Słomiany kapelusz
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
tomexor

Piracki wojownik

Licznik postów: 140

tomexor, 09-07-2011, 23:38
Jestem już w 99% pewien historii słomianego kapelusza luffego. Myślę że przed tym jak Luffy dostał go od Shanksa ten dostał go od Rogera. str 6 chapter 603.
doggey

Piracki oficer

Licznik postów: 625

doggey, 10-07-2011, 00:19
co jakby się okazało ,że słomiany kapelusz ma jakiś związek z wolą D albo z one piece :hyhy:
tomexor

Piracki wojownik

Licznik postów: 140

tomexor, 10-07-2011, 11:25
Ależ nie ma za co :] . W sumie to tu i tak krytyka jest milsza niż na stronach Naruto i Bleach-a
Chaszcz

Super świeżak

Licznik postów: 210

Chaszcz, 13-07-2011, 13:38
już w cześniej w jakimś temacie pisałem, że ten kapelusz należał do Rogera, i podawałem na dowód dokładnie ten sam rozdział i stronę XD
Naithi Tau'ssen

Super świeżak

Licznik postów: 210

Naithi Tau'ssen, 13-07-2011, 14:54
Tutaj nie trzeba żadnych dowodów bo każdy kto czytał mangę ten o tym wie Smile
Cytat:co jakby się okazało ,że słomiany kapelusz ma jakiś związek z wolą D albo z one piece
Kapelusz jest jak włosy Samsona, dodaje właścicielowi mocy i chroni go przed negatywnymi wypadkami losowymi Tongue

Tak serio to raczej ma on znaczenie symboliczne. Każdy główny bohater shonenowatego tasiemca powinien posiadać jakąś wyróżniającą go cechę zewnętrzną, z którą będzie kojarzony. Tutaj jest to słomiany kapelusz.
Luffy gdy już zostanie królem piratów odda go Shanksowi lub coś w tym stylu Smile
Chaszcz

Super świeżak

Licznik postów: 210

Chaszcz, 14-07-2011, 11:47
nie shanksowi. To jest coś jakby przekazanie woli D. Myślę, że Roger dał Shanksowi ten kapelusz, aby przekazał go komuś, kto według niego może zostać, następnym królem piratów. Luffy przed swoją śmiercią przekaże go dalej, aby dotarł do następnego króla piratów XD
patrican

Cipher Pol Aigis Zero

Licznik postów: 763

patrican, 25-12-2011, 15:22
I będą przekazywać ten kapelusz przez wiele pokoleń, a one piece będzie trwać wiecznie Big Grin
tajner

Piracki wojownik

Licznik postów: 118

tajner, 25-12-2011, 16:25
Nie wiem dlaczego ale jakoś nie podoba mi się to że Roger również miał słomiany kapelusz to już jest naciągane
tajner

Piracki wojownik

Licznik postów: 118

tajner, 26-12-2011, 12:42
patrican napisał(a):I będą przekazywać ten kapelusz przez wiele pokoleń, a one piece będzie trwać wiecznie Big Grin
i z synem Luffy`ego będzie tak jak z Ace`em xDDD
heheman

Pirat

Licznik postów: 26

heheman, 26-12-2011, 12:59
Może to jest przekazywanie woli D ? Właściwie to nic nie wiadomo o tym czy Shanks nie ma tego w nazwisku(właściwie to jeżeli się nie mylę nie podano jego nazwiska). I stawiam, że to symbolizuje trzy osoby bardzo do siebie podobne, z podobnymi poglądami, tak samo "lekkie duchem" i mające taki sam cel życia(no nie wiem jak z Shanksem) zdobycie One Piece!
Diego1989

Nowicjusz

Licznik postów: 13

Diego1989, 26-12-2011, 14:29
Ale jak Shanks był w załodze Rogera to chyba wie gdzie jest One Piece. Czy może było gdzieś mówione że nie wiem i czemu ?
TheProfViola

Wilk morski

Licznik postów: 56

TheProfViola, 13-02-2012, 23:58
Och, jakie uroczo byłoby gdyby Luffy przekazał ten kapelusz swojemu synkowi... A może córeczce? :rotfl:

Trzeba przyznać, że Ten Kapelusz ma nie lada historie ^^
patka24

Pirat

Licznik postów: 35

patka24, 14-02-2012, 00:29
tomexor napisał(a):Myślę że przed tym jak Luffy dostał go od Shanksa ten dostał go od Rogera.

Ten fakt jest nawet potwierdzony.W odcinku 400 jak załoga Luffy'ego była na Archipelagu Sabaody to rozmawiali z prawą ręką Rogera,Rayleigh'ten i to on opowiedział Luffy'emu i reszcie że Shanks był w załodze Króla Piratów i dostał od niego słomiany kapelusz.I chyba ktoś z poprzedników pisał że Luffy odda Shanks'owi kapelusz,ja mam na ten temat inne zdanie.Uważam że jak Luffy powtórnie spotka Shanks'a i będzie chciał mu oddać kapelusz to Shanks go nie przyjmie.Będzie chciał by Luffy go zatrzymał i dalej szerzył wole D. Ja nawet sądzę że Shanks jest powiązany jakoś bliżej z Rogerem :hyhy:
PaloSanto

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 462

PaloSanto, 14-02-2012, 00:54
patka24 napisał(a):Ten fakt jest nawet potwierdzony.W odcinku 400

Wiemy kochane bo post tego człowieka jest z lipca poprzedniego roku. Pamiętaj także, że potwierdzone to są rzeczy znajdujące się w mandze, zaś niekoniecznie wszystkie, które są w anime. ; )

Co do kapelusza, prawdopodobnie będzie miał zamiar oddać go Shanksowi, jednak wątpię by ten go z powrotem przyjął. Podzielam zdanie patki24 w tej kwestii.
maczeta121

Nowicjusz

Licznik postów: 17

maczeta121, 14-02-2012, 21:32
Też uważam że historia Rogera z kapeluszem jest z lekka naciągnięta.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź