Raftel czyli wyspa na której był Roger - Moja Teoria
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Komek

Nowicjusz

Licznik postów: 6

Komek, 01-09-2013, 00:10
W tym temacie chciałbym przedstawić wam moją małą teorię na temat Raftel.

Zacznę od tego jakich ludzi znamy którzy dotarli do Raftel i są nam znani. A więc lud??mi którzy dotarli do Raftel była załoga Piratów Rogera. Z tego co nam wiadomo zostawili tam skarb którego istnienie potwierdził Białobrody. O samym Raftel wiemy tyle, że jest to ostatnia Wyspa na Grand Line. Dobra te rzeczy były dość oczywiste, bo były opowiedziane ale zagłębmy się jeszcze bardziej. Kiedy Białobrody wspomina Rogera widzimy w jednym z momentów, że Roger chciał powiedzieć Białobrodemu jak dopłynąć do Raftel. Wniosek ? Do Raftel nie da się dopłynąć płynąc tylko do końca Grand Line. Więc jak Załoga Rogera znalazła tą wyspę? Według mnie to dzięki temu, że Roger "słyszał" głos przedmiotów. Jak to możliwe, że to słyszał ? Myślę, że ma to jakiś związek z Wolą D. Silni ludzie niosący Wolę D. prawdopodobnie słyszą głosy przedmiotów i zwierząt. Przykładem tego jest Monkey D. Luffy który słyszał głos władców Mórz gdy opuszczał wyspę Ryboludzi. Jeżeli w ogóle można patrzeć na fillery to Luffy też rozumiał co mówił ten smok na Wyspie Warship. Teraz trochę spekulacji na temat samej Wyspy. Raftel może być latającą wyspą, podwodną wyspą albo wyspą "pochodzącą" z jednego z Blue. Mało prawdopodobne według mnie jest to, że jest ona normalną wyspą z Grand Line tylko, że z niezakłóconym polem magnetycznym. W tym momencie skupię się na jednym z załogantów Rogera mianowicie o Buggym. Kiedy należał do załogi króla piratów był tylko młodym chłopakiem, jednak teraz szuka wielkich skarbów by pławić się w bogactwie. Co ma Buggy do tego ? A ma to, że jeżeli ma już swoją załogę ludzi z Impel Down oraz odzyskał swoją normalną załogę, a nawet stał się Shichibukai to powinien pomyśleć o tym by stać się Królem Piratów znajdując One Piece. Jeżeli tego nie robi to co mu niby staje na drodze ? Rozumiem, nie jest aż tak silny by stawić czoła Nowemu Światu czy ludziom ale jeśli wie gdzie jest Raftel to czemu tam nie płynie ? Tu pojawia się jedna z moich teorii, że nie tak łatwo dojść do tej wyspy, bo prawdopodobnie Raftel jest w niebie. Według niektórych może być nawet nad samym Reverse Mountain. To by tłumaczyło dlaczego żaden z Yonkou, ani z ludzi z Nowego świata nie znalazł jeszcze One Piece. Nie mówię oczywiście o Shanksie który już widział i wie gdzie jest One Piece. Na koniec zbiorę całą tą paplaninę do kupy w krótkie wytłumaczenie wszystkiego bez długich objaśnień. Moja teoria to to, że Raftel jest podniebną wyspą nad Reverse Mountain o której Gol D. Roger dowiedział się oraz znalazł drogę na nią za pomocą tego, że słyszy głos przedmiotów. To tak w dłuuuuugim skrócie tyle. A co myślicie o tym ? Jaka jest wasza teoria o tej tajemniczej wyspie ?
TheMoon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,645

TheMoon, 01-09-2013, 00:36
Wooo, Komoszek, założyłeś tu konto! Teoria całkiem prawdopodobna, w końcu coś musi zatrzymywać wszystkich Admirałów i Yonkou przed znalezieniem One Piece, a nieznajomość jego położenia byłaby dobrym wytłumaczeniem. Gdzieś już chyba tą teorie słyszałem, że One Piece jest dokładnie tam gdzie Nami wskazała, kiedy pouczała SHP o GL. Krótko mówiąc teoria jest niezła, i jest prawdopodobną mieszanką teorii o Raftel-Podniebnej wyspie i Raftel gdzieś w Reserve Mountain (czy jak to sie pisało)
[Obrazek: mury-w-muzeum-raju-zdjecie.jpg]  
CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,945
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 01-09-2013, 00:47
Komek napisał(a):Nie mówię oczywiście o Shanksie który już widział i wie gdzie jest One Piece.
A na to akurat dowodów nie ma (a jeśli się mylę, to przepraszam), ale Buggy i Shanks teoretycznie mogli odejść od Rogera wcześniej.
A tak to ciekawe. Chociaż fajnie by było, jakby Raftel nie było czymś, co już znamy, tylko czymś zupełnie innym, żeby nie było dziwne, że nie da się znale??ć. Skoro my możemy snuć takie domysły, to ludzie ze świata OP tym bardziej, czyli muszę mieć jakieś pomysły gdzie może być Raftel, czy da się normalnie dostać, czy nie.
Nie bardzo mam prawdę mówiąc gdzie. Raz chyba czytałem (albo sam to sobie ubzdurałem, że coś takiego czytałem), że Raftel może być W Reverse Mountain, ciekawie by było.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Komek

Nowicjusz

Licznik postów: 6

Komek, 01-09-2013, 02:22
CCORD napisał(a):A na to akurat dowodów nie ma (a jeśli się mylę, to przepraszam), ale Buggy i Shanks teoretycznie mogli odejść od Rogera wcześniej.
Jako takich dowodów nie ma o tym, że nie opuścili załogi Rogera. Wiadomo jednak, że była to naprawdę dobra załoga więc czy ktoś naprawdę chciałby ją opuszczać ? Shanks i Buggy byli na egzekucji Rogera. Raczej nie udało by im się uciec z Nowego Świata samemu, a potem pójść na egzekucję swojego kapitana. Z Buggym można polemizować czy by mógł opuścić załogę Rogera czy by został do końca, jednak w sprawie Shanka to jestem pewien na 99.99%, że osoba która czuła aż tak wielki respekt do swojego kapitana musiała z nim zostać do końca.

Licznik postów: 135

PlonacaPiescAce, 01-09-2013, 02:32
Cytat:Silni ludzie niosący Wolę D. prawdopodobnie słyszą głosy przedmiotów i zwierząt

Usopp słyszał głos statku ( Going Merry ) czyli musi nieść wolę D. ? W sumie to znamy tylko jego imię i marynarka zna go jako Sogekinga, czyli Usopp teoretycznie też może nieść wolę D i nazywać się na przykład: Snout D. Usopp?

Cytat:Co ma Buggy do tego ? A ma to, że jeżeli ma już swoją załogę ludzi z Impel Down oraz odzyskał swoją normalną załogę, a nawet stał się Shichibukai to powinien pomyśleć o tym by stać się Królem Piratów znajdując One Piece. Jeżeli tego nie robi to co mu niby staje na drodze ?

Buggy jest słaby, i ma za sobą bandę idiotów z mieczami i rewolwerami. Taka jest prawda. Wystarczy jeden PX aby roznieść Buggyego razem z jego pomagierami. Marynarka to wie, ale nie wie tego lud, właśnie dlatego go wybrali na shichibukai. Shichibukai ma przede wszystkim budzić grozę, nawet tą fałszywą. Gecko Moria w trakcie wojny dał się zlać Jinbeiowi i to przy transmitujących Den Den Mushi, przez co przestał być wielkim silnym piratem na usługach marynarki. Nie był już im potrzebny a na jego miejsce pilnie potrzebowali kogoś nowego, Klaun był idealnym kandydatem, nie dość że miał za sobą stado wię??niów to jeszcze Białobrody zaproponował mu współpracę, a to nie??le się przyjęło.

Cytat:Rozumiem, nie jest aż tak silny by stawić czoła Nowemu Światu czy ludziom ale jeśli wie gdzie jest Raftel to czemu tam nie płynie ?

Właśnie dla tego, że NIE WIE gdzie jest Raftel, Buggy opuścił załogę Rogera przed dotarciem na Raftel, było nawet pokazane jak ucieka łodzią.

Cytat:Nie mówię oczywiście o Shanksie który już widział i wie gdzie jest One Piece.

Shanks nie widział One Piece, jakby widział to po co by żeglował? Zastanów się trochę. Shanks ma marzenie i ambicje tak jak większość piratów i coś mi się zdaje, że jest nim właśnie dotarcie na Raftel. Moja teoria jest taka, że Roger kazał Shanksowi opuścić statek przed dotarciem na Raftel, bo na Raftel mogło być zbyt niebezpiecznie dla majtka, to finałowa wyspa i są pewnie na niej potwory których jeszcze nie widzieliśmy. I gdy Shanks opuszczał statek Roger mu podarował ten słynny słomiany kapelusz. Wydaje mi się, że Shanks zna drogę na Raftel ale nigdy na niej nie był. Co więc Shanksowi przeszkadza dotrzeć tam?
- Inni Yonkou
- Prawdopodobnie jakaś przeszkoda w postaci natury ( tak jak napisałeś może to być podniebna wyspa, a może coś innego. Jednak wolałbym aby to była wyspa na niebieskim morzu, podniebna wyspa jest dla mnie trochę banalna.
Komek

Nowicjusz

Licznik postów: 6

Komek, 01-09-2013, 03:14
Cytat:Usopp słyszał głos statku ( Going Merry ) czyli musi nieść wolę D. ? W sumie to znamy tylko jego imię i marynarka zna go jako Sogekinga, czyli Usopp teoretycznie też może nieść wolę D i nazywać się na przykład: Snout D. Usopp?

To nie statek przemówił tylko jego duch. Tak w ogóle głos, a "głos" to co innego. Nie chodzi o głos, że o słyszę sobie jak do mnie statek mówi tylko taki inny jaki słyszał Roger. Jeszcze głosy statków nie słyszał tylko Usopp. Wiele był historii o tym, że ktoś słyszał jak statek do niego przemówił. W tych przypadkach duch statku przybierał w miarę materialną formę i naprawiał statek.

Cytat:Buggy jest słaby, i ma za sobą bandę idiotów z mieczami i rewolwerami. Taka jest prawda. Wystarczy jeden PX aby roznieść Buggyego razem z jego pomagierami. Marynarka to wie, ale nie wie tego lud, właśnie dlatego go wybrali na shichibukai. Shichibukai ma przede wszystkim budzić grozę, nawet tą fałszywą. Gecko Moria w trakcie wojny dał się zlać Jinbeiowi i to przy transmitujących Den Den Mushi, przez co przestał być wielkim silnym piratem na usługach marynarki. Nie był już im potrzebny a na jego miejsce pilnie potrzebowali kogoś nowego, Klaun był idealnym kandydatem, nie dość że miał za sobą stado wię??niów to jeszcze Białobrody zaproponował mu współpracę, a to nie??le się przyjęło.


Dobra tutaj przesadziłem z siłą jego bandy ale dlaczego Buggy jest Shichibukai to trochę zmieniłeś niż jak jest naprawdę. Buggy został nim, bo : Przypisano mu ucieczkę z Impel Down z innymi lud??mi, był na statku Króla Piratów, znał jednego z Imperatorów oraz Białobrody zaproponował mu współpracę.

Cytat:Właśnie dla tego, że NIE WIE gdzie jest Raftel, Buggy opuścił załogę Rogera przed dotarciem na Raftel, było nawet pokazane jak ucieka łodzią.


Przyznaje ci racje tutaj. Całkowicie zapomniałem o tym momencie w którym uciekał na łodzi.

Cytat:Shanks nie widział One Piece, jakby widział to po co by żeglował? Zastanów się trochę. Shanks ma marzenie i ambicje tak jak większość piratów i coś mi się zdaje, że jest nim właśnie dotarcie na Raftel. Moja teoria jest taka, że Roger kazał Shanksowi opuścić statek przed dotarciem na Raftel, bo na Raftel mogło być zbyt niebezpiecznie dla majtka, to finałowa wyspa i są pewnie na niej potwory których jeszcze nie widzieliśmy. I gdy Shanks opuszczał statek Roger mu podarował ten słynny słomiany kapelusz. Wydaje mi się, że Shanks zna drogę na Raftel ale nigdy na niej nie był. Co więc Shanksowi przeszkadza dotrzeć tam?
- Inni Yonkou
- Prawdopodobnie jakaś przeszkoda w postaci natury ( tak jak napisałeś może to być podniebna wyspa, a może coś innego. Jednak wolałbym aby to była wyspa na niebieskim morzu, podniebna wyspa jest dla mnie trochę banalna.

Jeżeli chodzi o kapelusz to Roger dał go Shanksowi zanim w ogóle Buggy uciekł ze statku. W każdym wspomnieniu w którym Shanks jest na statku Rogera to widać ten kapelusz. Dlatego ludzie nie utożsamiają kapelusza Luffyiego z Rogerem tylko z Shanksem. Jeżeli chodzi o ambicje Shanksa, to widzimy go nie we wspomnieniach około 4 razy. 1 z białobrodym, 1 na wojnie, i 2 razy ukrywającym się gdzieś pośrodku nigdzie. Gdyby naprawdę zależało by mu na One Piece'ie to robiłby coś więcej niż siedział po jaskiniach.
GRUHA

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 26

GRUHA, 01-09-2013, 12:52
btw co do glosu statku to wszyscy go slyszeli gdy byl palony
kiki1993

Wiceadmirał

Wiek: 27
Licznik postów: 902
Miejscowość: Czarne

kiki1993, 01-09-2013, 12:54
Cytat:Właśnie dla tego, że NIE WIE gdzie jest Raftel, Buggy opuścił załogę Rogera przed dotarciem na Raftel, było nawet pokazane jak ucieka łodzią.
To czemu w czasie wojny z Shikim był na statku? I tak, było to po tym jak zjadł owoc, czyli po tym jak chciał uciec.
[Obrazek: 586108d232c14ef50b020cee7fc4c65bd6115e86_hq.gif]

Licznik postów: 135

PlonacaPiescAce, 01-09-2013, 13:24
Cytat:To czemu w czasie wojny z Shikim był na statku? I tak, było to po tym jak zjadł owoc, czyli po tym jak chciał uciec.

To chyba był filler.

Cytat:Jeżeli chodzi o kapelusz to Roger dał go Shanksowi zanim w ogóle Buggy uciekł ze statku. W każdym wspomnieniu w którym Shanks jest na statku Rogera to widać ten kapelusz. Dlatego ludzie nie utożsamiają kapelusza Luffyiego z Rogerem tylko z Shanksem.

Fakt, mój błąd.

Cytat:Jeżeli chodzi o ambicje Shanksa, to widzimy go nie we wspomnieniach około 4 razy. 1 z białobrodym, 1 na wojnie, i 2 razy ukrywającym się gdzieś pośrodku nigdzie. Gdyby naprawdę zależało by mu na One Piece'ie to robiłby coś więcej niż siedział po jaskiniach.

Siedzi po jaskiniach, bo ma związane ręce. Jeżeli za bardzo się wychyli wtedy zostanie zaatakowany albo przez marynarkę albo przez yonkou, każdy chce go i jego załogę zabić a na pewno nie zaryzykuje życia swoich kamratów, no i na pewno nie tylko ludzie przeszkadzają mu dotrzeć na wyspę ale i coś jeszcze, dlatego czeka na kogoś niezależnego, kogoś kto potrafi to wszystko ruszyć na przód, tą osobą jest Luffy.

Cytat:Buggy został nim, bo : Przypisano mu ucieczkę z Impel Down z innymi lud??mi, był na statku Króla Piratów, znał jednego z Imperatorów oraz Białobrody zaproponował mu współpracę.

I tak na to samo wychodzi, że wzbudza postrach i szacunek wśród ludu ale wątpię aby marynarka była głupia i nie wiedziała, że Buggy jest słaby mimo osiągnięć które zdobył i potrzebny jest im tylko do reputacji.

Cytat:To nie statek przemówił tylko jego duch. Tak w ogóle głos, a "głos" to co innego. Nie chodzi o głos, że o słyszę sobie jak do mnie statek mówi tylko taki inny jaki słyszał Roger. Jeszcze głosy statków nie słyszał tylko Usopp. Wiele był historii o tym, że ktoś słyszał jak statek do niego przemówił. W tych przypadkach duch statku przybierał w miarę materialną formę i naprawiał statek.

Możesz podać odcinek/chapter mangi w którym Roger słyszał ten głos?
Komek

Nowicjusz

Licznik postów: 6

Komek, 01-09-2013, 13:44
PlonacaPiescAce napisał(a):Możesz podać odcinek/chapter mangi w którym Roger słyszał ten głos?
Momentu w którym Roger słyszał głos przedmiotów nie było ale był moment w którym słyszał głos morskich potworów. http://www.onepiece.com.pl/animeonline.php?ep=568 w 7:20 . Niestety Mangi nie czytam więc nie wiem w którym chapterze to było.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 01-09-2013, 15:14
Sam kiedyś myślałem, że Raftel mogłaby być podniebną wyspą. Dlaczego?

1. Roger stwierdził, że nie wystarczy dopłynąć do końca GL i chciał dać Newgate'owi wskazówkę (skoro dzięki wskazówce mógł tam dopłynąć, to Raftel nie jest zarezerwowana dla D., ale mniejsza).

2. Spójrzcie na mapę:
[Obrazek: bscap0069eu4uc5.jpg]

Gdyby wystarczyło przepłynąć GL, marynarka z North Blue i West Blue mogłaby przepłynąć przez Calm Belt na swoim statkach i dotrzeć na Raftel.

3. "Przybyłem tu... by pozostawić przejście w najdalszym zakątku świata." Wiadomość Rogerera na Skypei. (Z tych słów, Robin wywnioskowała, że Rio Poneglyph znajduje się na Raftel, co pasuje mi do teorii o Olvii, ale nie o tym mowa Big Grin ). Po coś udał się na Skypieę.

4. Większość piratów uzna, że ich log się popsuł, jak to było ze Skypieą.

5. One Piece to musi być coś dla marzycieli Big Grin Wątek z marzeniami o podniebnej wyspie już wiele razy się przewinął.

6. To nie musi być powtórka z Skypiei - sposób dostania się na górę może być zupełnie inny.

7. Ciągle pozostaje kwestia Uranosa - antyczna broń, władca przestworzy i inne takie.

---------

A tak mnie teraz naszło... A co, jeśli Raftel nie istnieje?
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Komek

Nowicjusz

Licznik postów: 6

Komek, 01-09-2013, 15:49
chucky napisał(a):A tak mnie teraz naszło... A co, jeśli Raftel nie istnieje?

Raczej nie. Rogera przy swojej egzekucji powiedział, że wszystko zostawił w jednym miejscu. Rayleigh gdy opowiadał o Rogerze wspominał o Raftel. Białobrody przed śmiercią powiedział, że One Piece istnieje, bo tak powiedział mu bliski przyjaciel Gol D. Roger. Bardziej prawdopodobne jest to, że One Piece tak naprawdę nie jest skarbem z krwi i kości czyli kosztownościami, a czymś innym takim jak wiedza.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 01-09-2013, 16:02
Inaczej - chodziło mi o to, że może nie istnieje Raftel, o jakiej myślimy - wyspa z OP.

Roger powiedział, że zostawił wszystko w jednym miejscu - nic o Raftel.
Ray wspominał o Raftel - nic o OP.
Białobrody nie powiedział, że OP jest na Raftel (chyba). No i go tam nie było.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
buczanova

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 31

buczanova, 01-09-2013, 17:11
Raftel jest raczej "zwykłą wyspą" przynajmniej tak wyglądało, gdy pokazano je w "Episode 0". Tutaj macie zdjęcie:

http://onepiece.wikia.com/wiki/Raftel
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 01-09-2013, 17:58
Może mieć jeziorko. Poza tym, macie wygląd Raftel z mangi?
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź