Ćwiczenia
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Kenachi

Admirał

Wiek: 26
Licznik postów: 1,662
Miejscowość: Dressrosa

Kenachi, 12-07-2013, 23:09
Tak więc, prośba o parę rad odnośnie takich ćwiczeń "modelujących".
Chce sobie zrobić porządny kaloryfer i klatę i proszę o jakieś sugestie ćwiczeń czego po ile, w jakich odstępach czasu.
Jeżeli chodzi o moje możliwości, to po zrobieniu 150 brzuszków jedną serią i ledwo żyje.
Pompek takich porządnych (tzn. nie ręce prostopadłe do szyi, tylko blisko klatki gdy dotykają ziemi) robię 30 - 40 max.
Ważę 73 kg.

Tylko jest haczyk, od jakiegoś czasu nie mogę robić brzuszków na twardej powierzchni (na suchej podłodze oraz dywanie, materaca nie mam) ponieważ mam problemy z kręgosłupem.
Co do pąpek, mam mocno przeciążone nadgarstki i gdy tylko jestem w podporze (czyt. pozycji do robienia pompek) mnie mocno napiep**** i co prawda dam radę zrobić, ale nie chcę czegoś sobie bardziej rozwalić, więc wole je oszczędzać.
[Obrazek: tumblr_ofdqnbymNR1schwg5o4_500.gif]
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 12-07-2013, 23:13
http://www.youtube.com/watch?v=_m1O16erLC8 Najlepsza metoda. Moi kumple, którzy ogarniają temat ćwiczeń mówią, że to ma najlepszą skuteczność (a "6 Weidera" jest overrated).
Evendell

Joy Boy

Licznik postów: 5,384

Evendell, 12-07-2013, 23:20
6 Weidera ... dotrwałam chyba do połowy : [ Będę musiała znowu kiedyś zrobić podejście xd
Sather

Król piratów

Licznik postów: 3,176

Sather, 13-07-2013, 00:02
Co dokładnie masz za problem z kręgosłupem? Bo jeśli to nic poważnego, to po sobie wiem, że parę miesięcy na siłce pomaga wyeliminować bóle. I to bym Ci polecał.

Ćwiczenia kalisteniczne są lepsze niż nic, ale nie licz na jakieś spektakularne efekty. Nie bąd?? też jednym z tych którzy robią tylko klatę, to pó??niej ??le wygląda i ??le świadczy o człowieku. Załatw sobie jakiś drążek rozporowy (albo jak możesz to lepsze są takie na ścianę czy do sufitu) i się podciągaj. Wzmocnisz sobie ramiona i zrobisz eleganckie plecy. Pompki w różnych kombinacjach też będą przydatne, a nadgarstki same się wzmocnią. Dużo nie ważysz, jeśli nie masz genetycznych problemów to powinno być ok.

I najważniejsze, pamiętaj o diecie (i nogach!). Powodzenia. Tongue
Evendell

Joy Boy

Licznik postów: 5,384

Evendell, 13-07-2013, 00:08
Wiem, że na kręgosłup dobre jest pływanie! Co swoja droga gorąco polecam <3
Ach i słyszałam, że po dwóch miesiącach ćwiczenia tego samego (np. przez dwa miesiące biegania) powinno się na dwa tygodnie zmienić na coś innego, np. właśnie pływanie, a potem ponownie wrócić do poprzednich ćwiczeń, bo ponoć ciało przyzwyczaja się i potrzebne mu urozmaicenie.
Sather

Król piratów

Licznik postów: 3,176

Sather, 13-07-2013, 00:24
Nie sądzę, żeby to było potrzebne. Tongue Takie coś jest dobre w ćwiczeniach z ciężarami na siłowni, tam faktycznie zmiana od czasu do czasu ćwiczeń i planu wpływa pozytywnie na rozrost mięśni. W przypadku biegania czy basenu to raczej nie jest konieczne, ale urozmaicić sobie zawsze można. Przynajmniej nie wpadniemy w rutynę.

Pływanie ogólnie jest dobre, można wyrobić sobie całkiem fajną sylwetkę. Więc jak masz niedaleko basen to id?? śmiało. :3
Evendell

Joy Boy

Licznik postów: 5,384

Evendell, 13-07-2013, 00:41
Polecam również koszenie oraz zabawa z kotami. Serio, można tyle spalić i takie mięśnie sobie wyrobić. I nawet się opalić!
Kenachi

Admirał

Wiek: 26
Licznik postów: 1,662
Miejscowość: Dressrosa

Kenachi, 13-07-2013, 10:36
Cytat:Co dokładnie masz za problem z kręgosłupem? Bo jeśli to nic poważnego, to po sobie wiem, że parę miesięcy na siłce pomaga wyeliminować bóle. I to bym Ci polecał.
Mam mocno wypukłe kręgi na plecach, które praktycznie uniemożliwiają mi robienie brzuszków, gdy tylko oderwę większą część odcinka piersiowego czuje bardzo mocny ból w okolicach kości ogonowej, od paru miesięcy (od kiedy to mam) zacząłem robić po 150 spięć (w seriach po 3), odrywając tylko łopatki (to także jest w granicach moich możliwości), z ponad minutową przerwą.

Cytat:I najważniejsze, pamiętaj o diecie (i nogach!).
Zabawnie nieco, ponieważ do tej pory te dwa aspekty całkowicie olewałem Big Grin kiedyś szukałem w necie czegoś ale nic nie znalazłem, więc jeżeli masz jakąś wiedzę na ten temat, to mógłbyś mi coś poradzić? Wink
A co do nóg, to wystarczą same przysiady? Czy jest coś lepszego?

Evandell
Na pływanie właśnie miałem się zapisać (4 przystanki autobusem), dawno nie pływałem (ponad rok) a pamiętam, że to uwielbiałem :3
Heros dzięki
Wygląda to na jak najbardziej wykonalne z moimi ograniczeniami.
Do 6 Weidera wezmę się gdy już trochę przypakuję, bo na kolejnych etapach wygląda to naprawdę grubo.
[Obrazek: tumblr_ofdqnbymNR1schwg5o4_500.gif]
Blade

Piracki oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 588

Blade, 13-07-2013, 10:42
Poszukaj w mieście tzw. "małpiego gaju" i na necie for kalistenicznych. W Polsce staje się co raz popularniejsza wraz ze Street Workoutem. Widziałem gościa chudego jak badyl, gdzie po roku był nie do poznania - po paru miesiącach dokładał suplementy typu białko, węgle złożone i nic poza tym. Wiele sprzętu nie potrzeba, ale jakiś expander by się przydał, para hantli i oczywiście dieta Wink

Basen jest fajny, bo poza powiększaniem pojemności płuc wyrabia ci smukłą sylwetke.

Podaj jeszcze ile masz wzrostu, bo to 73 to równie dobrze może być niedowaga Big Grin

Przecież 6 Weidera to chyba najbardziej przereklamowane ćwiczenie, do tego obciążające kręgosłup. Ono nie buduje mięśni tylko uwydatnia te, które już masz. Chudy facet z kratą jest jak gruba laska z dużym biustem Tongue
[Obrazek: fUUjweQ.png]
hetman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,319

hetman, 13-07-2013, 10:59
Kenachi napisał(a):Tak więc, prośba o parę rad odnośnie takich ćwiczeń "modelujących".
Chce sobie zrobić porządny kaloryfer i klatę i proszę o jakieś sugestie ćwiczeń czego po ile, w jakich odstępach czasu.
Jeżeli chodzi o moje możliwości, to po zrobieniu 150 brzuszków jedną serią i ledwo żyje.
Pompek takich porządnych (tzn. nie ręce prostopadłe do szyi, tylko blisko klatki gdy dotykają ziemi) robię 30 - 40 max.
Ważę 73 kg.

??ycie to nie Dragon Ball. Dlatego w prawdziwym życiu nie zrobisz kaloryfera po zmordowaniu się stu pięćdziesięcioma brzuszkami na jedną serię. To bez sensu. Nie polecam inspirować się metodami rodem z chińskich bajek, gdzie chodzi o zmordowanie się pompkami aż do padnięcia na twarz. Cztery serie po 8-12 powtórzeń wystarczają w zupełności, bo mięśnie robi się jedząc a nie pakując.

Subskrybuj ten kanał i słuchaj kolegi:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cjfkegLdJ1E[/youtube]
Kenachi

Admirał

Wiek: 26
Licznik postów: 1,662
Miejscowość: Dressrosa

Kenachi, 13-07-2013, 18:53
No więc mam dokładnie 1.80 cm
Cytat:??ycie to nie Dragon Ball. Dlatego w prawdziwym życiu nie zrobisz kaloryfera po zmordowaniu się stu pięćdziesięcioma brzuszkami na jedną serię. To bez sensu. Nie polecam inspirować się metodami rodem z chińskich bajek, gdzie chodzi o zmordowanie się pompkami aż do padnięcia na twarz.
Nie inspirowałem się niczym, po prostu się kompletnie nie znam i chciałem poćwiczyć/zmęczyć się ;p i w sumie ćwiczyłem tak od jakiś 2,5 roku, z czasem zacząłem robić serie takich "maksów" z przerwami po mn. 1,5 minuty i łącznie ćwiczenia trwały mn. 15 min.

Dałem subka, dzięki
[Obrazek: tumblr_ofdqnbymNR1schwg5o4_500.gif]
Sather

Król piratów

Licznik postów: 3,176

Sather, 13-07-2013, 20:50
Kenachi napisał(a):Zabawnie nieco, ponieważ do tej pory te dwa aspekty całkowicie olewałem Big Grin kiedyś szukałem w necie czegoś ale nic nie znalazłem, więc jeżeli masz jakąś wiedzę na ten temat, to mógłbyś mi coś poradzić? Wink
A co do nóg, to wystarczą same przysiady? Czy jest coś lepszego?

Dieta to bardzo rozległy temat, tutaj masz trochę ciekawych tematów http://www.sfd.pl/Zbi%C3%B3r_link%C3%B3 ... 18003.html . Sporo czasu trzeba poświęcić by to przeczytać (nie musi być oczywiście wszystko) i zrozumieć, ale biorąc pod uwagę, że przyda Ci się to do końca życia to warto.

Same przysiady na nogi nie wystarczą, jesteś zbyt lekki, a pewnie nie masz czym się dobrze dociążyć. Ściągnij sobie ebook Nagi Wojownik i popatrz jak się robi przysiady na jednej nodze.

Masz oprócz tego jeszcze kilka ćwiczeń (ale nie wiem na ile są skuteczne)

http://www.youtube.com/watch?v=YehW9kko5qk
http://www.youtube.com/watch?v=kEC3uhlpbRk
http://www.youtube.com/watch?v=h5IiSZJNgek
http://www.youtube.com/watch?v=rKh41FO_eao
http://www.youtube.com/watch?v=FUX6Pz8vV0s

Bieganie też pomaga na mięśnie nóg.
hetman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,319

hetman, 15-07-2013, 00:10
To sobie zobacz jeszcze:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zov-7aWWTO0[/youtube]

W skrócie: jeśli chcesz mieć kaloryfer, musisz odsłonić mięśnie brzucha. Jedyną metodą jest zredukowanie ogólnego zasobu tkanki tłuszczowej w ciele do 10-12%

Zrobisz to jedynie dietą i ćwiczeniami aerobowymi (bieganie).

Zobacz do jakiego procentu musisz dobić:

Spoiler

[Obrazek: 2249614A51A4853426EADB]


PS. Kanał, który podałem do zasubskrybowania nie jest już aktualizowany. Nowe filmiki pojawiają się na nowym kanale: http://www.youtube.com/channel/UCi7u8Kw5z7OzxO-LOrogrPg

Jest też dość ważna kwestia z jakiego etapu startujesz tzn. jakiej jesteś budowy ciała. Jeżeli jesteś ektomorfikiem (chudy, kościsty) to na kaloryfer będziesz musiał pracować bardzo długo. Musiałbyś postarać się o przyrost swojej całkowitej masy mięśniowej przez odpowiednią dietę (to na pierwszym miejscu) i trening (3 razy w tygodniu kilka serii po kilkanaście powtórzeń oblecieć wszystkie partie mięśni). Sześciopak nie urośnie jak nie będziesz miał masy, bo są to mięśnie stabilizujące całe ciało i jak jesteś chudy i lekki to nie ma czego stabilizować i mięśnie pozostają słabe. Łatwiej jest człowiekowi z nadwagą osiągnąć sześciopak niż szczupłemu. Temu pierwszemu wystarczy tylko zredukowanie tkanki tłuszczowej, bo mięśnie już posiada. Ten drugi będzie musiał męczyć się nad zbudowaniem mięśni.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź