Pyrkon 2014
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Vanord

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 483

Vanord, 22-02-2014, 17:57
Czy ktoś się wybiera na ten zacny konwent?

Więcej informacji dla osób które nie wiedzą (są takie?)
http://www.pyrkon.pl/2014/
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 22-02-2014, 18:03
..... Za rok.... obiecuje... tak bardzo chciałem znowu pojechac, ale praca, kasa, studia, przelot... ale w 2015 możecie na mnie wszyscy liczyć Big Grin Byłem w tamtym roku na panelu Dema - bezcenna lekcja, w tym roku też będzie, polecam się komuś wybrać Big Grin
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Bornegio

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 433

Bornegio, 25-02-2014, 02:25
Ehh chciałem jechać jako wolontariusz, ale znowu przegapiłem zapisy. Może w przyszłym roku, o ile nadal będę w kraju.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 25-02-2014, 02:30
LuffySSJ, jakie kolejki? :O Wystaczy pol godziny przed otwarciem kas byc (w 2013 tak bylo i w 2012 tez) i nie masz kolejek - stoisz max 15 minut i wchodzisz Smile
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 25-02-2014, 04:22
Z ciekawości jaki typ działalności planujesz (nie trzeba dokłądnej specyfikacji, wystarczy gałą?? rynku Tongue )

No to tutaj z minimalną stawką... zaraz Ci podliczę. Przyjmując, że pracujesz 8 godzin dziennie, z wolnymi weekendami zarabiasz 200f tygodniowo (trochę ponad, max 205), po ukonczeniu 21 roku zycia stawka minimalna wzrasta i zarabiasz 240f tygodniowo (max 250) - bez pracujących weekendów. Jeśli byłbyś studentem, to nie obowiązuje Cię podatek, tak btw, ale znowuż za studia po studiach trzeba spłacać. Licz, że na mieszkanie wydasz z rachunkami koło 90 funtow tygodniowo (zalezy od regionu, ale u mnie jest to średnio 80, a w Londynie średnio 100, wiec...) - na jedzenie wiecej niz 20 funtow tygodniowo nie pwoiinienes wydawac a to i tak bedziesz jadł po sam dach. To wychodzi ci -110funtów + dodajmy jeszcze z 10 na własne przyjemnosci - na tyfzień będziesz na czysto wyciągał 80 funtów dla samego siebie. Miesięcznie to będzie około 350 funtów, które przemienia się za sprawą magii w 1750zł miesięcznie. Po szybciutkiej matmie wychodzi nam 57 miesięcy, czyli 4 lata i 9 miesięcy pracowania na 100.000zł Ofc to ze stawką minimalną i przy wieku poniżej 21 lat. Gdybyś na tej stawce pracował rok (bo widzę, że chcesz od przyszłego) to w pierwszym roku z minimalną zarabiasz 21.000zł, a potem po podwyższonej minimalnej lecisz 130funtów tygodniowo, czyli 550 miesięcznie, co daje nam 2750zł na miesiąc. Jako, że do zebrania zostało Ci jeszcze 79.000zł, to po szybkiej matmie wychodzi nam, że potrzebujesz na to 29 miesięcy, czyli 2 lata i 5 miesięcy, czyli całe 100 kawałków uzbierałbyś w niecałe 3 i pół roku Big Grin - gratulacje!

Nie wiem, czy mam dac sobie OPZ'a, bo tyle się tu naliczyłem, że sobie tego nie wybacze, prosze innego moda, żeby mnie ocenił ;c
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
DoctorArczi

Kapitan z paradise

Licznik postów: 368

DoctorArczi, 26-02-2014, 01:51
Dużo nerdów na tym Pyrkonie?
Bo w sumie do poznania to mam niedaleko Tongue

Btw. Ratlee co do działalności to co w tym dziwnego? ??eby czegoś się dorobić w tym kraju trzeba już od młodego o tym myśleć, inaczej nawet po studiach będziesz zapieprzał dla kogoś kto będzie patrzył na Ciebie z góry.
Sam teraz pracuje nad własnym jednoosobowym projektem, mam odpowiednie umiejętności i rozeznanie, w sumie mam teraz prawie 23 lata i dopiero teraz ostro zacząłem działać, a przygotowywałem się do tego projektu od 16 roku życia (ucząc się, obczajka rynku) ;d.
Wiem też ile mi to zajmie, jeszcze jeden/półtora roku. Nawet gdyby nie wyszło, to trzeba dalej próbować, bo kto nie próbuje ten nie wygrywa.

Pracowałem już fizycznie, psychicznie i wiem że praca dla kogoś to nie dla mnie. Studia (MBM) robię w sumie z ciekawości, nudy no i jako plan awaryjny, zdaje sobie sprawę że jak teraz nie dokończę swojego projektu to skończę po studiach za granicą pewnie za marne 2-5k euro na miech, a jeżeli zostanę w Polszczy to pewnie na początek 3k, czyli standard po mbm. Bardzo nie lubię rutyny.
Bornegio

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 433

Bornegio, 23-03-2014, 15:32
Czyli porażka? Jak na każdym konwencie. Bawią one jedynie mangozjebów i true nerdów. One są tak przepełnione kiczem, że aż w oczy kłuje. Jedyny powód dla którego warto je??dzić na konwenty to spoko ludzie, których można poznać.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź