[Spoilery] Brokerzy - teorie i dyskusje
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Sather

Król piratów

Licznik postów: 3,176

Sather, 02-07-2013, 22:59
Oficjalny temat brokerach, o których pewnie będziemy powoli otrzymywali coraz więcej informacji. Wszystkie dyskusje o nich toczone w innych tematach po czasie gdzieś zanikają, więc dobrze by było mieć wszystko w jednym miejscu.

Ujawnieni Brokerzy:

- Donquixote Doflamingo znany w podziemiu jako Joker
- Pekoms i Tamago z załogi Big Mom
- Kid i Killer z załogi Kida

Nieujawnieni:


Wizerunki z anime (są wyra??niejsze), za jakiś czas dorzucę resztę.

Spoiler

[Obrazek: y3eq.png]

Spoiler

[Obrazek: x5l6.png]

Spoiler

[Obrazek: c9gx.png]

Spoiler

[Obrazek: uesu.png]

I wszyscy razem w mandze, z różnych ujęć.

Spoiler

[Obrazek: XxWzkiR.jpg]

Teraz kilka teorii ode mnie (nie jestem ich autorem):

- Lucci to jeden z brokerów (nic nowego).

Spoiler

[Obrazek: BAUHZ.png]

Spoiler

[Obrazek: Lucci.jpeg]
[Obrazek: SuperLucci.jpeg]

- Shilliew to jeden z brokerów

Spoiler

[Obrazek: 730322shiliewfin.jpg]
[Obrazek: 495107mystrefin.jpg]

Koleś który obok niego stoi to Laffite, ich sylwetka jest bardzo podobna.

- Kuzan to Jack? Jeden z brokerów mówił o poinformowaniu Jacka, a wkrótce po tym Kuzan trafia na Punk Hazard. Ponadto Doflamingo wspominał o przykrych plotkach dotyczących byłego admirała.

Jest jeszcze teoria, że koleś ze spiczastymi uszami to odchudzony Moria, ale średnio mnie to przekonuje.

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się własnymi teoriami. Tongue
gumiak

Super świeżak

Licznik postów: 191

gumiak, 05-07-2013, 12:49
Jeżeli Rob Lucci jest jednym z brokerów to mam nadzieję, że dojdzie do walki pomiędzy nim a Słomianymi Kapeluszami Tongue Ponowne spotkania zawsze są mile widziane Smile Mam nadzieję, że Pekomis i Tamago doprowadzą Słomianych prosto do swojego kapitana czyli do Big Mom, bo w końcu Luffy zapowiedział, że ja pokona Tongue ciekaw jestem jaką mocą włada :]
Sather

Król piratów

Licznik postów: 3,176

Sather, 05-07-2013, 23:34
gumiak napisał(a):Jeżeli Rob Lucci jest jednym z brokerów to mam nadzieję, że dojdzie do walki pomiędzy nim a Słomianymi Kapeluszami Tongue

Według mnie będzie ich sojusznikiem (może niebezpośrednio), Luffy ma już wystarczająco wielu wrogów, szkoda czasu by ponownie walczyć z tą samą osobą. Byłoby fajnie gdyby Lucci był jakoś powiązany z Kuzanem, obaj byliby obrońcami sprawiedliwości, ale działającymi w cieniu.

Trochę słaby odzew w temacie, ale nie dziwię się. Praktycznie niczego o brokerach jeszcze nie wiemy. Tongue
Blek

Imperator

Licznik postów: 2,588

Blek, 05-07-2013, 23:58
Wszystko fajnie pięknie, ale kim są ci brokerzy i skąd w ogóle wzięła się ta nazwa? Coś mi chyba umknęło.
Jamac

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,151

Jamac, 06-07-2013, 00:15
IMO to na 99% JEST Lucci, W shillewa wątpię, coś mi nie pasuje.

A ten facet w czapce lotniczej, z trójzębem i papierosem nie przypomina wam kogoś? Bo skądś go kojarzę, a nie wiem skąd...
[Obrazek: comment_hGLtLY5BZt5VGSt9IF80hKZaMB2cHSvy,w400.jpg]
gumiak

Super świeżak

Licznik postów: 191

gumiak, 06-07-2013, 00:16
Bl3k napisał(a):Wszystko fajnie pięknie, ale kim są ci brokerzy i skąd w ogóle wzięła się ta nazwa? Coś mi chyba umknęło.

Brokerzy są członkami organizacji podziemia kierowanej przez Jokera czyli Doflamingo Smile
Sather

Król piratów

Licznik postów: 3,176

Sather, 06-07-2013, 00:20
Co do nazwy, to spotkałem się z dwoma tłumaczeniami, "broker" i "makler". Szczerze to nie wiem która jest bardziej adekwatna, ale "broker" jest również angielskim słowem które zostało użyte w anglojęzycznych tłumaczeniach. Jeśli ktoś zna się na tych terminach i jest w stanie ocenić które określenie jest poprawniejsze, to z chęcią się dowiem.

Kim są brokerzy, tego nie wiadomo w 100%. Na pewno korzystają z handlu na czarnym rynku. Przykładowo, gaz bojowy który wyprodukował CC miał zostać sprzedany, a transmisja która miała pokazać jego efekt została przesłana do brokerów (którzy to mieli być tymi ewentualnymi kupcami). Nie wiemy czy każdy broker faktycznie korzysta z tego typu usług, ale na pewno ma jakieś kontakty z podziemiem.

gumiak napisał(a):Brokerzy są członkami organizacji podziemia kierowanej przez Jokera czyli Doflamingo Smile

To akurat nieprawda, Joker może być jednym z najbardziej wpływowych ludzi na rynku, ale brokerzy mu nie podlegają.
bery

Super świeżak

Licznik postów: 274

bery, 23-07-2013, 12:52
Taka ciekawostka:
Cytat:Walet w języku angielskim to Jack, dlatego karta w tym języku oznaczona jest literą J (w języku tym walet nazywany jest także knave - słowo to oznaczało dawniej służącego
Czyli można się spodziewać, że Dofla nie jest jedynym "królem podziemia". A jeśli teoria Jack=Walet byłaby prawdą, to powinni pojawić się jeszcze King i Queen.
gumiak

Super świeżak

Licznik postów: 191

gumiak, 24-07-2013, 13:36
bery napisał(a):Taka ciekawostka:
Cytat:Walet w języku angielskim to Jack, dlatego karta w tym języku oznaczona jest literą J (w języku tym walet nazywany jest także knave - słowo to oznaczało dawniej służącego
Czyli można się spodziewać, że Dofla nie jest jedynym "królem podziemia". A jeśli teoria Jack=Walet byłaby prawdą, to powinni pojawić się jeszcze King i Queen.

Jeśli ta teoria by się sprawdziła to byłoby naprawdę ciekawie Tongue Luffy zadarłby z naprawdę grubymi rybami :]
Kasumierka

Wilk morski

Licznik postów: 71

Kasumierka, 05-08-2013, 22:21
Jeśli taki tropem to Kaidou powinien być Asem czy też królem ;] Jeśli Luffy by z nimi zadarł to inni Yonkou nie byli by obojętni, a teraz po dwuletniej przerwie pojawiło się sporo silnych osób (co widzimy na turnieju o owoc mera mera) i znajdą się też lepsi. Kuzan przykładowo powinien pomagać Słomkowym (co widać w filmie Z) bo nie jest jak reszta marynarki i widzi, że oni nie krzywdzą ludzi tylko chcą odnale??ć skarb i walczyć z silnymi kolesiami.
Warto też przedyskutować to, że w podziemiu powinno być wiele wtyczek jak zapewne jest dla wielu "dobrych" piratów.
Jeśli te gruby ryby miały coś do luffiego to nie zapominajmy o rewolucjonistach ;] i na pewno istnieje organizacja czy też sojusze, a może kolejne czaderskie załogi, które otwracie się sprzeciwiają każdemu jak Słomkowi
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 05-08-2013, 22:42
Kasumierka napisał(a):Jeśli taki tropem to Kaidou powinien być Asem czy też królem ;]

Czemu by nie? Czterech Imperatorów - cztery asy w talii kart.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
bason92

Wilk morski

Licznik postów: 55

bason92, 28-08-2013, 02:55
ten z rogami to nie przypadkiem z zalogi BB uwolniony z Impel Down ?
bery

Super świeżak

Licznik postów: 274

bery, 28-08-2013, 14:04
Chodzi ci o Króla Pizzaro? Raczej nie, bo nie był łysy i miał wąsiska, nie sądze żeby się tak zmieniła przez TS
Kasumierka

Wilk morski

Licznik postów: 71

Kasumierka, 28-08-2013, 14:16
Każda z tych postaci, to członek lub kapitan silnych ZŁYCH,NIEDOBRYCH, NIKCZEMNYCH, BEZWZGLĘDNYCH załóg z Nowego Świata. To jest pewne, więc raczej po Dressrossie poznamy ich bardziej. Być może niektórzy z nich są od Yonkou, bąd?? sziczibukai? :> Nic dobrego na pewno ze sobą nie niosą, skoro oglądają takie aukcje. xD
Nielot

Piracki wojownik

Licznik postów: 167

Nielot, 08-09-2013, 15:17
Końcówka dzisiejszego odcinka anime wprowadziła mnie w odpowiedni nastrój do przeczytania kilku chapterów (głównie z walką Zoro vs Monet). W poszukiwaniu właściwego rozdziału natrafiłem na okładkę 685 - http://www.mangareader.net/one-piece/685/4

I teraz nie wiem czy ktoś już to gdzieś wcześniej zauważył, ale z prawej strony - na krzyżu - wyra??nie napisane jest imię Jack. Klimacik okładki typowy dla Thriller Bark, krzyż identyczny do tego, który miał Usopp. Może to więc sugerować, że Jackiem jest Moria. Co prawda, musiałby stać się nie lada koksem lub mieć olbrzymie wpływy (wynika to z tego co mówiły te 2 randomy oglądając transmisję). Jak myślicie, jest to możliwe?
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź