Samurai Champloo
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Zangetsu2

Piracki wojownik

Licznik postów: 131

Zangetsu2, 25-07-2008, 00:36
Anime opowiadające o losach paczki złożonej z trzech osób, mianowicie dziewczynki Fuu oraz dwóch wojowników: Mugena i Jina. Wymusiła ona na nich dziwną przysięge, przez którą wybrali się z nią na poszukiwania samuraia o zapachu słoneczników. Od tej pory spotyka ich wiele niebezpiecznych, a czasem zabawnych przygód.


Kiedy rozpoczynałem oglądanie tego tytułu liczyłem na przyzwoite anime, czyli żadnych rewelacji nie spodziewałem się. W gruncie rzeczy nie dostałem ich, ale zostałem mile zaskoczony.
Na pierwszy ruszt idą postacie. Trójka głównych bohaterów jest świetna i idealnie są do siebie dopasowani. Ich relacje w ogromnej ilości prowadzą do zabawnych sytuacji i łatwo się do nich przywioązujemy. Niestety nie mogę powiedzieć tego o całej reszcie. W ogromnej większości drugoplanowi bohaterowie są bezpłciowi i kompletnie nie mogłem się do nich przekonać. Myślę, że można było lepiej wykreować poboczne postacie tak, aby anime było ciekawsze.
Kreska nie zawodzi, aczkolwiek widziałem już lepsze. Muzyka jednak zasługuje na pochwałę. Wykonano ciekawy zabieg i dużo kawałków to hip-hop. Wogóle w całym SC jest wiele nawiązań do dzisiejszych czasów. Czy to grafiti, czy beatbox, czy jeszcze inne rzeczy. W połączeniu z samurajami, mieczami i klimatami Japonii tworzy to niezwykle ciekawy mix, co ciekawe cholernie niezły.
Ostatnią sprawą są same walki. Nie ma w tym elemencie specjalnych fajerwerków, ale nie jest także krytycznie. Styl walki Mugena jest bardzo ciekawy, a Jin to klasyczny samurai. Choć prawdę powiedziawszy pojedynki, które dane było mi zobaczyć, podobały mi się.

Samurai Champloo to z całą pewnością ciekawy tytuł, który polecam sprawdzić każdemu. Nie wszystkim podejdą te klimaty jednak większości z was powinno się spodobać.

Pozdrawiam.
Jackie D. Flint

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,386

Jackie D. Flint, 25-07-2008, 01:07
Mugen rządzi XD Serio XD
Z głosem Zoro - absolutnie XD

..Ale Jin też jest w porządku ;]

Niestety, seria do jednokrotnego obejrzenia Sad Za pierwszym razem ogladasz z zapartym tchem. Znając zakończenie już nie ma aż tylu wrażeń.. Sad

Ale ten jeden raz - pozycja obowiązkowa do obejrzenia. Czasy samurajów w rytmie hip-hop, jak to określiło kiedyś Kawaii. I miało rację XD Podkład muzyczny jest naprawdę sympatyczny i przyjemnie się go słucha. Połączenie trzech tak skrajnie nie pasujących do siebie osób uważam za genialny zabieg XD I te walki - świetnie zanimowane, skomponowane i przedstawione.

Co tu dużo mówić XD Zresztą, ja i tak nie umiem pisać recenzji XD
Za to jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech zobaczy te klipy:
http://pl.youtube.com/watch?v=Nx36ModjsrQ
http://pl.youtube.com/watch?v=dlF4Gm2eALE
Wink
Polecam też zajrzeć na mangę, która została zrobiona na podstawie anime i dla tych, co nawet serię znają, zawiera parę miłych smaczków Smile
...
Niegdyś była dostępna na Projekt Manga, ale w tej chwili nie mogę jej znaleźć.. :/
wojtas

Nowicjusz

Licznik postów: 25

wojtas, 25-07-2008, 11:19
Ja od siebie dodam tyle, że leci to w Polsce na niekodowanek muzycznej stacji 4.Fun.Tv (polska stajcja, znana z "Kartonów" i emituje anime mnie też to trochę ździwiło) premiery są w soboty o 11, a w poniedziałek, środę i chyba piątek są powtórki o 15 i chyba 15:30 środę czy jakoś tak. ;p Jest to wersja bez cenzury i z polskim lektorem chyba tym samym co w polskim wydaniu DVD. Oglądałem kilka odc. ale ostatnio jakoś o tym zapominam mimo, że to powtarzają 3 razy w tygodniu jakoś nigdy nie mam na to czasu.
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 26-07-2008, 00:16
Leciało też na Canal +. Fajne anime, klimacik samurajski. wypasiony Mugen zawsze opanowany ten drugi. świetne walki zwłaszcza te ostatnie( te wymachujący ta kosą na łańcuchu Wink ) Bardzo przyjemnie sie to oglądało. No i te zakłądy, który robak wygra :rotfl:

Duża dawka porządnej przygodowej serii, elementy humoru ale nie przesadzone tylko tak z klasą wplecione w ciekawą fabułkę. życiowe momenty, i ładna choreografia walk no i charakter wspomnianego Mugena atuty tej serii Big Grin
Atsu

Piracki wojownik

Licznik postów: 106

Atsu, 17-12-2008, 17:04
Ja obejrzałam tą serię przez kompletny przypadek. Jakieś 2,5 roku temu ściągnęłam pierwszy odcinek zupełnie w ciemno. Włączyłam i pomyśłałam sobie, że nieźle się zapowiada kiedy to...okazało się, że plik był uszkodzony i nie dało się dalej oglądać :zly: Byłam wściekła i postanowiłam sobie serię odpuścić.
Dzięki Bogu na naszym rynku wydano Samurai Champloo, w które tuż po premierze się zaopatrzyłam i nie żałuje wydanych pieniędzy. Nie zgadzam się, że jest to anime na jeden raz. Obejrzałam już przynajmniej cztery razy i wciąż mi mało(szczególnie Mugena XD ).

Dużo humoru ale także wzruszających momentów, świetnie pokazane walki i ciekawe główne postacie, wspaniała muzyka. I głos Mugena ;3
Interesujące są również luźne nawiązania do historii tak jak te w odcinku o twórcy ukiyo-e.
Główny wątek nie jest może zbyt ciekawy(a w połowie serii mam wrażenie, że gdzieś zanika), za to przygody spotykające Fuu, Jin'a i Mugena są rewelacyjne.
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 18-12-2008, 00:37
ja to obejrzałem juz z 5 razy i uważam za jedno z najlepszych jakie wyszły w historii. Serie wyreżyserował Watanabe, odpowiedzialny za Bebopa - więc musi być genialne. Walki, wątek, głos MugenaSmile czego chcieć wiecej?
Atsu

Piracki wojownik

Licznik postów: 106

Atsu, 18-12-2008, 00:48
No ja bym chciała więcej właśnie Mugena Tongue
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 18-12-2008, 00:59
no przecież jest w każdym odcinkuSmile
Anarchy Maniek

Piracki wojownik

Licznik postów: 114

Anarchy Maniek, 24-07-2009, 19:50
Mugen Jin i Fu przez pewien czas gościli u mnie codziennie na ekranie ^^
Anime jest świetne, klimaty z samurajami to właśnie to co tygrysy lubią najbardziej Smile
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 25-07-2009, 00:34
No nie! Nie napisałem jeszcze nic tutaj O_O
Samurai Champloo to jedno z najlepszych anime jakie oglądałem. przedni humor i super walki są bardzo dużym plusem serii Smile No i postaci Mugena i Jina nie można nie lubić^^
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 27-07-2009, 04:17
Walki to pewien krok milowy samurajskich historii. Widać, że dwaj wojownicy są naprawdę niesamowici, ale wszystko jest w miarę realne (no może poza kagetokimTongue) Nawet nie zderzają ostrzy mieczy co zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź