Sojusze pirackie
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,054

Mordoc, 19-05-2022, 12:35
(19-05-2022, 11:55)Saki napisał(a): Nie wydaje mi się, żeby w trakcie Dressrosy Oda mógł dać mu miliard z tego prostego powodu, że podminowałoby to wartość nagrody za nadchodzącego wielkimi krokami Jacka.
Ale ze spokojem mógł dać coś z przedziału 700-800 lub nawet 900 milionów. To zupełnie zmieniłoby postać rzeczy.

(19-05-2022, 11:55)Saki napisał(a): No i nagrody nie są wymierne, dopóki nie mają być - Doflamingo po zamrożeniu nagrody był wart 340m.
Jeśli dobrze kojarzę Luffy po pokonaniu go dostał 500, więc Doflamingo nie mógł mieć przesadnie wyższej stawki niż ta zamrożona. Poza tym sam słusznie zauważyłeś, że jego nagroda była zamrożona, więc nie mogła w pełni oddawać jego potencjału, a tymczasem w przypadku Sabo jest/było zupełnie odwrotnie. 

(19-05-2022, 11:55)Saki napisał(a): Franky, będąc wartym 94m, pokonał gościa, za którego oferowano 472m
Kogo masz na myśli?

(19-05-2022, 11:55)Saki napisał(a): Faktyczna różnica poziomów między Luffym a Acem przed TS-em była akurat ogromna, moim skromnym zdaniem. Luffy postawiony sam przed załogą BB zostałby rozłożony bez większego problemu.
Nie wiemy jaka była różnica między Ace'm a Czarnymi, ponieważ walka poszła off panel. W dodatku Ace miał nad bratem taką przewagę, że ze względu na owoc mógł używać ataków dystansowych, podczas gdy Luffy musiał dotykać Czarnego, więc ten dezaktywował mu G2.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Saki

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,382

Saki, 19-05-2022, 12:36
(19-05-2022, 12:20)Dejo napisał(a): @Saki  akurat nagorda za Sabo była ujawniona po tej za Jacka

OK, mój błąd, nadal nie zmienia to faktu, że nagrody niekoniecznie oznaczają cokolwiek, wspominałeś zresztą o tym, że ma wartość symboliczną?
(19-05-2022, 12:35)Mordoc napisał(a): Jeśli dobrze kojarzę Luffy po pokonaniu go dostał 500, więc Doflamingo nie mógł mieć przesadnie wyższej stawki niż ta zamrożona. Poza tym sam słusznie zauważyłeś, że jego nagroda była zamrożona, więc nie mogła w pełni oddawać jego potencjału, a tymczasem w przypadku Sabo jest/było zupełnie odwrotnie. 

Nagrody ogółem nie oddają w pełni potencjału, to był główny postulat, który chciałem Ci przedstawić.
(19-05-2022, 12:35)Mordoc napisał(a): Kogo masz na myśli?

Sasakiego.
(19-05-2022, 12:35)Mordoc napisał(a): Nie wiemy jaka była różnica między Ace'm a Czarnymi, ponieważ walka poszła off panel. W dodatku Ace miał nad bratem taką przewagę, że ze względu na owoc mógł używać ataków dystansowych, podczas gdy Luffy musiał dotykać Czarnego, więc ten dezaktywował mu G2.

Na tyle duża, że BB sam stwierdził, że jeśli ktokolwiek z załogi (poza nim samym) do niego podskoczy, to będzie po nim (Jaya).

Nie mówię przy tym, że nagrody nie mają żadnego znaczenia, ale zdecydowanie nie jest to moim zdaniem wiarygodny sposób oceny siły postaci (jeśli opieramy się tylko na nim). Wspominano o tym w mandze kilkukrotnie.
   ▲
▲▲

 
Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 928

Hinczykbn, 19-05-2022, 14:06
(19-05-2022, 11:55)Saki napisał(a): M3 w dwa lata z postaci, które musiały wypruć się ze wszystkiego, co miały, żeby pokonać Pacifistę, stali się postaciami, które rozwalały je jednym ciosem. Załoga BB nie zrobiła pewnie takiego progresu, ale również startowała ze znacznie wyższego poziomu.

M3 2 lata trenowali. Nie licząc Sanjiego, który od lat jest podnóżkiem, Luffy i Zoro regularnie wygrywali z top 1/2 postaciami danego arcu. Na Wano Oda poleciał po całości z ich power upem fakt, ale BB crew też by musieli regularnie rozwalać silnych piratów a tutaj nie mamy info by tak było. Tak czy siak Oda wykreuje ich na silniejszych niż zasługują.

Btw: Na Ace wystarczył BB z jednym owocem, licząc że Sabo to+/- poziom Ace, to do Fujitory podejścia nie miał. To, że efektownie używa ognia nie znaczy że mógłby coś wskórać.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,054

Mordoc, 19-05-2022, 14:08
(19-05-2022, 12:20)Dejo napisał(a): ogicznym jest, że przez ileś lat numerem 2 musiał być ktoś inny.
Ace też był 2 i Białego w sumie. Chyba zajął miejsce Thatcha? Pewnie u Dragona był to Kuma. Ale jakoś hierarchia u rewolucjonistów wygląda inaczej niż u WB. 2jka może faktycznie oznaczać najsilniejszego po Dragonie, a u WB to po prostu był numer dywizji.

(19-05-2022, 12:20)Dejo napisał(a): Nie rozumiem dlaczego próbujesz mu usilnie umniejszać. Snack został rozłożony przez Urouge, i ma zero featsów. Cracker spłynął na strzała po tym jak tylko dał się trafić, pięść smoczego szponu znacznie łatwiej przebiłaby się prze zbroje z Krakersów niż miało to miejsce w przypadku technik Luffyego.
To na jakim poziomie go szacowałeś na Dressrosie? Level admirał? Nawet jeśli, to wciąż wymienione wcześniej postacie wypadły lepiej na tle Yonko niż Burgess na tle Sabo. Ale generalnie raczej postawiłbym go gdzieś w okolicy YC, nie wyżej. 


(19-05-2022, 12:36)Saki napisał(a): Nie mówię przy tym, że nagrody nie mają żadnego znaczenia, ale zdecydowanie nie jest to moim zdaniem wiarygodny sposób oceny siły postaci (jeśli opieramy się tylko na nim). Wspominano o tym w mandze kilkukrotnie.
Mi też chodziło, że są w jakimś stopniu wskazówką, która w przypadku grubych ryb zwykle się bardziej sprawdza. Dlatego też podałem inny argument dotyczący proporcji siły Ace'a.

(19-05-2022, 12:36)Saki napisał(a): Na tyle duża, że BB sam stwierdził, że jeśli ktokolwiek z załogi (poza nim samym) do niego podskoczy, to będzie po nim (Jaya).
I tutaj wracamy do wyjściowej dyskusji - czy załoga BB jest silna nie licząc kapitana. Może to tylko moje wyobrażenie, ale też nie wyobrażam sobie, żeby Burgess, Lafitte czy Doc Q mieli podjazd do Luffy'ego w okolicy Jayi.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 19-05-2022, 15:25
Cytat:Ace też był 2 i Białego w sumie. Chyba zajął miejsce Thatcha? Pewnie u Dragona był to Kuma. Ale jakoś hierarchia u rewolucjonistów wygląda inaczej niż u WB. 2jka może faktycznie oznaczać najsilniejszego po Dragonie, a u WB to po prostu był numer dywizji.
Zajął miejsce Odena, odkąd samuraj zwolnił to miejsce stanowisko było wolne. Thatch był przyjacielem Ace. Thatch nawet był tym który podszkolił go w używaniu dominacji obserwatora. Nie aż tak bardzo inaczej. Masz główno-dowodzącego Dragona czyli numer 1, i szefa-sztabu Sabo czyli numer 2, niżej pozycjonowaniu są dowódcy poszczególnych mórz. U Białego był podział na dywizji tutaj na dowództwa regionalne. Zgodnie z tym co widzieliśmy w zapowiedzi Dofliamingi odpowiednio na ówczesny moment "numerem 3 i 4" był Ivankov i Morley.

No tak był to tylko ale i aż numer dywizji. W końcu była to pozycja kapitańska czyli reprezentatywna wskazująca top załogi Białobrodego. Przecież czarnobordy nie chciał objąć tego stanowiska gdyż był świadom, że będzie na świeczniku.
Jednak jak widać, sama ranga nie jest na tyle nobilitująca dla rządu żeby dawać astronomiczne nagrody.

Tak dwójka oznacza najsilniejszego po dragonie w VC Sabo była z tego co pamiętam dosyć jansa inklinacja, że jest zastępcą Dragona.


Taka dygresja przypuszczam, że było to intencjonalne ze strony Białobrodego, druga dywizja ma "szczególną" aurę. Oden nie był nazywany "synem" jak pozostali członkowie załogi tylko "bratem" i miał "dominację władcy", i też brakowało mu tego bezwzględnego posłuszeństwa kapitanowi. W mandze też była widoczna predylekcja Białego do Ace. Oda też dał do zrozumienia, że chciał Biały zrobić z Ace króla piratów (który też miał dominację władcy). Sam Ace również był poza kontrolą i jedynie argument siły w niektórych kwestiach był wstanie go powstrzymać, ale to tak poza tematem, nie traktuje tego jako część odpowiedzi. Druga dywizja miał dwóch kapitanów i obu specyficznych na swój sposób.

 
Cytat:To na jakim poziomie go szacowałeś na Dressrosie? Level admirał? Nawet jeśli, to wciąż wymienione wcześniej postacie wypadły lepiej na tle Yonko niż Burgess na tle Sabo. Ale generalnie raczej postawiłbym go gdzieś w okolicy YC, nie wyżej.
+/- na poziomie wysokiego rangą dowódcy, Marco, Katakuri etc. Już nie będę dochodził od tego od którego byłby słabszy silniejszy, bardziej chodzi mi o to, że w takiej grał wtedy lidze po zjedzeniu owocu.
 
Cytat:Btw: Na Ace wystarczył BB z jednym owocem, licząc że Sabo to+/- poziom Ace, to do Fujitory podejścia nie miał. To, że efektownie używa ognia nie znaczy że mógłby coś wskórać.
26-24 w pojedynkach, zbliżeni to oni byli gdy porównasz hipotetycznego Ace żyjącego z owocem po TS do Pięść Smoczego Szponu Sabo. Jeden był biegły w używaniu owocu drugi w używaniu dominacji.
Tak tylko w takiej sytuacji mówimy o hipotetycznej sile "Ace" za dwa lata która bez wątpienia byłaby większa, więc jaki sen ma takie porównanie Ace z walki z BB z Sabo z Dressrosy?. 
Natomiast Sabo który się mierzył z Fujitorą posiadał nie tylko wysoki poziom dominacji ale właśnie również diabelski owoc Ace, z którego w krótkim czasie całkiem sprawnie korzystał. To raczej logiczne, że Sabo z początku dressrosy i hipotetyczny Ace po TS będą w sposób dostrzegalny słabsi od Sabo z owocem płomieni.
Poza tym manga pokazuje coś odwrotnego miał całkiem niezgorsze podejście do Fujitory, na pewno najlepsze ze wszyskich którzy się z nim mierzyli na Dressrosie.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Bajnor

Imperator

Wiek: 27
Licznik postów: 1,878

Bajnor, 19-05-2022, 17:01
Moim zdaniem Sabo na Dressrosie przed zjedzeniem owocu był na poziomie najsłabszego oficera w załodze Imperatora, czyli okolice Snacka i Crackera. Po zjedzeniu owocu dostał dość spore wzmocnienie, ale był poniżej poziomy pierwszego oficera Imperatorów i uważam, że przegrałby z Katem, Marco i Kingiem. Obecnie jak poćwiczył i zapoznał się z umiejętności owocu już ich przeskoczył i jest powyżej poziomu 1 oficera i zbliża się do poziomu Admirała.
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,374

Dejo, 15-06-2022, 12:32
Spoiler

Jak to było  Dressora Sabo Snack level? (czymkolwiek ten level jest) słabszy od Kinga? xD

 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź