Napiszmy petycję!!!
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dr.Agon

Piracki wojownik

Licznik postów: 134

Dr.Agon, 27-03-2008, 01:26
Słuchajcie.
Napiszmy petycje internetową, do kilku wydawnictw (JPF, Waneko, Egmont) z prośba o wydanie One Piece. Manga jest całkiem popularna na świecie, w Polsce tez może znaleźć wielu fanów.
Co wy na to?
DonB

Super świeżak

Licznik postów: 238

DonB, 27-03-2008, 01:29
Proszą o to niżej podpisani:
Dragon
DonB
Big Grin Ty dopisz co powinno byc wyzej, jestem jak najbardziej za trza się zgadać i konkretny mail/list im puścić.
Dr.Agon

Piracki wojownik

Licznik postów: 134

Dr.Agon, 27-03-2008, 01:35
"
Ohayo, drogie wydawnictwo.
Nazywam się Marcin Górski, i w moim mailu chciałbym zaproponować dwie wspaniałe mangi.

Pierwsza z nich to One Piece dzieło Eiichiro Ody, jeden z, podobno, trzech najlepszych shonen'ów.
Manga opowiada o przygodach pirackiej załogi Słomianych Kapeluszy , której kapitanem jest Monkey D. Luffy. Jego największym marzeniem jest odnalezienie najwspanialszego skarbu na świecie, One Piece, oraz stanie się Królem Piratów. Historia rozpoczyna się od zjedzenia (przez przypadek) przez Luffiego diabelskiego owocu Gomu Gomu, który zmienia jego ciało w gumę (tylko jeśli Luffy tego zechce).
Manga, oraz Anime na jej podstawie, znalazła wiele fanów na całym świecie, również w Polsce. Uważam że jej wydanie to dobry ruch, gdyż jest to manga długoterminowa, tak jak Fullmetal Alchemist, i czyta się ją naprawdę ciekawie. Pełna humoru i wartkiej akcji pozycja, która według mnie powinna znajdować się w bibliotece każdego fana mangi.

Druga proponowana przeze mnie manga...

Mam nadzieję, iż w.w mangi spodobają się redakcji J.P.F i być może w przyszłości, zagoszczą w ofercie sprzedaży, na co liczę nie tylko ja, ale i wszyscy fani obu pozycji, w całej Polsce.

Marcin "Dr.Agon" Górski

"

Coś takiego kiedyś skrobnąłem do JPFu. Odpowiedź dostałem, jednak negatywną. Ale trza pisać, może petycję przeczytają.
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 27-03-2008, 01:41
Ja chyba padne to jest nierealny to pierwsza sprawa . JPF to sobie w kulki z fanami leci robi cały czas problemy poza tym wydaje już Naruto i zacznie Bleacha. Poza tym to strasznie duża ilość tomów a One piece nie jest na tyle sławny by mogło jakieś wydawnictwo zdecydować się zaryzykować i wydawać One piece, za mało popularne wystaraczy spojrzeć na nasze forum.. Egmont nie wydaje tak długich serii zresztą tam się na tomik doczekać nie można jeżeli już to widziałbym szanse w Waneko Wink Ale na obecne realia to wątpie by to było realne.
Dr.Agon

Piracki wojownik

Licznik postów: 134

Dr.Agon, 27-03-2008, 14:26
Nie no, a czego nas uczy One Piece? Że nalezy walczyć o nasze marzenia. JA marzę o tym, by wyszła manga OP, i będę próbował, będę walczył.
Jeśli nie chcesz, to sie nie podpisuj, ale ja tego projektu nie odpuszczę.
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 27-03-2008, 15:28
Ja przedstawiłem tylko sprawę nieco realniej, przepraszam jeśli obraziłem twoje uczucia lub cię zraniłem, owszem jest to możliwe ale trzeba by naprawdę kupy kupy chetnych naprawdę jak do tej pory nie ma takiego zainteresowania, już cześniej piano na forum JPF choćby o możliwości wydawania tej mangi ale nie przyjęło to się wielkimi owacjami, co ważne aby coś wydać jakaś seria musi się skończyć. Jest to najnajbardziej możliwe i wieżę że pewnego dnia to się stanie moge się podpisać ale nie licz narazie na wiele to będzie długi procesik, chyba że masz przeogromne znajomości , nic nigdy nie wiadomo Wink
Blek

Imperator

Licznik postów: 2,588

Blek, 27-03-2008, 15:37
Powiem że One Piece nie odnosi tak wielkiego sukcesu w Polsce jak Naruto czy Dragon Ball. Choć jest wspaniały i w ogóle ;/ Mogę się podpisać pod tą petycją choć mangi nie będę kupował nawet jak wyjdzie bo po pierwsze nie mam kasy a po drugie rodzice nie pozwalają mi kupować więcej niż jednego tytułu a tak to kupuję już FMA ;/


Proszą o to niżej podpisani:
Dragon
DonB
Black Z
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 27-03-2008, 16:31
Mnie też dopiście , realne myslenie swoje ale w słusznej sprawie nie będę odstawał Wink a swoją droga masz przechlapane że jestes od starych zleżny, nie ma to jak czas studiów Big Grin Ale tez nie kupowałbym zbieram żeby kupic w orginale zanim to przeczytam to inna sprawa narazie biore się za skany ze słonikiem Wink
blackmalder

Piracki oficer

Licznik postów: 655

blackmalder, 28-03-2008, 19:02
w Japoni Op to czołówka a nawet zalicza się do wielkiej trójcy obok db i naruto(nie shippuden), bo z tego co slyszalem Bleach jest też w czołówce ale do tych naj naj lepszych sie nie zalicza. Chociaz nie wiem czemu. W polsce to db naruto i bleach,a szkoda. Lecz pamiętajmy, że celem tego portalu jest właśnie wybicia tego wspaniałego dzieła "One Piece" na polski skwer.

Lista

Dragon
DonB
Black Z
Komimasa
Blackmalder
Wojcirej

Nowicjusz

Licznik postów: 18

Wojcirej, 28-03-2008, 22:32
Wojcirej też się przyłącza Tongue Ach, One Piece po polsku na półce.... Smile
Razyell

Wilk morski

Licznik postów: 65

Razyell, 28-03-2008, 22:41
Yosha!! Ja też jestem za tym Big Grin
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 23-04-2008, 13:00
Echm jak tam z ta petycja bo narazie to jest nas niewielu niestety może założymy taki art na stronie" petycja", i dołączy sie do niej ankiete by ludzie mogli głosowac
czy by kupili na pewno
bardzo chcieliby kupić
nie będa kupowac
w ogóle ich One piece manag polska nie interesuje.
Myślę że takie rozwiązanie byłoby najlepsze gdyż jak widać jest wiele więcej osób odiwedzających stronkę a niżeli naszych użytkowników forum, a musimy mieć kupę głosów. To w przyszłości, jak stronka będzie jużpopularna na pewno zaowocuje.A żeby była popularna to napewno zadba o to kapitan i reszta załogi. Wink
Dr.Agon

Piracki wojownik

Licznik postów: 134

Dr.Agon, 23-04-2008, 20:26
Tajest! Dobrze mówi! Chleba mu dać! Projekt petycji, w sobotę.
yashu7

Nowicjusz

Licznik postów: 11

yashu7, 24-05-2008, 13:40
Dobra, macie moje poparcie :]
Narazie sie zadowalam One Piece'em z Viz, ale w naszym ojczystym jezyku niepogardze Tongue
Icepiece

Szczur lądowy

Licznik postów: 7

Icepiece, 24-05-2008, 14:59
Przede wszystkim witam wszystkich, gdyż jestem tu nowy.

One Piece po polsku? Chyba nie marzyłem o niczym innym. MACIE MÓJ GŁOS.
OP to bestseller w Japonii i właściwie część mangowej kultury tego kraju. U nas niestety ta pozycja jest średnio rozpoznawalna.
Najmilej byłoby ujrzeć polskie wydanie spod szyldu JPF, jednak wziął on już na swoje barki 2 tasiemce i niestety nasza manga raczej blado przy nich wypada wśród polskiego fandomu... a do tego jest to najdłuższa pozycja spośród nich.
Egmont? Sam nie wiem, czy może wolałbym nie ujrzeć OP w ogóle niż żeby wydało je to wydawnictwo. Kupują oni licencje od innych krajów (np. Niemiec) i z tych języków dokonują przekładu... poza tym ich mangi są wydawane chyba najgorzej spośród istniejących wydawnictw... A do tego wszytskiego dochodzą tasiemce które i to wydawnictwo ma na swoich barkach (Ranma i wciąż niedokończona w Japonii Inuyasha - ponad 55 tomów).
Waneko? kto wie, może warto uderzyć właśnie tu? W moim rankingu wydawnictwo plasuje się na 2 miejscu zaraz po JPF. Przekładają oni mangi z oryginału, a ich wydania są w miarę dobre.
Nie wiem czy istnieje szansa u innych wydawców (Hanami, Kultura Gniewu, Mandragora, czy na wpół zipiący Kasen).

PS. One Piece to jedna z tych mang, których czytanie skanlacji nie przynosi satysfakcji. P. Oda rysuje tak genialne i szczegółowe rysunki, że osobiście ze łzami w oczach wyobrażam sobie komiks trzymany przeze mnie w dłoniach i siebie przez kilka minut wpatrującego się w jedną stronę.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź