Kin'emon Origin
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Marduk

Kapitan

Licznik postów: 344

Marduk, 09-01-2014, 22:14
Jeśli to już było, to nie znalazłem - proszę o przeniesienie.

Co do tematu - interesuje się trochę kabuki i natrafiłem ostatnio na coś co jak podejrzewam dało podstawę do imion samurajów, a może i części historii jaka czeka nas na Wano. Nie wiem, pewnie ktoś już to kiedyś opisał na jakimś anglojęzycznym forum i ameryki nie odkrywam (tu pytanie do Dahaki), ale ich nie czytam.

Tu opis sztuki:
http://www.kuniyoshiproject.com/Vengean ... 0House.htm
i jej skrypt:
http://books.google.pl/books?id=2G2TjMh ... &q&f=false
a tutaj skrótowy opis:
http://www.japantimes.co.jp/culture/200 ... s7z9Z55PA0

oraz podstawowe założenia teorii:
Samuraj "Koemon" opuszcza żonę i syna, żeby wraz z 2 braćmi Hayase szukać mordercy ich ojca. Jeden z braci nazywa się Gonjuro (w mandze, jeden z dwóch towarzyszy Kinemona którego imię poznaliśmy, nazywa się "Kanjuro").

Idąc tym tropem, Momonosuke wywodzi się prawdopodobnie od dwóch postaci (Adachi Motoemon and Kyo-ya Mansuke), granych przez tego samego aktora.

Nie rozgryzałem tego dokładnie, ale jeśli ktoś miałby czas, prawdopodobnie mógłby połączyć to w całość z wydarzeniami z mangi i stworzyć jakąś dość prawdopodobną teorię.
Sather

Yonko

Licznik postów: 3,176

Sather, 09-01-2014, 23:14
Wygląda to całkiem ciekawe, ale nie sądzę, żeby miało coś wspólnego z Kinemonem. On i Momonosuke są prawdopodobnie wzorowani na bohaterach Kozure Ōkami. Co do imion, a konkretnie końcówek "suke" i "emon"

Cytat:Names ending in ~suke or~nosuke (actually, either element was written with a variety of kanji), ~emon, or ~zaemon, though historical-sounding and aristocratic as they are, are in large part post-Period, as they came from a habit of naming people after titles (~suke was deputy governor, and ~emon was a guard title). There were a few famous people in the sengoku period who bore such names, but the fashion really took off in the Edo period. Today, they are generally considered quaint.

Puntem dla twojej teorii mogą być ci dwaj bracia, ale musielibyśmy najpierw poznać tego brakującego towarzysza Kinemona, bo same podobieństwo w imionach to dosyć mało. Obecnie o samurajach wiemy niewiele, ksywka Kina wskazuje powiązanie z http://en.wikipedia.org/wiki/Kitsunebi , a reszty ciekawostek dowiemy się pewnie trochę pó??niej. :3

A, jeszcze to:

Cytat:His name and Momonosuke's come from Japanese actor Nakamura Kinnosuke. Oda is a fan of Kinnosuke.

Cytat:The design on Momonosuke's kimono may be a nod to the "momo" (桃 peach?) in his name. His coloration as a dragon may also be a nod towards his name since the Japanese word for pink is momo-iro (桃色 peach color?). When Jora used her powers on him, his head gains the shape of a peach.
Marduk

Kapitan

Licznik postów: 344

Marduk, 10-01-2014, 01:37
Teoria jak teoria - po prostu takie przeczucie. Sam bym jej nie brał na poważnie gdyby nie podobieństwo imion zarówno jednego z braci, jak i Kinemona, oraz to że było ich trzech, że wyruszyli wspólnie na jakąś misję, a Kinemon miał dziecko. Momonosuke dodałem dopiero po próbach znalezienia powiązania z tą trójką. Pewnie dałoby się znale??ć coś lepszego gdyby głębiej poszukać. Widać że jeśli chodzi o SAMO imię to bez sensu, skoro w SBS mówi coś innego.

Co do Kozure Ōkami to powiązanie jest oczywiste, ale czy nie jest możliwe, że oba są poprawne ? Jedno odnośnie samego Kinemona i genezy imienia, a drugie odnośnie jego umiejscowienia w historii Wano Kuni ?
Sather

Yonko

Licznik postów: 3,176

Sather, 10-01-2014, 02:42
Nie ogarniam za bardzo tej sztuki. W skrypcie który podałeś nie mogę jej znale??ć, a opisy są niekompletne. T?´ma Sabur?´emon i Adachi Motoemon zabijają ojca braci Hayase Iori i Hayase Genjiro. Dalej jest chaos, większość postaci to zlepek powtarzających się imion i nazwisk. Ilustracje nie pomagają, ale spróbuję to jakoś rozszyfrować.

Hayase Genban - zabity ojciec braci
Adachi Yasuke - brat Motoemona? Wyjaśniałoby to dlaczego Hayase Iori zatrzymał go podczas gdy Genjiro atakował Motoemona
Iori Genjiro - ktoś powiązany z Motoemonem bo siedzi w jego domu
Kyo-ya Mansuke - ? Gość stoi na brzegu jakiegoś strumyka i patrzy się na topiącą kobietę (?), wygląda na mnicha
Hayase Geniro - ??? Dlaczego to połączenie Hayase Iori i Iori Genjiro?
Wansuke - jakiś sługa
Hangyoko Koemon - ?

Może jest już pó??no, ja jestem chory i niewyspany, ale dla mnie to nie ma zbytnio sensu.

Hayase Genban zostaje zabity przez 2 sprawców(akt 2). Wybucha awantura (akt 3). Lincz na mordercy wykonany przez braci ofiary, czemu przygląda się jeden ze sprawców ukryty pod hełmem (akt 4). Motoemon wraca do domu (?) i próbuje w odwecie zaatakować Hayase Ioriego nożem, przed czym powstrzymuje go brat (akt 5). Zabójstwo Ioriego (chyba jego, mają podobne kimona i sprawcą jest Motoemon patrząc po fryzurze) (akt 6). Ktoś wrzucił jakiegoś sługę do wody w której siedzi inna osoba, nie mam pojęcia kto jest kim, same nowe postacie. (akt 7). Ningyo-ya Koemon stoi za Kyo-ya Mansuke (osobą która stała na brzegu w akcie 7) i próbuje go zabić? Z tego wynikałaby reakcja obserwatorów (akt 8). Hayase Genjiro patrzy jak Hangyoku Koemon podwiesza Motoemona, który jest d??gany przez siostry o imionach Somonoi i Hasue (akt 9). Hangyoku Koemon (osoba która chwilę wcześniej wieszała Motoemona) broni się przed włócznią, a Hayase Genjiro (osoba patrząc na egzekucję akt wcześniej) walczy z T?´ma Sabur?´emon, jednym z morderców jego ojca.

Dobra, postaram się to złożyć do kupy. Sabur?´emon i Motoemon z zaskoczenia zabijają Hayase Genbana. Wkrótce po tym, jeden z synów Ganbana mści się na Motoemonie i publicznie spuszcza mu oklep. Motoemon grozi odwetem i wkrótce zabija jednego z braci Hayase. Nie mam pojęcia o co chodzi w aktach 7-8, ale w 9 widzimy jak Hayase Genjiro wspólnie z Hangyoku Koemonem wiążą i podwieszają Motoemona, co skutkuje tym, że gość zostaje zad??gany przez jakieś 2 siostry. Na koniec Genjiro i Koemon zostają zaatakowani przez (albo sami go atakują) T?´ma Sabur?´emona, czyli ostatniego z żywych morderców Hayase Genbana. Pomijając w lukę w tożsamości Koemon i z jakiego powodu połączył siły z Genjiro, jakoś to wygląda.

Nie wiem jednak jak mielibyśmy to dopasować do One Piece. Kinemon i spółka prawdopodobnie uciekli z Dressrosy, co nie pasuje do szukania zemsty. Może nam jednak dać poszlakę dotyczącą Kanjuro (lub tego drugiego), mianowicie jeden z nich umrze. O ile to wszystko jest prawda.

Ok, it's enough internet for today. :oczami:
mika_5

Wicekapitan

Licznik postów: 254

mika_5, 10-01-2014, 14:43
A ten trzeci samuraj przypadkiem już nie umarł? Tak mi się coś w pamięci kołacze, że tamten został zabity, Kanjuro pojmany, a Kin'emon uciekł próbując ratować Momonosuke.
Sather

Yonko

Licznik postów: 3,176

Sather, 10-01-2014, 14:52
Nie wiemy co się dokładnie stało, ale z tego co mówił Kinemon można wywnioskować, że na brzeg Dressrosy została wyrzucona tylko trójka: on, Momonosuke i Kanjuro. Ten ostatni samuraj prawdopodobnie przetrwał sztorm i samotnie popłynął dalej, ku Zou. Tam pewnie spotka go ekipa Sanjiego.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź