Teoria nt mocy Germy 66
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 22-06-2017, 11:53
Hejo wszystkim, przeglądąłem sobie angielskiego Reddita i wpadłem na kilka toerii, które nie są przetłumaczony na język polski, a wyglądają na całkiem fajne i na pewno dąłyby dużo frajdy przy ewentualnej dyskusji na ich temat. Zacznę z tłumaczeniem tej mniejszej, a w miarę możliwości może będę dodawał inne. Ta teoria jest wytworem umysłu użytkownika lofitoasti jeśli ktoś ma chęć zapoznać sie z jego innymi pomysłami. Sam trochę dodedukowałem i dopowiedziałem, ale mam nadzieję, że wszystko będzie pasowało.

No to jedziemy:
Cytat:Cała piątka rodzeństwa Germy wydaje się mieć wyspecjalizowane umiejętności. Czemu nie miałyby się wzorować na 'dziedzinach' naukowych?
Ichiji - Iskrząca Czerwień - Energia chemiczna - główną mocą są wszelkiego rodzaju wybuchy u podłoża mające reakcje pewnych substancji, tak jak materiały wybuchowe.
Niji - Elektryczna Ultramaryna (ew. niebieski) - Energia elektryczna - ładunki elektryczne wszelkiego rodzaju, wykorzystanie energii elektrostatycznej, być może nawet do pewnego stopnia elektromagnetycznej do przyczepiania się do powierzchni itp.
Yonji - Hydrauliczna Zieleń - Energia mechaniczna - chodzi tu głównie o to, że Yonji jest 'mięśniami' rodzinki - co by w sumie pasowało do jego intelektu póki co. Umiejętność zwiększania siły ciosów, czy może po prostu nadludzka siła do kwadratu.
Reiju - Toksyczny Róż - Bioenergia - jej zdolności polegają na przekształcaniu występujących w naturze substancji według potrzeb i zaróżno pożywianie się tą energią i zyskiwanie mocy, jak i transformowanie tychże substancji w bardziej odpowiednie dla sytuacji.

To zostawia Sanjiego, który idąc tropem Super Sentai, miałby kolor żółty, a energia, która byłaby podłożem jego mocy to nic innego jak... energia termiczna/cieplna.
Sanji - Termiczna Żółć - podstawą jego energii jest termodynamika i wytwarzanie ciepła i zastosowywanie go do ataków. Sanji od dawna jest utożsamiany z ogniem i ataki takie jak Diable Jambe wydają się to potwierdzać, nie mówiąc już o fakcie, że jest kucharzem.

Jednakże jest pewien trik co do mocy Sanjiego - przez serum, które wypiła Sora, jego moce są w stanie niewybudzonym, a raczej utajonym, który to termin niegdyś stanowił sporą część zasad termodynamiki, gdzie utajone ciepło może zostać aktywowane tylko przez dużą dawkę mocy z zewnątrz. Ogień, będący kojarzonym jako ten najbardziej niestabilny żywioł z najbardziej destrukcyjną mocą, musi być cały czas pod kloszem i dlatego prawdziwa forma Sanjiego będzie o wiele bardziej destrukcyjna niż reszty jego rodzeństwa. Aby ją uwolnić, Sanji potrzebuje silnej dawki mocy z zewnątrz. Czym może być ta moc? Tutaj zaczynamy trochę zacierać granice z Naruto i jego Kyuubim, ale wierze, że są to emocje. Moc Sanjiego może być wyzwolona tylko pod wpływem silnych emocji, tak jak na Thriller Bark, kiedy zmierzał on na ratunek Nami, podczas użycia Hell Memories na wyspie Ryboludzi, bądź też ostatnio, kiedy stał się wybawicielem rodziny i w końcu pokazał im na co go stać.


Jeśli wierzyć tej teorii, to to nie koniec niespodzianek od Sanjiego w tej Sadze i na pewno pokaże coś jeszcze poza Diable Jambe na obu nogach.

A co wy myślicie na ten temat? Jeśli sie pdoobało dajcie znać, z chęcią przetłumaczę więcej takich Wink
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 22-06-2017, 12:45
Imo Diable Jamble na obu nogach to jak swobodne korzystanie Luffy'ego z G2 (co mi się swoją drogą nie podoba, ale to nie temat na takie dyskusje). Czyli nic specjalnego - według mnie Sanji na pewno coś pokaże, pozostaje tylko pytanie "kiedy?".

Ja nie jestem za bardzo kreatywny, dlatego jak myślicie, co zobaczymy ze strony Kucharza? Większa temperatura DJ? Lawa będzie mu kapała z butów Tongue? Czy może włączy mały reaktorek nuklearny, dzięki kóremu będzie szybszy i silniejszy, ale będzie chorował na chorobę popromienną?
 
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 22-06-2017, 19:13
(22-06-2017, 11:53)Ratlee napisał(a): A co wy myślicie na ten temat? Jeśli sie pdoobało dajcie znać, z chęcią przetłumaczę więcej takich Wink
"Jeśli podobał Ci się filmik, daj znać w komentarzu, pamiętaj o ocenie i zasubskrybuj" -wybacz,  tak mi się skojarzyło Big Grin

Co do tematu, to świetna inicjatywa z Twojej strony, z chęcią poczytam więcej takich teorii.

Osobiście koncepcja żółtego wojownika gryzie mi się z czarną ksywką Sanji'ego, ale jak pisałem w ciekawostkach, mogę się mylić.

Mam jeszcze takie pytanie, wątpliwość, bo w sumie się pogubiłem. Czy Vinsmoki poza lepszą wydajnością fizyczną, którą zawdzięczają modyfikacjom, otrzymali również swoje moce, czy jednak ich moce są efektem używania kostiumów? Jeśli moce mają bez kostiumów, to co dają im te kostiumy? Zwiększenie siły itp?

Power Rangers (w wersji amerykańskiej, bo japońskiej nie oglądałem) po transformacji mogli przyzywać zordy, gdyby nie fakt, że twierdza Bege jest już swego rodzaju Megazordem, to oczekiwałbym takiego asa ze strony Germy.

(22-06-2017, 12:45)CCORD napisał(a): Ja nie jestem za bardzo kreatywny, dlatego jak myślicie, co zobaczymy ze strony Kucharza? Większa temperatura DJ? Lawa będzie mu kapała z butów Tongue?
Jedyne, co mi się w tej chwili nasuwa, to jakaś osłona z ognia, ale wątpię w to. Podejrzewam, że podwójne DJ jest już swego rodzaju rozwinięciem mocy, później Sanji może dostanie inne skille, lub po prostu nowe techniki kopania, z wykorzystaniem obu nóg.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,138

Pajmon, 22-06-2017, 19:20
https://www.youtube.com/watch?v=iPlFdrN7ZZQ

To jesto o czym pisałeś tak? Śmiechowo jak dostalibyśmy od Ody takiego mega hinta w postaci gagu xd

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
Meurte

Super świeżak

Licznik postów: 237

Meurte, 03-07-2017, 11:19
Na Fi jak klepał tego grubasa z Jimbejem też cały płonął. Smile
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 08-02-2019, 18:22
Na szczęście mamy Kamen Ridera nie Super Sentai, i nie żółć, tylko zajebistą czerń, ale fragment z emocjami i mocą nadal mocno aktualny Tongue
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź