vinsmoke'ów to spokojnie - te chaptery w tomiku bedzie się czytało jednym tchem. Teraz dla nas to wygląda kiepsko, bo dostaliśmy 3 kadry w 3 chapterach na przestrzeni pięciu tygodni, ale to będzie niezauważalne. Akcja skupiona jest w centrum - tort, Big Mom, Luffy, Jinbei. Wszystko wokół to tło. Reakcje ludzi Big Mom są ważniejsze niż Vinsmoki w tej chwili, ale taka smoothie dostała chyba tylko jeden kadr.
Na luzie, nie zdziwię się jak w kolejnym rozdziale Sanji i Pudding zgarną z 10 stron, na Vinsmoków przyjdzie pora.

Co do rozdziału to (oczywiście) bardzo mi się podobał. Oda stopniował napięcie, a teraz jedzie po bandzie równo, bez patyczkowania się.
Big Mom to chyba ledwo tam wytrzymuje. Jinbei to as, klasa i w ogóle. Bardzo zyskał choć ja go tam zawsze lubiłem (choć w załodze go nie chcę). Katakuri jest wymiataczem, koleś ma tak świetny design że aż nie pasuje mi do tej mangi Wink
Napięcie świetne, komentarze z lewej prawej, trochę żartów, ale ogólnie poczucie rozpierdzielu i... Brook Big Grin
Trolololo...yohohoho Wink

Oj uwielbiam tę mangę Wink
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-04-2017, 16:10
A no właśnie, Katakuri to kolejna logia, czego kompletnie się nie spodziewałem. Na dodatek taka nietypowa w porównaniu do tych, które do tej pory spotkaliśmy. To ciekawe.
 
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 20-04-2017, 18:09
Btw, jakieś dziwne to zdjęcie. Tj wygląda jakby było zrobione z porcelany. Nie tylko oprawka - samo zdjęcie też .-.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
kill97

Super świeżak

Licznik postów: 213

kill97, 20-04-2017, 18:11
Chyba jestem jedynym, któremu nie podoba się nowy owoc.... Jak do tej pory wszystkie logie występowały w naturze ( Gaz, dym, ogień, błyskawica, światło, ciemność itp.) , a teraz oda wyskakuje z czymś takim jak ,, Mochi Mochi". Zaraz oda zacznie spamować co raz  to głupszymi mocami, chociaż już ciężej o głupszą moc niż owoc ,,prania". Nie wspominając już o tym, że na tą chwilę owoc dogtootha ma taką samą moc co logia błota.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź