Vandread czyli kobiety i męzczyźni w separacji
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 12-03-2008, 12:29
Więc ja też postanowiłem podzielić się informacją o pewnym tytule , który zpewnością jest warty przyjrzenia mu się z bliska. Jest to wydaje mi się mało znany tytuł przez co raczej nikt z was raczej jeszcze się z nim nie zetknął a szkoda.
Ogólnie teraz jest to anime składające się z dwóch sezonów po 13 odc a więc niedużo.Jest to komedia fantasy romantyczna po części Wink Opowieść rozgrywa się w przyszłośći . Są to czasu gdy ludzie zdecydowali się skolonizować inne planety niż ziemię a przy okazji podzielili się na kobiety i mężczyzn. Każda grupa ma swojego wodza opowiednio prababke i pradziadka. Akcja anime rozgrywa się jakieś około 100 lat do przodu od momentu tego "rozłamu". Kobiety żyją w w swoim otoczeniu zdala od mężczyzn tak jakby w ogóle im nie byli potrzebni ba nawet dzieci mają między sobą drugi rodzic nazywany jest "ohma"Zostało im wpojene że ta druga płeć jest zła i przynosi wiele chorób i zarazków. Mężczyźni też oczywiście tylko w drugą stronę acz przykładu żeby mieli między sobą dzieci to nie zauważyłem(może jestem mało spostrzegawczy Wink )
Tak wygląda pokrótce sytuacja oczywiście później różne rzeczy się okazują ale to byłby spoiler, i odebranie przyjemności potencjalnym chętnym. Ogólnie fabuła jest powiązana , nie wiadomo jak tak naprawdę się skończy i są różne zwroty akcji.Nie od razu jest pokazane oco chodzi i cel jaki obiorą sobie nasi bohaterowie.

Akcja zaczyna się gdy kobiety przejmują statek nalężący do mężczyzn jako łup gdyż są to piratki (zabawny zbieg okoliczności nie Wink Oczywiście statek jest praktycznie opustoszały gdyż wszyscy zdążyli dać nogę nie mniej 3 przedstawicieli płci męskiej zostało i zostali wtrąceni do więzienia. Traktowani jak gorszy gatunek , nieprzydatny. Szybko się okazuje że kobiety byly w błędzie ale więcej nie powiem Tongue

Atuty seri :
-zaje*** openy i pierwszy end( dla mnie przynjamnije , muza wśrodku tez klimatyczna)
- sama sytuacja jak mężczyźni po tak długiej separacji nie potrafią żyć z kobietami i odwrotnie , prowadzi do wielu przezabawnych sytuacji. Humor jest tutaj głownym atututem , bardzo zabawna seria , dostarczyła mi mnóstwo zabawy i przyjemności. Spróbujcie to sobie wyobrazić takich "wrogów " pod jednym dachem - odjazd!
-Fabułka nie banalna całkiem ciekawie przemyślana, przedstawiona w ujmujący sposób.
- Mechy i ich możliwości związane z "fusion" Wink
-Postacie , są różne niektóre mają przykrą historię inne w ogóle jej nie mają, mamy glupiutką ,słodką Ditę (atucik mi się wydaje) Meye (co podchodzi do wszystkiego z dystansem) , Hibikiego co próbuje udowodnić swoje istnienie i wielu innych.Mamy tez robocika "pyro" bardzo fajne urozmaicenie niczym taki Kon z bleacha.
- cóż bardzo przyjemnie się oglądało ale czasami trudne słownictwo powoduje że jak ktoś dobrze angola nie zna to lepiej polskie napisy sobie ściągnąć Wink
-Może nie jest to ważne ale fanie dopracowana kreska te kobitki wyglądają jak trza Wink

Oceny nie wydam bo na dobrą sprawę nie potrafię,wysoko i polecam pełna gęba zwłaszcza że długie to to nie jest, moja ocena byłaby to zbyt obiektywna bo postacie wręcz pokochałem :]
Anarchy Maniek

Piracki wojownik

Licznik postów: 114

Anarchy Maniek, 24-07-2009, 20:07
Anime arcy zabawne Big Grin Mamy sporo elementów ecchi więc głównie skierowane jest to anime do męskiego grona odbiorców ^^ Mimo że stare to nadal śmiesz Smile
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź