Tower of God - rozkład sił
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Asta

Piracki oficer

Licznik postów: 603

Asta, 20-04-2014, 22:05
Ciężko mówić w tym uniwersum o rozkładzie sił, gdyż umiejętności ludzi dzielą się na pewne specjalizacje, jednak zawsze można się pobawić w konfrontowanie postaci między sobą.

Jeśli chodzi o głównych bohaterów to niezaprzeczalnie najsilniejszy wydaje się Baam, który dotrzymuje tempa w walce niektórym żołnierzom. Piszę niezaprzeczalnie, bo po zdobyciu ciernia, jego umiejętności powinny wzrosnąć bardzo zauważalnie, a już bez niego był całkiem mocny. Wydaje mi się, że tylko Androssi mogłaby na tę chwilę dotczymać Baamowi kroku.

Pewien problem mam z Koonem. To typ taktyka, który woli dowodzić, jednak jego umiejętności bitewne wydawały się na wysokim poziomie. Przynajmniej tak było na początku. Chciałbym go zobaczyć w poważnej walce.

Jeśli chodzi o Raka, to typ siłacza, który w porównaniu do takiego Koona, dysponuje większą ofensywą, natomiast brakuje mu umiejętności strategicznego myślenia. Postawiłbym go na równi z Koonem, z lekką przewagą tego drugiego.

Jeśli chodzi o główne postacie to na razie tyle ode mnie. Chciałbym poruszyć tu jeszcze dwie kwestie:
1. Siła strażników na piętrach. Z tego co przeczytałem na ToG wiki, strażnicy są istotami, które są praktycznie częścią wieży. Mają całkowitą kontrolę nad shinsoo i z reguły są niepokonani. Jedyna wzmianka o śmierci strażnika jaką znalazłem mówi o nieregularnym Enryu, który zabił strażnika na 43 piętrze. Jak wiadomo nieregularni potrafią negować prawa wieży, więc zakładam, że tylko oni są w stanie tego dokonać. Do tego dochodzi druga pozycja w rankingu owego nieregularnego i możliwość kontroli OVER 9000 tych kulek z shinsoo. To jednak coś mówi o jego sile. Czekam na moment, w którym Baam pokonuje jakiegoś strażnika :3

2. Phantaminum i axis. Wspomniany nieregularny jest aktualnie na pierwszy miejscu w rankingu i widziało go niewiele osób. Wbił do pałacu Zaharda wybijając wszystkich na swojej drodzę, stanął przed samym Panem Zahardem i zniknął(co ciekawe spotkał też Ha Yuri Zahard i ją zignorował). Postać ta jest obecnie najbardziej tajemniczą jednostką w wieży, poszukiwany nawet przez samego Mazino. Podobno nawet dostał się na 135 piętro, dlatego nikt nie potrafi go znale??ć.
Do tego ma ciekawą umiejętność, gdyż jest tak zwanym 'axis'. Potrafi kontrolować pewną przestrzeń wokół siebie bez żadnych ograniczeń. Co więcej daje mu to warunkową nietykalność, gdyż tylko inny axis może go zniszczyć. Iście boska umiejętność, o której nic więcej nie znalazłem, ale jeśli w Boskiej Wieży szukać jednostki najbliższej Bogu, to chyba są to właśnie axis. Mam pewne przeczucie, że Baam okaże się być jednym z nich, ale im pó??niej tym lepiej. Zbyt duża moc na tym etapie nie byłaby wskazana :chytry:

Zapraszam do dalszej dyskusji.
SZALOMKA
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-04-2014, 22:28
Zacznę od tego co jest przed pierwszym punktem.

Baam pewnie z Cierniem jest najsilniejszy (ew. tylko Androssi może mu dorównać, chociaż nie wszystkich widzieliśmy) z głównych, ale nie sądzę żeby to była jakaś piorunująca przewaga. Koon i Rak - Jestem pewny, że A. A. jest dosyć mocny, sądzę że nie odstaje za bardzo od Novicka i tego małego Koona ze swojej załogi jeśli nawet nie jest mocniejszy od nich. W momencie gdy mówi, że nie wybaczy Rachel badass lvl OVER 9000 xD No i prócz samych umiejętności bojowych ma też spryt i rozum, co jest bardzo przydatne.
Co do Raka - na początku, jak on i ten duży zdali wcześniej niż reszta (na piętrze Evankhella) to widziałem go jako kogoś na prawdę potężnego, zdolnego dotrzymać kroku niektórym żołnierzom. Jak walczył z Betą to też nie wydawał się słaby. Jak sobie przypomnę jak wtedy na bitwie warsztatowej zmienił rozmiar żeby uratować chyba Yeon (ale głowy nie dam) to dostaję dreszczy (czy tam gęsiej skórki, whatever). Biedak nie mógł zostać łowcą xD

1. Zahard nie jest silniejszy od strażników? Nie pamiętam dokładnie jak to tam było, ale... W sumie to on tylko zdał ich testy ze swoimi ziomkami... Na pewno są mocni, pewnie każdy by teraz Baama zmiótł. Myślę, że taki Urek byłby w stanie takiego pokonać o ile wystarczy mieć odpowiednią siłę i nie trzeba mieć żadnych super umiejętności. Baam pewnie też kiedyś będzie w stanie.

2. Jest na pierwszym miejscu, ale tak jak Enryu (chyba on) jest "nieaktywny", nie wiadomo jaką siłą dysponuje i czy jakiś inny kozak nie jest mocniejszy od niego. Ogólnie to jak usłyszałem imię "Urek" to widziałem dziwnego potwora. Zaskoczyli mnie bo to człowiek. Potem czytam Phantaminum i też widzę jakiegoś golema czy coś z żelaza, w zbroi i w ogóle (a pewnie będzie normalnie wyglądał w miarę). Skoro tylko inny axis może go zniszczyć to nawet jakby inni nieregularni byli xxxx razy mocniejsi od niego, nie mogliby wygrać nie będąc axis?
Btw. wg ciebie inni nieprawidłowi nie mogą się dostać na 135 piętro bo są za słabi, czy po prostu nie chcą (taki Urek nie wydawał się zbyt zainteresowany wspinaniem jak był w brzuchu Jigeny)?

No i od siebie dodam punkt:

3. Jacy są najsilniejsi regularni? Pewnie któraś z księżniczek Zaharda, obstawiam Yuri albo tą z rodziny Koon.
 
Asta

Piracki oficer

Licznik postów: 603

Asta, 20-04-2014, 22:40
CCORD napisał(a):Skoro tylko inny axis może go zniszczyć to nawet jakby inni nieregularni byli xxxx razy mocniejsi od niego, nie mogliby wygrać nie będąc axis?

Na to wychodzi, dlatego aktualnie Phantaminum jest chyba jedynym znanym axisem. Nie zdziwiłbym się jakby Zahard nim był, to by tłumaczyło dlaczego nikt nie dokonał na niego zamachu.
CCORD napisał(a):Btw. wg ciebie inni nieprawidłowi nie mogą się dostać na 135 piętro bo są za słabi, czy po prostu nie chcą (taki Urek nie wydawał się zbyt zainteresowany wspinaniem jak był w brzuchu Jigeny)?
Stawiam na 3 opcje:
1. Zahardowi spodobało się 134 piętro i zdaje sobie sprawę, że może iść wyżej, tylko woli zorganizować wieże pod swoje dyktando i niejako bawić się w Boga, ustanawiając jednakowy limit dla wszystkich.
2. Nie jest w stanie zdać testu(w tym przypadku testy wymyśla strażnik piętra, a oni dają ponoć trudniejsze testy niż te, które wymyślają 'ludzcy' egzaminatorzy).
3. Zahard ustanowił granicę dla wszystkich w postaci 134 piętro, a sam z grupą wybranych osób wspina się wyżej, nie ujawniając tego reszcie świata.
CCORD napisał(a):Jacy są najsilniejsi regularni? Pewnie któraś z księżniczek Zaharda, obstawiam Yuri albo tą z rodziny Koon.

Na wiki jest tabelka, która pokazuje pozycje osób w dość ogólnym rankingu, ustalanym przez jakieś organizacja w wieży, który bierze pod uwagę kilka czynników, w tym możliwości, wpływy, siłę itp.
Według tego Yuri wydaje się całkiem cienka w porównaniu do czołówki.
link: http://towerofgod.wikia.com/wiki/Ranker
SZALOMKA
Quayle

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 833

Quayle, 20-04-2014, 22:41
Niespecjalnie lubię rozkłądy sił, ale ponieważ to ToG, to parę zdań napiszę..

Nie sądzę by Yuri wyróżniała się jakoś specjalnie siłą od reszty księżniczek Zaharda (mam na myśli te które już wspięły się na wieże, a nie Androssi). Co do najsilniejszych regularnych to obstawiałbym kierownictwo FUG, ewentualnie najpotężniejszych przedstawicieli wielkich rodzin/najsilniejsze księżniczki Zaharda.
Zastanawia mnie jak wielka jest różnica sił między trójką słynnych nieregularnych a regularnymi.

BTW ciekawe jak silna jest Rachel (czy posiada ona obecnie jakieś godne uwagi umiejętności).
Asta

Piracki oficer

Licznik postów: 603

Asta, 20-04-2014, 22:49
Quayle napisał(a):Niespecjalnie lubię rozkłądy sił, ale ponieważ to ToG, to parę zdań napiszę..

Właśnie tutaj są fajne predyspozycje do gdybania, bo raczej nie wywiąże się dyskusja, jak w temacie o OP. Znamy zbyt niewiele konkretów, jednocześnie dostaliśmy sporo ciekawostek, którymi autor lubi się dzielić.

Np. Odnośnie ojca Koona, jest 6 w rankingu, chciałby kiedyś walczyć z Mazino, a plotki mówią, że jakby uderzył swoją włócznią z całej siły, to mógłby przebić połowę wieży. Sporo takich tekstów można znale??ć, dodają smaczku całej serii i budują hype na przyszłość Smile
SZALOMKA
Quayle

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 833

Quayle, 20-04-2014, 22:51
Astarot, mnie tylko zdziwiła niska pozycja liderów FUG. Jeżeli aż tak wyra??nie ustępują najsilniejszym spośród przywódców wielkich rodzin i księzniczek Zaharda, to dziwne, że organizacja nie została rozbita.
Asta

Piracki oficer

Licznik postów: 603

Asta, 20-04-2014, 23:00
Quayle, trzeba pamiętać, że to oficjalny ranking tworzony przez jakichś urzędników z najwyższych poziomów wieży. Ponoć Mazino kiedyś wbił do tych gości i kazał im wpisać się na pierwsze miejsce XD.

Fug to bardzo skryta organizacja i bardzo możliwe, że mają w zanadrzu kogoś kto mógłby mierzyć się z głowami rodzin, ewentualnie istnieją inne mniejsze organizacja, które zrzeszają silniejsze osoby o podobnym celu co fug.
SZALOMKA
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-04-2014, 23:00
Astarot napisał(a):Na wiki jest tabelka, która pokazuje pozycje osób w dość ogólnym rankingu, ustalanym przez jakieś organizacja w wieży, który bierze pod uwagę kilka czynników, w tym możliwości, wpływy, siłę itp.
Według tego Yuri wydaje się całkiem cienka w porównaniu do czołówki.
link: http://towerofgod.wikia.com/wiki/Ranker
O dzięki, nie znałem tego Big Grin

Serio myślałem, że jest mocniejsza, a tu ~500 miejsce.

Ale jak dla mnie w tym top 5 może być sporo błędów, że tak powiem. O ile wiem to tych pierwszych 3, a na pewno 2 dawno nikt nie widział, kto wie czy ktoś z nich się nie bił z innym i nie umarł (pewnie by się rozniosło, ale gdyby taki Phantaminum zabił Enryu pewnie nikt by nie wiedział skoro nie wiadomo gdzie są. Choć autor chyba mówił, że nigdy się nie spotkali).
Zresztą uważam, że Phantaminum jest najsilniejszy tylko z powodu faktu bycia Axis, inaczej pewnie byłby w czołówce ale nie wiem czy byłby 1.
W ciekawostkach jest, że Urek wszedł do wieży żeby go wyśledzić, ale jednocześnie mówi, że nie boi się nikogo. Zwykłe pogróżki, czy może znał go wcześniej (przed wejściem do wieży, po to tam wszedł) i wie coś więcej?

Z tego co widzę, to Phantaminum i Enryu nawet wg autora są OP i pewnie nie będą z nikim istotniejszym walczyć, chyba że będzie chciał kogoś zabić. No i pewnie nie będą mieli większego udziału.
Ciekawie by było jakby Zahard wspinał się goniąć Phantaminum. Btw. ile wieża ma pięter? I gdzie jest ten "szczyt wieży", na który wszyscy się dostają (żołnierze)?

[ Dodano: 2014-04-20, 22:03 ]
Astarot napisał(a):Np. Odnośnie ojca Koona, jest 6 w rankingu, chciałby kiedyś walczyć z Mazino
Chciałby z nim walczyć, bo Mazino go zepchnął na niższe miejsce o ile dobrze czytałem.
No i w sumie pewnie nie ma co liczyć Zaharda, Enryu i Phantaminum. Zaharda to może jeszcze ale nie spodziewam się dużo tamtej 2.
 
Asta

Piracki oficer

Licznik postów: 603

Asta, 20-04-2014, 23:14
CCORD napisał(a):Btw. ile wieża ma pięter? I gdzie jest ten "szczyt wieży", na który wszyscy się dostają (żołnierze)?
Ile pięter nie wiadomo, a żeby zostać żołnierzem trzeba wejść na 'szczyt' wieży, który w tym przypadku jest 134 piętrem, czyli maksymalnym na który udało się oficjalnie dostać komukolwiek. Bardziej mnie ciekawi na jakiej zasadzie to działa przy wspięciu się. Zahard ma jakieś specjalne przywileje od strażników, które pozwalają wynagradzać nowo przybyłe osoby? Czy to może jedna wielka ściema i zabawa w boga? Who knows

btw. im dłużej czytam to wiki tym bardziej mi się podoba tog :|

@edit
Ten ranking zaczyna mieć spory sens i być bardziej subiektywny niż sądziłem.

Pierwsza sprawa to ludzie Zaharda i 10 rodzin są odpowiedzialni za ranking, więc oczywiste jest, że pozycje osób zaprzyja??nionych mogą być trochę zawyżone

Druga rzecz to fakt posiadania kontraktów ze strażnikami przez Zaharda i 10 rodzin, co daje im ogromne wpływy, a jak wcześniej pisałem między innymi to uwzględnia ów ranking.

To, że potencjalny wróg, przywódca fug, jest na 16 pozycji stawia jego umiejętności bitewne na ogromnym poziomie, musi czymś rekompensować pozycje, nie mając tak dużych wpływów jak głowy rodzin.
SZALOMKA
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-04-2014, 23:43
Astarot napisał(a):Zahard ma jakieś specjalne przywileje od strażników, które pozwalają wynagradzać nowo przybyłe osoby? Czy to może jedna wielka ściema i zabawa w boga? Who knows
No niby niektórzy żołnierze opowiadali, że to nie ściema.

Ja bym chciał żeby ktoś zebrał (chyba, że ktoś już to zrobił) wszystkie ciekawostki o ToG (te np. w temacie o Phantaminum).
Ciekawe czego sobie zażyczy Baam jak już wejdzie na szczyt. Bo cały czas go widzę jako kogoś kto się wspina ale nie dla siebie. Po prostu nic nie chce, ale wspina się bo robi to dla przyjaciół (na początku to poświęcenie dla Rachel było na prawdę super, a ona...)
 
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 21-04-2014, 13:01
Baam na 20 piętrze był daleko w tyle za jakimś randomowym żołnierzem. Viole 134 769 używając swojego najlepszego ataku, a żołnierz zwykłym dotknięciem 13 200 000, czyli Viole był 100 razy słabszy. Ten żołnierze baseballista nie wyglądał wcale na silnego. Pozycja Yuri nie zdziwiła mnie jakoś. Ona nadal jest tylko żołnierzem, a weteranów w wieży też trochę jest. Baam pewnie ma teraz siłę przeciętnego prawidłowego rangi C. Z panem Cieniem, który miał siłę rangi B nie wygrałby bez pomocy Koona i Raka.
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 21-04-2014, 13:04
I to mi się w sumie podoba.
Ale należy pamiętać, że Baama siłą jest shinsoo, a nie siła fizyczna. Użył specjalnego ataku, ale takie sztuczki jak zatrzymywanie itd. też są przydatne w walce. Liczy się też prędkość itd.
 
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź