Raftel czyli wyspa na której był Roger - Moja Teoria
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Smoker

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 422

Smoker, 06-09-2013, 16:24
Przecież Roger sam dał się złapać, to było powiedziane, że i tak by umarł z powodu choroby, więc co ma za znaczenie to, jakie miał kajdanki, skoro chciał dać się zabić podczas tej egzekucji?
Sag

Imperator Podziemia

Licznik postów: 601

Sag, 06-09-2013, 18:22
Wszyscy wiedzą jak było naprawdę, bo zakładam, że większość udzielająca się na forum już dawno przeczytała/obejrzała rozmowę Raya ze Słomianymi. Chodzi tutaj jak to chciała przedstawić WG oraz Marynarka. Oto złapali Króla Piratów i zdziwienie wśród społeczeństwa mogłoby wywołać fakt, że taki pirat może użyć swojej mocy w każdej chwili. Dlatego sądzę, że podobnie jak Shanks miał Haki na zupełnym innym poziomie niż reszta. Rudy wchodzi i nawet bez skupiania się uszkodził delikatnie statek Białobrodego, aż przypomina się DB :3

ARRRGH napisał(a):coś dziwnego się wydarzyło podczas tej egzekucji
W sumie masz rację. Na jego egzekucji byli obecni jedni z najgro??niejszych piratów. Mihawk, Croco, Moriah, Shanks, Doflamingo i nawet Dragon, zapewne jeszcze parę innych osobistości. Musiałby się wydarzyć jakiś cud, aby Marynarka pozwoliła im tak po prostu odejść.
Cytat:- Do you know what the goverment has been calling me recently?
- "God Usopp"
- But that's not right!! I am "Go D. Usopp"!!!
Spoiler

[Obrazek: 4684072-usopp.jpg]

Sather

Yonko

Licznik postów: 3,176

Sather, 06-09-2013, 18:52
Egzekucje na pewno obstawiało wielu koksów, np. Garp, Sengoku czy Kong. To miał być pokaz siły Marines, musiała się tam stawić cała śmietanka. Roger mógł być najsilniejszy, ale nie wygrałby ze wszystkimi naraz.

Sag napisał(a):W sumie masz rację. Na jego egzekucji byli obecni jedni z najgro??niejszych piratów. Mihawk, Croco, Moriah, Shanks, Doflamingo i nawet Dragon, zapewne jeszcze parę innych osobistości. Musiałby się wydarzyć jakiś cud, aby Marynarka pozwoliła im tak po prostu odejść.

Pewnie żaden z nich nie miał jeszcze odpowiedniej renomy i byli schowani w tłumie. Marines nawet nie zdawało sobie sprawy z ich obecności.
Rorna

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 405

Rorna, 06-09-2013, 19:06
Jeżeli Akainu był by na egzekucji to Mihawk Dofa Moria Croco już by nie żyli :p

nie no taki żarcik pewnie oni dopiero zaczynali nie byli jeszcze popularni. Wydaje mi się że marynarka nie spodziewała się próby odbicia Rogera. Pewnie było paru koksów ale napewno nie tyle jak na egzekucji Ace. :kwasny:
MalikDCamil

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 50

MalikDCamil, 06-10-2013, 23:27
A może Raftel to coś w rodzaju atlantydy, wynurza się raz na jakiś czas. Choć może też znajdować się na Calm Belt.
Feinvellius

Kapitan

Licznik postów: 283

Feinvellius, 07-10-2013, 01:11
Z jakiegoś względu... nie wiem z jakiego - od zawsze, po za bardzo trudną drogą, wyspa kojarzy mi się też z jakimś strażnikiem który jej strzeże... coś jak sfinks..... nie znasz odpowiedzi, no to kaput.
MalikDCamil

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 50

MalikDCamil, 07-10-2013, 19:49
a jeśli chodzi o rodzaj wyspy, to może jest wyspą umarłych, gdzie można rozmawiać z duchami osób nieżyjących.
CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,945
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 07-10-2013, 22:44
Może jakiś "duch", czy coś, stworzony za pomocą jakiegoś owocu, który będzie robił test typu "co jest dla ciebie najważniejsze" itd.?
Osobiście średnio jestem za tą opcją, mi Raftel kojarzy się tylko z byciem trudnym do zdobycia. Zapewne, podobnie jak Punk Hazard nie da się jej wykryć za pomocą żadnych kompasów, logów, ani niczego.
Same dotarcie do niej jest trudne, ale podobnie jak innych, zastanawia mnie - Dlaczego któryś z imperatorów (Kaido albo Big Mom) nie popłyną? Shanks z tego co wiem nie chce, a WB nie chciał, to co stoi na przeszkodzie? Coś w tym musi być.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,722

Mordoc, 06-11-2017, 06:51
Przepraszam za odkop, ale uznałem, że nie ma sensu zakładać nowego tematu, skoro moje świeże przemyślenia pasują do tego starego.

Na początek kilka suchych faktów.
1. Żeby dopłynąć do Raftel potrzeba poznać lokację 4 wysp/punktów, a Raftel będzie znajdować się na przecięciu linii prowadzonych przez te wyspy/punkty.
2. By poznać lokację wysp trzeba spełnić przynajmniej 2 warunki 
- mieć przynajmniej kopię treści RP
- potrafić ją odczytać
3. Jeśli poniższa mapka nie jest na zasadzie wyobrażenia, to obecność Raftel na RL można wykluczyć
Spoiler

[Obrazek: 0ZX67wP.png]

4. Znamy lokację 3 z 4 RP
- Zou
- Totland
- u Kaido

Podejrzewam, że 4-ty RP jest u gigantów. Z ust BM padły słowa "gdyby małżeństwo Lokiego i Loli, zostałoby zawarte już dawno byłabym Królem Piratów". Tu niekoniecznie chodzi o potencjał militarny, ale o RP. Jest też możliwość, że lud gigantów potrafi czytać informacje zawarte na poneglyphach. Giganty żyją bardzo długo, więc mają więcej czasu na przekazanie wiedzy kolejnym pokoleniom. BM może myśleć(błędnie), że mając 2 RP znalezienie Raftel jest proste, gdyż wystarczy płynąć wzdłuż linii łączącej 2 punkty, wskazujące RP. Gdyby BM miała te 2 RP i czytających gigantów, to nie musiałaby czekać na przebudzenie 3-ciego oka Pudding. W zasadzie czytający giganci mogą być ważniejszy od 2-giego RP, który może być w posiadaniu Gorosei (mamy powód, by Luffy z nimi zawalczył).

Jestem też przekonany, że dla kogoś pokoju Yonko, czyli osoby posiadającej liczną flotę, przeczesanie okolicy 1 punktu nie jest jakimś wielkim problemem. Wiemy, dlaczego BM tego nie zrobi, ale przyjrzymy się zatem 2 kolejnym Yonko (Shanksa pomijam).

- Kaido - znajduje się on obecnie na Wano, czyli w miejscu, w którym istnieje klan, który w przeszłości, stworzył poneglyphy. Wano jest zamknięte na świat, więc niewykluczone, że istnieją tam osoby, które potrafią rozczytać to starożytne pismo.
- Czarnobrody - ten gość wykazał się sprytnym planem (od zera do Yonko), a także nieprzeciętną wiedzą. Pytanie brzmi skąd on wiedział przykładowo o tym, jak zdobywać owoce natychmiast po śmierci użytkowników, albo jak posiąść 2 moce naraz. Odpowiedź jest prosta, zna on starożytne pismo i przeczytał te informacje na poneglyphach. Niewykluczone zatem, że zdobył w jakiś sposób 4-ty RP.

Teraz możliwe powód, dlaczego floty Kaido i BB przeczesując okolice 1 punktu, wskazanego przez RP nie natknęły się na Raftel. 
Raftel jest ukryta i by dostać się do niej, trzeba zdobyć wiedzę ze wszystkich 4 wysp.
Niewykluczone, że do tych 4 wysp /punktów, trzeba się udać w odpowiedniej kolejności. Przykładowo pierwsza wyspa jest skalna, dowiadujemy się na niej, jak dostać się na drugą wyspę, która jest podwodna, na tej dowiadujemy się jak dostać się na kolejną wyspę, która tym razem może być powietrzna, a kolejna podziemna itp. Dopiero na 4-ej wyspie dowiadujemy się jak dostać się na Raftel. 
Starożytne ruiny zwykle charakteryzują się pułapkami, tajnymi przejściami i ukrytymi mechanizmami, więc wyspy w świecie OP mogą być ukryte/ zamknięte na podobnej zasadzie. Zwłaszcza, że starożytny lud dysponował wysoką technologią.

Swoją drogą, ciekawe, gdzie były ukryte te 2 RP, zanim trafiły do rąk Kaido i BM.

Edit: Kaido chyba też nie ma dostępu, bo tylko klan Kozuki potrafił to rozczytać, ale wciąż nadzieja w BB!
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 392

Seventy1, 06-11-2017, 16:22
W III generacji Pokemon istnieje tajemnicza wyspa o nazwie Mirage Island. Ja nic nie sugeruję...
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

saba sabaka

Kapitan

Licznik postów: 344

saba sabaka, 06-11-2017, 20:33
według mnie, Raftel to Reverse Mountain umieszczona do góry nogami w miejscu, w którym łączyły się wszystkie oceany (było All Blue).
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,722

Mordoc, 07-11-2017, 07:40
Zapomniałem, że jest jeszcze 9 Rio Poneglyphów, które będzie trzeba dostarczyć na Raftel. Zapewne są rozmieszczone po 2 na tych 4 wyspach, a ostatni jest na Raftel.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dahaka

Yonko

Wiek: 28
Licznik postów: 3,792

Dahaka, 07-11-2017, 11:56
(07-11-2017, 07:40)Mordoc napisał(a): Zapomniałem, że jest jeszcze 9 Rio Poneglyphów, które będzie trzeba dostarczyć na Raftel. Zapewne są rozmieszczone po 2 na tych 4 wyspach, a ostatni jest na Raftel.
Jestem na 99% pewny, że wszystkie Rio Poneglyphy są już na Raftel. I że to jest One Piece, albo przynajmniej jego część. Roger zebrał wszystkie podczas swojej 4-letniej podróży i zostawił je tam, bo nie miał już czasu nic zrobić z info na nich zawartym. Trochę głupie by było, gdyby przez 80% podróży po GL Luffy nie natrafił na żadnego RP i dopiero na końcu zaczął zbierać wszystkie jeden po drugim. No i skoro Roger z ekipą poznali całą historię, to znaczy, że te Rio Poneglyphy wszystkie widzieli. A skoro Roger chciał, żeby ktoś inny też poznał prawdę, to po co miałby je rozpraszać po całym świecie zamiast zostawić na miejscu Tongue?

Zresztą nawet na Skypii Roger zostawił info "byłem tu, a słowa historii zabieram na sam kres", co chyba jednoznacznie mówi, że znalazł Rio poneglypha i zabrał go na sam kres, czyli Raftel.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,722

Mordoc, 07-11-2017, 17:20
Z tego, co kojarzę Rio Poneglyhpy, zdradzają prawdę, gdy znajdą się na Raftel, ale Roger słyszał te głosy, więc mógł poznać prawdę bez przetransportowywania tych poneglyphów na Raftel. W końcu transportowanie tych kamulców jest dość kłopotliwe. Możliwe, że są one jeszcze większe i jeszcze cięższe, a do ich transportu potrzebny jest specjalny okręt (pluton?).
Tak, czy inaczej te 4 punkty na mapie muszą mieć jakiś sens istnienia, inaczej mogłyby to być 4 inne punkty. Jeśli miałyby to być tylko punkty orientacyjne, to te X, które znajdują się na wodzie, znajdowałyby się na dowolnej wyspie, która znajduje się na linii. Te 4 lokacje są kluczowe.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź