Hellsing
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mroczny

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 511

Mroczny, 15-08-2008, 18:27
Przegladajac forum zauwazylem, ze brakuje tematu o Hellsingu... wstyd, wstyd...
Jako, ze jestem jedym ze zwyciezcow konkursu wiedzy o Hellsingu(dziekuje, dziekuje) postanowilem utworzyc watek o wspanialym anime, od ktorego zaczela sie moja przygoda z m&a oraz mandze, ktora byla pierwsza manga kupiona przeze mnie i do dzisiaj ja mam XD

Hellsinga kazdy powinnien znac, jednak, ze moze sie zdarzyc przypadek, gdy ktos kompletnie nie kojarzy wesolka w czerwonym plaszczu(niczym Vash(Trigun)) oraz dlugimi spluwami i czerwonym kapeluszu do kompletu... Ekhem, ekhem a wiec...
Cale zamieszanie dzieje sie glownie we wspolczesnym Londynie, gdzie tajemnicza organizacja 'Hellsing", broni mieszkancow przed wampirami i innym nadludzmi...
Glownym przelozonym jest jak wiadomo Krolowa Londynu, jednak dzialaniem owej organizacji zajmuje sie Panna Integral Wingates Hellsing, corka slynnego Abrahama Van Hellsinga... Ich najpotezniejsza bronia jest wampir Alucard, ktory jest przedstawicielem wampirow gatunku A, czyli najwyzszej klasy.

Hellsing posiada 8 tomow mangi wydanych w Polsce przez JPF, niedlugo powinnien ukazac sie wielce wyczekiwany przeze mnie 9 tom :padam:
Anime posiada 13 odcinkow, ktore im blizej konca tym bardziej odbiegaja od mangi, ale warto sie z nim zapoznac, czemu? Bo posiada wspaniala sciezke dzwiekowa, ktora tworzy klimat niczym z horroru ;]
Myslicie, ze na tym koniec ? Ha! mylicie sie moi mili, tak jest cos jeszcze i jest to wspaniale arcydzielo xD
Hellsing posiada serie OVA(jeszcze wychodzaca), ktoa idealnie odwzorowuje mange, ale ma tez rozne smaczki od dodane od autorow ;]
Owe OVA maja wspaniala animacje i klimat, co prawda sciezka dzwiekowa nie taka juz jak w anime, ale jesli spodobal Ci sie Hellsing to sie nie zawiedziesz!
W Hellsingu jest pelno krwii i ofiar, ale sa tez fragmenty(odskocznie), ktore maja nas powalic na ziemie ze smiechu, dzieki czemu Hellsing jest jedyny w swoim rodzaju, przez co go... Kocham!

Tak, wiec moje przyszle Otaku, zapoznawac sie, zebym mial z kim dyskusje prowadzic Wink
Spojlery maja byc zaznaczone, bo ja nie czytam na biezaco mangi. Nie mozna tez podawac linkow do skanow mangi, oraz anime tez ma licencje w Polsce Wink

Zapraszam do dyskusji, mam nadzieje, ze nie napisalem, az tak duzo bzdur x)
ogor

Piracki wojownik

Licznik postów: 136

ogor, 15-08-2008, 23:31
hehe no wsumie fakt dziwne ze nie bylo na forum jeszcze o hellsingu moje pierwsze anime ( nie licze db pokemonow i innych wspomnien xD)
seria b.dobra telewizyjna taka sobie xDDD
a oavki mega xDD czekam na 5 czesc (ktos sie orientuje kiedy bedzie ?xD)
Mroczny

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 511

Mroczny, 16-08-2008, 00:06
Cytat:seria b.dobra telewizyjna taka sobie xDDD
a oavki mega xDD czekam na 5 czesc (ktos sie orientuje kiedy bedzie ?xD)
Ale seria Tv miala ten urok w sobie ;]
Co do V ova to nie mam pojecia, nawet google nie wie, wiec trzeba czekac ;>
ogor

Piracki wojownik

Licznik postów: 136

ogor, 16-08-2008, 00:44
no fakt serial mial fajny klimacik ;] xDDD ale ova leci z manga i fabula jest mistrzowska xD
Karawera

Piracki wojownik

Licznik postów: 136

Karawera, 16-08-2008, 18:49
O tak to trzeba przyznać Hellsing ma swietnał ścieżke dzwiekową. Ach ta klimatyczna muzyka miodzio. A OVA aż tak mi sie nie podobała nie wiem nielubie takiej kreski chyba.
Jackie D. Flint

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,386

Jackie D. Flint, 17-08-2008, 02:02
Powiem to, co zwykle - MANGA LEPSZA XD
Dużo ciekawszy i bardziej okrutny klimacik, Alukard i Integral - bezcenni. No i kreska kompletnie inna, z początku nie mogłam się przyzwyczaić, ale z czasem nie mogłam sobie już wyobrazić tych postaci inaczej.
Anime okazało sie dla mnie kompletnym rozczarowaniem... poza ścieżką dźwiękową Wink Tu przyznaję, postarali się Smile
OAVek nie znam. Może faktycznie są ciekawe, wierzę na słowo XD"
Mroczny

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 511

Mroczny, 17-08-2008, 12:44
Droga Jackie musisz, obejrzec OVA skoro lubisz mange, jak ktos stwierdzil jest to ruchoma manga ;]
Jesli spojrzec na pierwszy tom i ostatni to widac polepszenie kreski i to o wiele, dodano wiecej szczegolow milych dla oka.
Zangetsu2

Piracki wojownik

Licznik postów: 131

Zangetsu2, 17-08-2008, 19:55
No cóż oglądałem już dosyć dawno temu anime o tym tytule. I szczerze mówiąc muszę przyznać, że spodobało mi się. Przygody wampira są wciągające i chłonęłem odcinki w szybkim tempie, co bardzo sobie chwalę. Na pochwalę szczególną zasłużył jednak Alucard, który jest jednym z moich ulubionych charateków nawet w ogóle. Świetnie wykreowany, potężny, wierny i tajemniczy. Jak dla mnie to do ideału nie brakuje mu tak wiele. Reszta "hirołów" nie ustępuje i szczególnie zapadł mi jeszcze w pamięci ten ksiądz z Watykanu.(Anderson? Dobrze pamiętam? xD) Psychol jakich mało, a takich anime także potrzebuje. Na koniec jeszcze dodam, że do muzyki i kreski nie mogę się specjalnie przyczepić i w żadnym stopniu nie przeszkadzała w oglądaniu.
Hellsinga mogę polecić każdemu, aby chociaż sprawdził czy klimat mu będzie pasował. Dla fanów vampirów pozycja raczej obowiązkowa.

Pozdrawiam.
Satanus

Piracki wojownik

Licznik postów: 167

Satanus, 19-08-2008, 21:19
Więc tak...
Manga jeszcze jest pisana i czytając wszystkie tomy od 1 do ostatniego, zauważymy, że autor rysuje coraz lepiej Big Grin
Anime- trochę słabo narysowane i fabuła tak na krótką historyjkę...
OVA-cacuszka, perełki i jak kto tam chce- pięknie narysowane i zaanimowane, że o klimacie i fabule (taka jak w mandze- na razie... Tongue) nie wspomnę.
O postaciach nei ma co się rozwodzić, bo każdy widzi, że Alucard jest gynialną postacią, jakiej jeszcze w anime'owym świadku nie widziano, a Walter to pe****** popierdułka (kto z mangą na bierząco ten wie o co mi chodzi Tongue).
http://img301.imageshack.us/img301/8447 ... nbynp2.jpg
Polecam dla fanów serii:
http://bloodbath.pl/news.php
Picia000123

Kapitan z paradise

Licznik postów: 314

Picia000123, 11-04-2009, 17:26
No, bardzo fajne anime, tylko szkoda że tak mało odcinków, chociaż teraz doszły jakieś nowe o ile pamiętam.
Nifir

Super świeżak

Licznik postów: 199

Nifir, 11-04-2009, 17:37
W skrócie:
Nowy Hellsing - nie wiem, nie widziałem
Stary Hellsing - ujdzie, bez rewelacji
Muzyka w starym Hellsingu - genialna
Manga Hellsing - super. Smile

PS z świątecznego lenistwa nie czytałem wyższych postów za co przepraszam.
Anarchy Maniek

Piracki wojownik

Licznik postów: 114

Anarchy Maniek, 24-07-2009, 19:41
Hellsing świetny odmóżdżacz z wampirami i hektolitrami krwi Big Grin Czyli coś w sam raz na letni wieczór ^^
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 25-07-2009, 00:39
Hellsing świetny, wymiata i w ogóle... Ale jedno mnie irytuję. Podobieństwo do Dantego Wink Niestety, manga wyszła w 1998 (dobrze pamiętam?), a DMC 1 w 2001, więc.... Ale, co by nie było, anime świetneSmile
Kami

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,155

Kami, 25-07-2009, 00:51
Ja oglądałem jedynie anime, może nadrobię niedługo.

Alucard, przyjemny gość i nie mam nic do zarzucenia tej postaci, przełknę nawet jakieś podobieństwa do Dantego Smile . Troszkę się rozczarowałem sprawą z tym Incognito i ogólnie zakończeniem.

Mimo wszystko, anime podobało mi się.
Satanus

Piracki wojownik

Licznik postów: 167

Satanus, 26-07-2009, 13:42
Przypomnę tylko, że w ubiegły piątek (24.07.09) miała miejsce premiera kolejnej OVA.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź