Rozdział 872 - przewidywania
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 08-07-2017, 17:56
Ahoj serdecznie :v

Tradycyjnie tu ogólne zasady przewidywań:  http://onepiece.com.pl/thread-7333.html

Tutaj aktualna punktacja: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...heets_home

Na okładce Barto sprzedaje przypinki i inne akcesoria fanów Słomianych zastraszanym typkom. Pojawia się też Gambia (dość wyraźnie). Punkt dostaną @Dejo, @pell, @Mrowlanin, @DuskAstral, @Keisiak, @Partyjoke i @Dragon023. Tj w większości naciągałem, ale i tak było blisko.
 
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Uwaga, uwaga! Z racji, że wygląda na to, iż okładki w tej historyjce mają jakiś tam swój schemat (zapewne 5x każda dywizja, zaczynając od statku), trzeba trochę zaostrzyć wymogi dot. przewidywania tego punktu. Od teraz, aż do czasu gdy skończy się ta historyjka, przewidywania muszą być bardziej szczegółowe. Np. "Barto atakuje cywili swoją barierą", czy "Barto atakowany przez Marines". Samo wymienienie Gambii też może być, pod warunkiem, że nie będzie tylko stał gdzieś tam w 6 szeregu i nic nie robił. Ta zasada nie obowiązuje, jeśli obstawiacie, że historyjka Barto się kończy i zgadujecie, kto pojawi się po nim. Przewidywania "Orlumbus", czy "Leo" są (w tym tygodniu przynajmniej) jak najbardziej dozwolone.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

No i fabuła:
Spoiler

@Dejo 3pkt - G4 Luffy próbuje atakować Mamę, wybuch Tamatebako, Katakuri wybiera się po Caesara
@pell 2pkt - G4 Luffy, BM to nie ta liga
@Mrowlanin 2pkt - Luffy vs BM, dzieci vs Germa
@DuskAstral 2pkt - Luffy vs BM, nowy atak Vinsmoków
@Mordoc 2pkt - Luffy vs BM, wybuch Tamatebako
@Keisiak 1pkt - atak z użyciem Zeusa
@KamilKosa 1pkt - Luffy pada po 1 ataku BM
@Meurte 2pkt - G4 Luffy, dzieci vs Germa
@Mint Julep 1pkt - Luffy usiłuje atakować BM
@Partyjoke 2pkt - G4 Luffy, Germa usiłuje blokować resztę rodziny
@Dragon023 2pkt - Luffy w G4, kontratak rodzinki
@Primkin3 1pkt - bracia walczą razem (no prawie, ale ci.... :v)

Starałem się nikomu nie dać 0, bo mam dobry humor :v W razie zażaleń, pytań, wątpliwości i innych takich piszcie tu, na PW, czy gdzieś tam :v Pozdrawiam, zapraszam Big Grin
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Meurte

Super świeżak

Licznik postów: 237

Meurte, 08-07-2017, 20:51
Okładka: Rozwieszenie flagi Słomianego
- Kilku użytkowników ląduje w wodzie;
- Jimbe wyławia z wody władających;
- Plan Pudding;
- Wojsko germy zapawnia bezpieczny odwrót.
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 08-07-2017, 21:22
Okładka:


Fabuła:
- Jinbe,Pedro,Vito oraz kilku randomów zbierają pokonanych i zaczynają uciekać w kierunku statków  
- Rozwścieczona armia BM rusza w pogoń za Sojuszem
- Sojusz pakuje się na statki i stara się odpłynąć 
- Charlotte Snack
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Keisiak

Kapitan z nowego świata

Wiek: 26
Licznik postów: 415

Keisiak, 08-07-2017, 21:30
Okładka:

- Bartolomeo z flagą Słomianych

Fabuła:

- Charlotte Snack.
- Załoga Mamuśki zastanawia się skąd ten wybuch.
- Słomiani z sojusznikami wykorzystując zamieszanie uciekają.
- Rozpoczyna się wielki pościg ze strony piratów Yonkou.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,494

Mordoc, 08-07-2017, 22:16
@chucky 
W przyszłym tygodniu ma być specjalna okładka, więc  pytanie, czy strzelać, co to będzie, czy nie będzie punktów i nie ma co się wysilać?
 Big Grin
(08-07-2017, 17:56)chucky napisał(a): Starałem się nikomu nie dać 0, bo mam dobry humor :v W razie zażaleń, pytań, wątpliwości i innych takich piszcie tu, na PW, czy gdzieś tam :v Pozdrawiam, zapraszam Big Grin
To może dopiszesz mi w końcu punkt za Diable Jambe, kilka rozdziałów wstecz? Big Grin

Okładka:
Barto prowadzi paradę na cześć Luffy'ego

Fabuła"
- Twarz Judge'a (jeśli to za mało, to twarz Judge'a coś wyjaśnia, jest do kogoś podobny lub ma jakieś symbole na twarzy, które coś znaczą, więc jego twarz wywołuje wśród różnych postaci pewne zamieszanie. Jakiś plot twist może z tego wyniknąć)
- zamek się przechyla, trzęsienie ziemi, utrata równowagi przez zgromadzonych itp. ( w sensie, że ostro się przechyla i wszyscy zaczynają zjeżdżać po równi pochyłej. (?) dam dodatkowy myślnik, w razie jakby po wyjaśnieniach ten nadal był nielegalny
- Pudding usiłuje porozmawiać z Sanjim
- Pojawia się Tamago
- Jacyś sojusznicy czekają na dole (np. ryboludzie) - daję ten punkt, w razie gdyby punkt nr. 1 był nielegalny :p
- Wątpię, ale niech będzie - pojawia się Snack (w myślniku 2-gim wyjaśniona obecność tego myślnika)
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 08-07-2017, 22:21
(08-07-2017, 22:16)Mordoc napisał(a): W przyszłym tygodniu ma być specjalna okładka, więc  pytanie, czy strzelać, co to będzie, czy nie będzie punktów i nie ma co się wysilać?

Zawsze może się okazać, że będzie i specjalna okładka, i historyjka :v Przewidujemy tylko historyjki. Jeśli ktoś jest w 100% przekonany, że nie będzie historyjki, może ten punkt odpuścić.
(08-07-2017, 22:16)Mordoc napisał(a): To może dopiszesz mi w końcu punkt za Diable Jambe, kilka rozdziałów wstecz? 


Nevah :v
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
KamilKosa

Szczur lądowy

Wiek: 30
Licznik postów: 3

KamilKosa, 09-07-2017, 11:02
Okładka:
Bartolomeo wznosi toast z Orlumbusem.

Fabuła:
- Pudding broni Słomianych i ich sojusz
- Vinsmokowie korzystają ze sztucznych ludzi aby pomóc Słomianym i reszcie uciec
- Luffy chce dalej walczyć ale Nami i Chopper go trzymają z całej siły
- druga część Słomianych odnalazła Marco
DuskAstral

Wilk morski

Licznik postów: 55

DuskAstral, 09-07-2017, 11:51
Okładka: Barto wznosi flagę słomianych
Fabuła:
- widać reakcję mieszkańców
- pojawiają się posiłki mające wspomóc sojusz
Sojusz
- sojuszowi udaje się uciec
- Pokonane osoby zostają zebrane
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 09-07-2017, 15:47
(08-07-2017, 22:53)Mordoc napisał(a):
(08-07-2017, 22:21)chucky napisał(a): Nevah :v
Nie czaję tego podejścia. Większość wątków, które są przewidywane jest mniej lub bardziej prawdopodobne i wynika z wydarzeń z minionego chaptera. Zatem nie rozumiem wytłumaczenia "Sanji szykował się do walki, więc diable jambe było oczywiste". Zwłaszcza, że regularnie przez kilka rozdziałów pisałem ten punkt.

W poprzednim rozdziale mieliśmy podbudówkę pod walkę z Daifuku. Wskaż mi choćby jedną walkę po TS, w której Sanji nie użył DJ. "Diable Jambe" to w tej sytuacji mniej więcej to samo, co "Sanji", bo jeśli w rozdziale pojawiłby się Sanji, to oczywiście z DJ. A to, że Sanji się pojawi też było pewne, skoro jest jedną z ważniejszych osób na weselu. Czepiam się, bo to był imo gotowiec, który i tak zdarzyłby się niezależnie od tego, w którą stronę poszłaby fabuła. Jaśniej wyjaśnić tego nie potrafię.
(08-07-2017, 22:16)Mordoc napisał(a): - zamek się przechyla, trzęsienie ziemi, utrata równowagi przez zgromadzonych itp.

No weź, to mamy na ostatniej stronie ostatniego rozdziału.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 09-07-2017, 22:40
(09-07-2017, 22:23)Mordoc napisał(a): W sumie, chodziło mi o to, że  zamek tak na maksa się wygnie, że wszyscy będą zjeżdżać, po równi pochyłej ;p

Aa, ok.

(09-07-2017, 22:23)Mordoc napisał(a): Bobbina zaatakował bez tego i chyba na braci też nie użył ;p

Walkę. Nie pojedyńcze kopnięcie.

(09-07-2017, 22:23)Mordoc napisał(a): Tak samo jak "Luffy pokazuje BM obrazek", albo Luffy używa biegów, to też zdarzyłoby się prędzej lub później. Co do Sanji'ego była opcja, że nie użyje DJ, bo zostanie np. poklejony przez Perospero

> Obrazek - Katakuri i reszta usiłowali zapobiec pokazaniu obrazka. Równie dobrze Mama mogła się ogarnąć.
> Nikt nie dostałby punktu za "Luffy używa biegów". W tym tygodniu jest punkt za G4, którego w mandze do tej pory użył 2 razy, przy czym w zeszłym rozdziale mówił, że nie będzie z BM walczył.

Była też opcja, że Smoothie odetnie mu nogi ._. Nawet gdyby Perospero, który stał w zupełnie innym miejscu i był zajęty Vinsmokami, zdecydował się zaatakować Sanjiego, ten raczej próbowałby siębronić.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Mrowlanin

Super świeżak

Licznik postów: 259

Mrowlanin, 09-07-2017, 23:53
Fabuła:
-Zamek się trzesię i wali się (przechyla się w strone morza i wpada w nie)
-Chaos (w niestabilnym zamku, sojusz probuje uciec, germa robi co może aby odeprzeć ataki Dzieci Lillin)
-Pekoms
-Wszyscy wpadają do wody
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 10-07-2017, 00:15
(09-07-2017, 23:53)Mrowlanin napisał(a): -Zamek się trzesię i wali się

W zasadzie ta sama uwaga, co do Mordoca.

(09-07-2017, 23:53)Mrowlanin napisał(a): -Chaos

A tak dokładniej? ._. Tj. jeśli grupa ludzi znajduje się na szczycie walącego się budynku, to raczej brak chaosu byłby czymś nieoczekiwanym.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 10-07-2017, 13:21
Już mnie to zaczyna wkurzać powoli. Nie wiem, może jestem zaślepiony nie wiem czym. Pobawmy się w demokrację - jeśli powiedzmy 5 osób da plusa powyższemu postowi, dam Ci ten punkt (innymi słowy, umywam ręce).

Ludzie, do dzieła :v Zakończmy to w końcu.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Primkin3

Wilk morski

Wiek: 27
Licznik postów: 92

Primkin3, 10-07-2017, 23:51
ale drama się szykuje :v Wink
Okładka: 
Barto pije sake z jakimiś osobami.

Fabuła:
- Sanji przedstawia plan ucieczki.
- Zamek się wali przez co załoga zostaje rozdzielona.
- Sanji spotyka na swojej drodze Katakuriego.
- Dochodzi między nimi do walki.


Dalej sądze że mimo iż cały arc skupia się na Sanjim to jeszcze za mało on w nim pokazał. Od początku widziałem w wyobraźni walkę między nim a Katakurim i tego się trzymam tym bardziej, że teraz staje się to bardziej możliwe, tym bardziej, że Sanji ma drugie najlepsze haki obserwacji w załodze Słomkowych.
[Obrazek: hqdefault.jpg]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź