Nawiązanie Ody do rasy Trójokich
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Lady Pudding

Wicekapitan

Wiek: 23
Licznik postów: 248
Miejscowość: Water 7

Lady Pudding, 16-08-2017, 22:57
Nie jest to teoria strikte wymyślona przeze mnie, lecz przez jednego z użytkowników Oro Jackson (Sanjikun).


Klan Trójokich jest nazywany "Mitsume-Zoku", co w dużym stopniu kojarzy się z wydaną dawno temu w Japonii grą/anime/mangą "Mitsume ga Tooru" (ang. The Three-Eyed One).
 
[Obrazek: rsz_f76d6d23b8.png]
Jest to seria stworzona przez nikogo innego jak Osamu Tezukę we wczesnych latach '70. Jak wiemy, Oda lubi zawiązywać do istniejących już serii lub postaci (Germa 66/Power Rangers lub nawiązania obecnego arcu do Alicji w Krainie Czarów/Czarnoksiężnika z Krainy Oz). To 48-odcinkowe anime emitowane było w japońskiej telewizji kiedy Oda był dzieckiem, a jak wiemy sam One Piece inspirowany jest starą bajką "Vicky the Vicking".

Zacznijmy od krótkiego zarysu fabuły - historia skupia się na młodym chłopcu Hosuke Sharaku ("The evil Prince"), jedynym ocalałym przedstawicielu tytułowej rasy Trójokich, uważanej za dawno wymarłą super-cywilizację. Razem ze swoją przyjaciółką Chiyoko Wato rozwiązują różne problemy, często spowodowane z własnej winy. 
 
Mamy ogólny zarys fabuły, przejdźmy jednak do konkretów. Przedstawiciele wspomnianej wyżej rasy podczas "nieużywania" swojego trzeciego oka są osobami niewinnymi i miłymi (tak jak Pudding). Posiadają również swój własny, starożytny język.

Sharaku jest chłopcem, który posiada straszną moc. Jego znajdujące się na czole trzecie oko, po otwarciu uwalnia niezwykle niebezpieczną, tajemniczą energię, która przekształca go w złego czarownika, chcącego podbić ludzkość. Aby chronić ludzkość przed straszliwą siłą, Sharaku nosi na czole biały plaster, który pieczętuje jego trzecie oko. Podczas gdy jego oko jest dezaktywowane, chłopiec nie pamięta o swoim prawdziwym charakterze i mocy, nie pamięta również swoich prób podboju świata.

Dostajemy tutaj kolejne podobieństwo - trzecie oko posiada niesamowitą moc (to samo twierdzi Big Mom o Pudding). Warto również zauważyć, że Sharaku nie pamięta co się stało, gdy jego oko jest zamknięte (Diabelski owoc Pudding można uznać za coś takiego). Jest to postać z dzieloną osobowością, a jak wiadomo po najnowszych spoilerach, Pudding też sprawia takie wrażenie.

 - Manga Osamu Tezuki ukazuje ciekawe przesłanie - niezależnie od tego jak potężna się cywilizacja, ostatecznie i tak staje się ofiarą własnej próżności (dotyczy to starożytnej cywilizacji Trójokich, ale można to również porównać do Big Mom i jej upadku, który nastąpi z powodu jej arogancji).
 - Podobnie jak w większości dzieł Tezuki, narracja dotyka kwestii możliwości współistnienia ze sobą osobników różnej rasy (kolejne podobieństwo do Whole Cake Island).
 - "Jeszcze bardziej niebiezpieczną od jego mocy jest jego przebiegłość - w ciągu kilku minut potrafi poskładać przeróżne śmieci tak, by powstała przerażająca maszyna zdolna wyciągnąć destrukcyjną energię z samej tkanki kosmosu" (Pudding dobrze znała broń, którą się posługiwała).
 - Neutralizowanie trzeciego oka powoduje, że wygląda się MŁODZIEJ i NIEWINNIEJ (Pudding sprawia wrażenie starszej po ukazaniu wszystkich oczu).
 - "Choć wydają się pozostawić po sobie swoje dziedzictwo w starożytnych piramidach i ruinach na całym świecie, naukowcy nie są pewni czy byli to zmutowani ludzie, kosmici czy coś innego(#Puddingjestkosmitą).
CCORD

Gorosei

Wiek: 21
Licznik postów: 4,822
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 16-08-2017, 23:29
Fajna teoria, jako ciekawostka.
Przypomina mi to trochę to samo co możemy zaobserwować w webtoonie "Magician", gdzie o osobnikach z 3 okiem było powiedziane, że są "przerażająco niebezpieczni, a gdy się takiego spotka, najlepiej uciekać" Tongue
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Mint Julep

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 448

Mint Julep, 20-08-2017, 02:47
(16-08-2017, 22:57)Lady Pudding napisał(a): Sharaku jest chłopcem, który posiada straszną moc. Jego znajdujące się na czole trzecie oko, po otwarciu uwalnia niezwykle niebezpieczną, tajemniczą energię, która przekształca go w złego czarownika, chcącego podbić ludzkość. Aby chronić ludzkość przed straszliwą siłą, Sharaku nosi na czole biały plaster, który pieczętuje jego trzecie oko. Podczas gdy jego oko jest dezaktywowane, chłopiec nie pamięta o swoim prawdziwym charakterze i mocy, nie pamięta również swoich prób podboju świata.
fajny pomysł na super moc tak btw, czytałabym gdyby kreska nie wyglądała tak dziecięco

A co do przestawienia humoru Puddin w ostatnim chapterze, to pewnie chodzi o to, że zobaczyła jak Sanji biegnie z Nami na ramieniu (bo właśnie znukowała BM) I zmieniają się pudin konty po pokazaniu swojej prawdziwej osobowości - kiedy jest niewinna rysowana jest na okręgach - okrągła buzia, okrągłe oczy, wszystko okrągłe. Natomiast jak jest zła, wszystko staje się kanciaste, drapieżne, bazujące na trójkątach. Oda używa tego triku również na Nami. 

Ciekawa teoria (i zbiór ciekawostek) i dzięki za przetłumaczenie, jednak nie sądzę aby Pudding zostało poświęcone aż tyle uwagi. Taki z niej trochę Absalom  arcu, tyle że z parą identycznych chromosomów, dlatego dostała swoje krótkie ckliwe backstory.
Mamy już teorie, że Tenrybuty są z kosmosu, że skrzydlaci są księżycową rasą, trzyocy nie mają takiej wagi ani uwagi jak reszta, więc chyba Oda ich do kosmosu pchał nie będzie...
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź