One Piece - Rozdział 869
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,418

Dejo, 11-06-2017, 01:33
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:
   One Piece 869[MS]Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,418

Dejo, 15-06-2017, 10:50
Zapraszam do czytania
Oda szykuje nam wielką przyjaźń Luffyego i Bege ale w sumie to było jasne od momentu jak okazało się, że jego żona jest siostrą Loli.
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Beetlejuice

Kapitan

Licznik postów: 282

Beetlejuice, 15-06-2017, 11:23
Pierwszy kadr odrazu mi się skojarzył z "Get to the choppa" z Predatora Smile.Nareszcie Germa 66 coś pokazała i oby na tym się nie skończyło bo raczej zamek Bege długo nie pociągnie jeśli Big Mom wróciły zmysły teraz się dopiero zacznie tylko szkoda tej przerwy.
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,797

Pajmon, 15-06-2017, 12:27
[Obrazek: YBLM4VY.jpg]

KAWAIIIIII
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Jebedaiah

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 31

Jebedaiah, 15-06-2017, 13:03
Poza wejściem germy rodział jakoś mi się nie podobał. Ogólnie albo mi się wydaje albo w dzisiejszym chapterze niektóre kadry były bardzo brzydkie bądź po prostu nieczytelne. Na plus moge jeszcze dodać zmiane historyjki okładkowej na Barto. Nie podobało mi sie natomiast wykręcanie truzicny przez Smoothie. Niesamowicie denerwujące jest to, że każdy antagonista potrafi obejść nawet najbardziej przekokszone moce bez najmniejszego problemu. Pewnie jakby Reiju zaatakowała Katakuriego albo tego gośćia z Jinem to też by bez problemu w jakiś sposób pozbyli się trucizny. Rozumiem fakt, że taką właśnie Smoothie posiada moc, "wykręciania" ale czy jak wykręcicie mokrą szmate to staje sie ona sucha? Klejny minus to sprawa z tamatebako. Dlaczego dopiero teraz odleciało? Z tego co widzieliśmy mama krzyczy bez przerwy. Dała nawet rade odrzucić rakiety które leciały w jej strone a tamatebako magicznie stało w miejscu a teraz gdy zaczyna mieć jakieś znaczenie (ktoś próbuje je otworzyć) to sobie spada w dół. Naciągane to jak leginsy na dupie Magdy Gessler
Dahaka

Yonko

Wiek: 27
Licznik postów: 3,792

Dahaka, 15-06-2017, 13:07
Też mi się ten panel rzucił w oczy. Świetny jest Big Grin

Akcja wygląda trochę inaczej niż się spodziewałem. 
Cieszę, się, że nie jest to non-stop akcja i bieganina jak w Marineford. Ten przystanek w zamku Bege i ogólnie cały scenariusz bycia otoczonym, ale w chwilowo względnie bezpiecznym miejscu mi się podoba, bo to coś nowego.  Tower defense pełną parą Big Grin

Co mnie mocno zaskoczyło, to odzyskanie świadomości Big Mom. Biorąc pod uwagę chwilowe skupienie się Ody na tamatebako, to pewnie dopiero jego otwarcie przeleje szale goryczy i rozpęta ostateczne piekło. No bo w chwili obecnej BM jest jedyną osobą, która będzie zdolna ich uratować. Musi wpaść w szał i zacząć orać swoją rodzinkę, bo inaczej rip.

Panel z Germą był epicki. Bardzo się cieszę, że szybko się odwdzięczyli ratując słomianych. W końcu dostają jakiegoś plusa. Bycie łatwowiernymi kretynami im nie wybaczę, ale mogą się chociaż trochę odkuć w walce.

Smoothie wykręcająca z siebie truciznę - świetne xD
Ogólnie podobała mi się zaradność załogi BM, a zwłaszcza Katakuri. Szybkie złapanie słomianych, odbicie Brulee, uziemienie zamku Bege. Podoba mi się, że przychodzi im to bez większego wysiłku, tak jak powinno być. W końcu czuje, że to załoga yonko, i że ekipa Luffy'ego jest w dupie.

I czekam na trasnfomarcje Germy w anime. To będzie power rangers pełną parę (a Bege to w sumie tkai megazord Big Grin)

Edit: dopiero teraz zauważyłem, że tamatebako odleciało w dół. Teraz to nie mam pojęcia, jak z tego wyjdą, bez szału BM
Mint Julep

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 448

Mint Julep, 15-06-2017, 13:18
(15-06-2017, 12:27)Pajmon napisał(a): KAWAIIIIII
Yandere Puddin incoming <3

Btw, Germa w tym tygodniu:
[Obrazek: 17%2B-%2B1]
(15-06-2017, 13:03)Jebedaiah napisał(a): Poza wejściem germy rodział jakoś mi się nie podobał. Ogólnie albo mi się wydaje albo w dzisiejszym chapterze niektóre kadry były bardzo brzydkie bądź po prostu nieczytelne.
Mam kompletnie odmienne zdanie - co konkretnie było dla ciebie nieczytelne? 
(15-06-2017, 13:03)Jebedaiah napisał(a): Niesamowicie denerwujące jest to, że każdy antagonista potrafi obejść nawet najbardziej przekokszone moce bez najmniejszego problemu.
Ale akurat moc smoothie świetnie do tego motywu pasuje i nie ma co gdybać, że Katakuri by sobie też poradził (bo może by sobie nie poradził)
(15-06-2017, 13:03)Jebedaiah napisał(a): ale czy jak wykręcicie mokrą szmate to staje sie ona sucha
Czy Smoothie wyszła z tego bez szwanku to już wyciąganie wniosków - jej ramie się dymi, jakby została oblana kwasem. A to, jak bardzo owoc działa to już kwestia wytrenowania, to tak jakbyś narzekał na moc Aokijego, że zamraża morze, podczas gdy prądy morskie szybko by tę jego zamrożoną ścieżkę rowerową rozbiły.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,061

Ratlee, 15-06-2017, 13:18
(15-06-2017, 13:07)Dahaka napisał(a): Edit: dopiero teraz zauważyłem, że tamatebako odleciało w dół. Teraz to nie mam pojęcia, jak z tego wyjdą, bez szału BM
Tamatebako zleci w dół. Otworzy się/rozbije. Bomba zniszczy podpory zamku/ogień roztopi zamek zrobiony ze słodyczy. Cała budowla zacznie sie walić na jedną stronę. Słomkowi uciekną.

Rozdział meh. Strasznie chaotycznie anrysowany, musiałem nad każdą stroną się przysiadać i analizować każdy panel czy przypadkiem nie wydarzyło się coś, czego nie mogłem wcześniej dostrzec. Panel z Sanjim i Nami, a obok Pudding z zazdrosnym gestem - klasa, to mi się podoba Smile

Tak samo transformacje Germy - lolłem na tym Big Grin Noo i... BM w końcu się obudziła... hurra.

Ogólnie Słomkowi w dupie, ale jakos już się nie napalam na rozwiązanie tej potyczki - to śmierdzi plottwistem po linii najmniejszego oporu.
(15-06-2017, 13:18)Mint Julep napisał(a): Mam kompletnie odmienne zdanie - co konkretnie było dla ciebie nieczytelne? 
Dla mnie np. strony 6 i 7 są nieprzejrzyste. Co zabawne, mamy dwa kadry które są praktycznie identyczne - strona 8 i 10 ^^
Mint Julep

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 448

Mint Julep, 15-06-2017, 13:41
(15-06-2017, 13:18)Ratlee napisał(a): Dla mnie np. strony 6 i 7 są nieprzejrzyste. Co zabawne, mamy dwa kadry które są praktycznie identyczne - strona 8 i 10 ^^
hmm, to już sprawa personalna chyba, dla akurat te kadry były całkowiecie oczywiste, a też czytałam raczej szybko.
Chociaż z drugiej strony, jeżeli nawet jedna osoba tak to odczuła, to pewnie masz rację. Osobiście jedyne co mi sprawiło trudność, to ogarnięcie skąd Germa wzięła swoje kostiumy (ale chyba po prostu nie zostało to wyjaśnione,jak teraz przeglądam chapter bliżej)

Jak dla mnie ten chapter miał po prostu masę świetnych elementów:
- kompetentnych wrogów (Katakuri - to co Dahaka napisał)
- Twierdzę Bege (osobiście uwielbiam ten design- człowiek twierdza to dość świeży, nienadużywny i świetnie wpasowujący się w power rangerowy koncept)
- Power germans - trochę po fakcie aby sprawiać wrażenie, ale uwielbiam ten motyw że muszą współpracować
- Luffy zacieszający się z Begezorda
- Kadr z Sanjim łapiącym Nami <3
- BM vs BF, godzilla vs zamkogodzilla

Bege to nowy, lepszy Franky
Dahaka

Yonko

Wiek: 27
Licznik postów: 3,792

Dahaka, 15-06-2017, 13:48
(15-06-2017, 13:03)Jebedaiah napisał(a): Dała nawet rade odrzucić rakiety które leciały w jej strone a tamatebako magicznie stało w miejscu a teraz gdy zaczyna mieć jakieś znaczenie (ktoś próbuje je otworzyć) to sobie spada w dół. Naciągane to jak leginsy na dupie Magdy Gessler

100% racji, ale powiedzmy sobie szczerze, jakie to ma znaczenie, kiedy Tamatebako zleciało? Żadne. Gdyby je zdąrzył otworzyć, a potem dopiero odleciało, wtedy byłoby to durne, ale że efekt końcowy jest dokładnie taki sam, jakby odleciało od razu po rozpoczęciu krzyku, to whatever.
(15-06-2017, 13:41)Mint Julep napisał(a): (ale chyba po prostu nie zostało to wyjaśnione,jak teraz przeglądam chapter bliżej
Dostali od słomków pare rozdziałów temu.
Partyjoke

Supernova

Licznik postów: 833

Partyjoke, 15-06-2017, 14:10
CHAPTER MJUUUUUUUUUUT

Genialna Germa, nie moge sie juz doczekac jak pokaza to w anime, mam nadzieje ze bedzie conajmniej tak dobre jak Sogeking Big GrinDD
Fajnie ze jak tylko dostali kostiumy to od razu wzieli sie do roboty i daja rade na polu walki a nie sa chlopcami do ratowania z opresji

Katakuri  reszta zalogi BM tez na mega plus, widac ze mamy do czynienia z potezna zaloga, ktora zasluguje na swoje miano, nie to co w przypadku chocby rodzinki Dofli
Katakuri jako broni uzywa trozjeba Big Grin
Smoothie wyciskajaca trucizne z reki xDDD
kadr z Sanjim lapiacym Nami i zazdrosna Pudding tez epicki <3333

Bege jako twierdza rowniez sobie radzi, mimo iz nie lubie jego postaci, to fajnie trzeba przyznac ze trzyma poziom i ma glowe na karku, pomimo calej porazki wciaz zachowuje zimna krew i stara sie dzialac.

Czyli teraz zostaje nam starcie Luffy'ego na G4 z Big Mom, wkoncu Tamatebako spada na dol, wiec niemal 100% ze to ono uratuje tylki sojuszowi, pewnie ktos na dole je nieopatrznie otworzy a sila wybuchu zniszczy cukierkowa konstrukcje. Ma to jak najbardziej sens i jest dobrym rozwiazaniem ucieczki slomkow, bez durnych plottwistow z tylka.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 15-06-2017, 14:21
(15-06-2017, 13:03)Jebedaiah napisał(a): Pewnie jakby Reiju zaatakowała Katakuriego albo tego gośćia z Jinem to też by bez problemu w jakiś sposób pozbyli się trucizny.


Jasne. Katakuri to Logia, a Yonji zaatakował Dżina, który jest tworem owocu :v Obaj daliby radę.
Zawsze jest szansa, że Lafitte korzysta z tego zamieszania i właśnie kopiuje Poneglyphy xd Blackbeard pojawiający się w tym momencie raczej odciągnąłby uwagę Mamuśki.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
CCORD

Gorosei

Wiek: 21
Licznik postów: 4,822
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 15-06-2017, 14:43
Zazdrość Pudding to była pierwsza rzecz, o której chciałem napisać, ale w sumie mogłem się spodziewać, że wszyscy zrobią to przede mną ^^

Nie odczułem żeby rozdział był chaotyczny, może poza jedną sceną - otwieraniem Tamatebako. Nie rozumiem po prostu co spowodowało, że odleciało. Trzymał je sobie, a tu nagle zaczęło fruwać, no o co chodzi?

(15-06-2017, 13:48)Dahaka napisał(a): Dostali od słomków pare rozdziałów temu.
To twoje przypuszczenia, czy rzeczywiście tak było pokazane?

Sytuacja wygląda nieciekawie, wręcz tragicznie. Chyba jednak nie dostaniemy walki Sanjiego z rodzinką, co mnie martwi :<
Macie rację, uratować ich teraz może pewnie tylko Big Mom wpadająca w furię (zapewne przez Tamatebako). Chyba, że na herbatkę wbije jakaś osoba trzecia Tongue
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 15-06-2017, 14:49
(15-06-2017, 14:43)CCORD napisał(a): Nie odczułem żeby rozdział był chaotyczny, może poza jedną sceną - otwieraniem Tamatebako. Nie rozumiem po prostu co spowodowało, że odleciało. Trzymał je sobie, a tu nagle zaczęło fruwać, no o co chodzi?

Mama podniosła głos wyżej? Ludzie spekulują, że Tamatebako może eksplodować u powierzchni pałacu i zniszczyć jego fundamenty. Słomki najpewniej wylądowałyby obok Sunny.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
pell

Kapitan

Licznik postów: 336

pell, 15-06-2017, 15:01
Tak to sobię wyobrażam. Tak swoją drogą skąd Germa wzięła te pasy? Skąd Słomiani mieli te pasy?

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź