6 ranking popularności bohaterów One Piece ~
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mint Julep

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 448

Mint Julep, 26-04-2017, 00:11
W następnym chapterze najprawdopodobniej za milion lat dostaniemy wyniki oficjalnego głosowania które rozpoczęło się z zeszłym tygodniu

tu macie wyniki ostatniego rankingu, który odbył się jakoś w połowie arcu Dressrosa
http://abload.de/img/uhfxo0kekkax.jpg

Jak myślicie, kto podskoczy w rankingu, a kto opadnie?
Obstawiajcie zmiany i top10

1. Luffy (duh)
2. Sanji 
3. Zoro 
4. Law
5. Nami
6. Chopper
7. Ace
8. Carrot
9. Brook
10. Boa (prawdę mówiąc zaskakuje mmnie jej super popularność, ale widocznie ma stały fanbase)
Myślę że po zakończeniu Dresrossy zmniejszyła się ilość fanek homoerotycznej miłości, dlatego ładni chłopcy trochę polecą w rankingu. hue hue
Sanji jest teraz jednym z najgłówniejszych bohaterów, i chociaż niestety nie pokazał jak dotąd nic hajpowego, to pewnie dostanie dużo głosów litości.
Zoro ma bardziej ustatkowany fanbase niż Law, więc myślę że wróci na swoje miejsce. +głosy tęsknoty
Carrot jest typowym uroczym fanserwisem, a fanserwisy są zwykle popularne
z drugiej strony Brook jest prawdziwą gwiazdą tego Arcu więc może błysnąć. 
Jinbe też daje radę, ale nie oszukujmy się - to Jinbe. Jest za mało cool żeby być obrzucanym głosami przez shounenów.
W top 20 obstawiam (w losowej kolejności):
Pudding, Jinbe, Poison Pink, Gastino, Robin, Usopp, Bartek, Sabo, Pedro, Nekomushi,
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 26-04-2017, 00:48
1.Luffy - Zoro i Law nie biorą udziału w obecnych wydarzeniach, więc Luffy odniesie raczej łatwe zwycięstwo
2.Zoro - Powinien wrócić na swoje miejsce, Lawamania, chyba już dobiegła konicaSmile
3.Law - Konkurencja ostatnia ma w zwyczaju częściej płakać niż kopać, więc raczej z top 3 nie wypadnie
4.Sanji - Utrzyma czwóreczkę z poprzedniego rankingu, ale będzie miał dużą stratę do top trzy i niewielką przewagę na numerem 5. Dlaczego? Dlatego że za dużo płaczeSmile
5.Chopper - Na WCI pokazał się z całkiem niezłej strony więc myślę że może zaliczyć lekki skok w rankingu
6.Sabo -
7.Ace - Klony z top 10 nie wypadną są zbyt popularni
8.Nami - Nami utrzyma dzięki cycką swoją  pozycję w 10
9.Pudding - według mnie czarny końSmile Cycki, trzecieoko, a do tego milusia psychopatka. Jak ktoś ma namieszać w top 10 to zdecydowanie ona.
10.Boa -  Bez zmian cycki robią robotę
11.Robin - Bez zmian cycki robią robotę
12.Carrot - Fuzja Choppera i Nami musi być wysokoSmile
13.Brook - Powiem tak jeżeli Brook po tym co robi na WCI nie zakręci się w okolicach top 10 to będę mega zdziwiony.  
14.Usopp -  Usoland zaliczy minimalny spadek, bo będzie musiał odstąpić miejsce starszemu koledze z zalogi
15.Jinbe - Oda będzie chciał dać mu jak najwięcej epic scen przed oficjalnym dołączeniem, więc jego spory awans jest naturalny
16.Kaido - Bestia co prawda była krótko ale za to zrobiła co należy, a czytelnicy lubią takie postacie.
17.Shanks - Będzie lekki spadek
18.Katakuri - Jedna z tych postaci z WCI która może nieco namieszać w rankingu
19.Bartolomeo - Raczej poleci ostro w dół rankingu, tego typu postacie szybko sie przejadają
20.Franky - Proste, nie ma go aktualnie w mandze, a dotego nie nalezy do mega popularnych słomków więc raczej będzie spadek o kilka pozycji
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 26-04-2017, 02:53
Te rankingi  to dla mnie taki paździeż, same oklepane mordy z głównym bohaterem na czele...
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Bosmann

Piracki oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 594
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 26-04-2017, 03:46
Nic dziwnego skoro to ranking popularności Big Grin Tongue A jak same oklepane mordy to powiedz mi co to za mysz na 101 miejscu xD Ex aequo
z Ginem brr
[Obrazek: Luffyy.jpg]
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 26-04-2017, 10:10
Jak dla mnie coś takiego:

1. Luffy - jak zawsze
2. Zoro - dostanie sporo głosów od sezonowych fanów "badassów" (czytaj od tych, którzy głosowali na Lawa)
3. Sanji - dlaczego nie wyżej, wyjaśniłem wyżej
4. Law - aż tak bardzo nie spadnie
5. Sabo - jw
6. Nami - oboje z Chopperem z pewnością przeskoczą Ace'a, skoro wszędzie ich pełno
7. Chopper - jw
8. Ace - trochę napisałem przy Lawie, trochę przy Nami
9. Pudding - efekt Hancook
10. Carrot - chodzący fanservise (Nami, Chopper i Luffy w jednym).

Kolejność może być inna, ale zdziwię się jeśli ktoś taki jak Jinbei, czy BM się załapie.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 26-04-2017, 10:10
Jak dla mnie coś takiego:

1. Luffy - jak zawsze
2. Zoro - dostanie sporo głosów od sezonowych fanów "badassów" (czytaj od tych, którzy głosowali na Lawa)
3. Sanji - dlaczego nie wyżej, wyjaśniłem wyżej
4. Law - aż tak bardzo nie spadnie
5. Sabo - jw
6. Nami - oboje z Chopperem z pewnością przeskoczą Ace'a, skoro wszędzie ich pełno
7. Chopper - jw
8. Ace - trochę napisałem przy Lawie, trochę przy Nami
9. Pudding - efekt Hancook
10. Carrot - chodzący fanservise (Nami, Chopper i Luffy w jednym).

Kolejność może być inna, ale zdziwię się jeśli ktoś taki jak Jinbei, czy BM się załapie. Co do reszty, dość wysoko spodziewał się właśnie tej dwójki, Nekomamushiego, Raizo, Brooka i może Smoothie. Poza tym tradycyjnie Marco, Crocodile, WB i reszta Słomków.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 26-04-2017, 16:27
A może mi ktoś wytłumaczyć czym kierują się ludzie głosując na Luffiego? Tylko tym że jest głównym bohaterem?
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 26-04-2017, 16:45
@janek z 

1. Główny bohater
2. Uczestnik każdego większego wydarzenia w mandze
3. Osoba z największym postępem na koncie od początku mangi
4. Łatwy, nieskomplikowany charakter
5. Brak problemów z silniejszymi przeciwnikami - wyzywa jednego po drugim i zwycięża
6. Nieszablonowa moc
7. Połączenie debilizmu z odpowiedzialnością i stałością charakteru
8. Różnorodność ataków i duża kreatywność w wykorzystaniu mocy
9. Wyzywanie każdego autorytetu w historii, łamanie statusów quo.
10. Bycie jednym z wybranych z wolą D. z przerażająco potężnym drzewem genealogicznym, sprzymierzeńcami i wpływami w każdej odwiedzanej krainie.
Mint Julep

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 448

Mint Julep, 26-04-2017, 18:21
@Ratlee 
przez minutę się zastanawiaam nad tą ciekawą zgadywanką na temat kto jest kto i czemu wrzuciłeś Zora na 7 miejsce
[Obrazek: 257751-konosuba-gods-blessing-on-this-wo...d-aqua.png]
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 26-04-2017, 19:41
(26-04-2017, 16:45)Ratlee napisał(a): @janek z 

1. Główny bohater
2. Uczestnik każdego większego wydarzenia w mandze
3. Osoba z największym postępem na koncie od początku mangi
4. Łatwy, nieskomplikowany charakter
5. Brak problemów z silniejszymi przeciwnikami - wyzywa jednego po drugim i zwycięża
6. Nieszablonowa moc
7. Połączenie debilizmu z odpowiedzialnością i stałością charakteru
8. Różnorodność ataków i duża kreatywność w wykorzystaniu mocy
9. Wyzywanie każdego autorytetu w historii, łamanie statusów quo.
10. Bycie jednym z wybranych z wolą D. z przerażająco potężnym drzewem genealogicznym, sprzymierzeńcami i wpływami w każdej odwiedzanej krainie.


To ja ci podam inny przykład:

Czarnobrody:
1. Główny antagonista
2.Uczestnik największych wydarzeń w mandze
3.Osoba z największym postępem na koncie od początku mangi
4. Bardzo dobrze napisany charakter, prawdziwy pirat.
5. Pokonuje najważniejsze postacie w całej mandze
6. Tu dopiero jest nieszablonowa i ciekawa moc
7. Charakter jak u prawdziwego pirata (już mówiłem).
8. Tu nie muszę chyba opowiadać Smile
9. I tu tak samo
10. Wola D jak najbardziej się znajdzie Big Grin


A nawet nie ma go w top 20.

Dealuj z tym Smile

A to co ty podałeś to oklepany schemat każdego głównego bohatera. I nic tam fajnego w tym nie ma Smile
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Saki

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,438

Saki, 26-04-2017, 20:00
Cóż, dobrze że to nie Ty opracowujesz targety, bo raczej nie najlepiej odgadujesz gusta Japończyków (przy czym podejrzewam, że znaczna większość z tych, którym chce się bawić w takie pierdoły, to wcześni nastolatkowie/dzieci, co tym bardziej tłumaczyłoby wyniki ankiet). Wystarczy zresztą spojrzeć na temat dot. najbardziej znienawidzonych postaci, żeby zobaczyć, że Czarny ma tyluż fanów, co i wrogów. Luffy'ego większość ludzi mniej lub bardziej lubi. Ja na przykład nie mogę za cholerę zrozumieć, co tak nudna postać jak Zoro robi w czołówce (wchodzi, gada fajny tekst i macha sobie mieczem, i tak w kółko, yaay), ale chyba łatwo zrozumieć, że takie proste cechy przypadają wielu osobom do gustu. Inna sprawa, że nie trzeba być Sherlockiem, żeby zgadnąć, że najwięcej głosów będą zdobywały postacie z największym w danym momencie czasem antenowym (vide: Law), bo ludzie będą po prostu pamiętać o nich, a nie o kim innym, lub stwierdzą, że przecież nie wiedzą, co się teraz dzieje z daną postacią, więc nie mają jak jej ocenić.

Szczerze mówiąc, widzę na tej liście dużo dziwniejsze typy, jak Miss Valentine, czy Gaimon. Zaskakujące, że ktoś jeszcze w ogóle o nich pamięta.
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 26-04-2017, 20:10
(26-04-2017, 20:00)Saki napisał(a): Cóż, dobrze że to nie Ty opracowujesz targety, bo raczej nie najlepiej odgadujesz gusta Japończyków (przy czym podejrzewam, że znaczna większość z tych, którym chce się bawić w takie pierdoły, to wcześni nastolatkowie/dzieci, co tym bardziej tłumaczyłoby wyniki ankiet). Wystarczy zresztą spojrzeć na temat dot. najbardziej znienawidzonych postaci, żeby zobaczyć, że Czarny ma tyluż fanów, co i wrogów. Luffy'ego większość ludzi mniej lub bardziej lubi. Ja na przykład nie mogę za cholerę zrozumieć, co tak nudna postać jak Zoro robi w czołówce (wchodzi, gada fajny tekst i macha sobie mieczem, i tak w kółko, yaay), ale chyba łatwo zrozumieć, że takie proste cechy przypadają wielu osobom do gustu. Inna sprawa, że nie trzeba być Sherlockiem, żeby zgadnąć, że najwięcej głosów będą zdobywały postacie z największym w danym momencie czasem antenowym (vide: Law), bo ludzie będą po prostu pamiętać o nich, a nie o kim innym, lub stwierdzą, że przecież nie wiedzą, co się teraz dzieje z daną postacią, więc nie mają jak jej ocenić.

Szczerze mówiąc, widzę na tej liście dużo dziwniejsze typy, jak Miss Valentine, czy Gaimon. Zaskakujące, że ktoś jeszcze w ogóle o nich pamięta.

Dlatego napisałem na początku że zawsze olewam takie rankingi.  Big Grin
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Saki

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,438

Saki, 26-04-2017, 20:18
(26-04-2017, 20:10)janek z napisał(a): Dlatego napisałem na początku że zawsze olewam takie rankingi.  Big Grin

Spytałeś też o wyjaśnienie, dlaczego Luffy jest tak popularny i strasznie się dziwowałeś Ratlejowi, kiedy sprawa jest dość oczywista. Ja też takie rankingi olewam, bo kompletnie mnie nie obchodzi, kogo najbardziej w świecie lubi mały Kimigawa z południowych przedmieść Osaki. To tylko zabawa, żeby utrzymać fandom i dać mu wrażenie, że jakoś uczestniczy w całym tym przedsięwzięciu.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 26-04-2017, 20:25
(26-04-2017, 19:41)janek z napisał(a): Czarnobrody:
1. Główny antagonista
2.Uczestnik największych wydarzeń w mandze
3.Osoba z największym postępem na koncie od początku mangi
4. Bardzo dobrze napisany charakter, prawdziwy pirat.
5. Pokonuje najważniejsze postacie w całej mandze
6. Tu dopiero jest nieszablonowa i ciekawa moc
7. Charakter jak u prawdziwego pirata (już mówiłem).
8. Tu nie muszę chyba opowiadać 
9. I tu tak samo
10. Wola D jak najbardziej się znajdzie  

1. Który do tej pory nic w tym kierunku nie zrobił. Tj, kiedy starł się z głównym protagonistą? Raz w ID na chwilkę.
2. No chyba nie. Chodziło o to, że Luffy jest WSZĘDZIE. Gdzie się nie pojawiamy, tam jest Luffy. Jest w centrum każdego arcu, nawet jeśli ten jest poświęcony komuś innemu. Czarnobrody pojawił się pod koniec MF, a poza tym przewijał się na kilku panelach lub był tylko wspominany.
3. A szczerze wątpię. Tj jeszcze bez owocu był w stanie poważnie zranić (młodszego, ale jednak) Shanksa. To on bodajże powiedział, że Czarnobrody "ukrywał się w cieniu Białobrodego" i rósł w siłę. Tj jest o wiele silniejszy, ale on był całkiem silny, zjadł 2 owoce i jest silniejszy. Dla przykładu Coby był na początku słabszy niż przeciętna staruszka, a teraz jest Kapitanem (bodajże) kwatery głównej Marines. To jest rozwój.
4. 100% racji, ale i tak większość wybierze żarłocznego głupka, bo jest "fajniejszy" :v
5. Po pierwsze, nawet nie mieliśmy okazji tego zobaczyć. Po drugie - kogo to obchodzi? :v Luffy będzie Królem Piratów :v
6. Antagonista z mocą "ciemności" + najpotężniejszą mocą na świecie. No nieszablonowe, jak cholera.
7. Mowa o guście przeciętnego japończyka. On świat piratów zna najprawdopodobniej z One Piece, a tam to Teach jest jakiś dziwny.
8. No, w zasadzie nie widzieliśmy żadnej poważnej walki Teacha trwającej więcej, niż 5 minut :v Nie miał okazji zabłysnąć.
9. No, jak wspominałem - Luffy dużo robi. Teach też, ale poczynania Luffiego widzimy, a w sprawie Teacha co jakiś czas pojawia się komentarz w stylu "Ej, nie uwierzysz, co ten Czarnobody znowu odwalił." i znowu cisza na 70-100 rozdziałów.
10. Tego z D. sam nie rozumiem. Kogo to obchodzi? xd

---

Postać znajduje się tym wyżej, im:
1. Częściej się pojawia w przeciągu ostatniego roku.
2. Robi więcej imponujących (jak na nią) rzeczy.
3. Popularniejsza jest wśród "społeczności" (paringi, gry, fanarty, cosplay, etc).
4. Bardziej spodoba się młodym Japończykom (Hancook, Pudding, ehh Carrot) i Japonkom (Ace, Sabo, Law). Ewentualnie odwrotnie.
5. W przeszłości pokazał się z baaaardzo dobrej strony sympatia do postaci nie zniknęła, a sama postać ciągle jest zachwalana przez inne postaci (WB).
5*. Ludzie twierdzący, że "kiedyś było lepiej" (Crocodile, Vivi).
6. Pewnie coś jeszcze, o czym nie pamiętam.

Czarnobrody chyba nawet nie pojawił się w mandze w tym roku. Niczego nie zrobił "na papierze". Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem jakikolwiek fanart z Teachem, a paringu/cosplayu nie widziałem z pewnością. No i najpiękniejszy nie jest. To tak mniej więcej odpowiedź na pytanie, dlaczego jest tak nisko.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 26-04-2017, 20:36
(26-04-2017, 19:41)janek z napisał(a): To ja ci podam inny przykład:

Czarnobrody:
1. Główny antagonista
2.Uczestnik największych wydarzeń w mandze
3.Osoba z największym postępem na koncie od początku mangi
4. Bardzo dobrze napisany charakter, prawdziwy pirat.
5. Pokonuje najważniejsze postacie w całej mandze
6. Tu dopiero jest nieszablonowa i ciekawa moc
7. Charakter jak u prawdziwego pirata (już mówiłem).
8. Tu nie muszę chyba opowiadać Smile
9. I tu tak samo
10. Wola D jak najbardziej się znajdzie Big Grin

1. Tego nie wiemy. Jako czytelnicy domyślamy się, że na takiego go kreuje Oda, ale czy nas nie zaskoczy, to nie wiemy. Póki co, więcej zładla głównych bohaterów wyrządził Akainu XD Równie dobrze może nim być Ktokolwiek z Yonkou czy Supernovas.
2. Ma 223 rozdziały opóźnienia w stosunku do kogokolwiek z pierwszych słomkowych, czy Shanksa i uczestniczył ledwo w ucieczce z ID i Marineford War, w reszcie nie za bardzo.
3. Ke? Zdradził piratów Białobrodego, złapał Ace'a, wbił do ID, walcząc z osłabionym Magellanem, ledwo dobił BB, został Yonkou i kradnie owoce. Postęp, zgodzę się, ale jak zmierzyłeś, że to największy? Tongue
4. No zgoda
5. Czyli kogo? Ace'a? Magellana w nierównej walce, Białobrdego również, z pomocą całej załogi. Pojmał Bonney, bał się walczyć z Akainu i Shanksem i poluje na osłabionych piratów Białobrodego. W sumie to tyle. A no i wbił na Baltigo, ale co tam się stało, to nie mam pojęcia.
6. Moc ciemności mniej szablonowa niż moc rozciągania ciała? No nie wiem, na pewno nie w mangach. Poza tym tak na dobrą sprawę używa jej do jakoś w połączeniu z innymi.
7. No to tylko raz go za to polubią, nie dwa Big Grin
8. No nie wiem, za dużo Czarnobrody jak na swój status nie pokazał póki co, więc nie chę nawet oceniać.
9. Czarnobrody łamie status quo z pomocą całej załogi i tylko jak ma zdecydowaną przewagę, bo inaczej tchórzy XD. Luffy bierze wszystkich na czołowe zderzenie niczym taran, jak leci.
10. No więc przegrywa z Luffym Big Grin

Januś, no co ja mam Ci odpowiedzieć? D: Ja w rankingu nie głosuję, a z chęcią na BB bym zagłosował Big Grin Lubię jego postać i z Twoimi punktami się zgadzam, ale nie wiem czemu chcesz się licytowac kto jest lepszy Tongue Zapytałeś się grzecznie dlaczego ludzie głosują na Luffy'ego, to Ci odpowiedziałem, też myślę, w miarę grzecznie Wink
Magia głównego protaga robi swoje, nie ma co ukryać, ale nie zapominajmy, że Luffy pojawia się w każdym tomiku, prawie w każdym rozdziale, podczas gdy BB Pojawił się na kilka rozdziałów po 223, zniknął na kilkaset, znów pojawił na kilka i teraz nie widzieliśmy go już praktycznie od czasu porwania Bonney Wink
Z resztą dużo ludzi utożsamia popularność z tym jak bardzo lubią daną postać i nie oceniają jej na zasadzie tego, czy jest dobrze wykreowana, tylko, czy jest dobra, miła, pozytywna. Czarobrody na pewno nie jest takim typem postaci, więc ludzie go nie lubią, mimo, że ma swoje grono fanów na pewno. W rzadko której mandze antagoniści stawiani są wysoko w popularity pollach.
(26-04-2017, 19:41)janek z napisał(a): A to co ty podałeś to oklepany schemat każdego głównego bohatera. I nic tam fajnego w tym nie ma
Dla Ciebie może i nie, dla głosujących widać tak Tongue Nie wiem czy byłbym tak odważny jak ty i dyktował jak kto ma głosować w konkursie popularności Tongue  Poza tym, tylko dlatego, że Goku z DB taki był, nie oznacza, że każdy główny bohater taki jest. Ot na przykład Ichigo z Bleacha, czy chociażby Deku z BnHA.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź