One Piece - Rozdział 871
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 02-07-2017, 03:32
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:

One Piece 871[MS]



Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 06-07-2017, 15:48
Noo, wreszcie jest tak, jak być powinno. Załoga BM zaorała wszystkich bez większych problemów Big Grin Nadal chce się ktoś kłócić, że istnieje szansa na wyrównaną walkę xD? BM zablokowała Kong Guna, jakby to był randomowy cios pięścią. W dłuższej walce zabiłaby go bez większego spocenia się.

Nie kumam tylko, czemu Luffy tak szybko stracił G4. Nie zregenerował się w pełni? "Wyłączył" sam?

I tak jak ludzie przewidywali, tamatebako wybuchło i zawali się wszystko w pizdu, co pewnie rozproszy ekipe po całej wyspie i może pozwoli na jakieś krótkie solowe walki z załogantami BM.

I fajnie, że rząd trzyma ręke na pulsie i wysłali swojego szpiega na imprezkę.
naste K

Super świeżak

Wiek: 29
Licznik postów: 271

naste K, 06-07-2017, 16:01
Skoro wszyscy stoją na samym szczycie zamku, to czy nie jest możliwe żeby część( a w tym BM) wpadli do morza, ginąc "śmiercią tragiczną" ? CHAOS, rozgardiasz, dezorientacja. Wszystko to o czym napisałem mogłoby być ostatnimi gwoździami do trumny, przynajmniej kilku, użytkowników DF. 
Czekam na przyszłotygodniowy rozdział świętujący, coś tam - coś tam, 20lecia Big Grin

I jeszcze coś..

[Obrazek: 3df42396cfd53.jpg]
Gogolius

Super świeżak

Licznik postów: 200

Gogolius, 06-07-2017, 16:49
Świetny rozdział. Kadr na 14 stronie z Big Mom super.
Dostaliśmy wszystko czego potrzeba: załoga sojuszników rozpykana właściwie bez oporu, Big Mom paruje G4 jedną ręką, załoganci Big Mom rachu-ciachu i załatwione. Trochę szkoda, że nie zobaczyliśmy więcej ficzerów, ale teraz właśnie jest szansa na mniejsze solówki. Germa póki co dość schematycznie i standardowo, szczególnie więcej oczekiwałem po Ichijim ale czekamy. Bardzo mi się to wszystko podobało.

Druga sprawa to Stussy jako CP0, zupełnie nie brałem tego pod uwagę, a jest to bardzo logiczne. Czyli jak to w One Piece. Morgans też spoko, choć Stussy jednak kradnie scenę dla siebie. Mam nadzieje, że nie skończy na tym jednorazowym epizodzie.
Swoją drogą chyba dostaliśmy dwa potwierdzenia -> Luffy krzyczy że najpierw załatwi Kaidou co nam sugeruje, że faktycznie imperator 100 bestii będzie pierwszy w kolejce, a Big Mom druga. Sama Big Mom krzyczy, o ochronie swojego terytorium -> będzie ucieczka która "zadowoli" obie strony -> Luffy najpierw załatwi Kaidou Wink
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 06-07-2017, 16:49
Chaosu ciąg dalszy, jeśli mogę to tak nazwać. W tym rozdziale wydarzyło się kilka ciekawszych rzeczy. Z tych najważniejszych to obecność CP0 (swoją drogą, Morgans zdaje się o tym wiedzieć), starcie G4 z BM - powiedzialbym, że na korzyść Luffy'ego, biorąc pod uwagę jaka różnica sił powinna być i pewnie jest między nimi, gdyby nie to że po tej wymianie uderzenia jest niezdatny do poruszania się (o tym niżej Tongue). Swoją drogą, bardzo podobało mi się jak te wszystkie wydarzenia zdają się nie robić żadnego wrażenia na Stussy i Morgansie.

Kolejny hajp na Kaido, teraz jestem pewny (o czym zdaje się, Dahaka trąbił), że wątek BM nie będzie rozwiązany (myślę, że od kilku rozdziałów to było do przewidzenia, ale dopiero teraz zwróciłem na to uwagę). Najpierw będzie Kaido, o którym sama BM wyraziła się "Nie będziecie w stanie pokonać tej rzeczy" (w wolnym tłumaczeniu, nie pamiętam dokładnego słownictwa Big Grin)
(06-07-2017, 15:48)Dahaka napisał(a): Nie kumam tylko, czemu Luffy tak szybko stracił G4. Nie zregenerował się w pełni? "Wyłączył" sam?
Wydaje mi się, że nie zregenerował się w pełni, w końcu kiedy? Wiem, że mięso daje Luffy'emu siłę (nie mięso, a jedzenie w ogóle Tongue), ale on nadal jest człowiekiem, musi spać i odpoczywać, nie wystarczy się najeść żeby być w pełni zdrowym.

Tamatebako bardzo przewidywalne (w końcu tylko jakieś 3/4 forumowiczów o tym pisało Tongue), nie ma nawet nic co bym chciał na ten temat dodać.

Jestem prawie pewny, że przy którymś z poprzednich rozdziałów pytałem, czy waszym zdaniem CP0 się pojawi, a ktoś (bodajże Dahaka) odpisał mi, że nikt więcej się już nie pojawi, ale nie mogę tego znaleźć . _.

Tymczasem w Meksyku po wybraniu Trumpa na prezydenta:
Spoiler

[Obrazek: uO7UJQf.png]

 
Gogolius

Super świeżak

Licznik postów: 200

Gogolius, 06-07-2017, 16:51
Naste K - o co chodzi z tym obrazkiem? Przecież to nasza Wyciskarka, no nie?
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 06-07-2017, 16:55
(06-07-2017, 16:49)CCORD napisał(a): Jestem prawie pewny, że przy którymś z poprzednich rozdziałów pytałem, czy waszym zdaniem CP0 się pojawi, a ktoś (bodajże Dahaka) odpisał mi, że nikt więcej się już nie pojawi, ale nie mogę tego znaleźć . _.
Pojawić się w sensie, że wyskoczą skądś. Być na miejscu od samego początku pod przykrywką, to inna sprawa Big Grin
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 06-07-2017, 17:17
Co do Stussy, warto o czymś wspomnieć. Latający Shigan, to nie kaszka z mleczkiem. To zaawansowana technika Rokushiki, którą do tej pory pokazał tylko Lucci i potrzebował do tego przemiany w lamparta (czy kim on tam jest). Innymi słowy, nie ma mowy, żeby Stussy była zwykłym szpiegiem. Ta Pani umie walczyć i to nie byle jak.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
fanaticous

Piracki oficer

Licznik postów: 557

fanaticous, 06-07-2017, 17:20
Gdzie Ci wszyscy hejkerzy którzy marudzili na gOde, że BM słaba, a jej załoga nic nie robi?

Luffy wygląda na niezregenerowanego, walka w lesie, walka z Sanjim, walka z armią BM 2x, głodówka, a na sam koniec krótka drzemka z której ledwno co się wybudził. 
BM pogryzła włócznie Judge, przypatkiem nie była ona z tego kamienia co zabiera moce DF?

PS. Zamek powinien się przewrócic chyba na stronę która została uszkodzona, jakiś budowniczy może to potwierdzić?
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 06-07-2017, 17:24
(06-07-2017, 17:20)fanaticous napisał(a): BM pogryzła włócznie Judge, przypatkiem nie była ona z tego kamienia co zabiera moce DF?

Nic nam na ten temat nie wiadomo.

(06-07-2017, 17:20)fanaticous napisał(a): PS. Zamek powinien się przewrócic chyba na stronę która została uszkodzona, jakiś budowniczy może to potwierdzić?

To ciasto mimo wszystko. Być może odrzut był tak silny, że przewrócił je w przeciwnym kierunku.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 06-07-2017, 17:27
Ludzie spekulują, że Big Mom potrafi wysysać staminę z przeciwnika i dlatego Luffy tak szybko padł. Po zablokowaniu widać jakiś podejrzany nen aurę otaczającą dłoń
[Obrazek: J5UYresJTsSllDD0OTZUEQ.png]
naste K

Super świeżak

Wiek: 29
Licznik postów: 271

naste K, 06-07-2017, 17:32
@Gogolius  Oda bardzo fajnie narysował Smoothy z tylniego kadru Big Grin
Może to tylko manga, ale staram się wyłapywać takie smaczki jak fajnie narysowany tyłeczek wyciskarki
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 06-07-2017, 17:33
Btw, zauważyliście jak wygląda zbrojenie na rękach BM? Tj. jak się kończy na przedramieniu. To wygląda trochę jak zbrojenie na Luffym w G4. Może to jakiś wyższy lvl, albo połączenie z Królewskim? Chodzi mi o te "czarne płomienie".

Albo tak sobie to Oda narysował xd
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 06-07-2017, 18:38
To po tym rozdziale mozna już mniej wiecej zobaczyć różnicę między Yonkou a Luffym. Skoro Gear 4 nie zrobiło na Big Mom żadnego wrażenia, 
to Luffy będzie potrzebował jeszcze sporo treningów, jeśli chce mierzyć się z Kaido. Zapewne Oda zniesie limit czasowy Gear 4 i doda jakieś Gear 5, by dać Luffy'emu jakieś szanse w tej walce Big Grin. Pewnie też nie skończy się na jednej walce z Kaidou, tylko na co najmniej trzech, tak samo jako było to z Crocodile'm ;p. 

Swoją droga nie uważacie, że ta wytrzymałość Big Mom jest strasznie przesadzona Big Grin? Białobrody nie miał nawet tak niezniszczalnej skóry.
pell

Kapitan z paradise

Licznik postów: 336

pell, 06-07-2017, 19:02
Wydaje mi się, że problem z Białobrodym jest taki, że Oda wtedy nie miał jeszcze wyobrażenia o sile Yonkou. Dopiero teraz się to klaruje (nieśmiertelna bestia, niezniszczalna skóra, wysysanie życia itd.). Nawet nie ma jak tego porównać do postaci sprzed 10 lat.
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź