Czy picie herbaty mi zaszkodzi?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Akainu

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,370

Akainu, 01-09-2013, 23:38
Witam, czytałem że picie dużej ilości herbaty jest szkodliwe dla organizmu i zgadzam się z tym natomiast zauważyłem po sobie że w ciągu ostatnich dni pije dziennie jakieś 2 litra herbaty (łącznie z 2-4 szaszetek), nie pije w kubku, tylko jak już ją sobie robię to w dzbanku. I tu moje pytanie, skoro dziennie jest zalecane picie 3-5 kubków herbaty jako max (dajmy na to z tych 2-5 saszetek) to czy ja używając np dwóch lub trzech szaszetek dziennie (wyciskając z nich wszystko) do całego dzbanka 2 litrowego narażam się na jakieś "ryzyko"?
Chce jakoś dostosować picie herbaty tak bym mógł ją pić normalnie zamiast wody mineralnej, ewentualnie myślałem też by pić półtoraj litra herbaty z jednej, mocnej saszetki herbaty np Early Graya.
Pytam bo sporo jest różnych artykułów że herbata może szkodzić itp.
Herbatę pije gorzką.
demon119

Kapitan z paradise

Licznik postów: 326

demon119, 01-09-2013, 23:56
Tak na prawdę wszystko w zbyt dużych ilościach człowiekowi szkodzi. A dokładnie jaka ilość, to zależy od genów oraz specyfikacji ciała. Np waga, wzrost itp.
Rain

Król piratów

Licznik postów: 3,825

Rain, 02-09-2013, 00:35
Panie, ja walę czerwoną na przemiennie z zieloną codziennie po 1l i żyję Big Grin Czymże by było życie bez zielonej herbaty ;_;
Omo

Piracki wojownik

Licznik postów: 104

Omo, 02-09-2013, 15:10
Ja piję z 12 saszetek dziennie i nic mi nie jest....lol Big Grin
Nickifor

Piracki wojownik

Licznik postów: 123

Nickifor, 02-09-2013, 15:22
Ja tam nie znam żadnych szkodliwych właściwości herbaty, sam też ją piję tylko że posłodzoną.
demon119

Kapitan z paradise

Licznik postów: 326

demon119, 02-09-2013, 15:27
Badania wykazują także negatywne skutki picia herbaty, wiążące się głównie z wysoką zawartością szkodliwego fluoru (do 9mg/l, co daje 3 razy większą ilość niż sądzono i stawia w niebezpiecznej sytuacji osoby pijące herbatę w dużych ilościach) i glinu w herbatach fermentowanych.
Negatywne skutki może wywoływać u niektórych osób zawarta w herbacie teina (czyli kofeina), która hamuje neurogenezę w hipokampie, uczula receptory dopaminy, blokuje receptory adenozynowe, osłabia pamięć, zwiększa uczucie niepokoju i lęku oraz powoduje uzależnienie fizyczne. Zawarte w herbacie szczawiany mogą przy większym spożyciu prowadzić do uszkodzenia nerek.

Cytat z wujka wikipedi xd Więc, coś tam niby szkodzi xd
Omo

Piracki wojownik

Licznik postów: 104

Omo, 02-09-2013, 15:29
To to tylko w tych tanich, nie wiem od jakiej kwoty w UK zaczynają się już te lepsze herbaty, ale badania wykazały fluor tylko w tych najtańszych. Jednak nie wiem jak na podstawie tych badań teraz patrzeć na te nasze, ja na pewno wydaje min 10-20zł na herbatę Tongue
Akainu

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,370

Akainu, 02-09-2013, 19:33
Omo napisał(a):Ja piję z 12 saszetek dziennie i nic mi nie jest....lol

Omo napisał(a):To to tylko w tych tanich, nie wiem od jakiej kwoty w UK zaczynają się już te lepsze herbaty, ale badania wykazały fluor tylko w tych najtańszych. Jednak nie wiem jak na podstawie tych badań teraz patrzeć na te nasze, ja na pewno wydaje min 10-20zł na herbatę

A jakie herbaty pijesz? I czy Lipton jest ok? Oraz Early Grey? Kupiłem za 12 zł opakowanie, 75 saszetek Lipton, dzisiaj zrobiłem z jednej szaszetki Liptona półtoraj litra herbaty i jest pyszna Smile Mam nadzieje że jeżeli będę pił jedną szaszetke dziennie to nic mi nie będzie Smile Z tym że Lipton to bardzo mocna herbata
Rain

Król piratów

Licznik postów: 3,825

Rain, 02-09-2013, 20:40
Twinnings jest dobra
Omo

Piracki wojownik

Licznik postów: 104

Omo, 02-09-2013, 20:59
Różne pije, ogólnie to wszystkie smakują bardzo podobnie, żadna dotąd nie zwróciła tak szczególnie mojej uwagi, bym przy niej pozostał, Z herbat to tu nie opłaca się kupować taniochy i tak ja pewnie pijam mid-end w porównaniu do tego co za granicą. Teraz akurat trafił mi się sir. roger za ok dychę niby mocna czarna herbata, ale nie smakuje to to mi zbytnio, do tego ma taki niby cytrynowy zapach saszetek, ale piję póki jej nie skończę, szkoda mi dychy ;p
Szczery

Imperator

Licznik postów: 1,822

Szczery, 31-05-2014, 13:56
Akainu, jeśli wyciskasz maks z tych torebek, to pewnie jest to bardziej szkodliwe. Torebkę należy wyciągać z czarnej herbaty po skończonym okresie zaparzania (zależnie od herbaty, ale to zazwyczaj 2-5 minut), potem ponoć zaczyna się jakiś rozkład czynników szkodliwych, które mogą być nawet rakotwórcze. Ja piję dużo herbaty, pewnie za dużo, ale staram się właśnie chociaż w porę wyciągać te torebki i nie używać ich jednak ponownie.
LuffySSJ

Wilk morski

Licznik postów: 63

LuffySSJ, 01-06-2014, 20:40
Zrób sobie kompot. Wrzuć wszystkie owoce do wrzątku pó??niej zagotuj ochłód??. Nie ma lepszego napoju na nadchodzące lato.
Chudyy

Super świeżak

Wiek: 29
Licznik postów: 180

Chudyy, 01-06-2014, 21:33
Akainu nie przejmuj się. Od herbaty raczej nie umrzesz :E
A Lipton z pewnością nie jest jakimś "syfem". Jeżeli tak bardzo się martwisz to zawsze możesz pić herbatę lub czekoladę Tongue
zaraki

Super świeżak

Licznik postów: 209

zaraki, 03-06-2014, 16:06
sranie w banie za przeproszeniem. ludzie od tysięcy lat tankują herbatę i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś kopnął w kalendarz, ja nie wyciągam w ogóle torebki z herbatą z kubka i kisi się w nim niekiedy kilka godzin, albo i całą noc, jakoś żyje i nic mi nie jest ;]
Chriss

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 880

Chriss, 03-06-2014, 18:31
Wiesz co tak naprawdę szkodzi, to czytanie tego co znów naukowcy wymyślili za szkodliwe. Przecież za tymi naukowcami stoją przeważnie grube koncerny i to Oni finansują te wszystkie badania. Tak jak to już kto powiedział, "Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę."
[Obrazek: 29360-steins0.jpg]
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź