Balcon 2012: Jubileusz
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Art

Imperator

Licznik postów: 1,953

Art, 02-07-2012, 14:58
Początek: Sobota, 21.07.2012, 06:30
Koniec: Niedziela, 22.07.2012, 14:00
Strona WWW: http://www.balcon.com.pl/
Miasto: Bytom
Lokalizacja: Państwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, ul Powstańców Śląskich 10
Zasięg: ogólnopolski
Limit miejsc: 800

Po MagicOnowym niewypale mam konwentowy niedosyt. Moje zainteresowanie zwróciło się w stronę tego akurat wydarzenia. Szkoła co roku ta sama, wydaje się być pewna. Recenzje wcześniejszych Balconów pozytywne... Atrakcje nawet nawet...
Ktoś planuje tam zawitać?
Blek

Imperator

Licznik postów: 2,588

Blek, 02-07-2012, 15:22
Nienawidzę Bytomia. Jeb*ne prawo jazdy... może się zjawię. Mam blisko. I Śląsk jest brzydki, bo taki ma być i już. A czy w rankingu najbrzydszych miast Bytom jest najwyżej? Wątpię. IMO Ruda Śląska jest wylęgarnią brudu.
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 02-07-2012, 15:24
Jako, że mieszkam w Rudzie, zgadzam się z Bl3kiem.

Mam zamiar wpaść na konwent, a od miasta trzymać się DALEKO. Wystarczająco dużo czasu w urzędzie miasto tam spędziłem.
hakman4

Super świeżak

Licznik postów: 273

hakman4, 02-07-2012, 17:17
Starałem się wybrać się tam jako helper,ale mają restrykcyjne wymagania, przez co odpadłem xD. Tak więc, nie jadę : P .
Art

Imperator

Licznik postów: 1,953

Art, 02-07-2012, 17:21
To czego oni wymagają? Big Grin
hakman4

Super świeżak

Licznik postów: 273

hakman4, 02-07-2012, 17:31
Na pewno większego doświadczenia niż bycie 3 razy helpem ;P xD.
Art

Imperator

Licznik postów: 1,953

Art, 02-07-2012, 17:35
Hm..jak dla mnie pozytyw za to, ze szukają konkretnych osób na posadkę (chyba, ze biorą po znajomości ;p)
Blek

Imperator

Licznik postów: 2,588

Blek, 02-07-2012, 22:42
Trzeba być Duo.
Art

Imperator

Licznik postów: 1,953

Art, 02-07-2012, 22:48
Z ciekawości sprawdziłam i nic nie prowadzi ;p
A panel o Berserku ma Vampircia ;3
hakman4

Super świeżak

Licznik postów: 273

hakman4, 03-07-2012, 23:01
No patrz ; P . Za to będzie na Animatsuri na pewno ;].
Art

Imperator

Licznik postów: 1,953

Art, 23-07-2012, 19:43
No i jest już po konwencie. Sądzę, ze warto kilka słów o nim napisać..właściwie należy, ponieważ uważam, że balcon był naprawdę solidnie zorganizowanym konwentem. Myślę, że zachował on dobrą renomę z wcześniejszych lat. Nie dziwię się, że wejściówki rozeszły się jak cieple bułeczki (ja z Qbolem ledwo się załapaliśmy, byliśmy na liście rezerwowej)

Akredytacja przebiegła szybciutko. Gdy przyszliśmy była, jak się wydawało, spora kolejka, ale 3-4 (sama już nie wiem ile)osoby, rozdające wejściówki sprawnie sobie z nią poradziły. Należy tutaj zaznaczyć, że poza standardową wywieszką na nick oraz planem szkoły ze szczegółowo opisanymi atrakcjami, otrzymaliśmy konwentowego badża, serek homogenizowany oraz krówkę = śniadanie zapewnione : )

Szukanie sleepa okazało się problemem, bo pomimo przybycia godzinę przed oficjalnym rozpoczęciem konwentu, większość sleeproomów było zajętych, porezerwowanych itp. Ludzie niechętnie udostępniali wolną przestrzeń obcym jak się okazywało… Swoje miejsce znale??liśmy w największym sleepie w sali gimnastycznej. Tak naprawdę jedyne negatywy dot konwentu są związane z tymi sleepami, a dokładniej lud??mi tam przebywającymi. Co może chcieć osoba kładąca się na karimacie o 3 w nocy w takim pomieszczeniu? Na pewno słuchania rozmów innych i nie mam na myśli normalnej wymiany słów, tylko głośnego jazgotu na całą salę. Wielu ich upominało, bez większych efektów. Krótko mówiąc bezmyślne bydło.

Poza tym, helperzy spisywali się świetnie. Brak problemu z niewyniesionymi śmieciami, toalety czyste i zaopatrzone. Budynek konwentowo wystrojony. Każde piętro i sala opisane, zgubienie się było niemożliwe. Wszędzie widoczne były akcenty militarnej konwencji, czy to poprzez porozwieszane komiksy czy też mapę działań militarnych, na której konwentowicze mogli przypinać kartki z powypisywanymi głupotami ;3 np.
Spoiler

[Obrazek: img00013201207211811.jpg]


Co do atrakcji, wszystkie na których pojawiliśmy się odbyły się bez problemu. Co do jakości, było różnie. Niektóre przynudzały jak np. „panel o dubbingu w grach”, inne były zbyt depresyjne w przekazie: „Hikikomori i inne zaburzenia”, z jeszcze innych się zwyczajnie ewakuowaliśmy „LoL na scenie e-sportowej”. Nie wiem jak tutaj się ten panel skończył, ale zanosiło się na bitwę Lol vs Dota + prowadzący był jakiś niedoinformowany…

Co należy za to pochwalić? Konsolówka! Była to spora aula, na której rozmieszczono około 15 gier z tego, co naliczyłam. Kolejki do gier praktycznie nie istniały. Tekken i Soul Calibur – norma + multum innych. Osobiście graliśmy w nowego MK (Qbol to NOOB -_- ).
Co do paneli: „Drama WF” i taką też minę miałam jak słuchałam o duchach z rakiem mózgu czy też gejach lubiących kapustę. Przybyłam, by się odmóżdżyć, cel został osiągnięty xD
Panel o Berserku prowadzony przez Vampircię. Godzina intensywnej dyskusji, o wiele za mało. Wpadł tez na niego Leviathan. Pomaszerował na tyły, zwinął się w kłębek i poszedł spać ^^. ??al było potem budzić ;>.
„Rysownicze porażki w M&A” prowadzone przez pana o wcale nie skomplikowanym nicku s0n1c ;p Godzinny śmiech w dobrej oprawie…pfff graficznej. Dawno nie widziałam takiej kompilacji faili Big Grin
Również trzeba wymienić 2 wiedzówki, shonenowa oraz o OP, które jakoś…wygraliśmy. Nie ma to jak szczęście w pytaniach. Wartość nagród to tak z 140 zł gdzieś. Miedzy nimi figurka Aizena…wszystko zostało zaplanowane ; ). Wielkie dzięki Levemu za towarzystwo do końca kona : )
Ogólnie bardzo miło spędzone 1,5 dnia. Art approves!
Spoiler

[Obrazek: img00012201207211701c.jpg]

Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 23-07-2012, 20:02
Cytat:Lol vs Dota + prowadzący był jakiś niedoinformowany…
Casuale vs. Skillowcy. Możecie to jakoś z Qbolem objaśnić jak wyglądało? Big Grin
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 23-07-2012, 20:57
Kiedy prowadzący powiedział, że LOL miał największą oglądalność w historii e-gamingu, a po moim wtrąceniu, że DOTA 2 go przebiła pod tym względem, zostałem wyśmiany, to wiedziałem, że będzie ??le. Następnie przypomniałem mu, ze przecież LOL już nie jest oficjalnym przedstawicielem MOBA na turnieju światowym, to również mnie wyśmiał. Po chwili jakiś gościu stwierdził, że DOTA 2 ssie, bo jak grał to mapa nie była czytelna. Wyszliśmy po 10 min zniesmaczeniu nerdowskim podejściem i brakiem wiedzy.


Nie wiem jak Art mogła zapomnieć o jeszcze jednym, wspaniałym dwugodzinnym panelu: Komiks a Animacja. Bardzo sympatyczna prowadząca (kairek). Oprócz ciekawych ciekawostek zobaczyłem pierwsze ~30 min filmu ARMAGEDDON.
KURVA, takiego mózgo-trzepu to ja DAWNO nie widziałem.
Kiedy wrogowie bohatera, strzelali do niego z blasterów, przypominających pistolety na wodę, z okrzykami - Strzelam do ciebie z promieni co wszystko niszczą! - wiedziałem, że będzie ??le. Ale następne 10 min pokazały mi, że to jednak NIC. Zdecydowanie muszę zobaczyć całość.


Do teraz nie wiem, jak mi się udało wygrać wiedzówkę, ale się cieszę ^^ Widocznie figurka Aizena to zaplanowała.

PS. Osobiście rozbawił mnie Leviathan, który wparował na wiedzówkę z Dragon Balla po czasie, był sam (inni byli w 3 osobowych zespołach) i ją wygrał. Haha;D

Spoiler

[Obrazek: scaled.php?server=687&filename=img000202...es=landing]

Art w naturalnym środowisku, polująca na obiad - czyt. frytki
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 23-07-2012, 21:03
Cytat:Kiedy prowadzący powiedział, że LOL miał największą oglądalność w historii e-gamingu, a po moim wtrąceniu, że DOTA 2 go przebiła pod tym względem, zostałem wyśmiany, to wiedziałem, że będzie ??le.
To jest mało rozwposzechniony fakt, więc się w sumie nie dziwię.
Cytat:Po chwili jakiś gościu stwierdził, że DOTA 2 ssie, bo jak grał to mapa nie była czytelna.
To typ musiał mieć nie??le nawalone, jak nawet niedzielni gracze LoLa (nie takie nołlajfy jak ja) stwierdzili, że LoL na pierwszy rzut oka jest mniej czytelny niż D2.
Cytat:Nie wiem jak Art mogła zapomnieć o jeszcze jednym, wspaniałym dwugodzinnym panelu: Komiks a Animacja. Bardzo sympatyczna prowadząca (kairek). Oprócz ciekawych ciekawostek zobaczyłem pierwsze ~30 min filmu ARMAGEDDON.
To koreańskie anime? Big Grin
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 23-07-2012, 21:07
Taaa, koreańskie. Zachwyciło mnie swoją beznadziejnością.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź