Z kim Luffy wygrał 1v1?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 928

Hinczykbn, 11-05-2022, 12:32
@Dejo  Najsilniejszy to skrót myślowy. Nie napisałem, że Słomek łatwo pokona resztę potencjalnych przeciwników, bo na tym poziomie nikt nie schodzi na hita teoretycznie. Nie zapominajmy, że Luffy nawet nie osiągnął swojego prime, a nawet musiał zginąć by wznieść się na wyższy lvl.
Spoiler

Owszem nie pokonał Kaido 1 vs 1, tak jak prawie każdego przeciwnika.

Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Aioezn

Rekrut

Licznik postów: 21

Aioezn, 11-05-2022, 14:08
(11-05-2022, 12:32)Hinczykbn napisał(a): @Dejo  Najsilniejszy to skrót myślowy. Nie napisałem, że Słomek łatwo pokona resztę potencjalnych przeciwników, bo na tym poziomie nikt nie schodzi na hita teoretycznie. Nie zapominajmy, że Luffy nawet nie osiągnął swojego prime, a nawet musiał zginąć by wznieść się na wyższy lvl. Owszem nie pokonał Kaido 1 vs 1, tak jak prawie każdego przeciwnika.

Zgadzam się z @Dejo. Większość przeciwników wcześniej pokonywał albo w pojedynkę albo z małym wsparciem. Dodajmy, że Kaido początkowo sam dawał się atakować i jeszcze unosił całą wyspę. Jeśli chodzi o wytrzymałość to ten typ jest potworem i BM nawet nie ma do niego podejścia. Plus wiadomo, że nie wszystko sprowadza się do czystej siły. Kizaru dla przykładu może być dla naszego bohatera na swój sposób trudniejszym przeciwnikiem ze względu na jego szybkość.
Szarim Musty

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 454

Szarim Musty, 11-05-2022, 17:56
@Dejo troszeczkę naciągasz.
Morgana pokonał Zoro,
Buggy został pokonany w zasadzie dzięki Nami, która go rozkojarzyła i klaun dostał kilka ciosów z tej przyczyny w tym ten w czułe miejsce
.
.
.
Crackers walczył z Luffim długo... Nami dała Luffiemu możliwość walki przez ten czas ciągle mocząc krakersy.
Kat miał wsparcie? W finalnym starciu sam się okaleczył by było równo, potem się poddał bo jak widać było to czekał na Luffika
Kaidou - największe wsparcie jeżeli chodzi o potencjał ale tu Kaidou nie musi się ograniczać jak Crock, nie jest też wymęczony po wielodniowej ucieczce i głodówce jak Krieg. Prawdę powiedziawszy to tylko Lucci i Enel byli w idealnej formie w starciu z Luffim 1v1, no może i Foxy ale tej postaci bym nie wspominał.
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 11-05-2022, 18:25
Cytat:@Dejo troszeczkę naciągasz.
Morgana pokonał Zoro,
Buggy został pokonany w zasadzie dzięki Nami, która go rozkojarzyła i klaun dostał kilka ciosów z tej przyczyny w tym ten w czułe miejsce
Luffy pierw zrobił z niego szmatę, Zoro zadał ostatni cios.  Pisząc "lekkie wsparcie Zoro ale w sumie nawet nie powinno się liczyć." Miałem na myśli to, że obaj wykończyli odpowiednio Helmeppo oraz Morgana. Ale to Luffy stoczył pojedynek z marynarzem, Zoro jedynie posprzątał.
 
Cytat:Buggy został pokonany w zasadzie dzięki Nami, która go rozkojarzyła i klaun dostał kilka ciosów z tej przyczyny w tym ten w czułe miejsce
Dostał trzy ciosy i został połaskotany, walka trwała znacznie dłużej i Luffy spokojnie mógł wygrać nawet bez udziału Nami... Nie wiem w ogóle po co odniesienie do Buggyego skoro i tak uwzględniłem, że w tej walce dostał wsparcie, a to czy marginalne czy nie to już jest moja subiektywna opinia Wink

 
Cytat:Crackers walczył z Luffim długo... Nami dała Luffiemu możliwość walki przez ten czas ciągle mocząc krakersy.
Właśnie mocząc Krakersy, nie biorąc bezpośredni udział w walce... Zresztą ponownie odnosisz się do przykładu w którym uwzględniłem "wsparcie".
 
Cytat:Kat miał wsparcie? W finalnym starciu sam się okaleczył by było równo, potem się poddał bo jak widać było to czekał na Luffika
Było tam dużo członków jego rodziny którzy w różnych fazach walki odgrywali jakąś rolę. Napisałem to w nawiasie ponieważ nie uwzględniam tego, chciałem natomiast zaznaczyć, że w tym przypadku na siłę można by się doczepić, że Katakuri miał wsparcie bo działy się rzeczy które wpływały na rozkojarzenie Luffyego. 

[Obrazek: lQ38jVW.png]
 
Cytat:Kaidou - największe wsparcie jeżeli chodzi o potencjał ale tu Kaidou nie musi się ograniczać jak Crock, nie jest też wymęczony po wielodniowej ucieczce i głodówce jak Krieg. Prawdę powiedziawszy to tylko Lucci i Enel byli w idealnej formie w starciu z Luffim 1v1, no może i Foxy ale tej postaci bym nie wspominał.
Nikt się niegdzie nie ograniczał. Luffy po dwóch minutach od zjedzenia jest w pełni sił to samo pokazała nam sytuacja z Kriegiem na baratie który chwilę po zjedzeniu pokazał monstrualną siłę która do niego wróciła. Tak nikt oprócz Lucciego, Enela i Foxyego ale nie odniosłeś się praktycznie do żadnego jeden na jeden tylko do tych starć w których uwzględniłem wsparcie.... Z Wapolem czy Mr.3 cała załoga mu przecież pomagała i jeszcze przed walką Akainu musiał ich zmęczyć. Wink To, ze nie przepadacie za Luffy nie jest powodem żeby dyskredytować jego wyczyny.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 11-05-2022, 18:54
ankieta
Cytat:
Spoiler

Nikt nie musi być od Kaidou silniejszy bo jeżeli opieramy się na logice to Kaidou nie został pokonany w czystym 1v1. Było kilka innych faktorów które wpłynęły na wynik tego starcia.

I jak już kiedyś pisałem nie wszystko rozbija się o siłę jako taką ale też "umiejętności". To, że np. Kaidou łatwo pokona Akainu nie znaczy, że Luffy będzie wstanie zrobić to samo. Nie wszystko się przekłada na ">" "=" "<" .
 
Cytat:Nie wiem jak Ci wyszło takie wyliczenie:
Morgan – lekkie wsparcie Zoro ale w sumie nawet nie powinno się liczyć.
Buggy – marginalne wsparcie Nami
Kuro – pokonany 1v1
Krieg – pokonany 1v1
Arlong – pokonany 1v1
Mr.3 – pokonany 1v1
Wapol – pokonany 1v1
Crocodile – pokonany 1v1
Enel – pokonany 1v1
Foxy – pokonany 1v1
Blueno – pokonany 1v1
Lucci – pokonany 1v1
Moria – wsparcie załogi
Hody – pokonany 1v1
Caesar – pokonany 1v1
Doflamingo – małe wsparcie
Cracker – małe wsparcie
Katakuri – pokonany 1v1 (wręcz Katakuri tutaj miał ludzi którzy w taki czy inny sposób dokuczali Luffyemu)
Kaidou – duże wsparcie (największe do tej pory w mandze)

Luffy większość swoich walk wygrał normalnie 1v1. Żaden przeciwnik z którym do tej pory walczył Luffy nie był w takim stopniu nazwę to "przygotowywany" do pojedynku z Luffym. Można by to do jakiegoś stopnia podciągnąć do sytuacji z Morią ale i ona się do tego nie umywa.
Na moje postawiłeś tezę, że inni muszą być silniejsi od Kaidou, co według mnie nie jest konieczne. Sposób w jaki Oda rozwinął to starcie wręcz pokazuje, że nie ma takiej potrzeby, bo Luffy nie jest jeszcze gotowy na tytuł najsilniejszego, co nie znaczy, że nie będzie go dzierżyć tak jak przedwczesnego tytułu imperatora. Wink Poza Imem czy BB, raczej ciężko szukać potencjalnie silniejszych niż Kaidou zresztą nie miałoby to sensu. Jaki sens miałby tytuł najsilniejszej istoty, czy żyjącego pirata jakby nagle było kilku lepszych od niego? To tak w kontekście mówienia o "logice".
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 27
Licznik postów: 428
Miejscowość: Kraków

Sting, 11-05-2022, 20:58
Oda po TS realizuje to, co wyartykułował ustami Mihawka na MF - największą siłą Luffiego jest jego zdolność przyciągania sojuszników. I po TS poza paziami typu Hody i Ceasar Luffy niemal za każdym razem wygrywał przy pomocy sprzymierzeńców.
- z Doflą pomagał Law i całe koloseum
- z Crackersem Nami i Homies - bez nich Luffy nie mógłby walczyć te 11h
- z Katakurim powiedzmy że wygrał. Chociaż słowa Brulee z 902 chaptera dają furtkę do rozważań, że Kat się po prostu podłożył. No ale liczmy jako wygraną.
- z Kaido do przebudzenia owocu został 3 razy znokautowany (2x już na Onigashimie, w tym raz przez wtrącenie się CP0), jednocześnie Kaido był wymęczony przez Pochwy, 4 kolejnych SN, utrzymywanie wyspy (było napisane, że pochłania to jego energię) oraz Yamato.

Walki Luffiego są zupełnie inaczej prowadzone przed i po TS.
[Obrazek: 8.png]
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 11-05-2022, 21:06
Cytat:- z Katakurim powiedzmy że wygrał. Chociaż słowa Brulee z 902 chaptera dają furtkę do rozważań, że Kat się po prostu podłożył. No ale liczmy jako wygraną.
Podłożył się upadkiem na plecy, tak rozumiem ten fragment z Brulee. Walka od pewnego momentu była zacięta równa bez ingerencji kogokolwiek. Po zadaniu ostatniego ciosu. Obaj stracili przytomność niemal w tym samym momencie.  Luffy chyba nieco wcześniej przez też wyplucie powietrza, a Katakuri chwilę później. Następnie Luffy jako pierwszy się budzi, i wychodzi jeszcze z dziury, a zanim zdążył wstać na równe nogi nad nim stał przebudzony Katakuri. Obaj ledwo stali na nogach więc dalesz starcie byłoby raczej żałosne i mogłoby pójść w obie strony. Niemniej jednak gdyby Katakuri nie położył się na plecy to Luffy i tak by przegrał nawet gdyby powalił tym razem ostatecznie Katakuriego, bo walka skończyła się niemal na styku moment przed pierwszą, Luffy nie mógł sobie pozwolić na dalszą stratę czasu. Co do reszty opinie mam zbliżoną więc nie ma sensu się odnosić.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 928

Hinczykbn, 11-05-2022, 21:25
- Z Magellanem miał wsparcie.
- Croc go kilka razy pokonał, praktyczne zabił
- Ceasar nie pamiętam czy wpierw pokonał Luffiego i czy miał serce jak Luffy z Nim wygrał
- Hody został zraniony przez Zoro w wodzie

1 vs 1 to można powiedzieć, że zlał Bellamiego Big Grin
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 11-05-2022, 21:34
Cytat:- Z Magellanem miał wsparcie.
Miał ale też osobiście nigdy go nie liczyłem jako kogoś kto przegrał z Luffym.
 
Cytat:- Croc go kilka razy pokonał, praktyczne zabił
Nadal była to walka 1v1, można mieć pretensje o plot armor albo niekompetencje przeciwnika.
 
Cytat:- Ceasar nie pamiętam czy wpierw pokonał Luffiego i czy miał serce jak Luffy z Nim wygrał
Nadal pokonał go jeden na jeden, bez ingerencji osób trzecich.
 
Cytat:- Hody został zraniony przez Zoro w wodzie
Po ranie od Zoro nie było śladu pigułki które brał Hody miały stopień regeneracji. Poza tym nawet "gdyby" ta rana była to chłop się nażarł tego tyle, że Luffy walczył w pewnym sensie z 20 takimi Hodymi, a sama walka odbywała się w innym czasie w innym miejscuBig Grin
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Szarim Musty

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 454

Szarim Musty, 11-05-2022, 23:52
(11-05-2022, 21:34)Dejo napisał(a): Po ranie od Zoro nie było śladu pigułki które brał Hody miały stopień regeneracji. Poza tym nawet "gdyby" ta rana była to chłop się nażarł tego tyle, że Luffy walczył w pewnym sensie z 20 takimi Hodymi, a sama walka odbywała się w innym czasie w innym miejscuBig Grin

Ranę czuł i to na tyle dotkliwie, że co chwilę dojadał tabsy - chyba przed finałowym starciem był fragment gdzie trzymał się za ranę i wciągnął sporo tabsów by następnie osiwieć.

Arlong - przegrał z Luffim 1v1 ale najpierw "utopiłby Gumiaka" - wioskowi trzymali głowę Słomka nad wodą do czasu rozbicia betonowych kapci.

Krieg - o ile mnie pamięć nie myli to przegrał ale w tym samym czasie Luffy wylądował w morzu. Innymi słowy w czystym starciu byłby remis z wskazaniem na Kriega - godzinę później by wstał poobijany a Słomek by się utopił.

Enel - przy finale zabawy gdzie stał naprzeciw Zoro i ekipie - doszło do potyczki, która mogła "boga" wysłać w zaświaty - ot Vipper przyłożył mu diallem i serce stanęło. Raczej miało to jakiś wpływ na dalsze starcie.

Wapol - bił się z Luffim i... też z Chopperem. Końcówka to 1 na 1 ale... lekkie wsparcie "żelaznego prowiantu" było.

Crock - w ostatnim starciu starał się nie zniszczyć pomieszczenia gdzie był poneglyph. Ograniczał się - no chyba, że tak było tylko w anime (mangę podczas MF zacząłem czytać)

Moria - tu nie tylko wsparcie załogi ale i masa cieni miała wpływ na wynik walki.

Hody - z blizną pozostawioną przez Zoro, nastukał się potem dragami i pewnie nie czuł jakiegoś większego bólu ale... przed starciem i przemianą w siwego miał sceny z blizną po marimo.

Crackers/Buggy - Nami nie zadała im ani jednego ciosu ale miał olbrzymi wpływ - nie minimalny. Bez Nami Luffik nie miałby szans pokonać armii Krakersowej, a tym bardziej ją zjeść i zamienić na swój atut. Buggy natomiast dostał wszystkie końcowe ciosy (w klejnoty, w głowę) gdy gonił uciekającą Nami. Dodatkowo ostatni cios poszedł w mini Buggyego - większość jego ciała była złapana i związana przez Nami.

Tak ja to pamiętam.
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 12-05-2022, 00:31
Cytat:Ranę czuł i to na tyle dotkliwie, że co chwilę dojadał tabsy - chyba przed finałowym starciem był fragment gdzie trzymał się za ranę i wciągnął sporo tabsów by następnie osiwieć.
Cytat:Hody - z blizną pozostawioną przez Zoro, nastukał się potem dragami i pewnie nie czuł jakiegoś większego bólu ale... przed starciem i przemianą w siwego miał sceny z blizną po marimo.
Nadal w walce z Luffym był pod wpływem dragów które nie dość, że pozbywały się bólu to jeszcze zwiększały jego moc kilkukrotnie. Tak jak mówiłem, Luffy nie walczył z Hodym, a Hodym razy 10 conajmniej. Rana od Zoro nie miała wpływu na rozstrzygnięcie 1v1, które odbyło się w totalnie innych okolicznościach.

 
Cytat:Arlong - przegrał z Luffim 1v1 ale najpierw "utopiłby Gumiaka" - wioskowi trzymali głowę Słomka nad wodą do czasu rozbicia betonowych kapci.
Walka Arlong v Luffy zaczęła się właśnie po wyłowieniu Luffyego więc było normalne 1v1.
 
Cytat:Enel - przy finale zabawy gdzie stał naprzeciw Zoro i ekipie - doszło do potyczki, która mogła "boga" wysłać w zaświaty - ot Vipper przyłożył mu diallem i serce stanęło. Raczej miało to jakiś wpływ na dalsze starcie.
Sam sobie przeczysz, przed chwilą Enel był wraz z Luccim jedynymi których pokonał 1v1... Nic nie wskazuje na to, żeby to miało wpływ. Podobną sytuację masz u Lufffyego z Kaidou, czy jest sugestia, że zatrzymanie akcji serca ma "negatywny" wpływ na kondycję Luffyego? Nie, podobnie było z Enelem nie masz nic co by na to wskazywało to już zwyczajnie dopowiadanie sobie.
 
Cytat:Wapol - bił się z Luffim i... też z Chopperem. Końcówka to 1 na 1 ale... lekkie wsparcie "żelaznego prowiantu" było.
Chopper walczył z Korumarimo, Luffy z Wapolem.
 
Cytat:Crock - w ostatnim starciu starał się nie zniszczyć pomieszczenia gdzie był poneglyph. Ograniczał się - no chyba, że tak było tylko w anime (mangę podczas MF zacząłem czytać)
Ale Ty jesteś świadom, że jak ta walka się rozpoczęła to całe pomieszczenie już się waliło, a Crocodile był świadom, że jeżeli bomba wybuchnie to zostaną zasypani gruzem. W momencie walki pomieszczenie było już naruszone bardzo poważnie... I nie przypominam sobie słów Crocodile sugerujących w trakcie walki Luffyego, że się ogranicza.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Aioezn

Rekrut

Licznik postów: 21

Aioezn, 13-05-2022, 15:44
Dla mnie dyskusja bez sensu. Słomkowy miał okazje walczyć ze wsparciem ale jego wrogowie również czasami je mieli. Dla przykładu Doflamingo pomagali Trebol czy Bellamy.  Rzecz  w tym, że w większości walk nawet jeśli Luffy miał wsparcie to zawsze on ostatecznie brał na siebie główny wysiłek pokonania wroga. Reszta stała zwykle z boku i czasem nawet nie mieszała sie do walki bezpośrednio. Jak w przypadku Arlonga. Tam mieszkańcy uratowali słomkowemu życie ale sami nie uczestniczyli w walce. W przypadku Kaido jest inaczej. Tutaj dosłownie był on atakowany grupowo przez większość czasu i dopiero teraz walczy z Luffym jeden na jeden.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź