Jakie będą następne stawki za głowy
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,064

Pajmon, 07-03-2018, 16:09
(06-03-2018, 20:17)RouninN1 napisał(a): Moim zdaniem luffy nie zostanie yonkou, będzie kimś kogo potęga sięga Yonko (oczywiście później ich przewyższy). Ludzie będą mogli go nazywać Yonko ale on nie będzie się za niego uważał bo będzie Królem Piratów i tyle.

Chodzi Ci że Luffy zrówna się lub przewyższy Yonko pod względem siły i że tak powiem kolokwialnie pojedzie ich na solo? Bo moim zdaniem jakby miało się tak stać, to musiałby nastąpić kilku lub nawet kilkunastoletni TS. My chyba sobie nawet nie zdajemy jeszcze sprawy z siły Yonko i nie mamy jakiegoś porównania. Białobrodego nie bierzmy jako punkt odniesienia, bo to był już stary schorowany dziad który w dodatku dostał kilka criticów, ale i tak zrobił rozpierdziel. Jedynym punktem odniesienia póki co jest to, że cała załoga BM się obs**ła na myśl o tym że Mamuśka wpadnie w szał. Tak więc chyba na lajcie po prostu rozniosłaby całą swoją załogę na kawałki. Tak więc różnica poziomów jest tutaj chyba jak między Rayleigh'em a Supernowas na Sabaody. 
Wracając do tematu, to żeby zrównać się poziomem siły 1v1 z Yonko, to albo będziemy potrzebowali TS, albo... W ogóle to nie nastąpi. I mi się wydaje że tak będzie, że Oda pokaże nam to co już pokazywał nie raz i prezentuje nam do dobitnie w ostatnich arcach: nie liczy się siła jednostki tylko to, że masz przyjaciół którzy Ci pomogą. IMO Luffy nie będzie nigdy silniejszy od żadnego z Yonko, ale będzie mógł ich pokonywać dzięki znajomością i przyjaźnią które nabywał przez całą mangę. I na tym właśnie poziomie przewyższy imperatorów.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Gogolius

Super świeżak

Licznik postów: 199

Gogolius, 07-03-2018, 16:56
Ładnie się to komponuje z faktem, że Luffy posiada najpotężniejszą moc na całym świecie.
Co do nagród: nie sądzę by po obecnym arcu były jakieś zmiany. Chyba za szybko na to wszystko. Sporo zależy od ew. wydźwięku i zakończenia przygody - jak to będzie cicha ucieczka, która dla reszty świata nie za bardzo zostanie zauważona to w ogóle nie ma opcji. Jeśli Morgan coś tam opowie to będzie to raczej poczta pantoflowa i ploty zwykłych ludzi - dla marynarki potrzebny byłby jakiś poważniejszy dowód. Co innego pokonany i schwytany shichibukai, który wymaga zastępstwa i określonych działań (szczególnie że shichibukai mają bliżej do strony marynarki niż yonkou), a co innego jakaś tam potyczka między piratami.

To tak jakby miały skoczyć nagrody załodze Białobrodego, która wygrała bitwę z załogą Kaidou przed Marineford.
RouninN1

Agent Cipher Pol

Licznik postów: 52

RouninN1, 07-03-2018, 17:46
(07-03-2018, 16:09)Pajmon napisał(a): Chodzi Ci że Luffy zrówna się lub przewyższy Yonko pod względem siły i że tak powiem kolokwialnie pojedzie ich na solo? Bo moim zdaniem jakby miało się tak stać, to musiałby nastąpić kilku lub nawet kilkunastoletni TS. My chyba sobie nawet nie zdajemy jeszcze sprawy z siły Yonko i nie mamy jakiegoś porównania. Białobrodego nie bierzmy jako punkt odniesienia, bo to był już stary schorowany dziad który w dodatku dostał kilka criticów, ale i tak zrobił rozpierdziel. Jedynym punktem odniesienia póki co jest to, że cała załoga BM się obs**ła na myśl o tym że Mamuśka wpadnie w szał. Tak więc chyba na lajcie po prostu rozniosłaby całą swoją załogę na kawałki. Tak więc różnica poziomów jest tutaj chyba jak między Rayleigh'em a Supernowas na Sabaody. 
Wracając do tematu, to żeby zrównać się poziomem siły 1v1 z Yonko, to albo będziemy potrzebowali TS, albo... W ogóle to nie nastąpi. I mi się wydaje że tak będzie, że Oda pokaże nam to co już pokazywał nie raz i prezentuje nam do dobitnie w ostatnich arcach: nie liczy się siła jednostki tylko to, że masz przyjaciół którzy Ci pomogą. IMO Luffy nie będzie nigdy silniejszy od żadnego z Yonko, ale będzie mógł ich pokonywać dzięki znajomością i przyjaźnią które nabywał przez całą mangę. I na tym właśnie poziomie przewyższy imperatorów.

Chodziło mi że będzie poważnym zawodnikiem z którym Yonko będą musieli się liczyć a po upadku jednego z nich świat będzie mógł nazywać Słomka Yonko na co Luffy nie przystanie. Mówię jednak o dalekiej przyszłości a nie o Wano arc jak Shiosu.
(06-03-2018, 19:46)Shiosu napisał(a): Po tym Słomiani mogą spokojnie ruszyć na Wano, gdzie z pomocą/lub bez mogli by pokonać Kaido. Dodając do tego tą "ważność", którą zdobyli na Reverie Luffy spokojnie mógł by zostać yonko. (Bo czemu nie?)
CCORD

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 4,960
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 07-03-2018, 18:48
(07-03-2018, 16:56)Gogolius napisał(a): Luffy posiada najpotężniejszą moc na całym świecie.
Że haki królewskie? Czy to słyszenie, co miał Roger? Bo o owocu chyba nie mówisz?
A nie, czekaj, czy to plot armor Big Grin?

(07-03-2018, 17:46)RouninN1 napisał(a): Chodziło mi że będzie poważnym zawodnikiem z którym Yonko będą musieli się liczyć
Sam Luffy? Imo nie. Luffy z załogą i flotą? Na pewno.
Imo Luffy wejdzie na poziom Yonko (taki żeby walczyć 1v1 i mieć więcej niż te 30% szans na wygraną) dopiero pod koniec mangi, a na koniec pewnie ich przewyższy.

Jest to jednak temat o nagrodach, więc proponuję zakończyć offtop (albo bezpośrednie odnieść wasze posty do tematu). Nie wstawiam OPZ, ale jak chcecie kontynuować to znajdźcie lub załóżcie odpowiedni temat Smile

Ludzie dają sporo Carrot. Ja wiem, że ona jest kandydatem na członka załogi i pokazała niemałą siłę jak na takiego króliczka, ale... No imo to trochę za dużo jak na pierwszą nagrodę. Już nawet nie chodzi o to, że imo ona siłowo nie zasługuje na tak wysoki ranking, ale rząd na pewno nie dałby jej (za co?) tak wysokiej nagrody Tongue

Osobiście stanę za opcją: Carrot nową maskotką! Skoro Chopper ma dostać nowy list z MP na zdjęciu (tak, wiem że to tylko teoria, ale podoba mi się Big Grin) to maskotka będzie potrzebna!
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Szarim Musty

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 456

Szarim Musty, 07-03-2018, 23:11
(07-03-2018, 16:09)Pajmon napisał(a): Chodzi Ci że Luffy zrówna się lub przewyższy Yonko pod względem siły i że tak powiem kolokwialnie pojedzie ich na solo? Bo moim zdaniem jakby miało się tak stać, to musiałby nastąpić kilku lub nawet kilkunastoletni TS.

Dla Luffiego król piratów to osoba wolna. /745 odcinek - nie mogę znaleźć całego fragmentu na youtube/ Czyli może płynąć gdzie chce i robić co chce. Jak sobie wyobrażasz spełnienie tego marzenia jeżeli Słomek nie stanie się co najmniej równy Yonkou? Przecież za każdym razem kiedy będzie chciał ich teren naruszyć będzie musiał sobie skrzyknąć sojuszników. Ci sojusznicy nie tylko będą musieli pokonać "płotki" ale także pomóc w starciu z głównym bossem. Uważasz, że Luffy byłby z tego zadowolony? 

Spoiler

[Obrazek: 014.png]

Czyli obstawiasz, że skrzyknie ekipę by tego dokonać? Król Piratów musi być najsilniejszym piratem. Oczywiście może mieć równych sobie ale nie może być słabszy. Dodajmy do tego postęp jaki zrobił Luffy w tym arcu, podczas jednej walki i dla mnie oczywiste jest, że to już kwestia czasu aby dorównał Yonkou (bez super długiego TS, bo krótszego nie wykluczam - nie musimy oglądać dłuuuuuuugiego pływania między niektórymi wyspami bądź dłuższego ładowania się log pose).  
(07-03-2018, 16:09)Pajmon napisał(a): Jedynym punktem odniesienia póki co jest to, że cała załoga BM się obs**ła na myśl o tym że Mamuśka wpadnie w szał. Tak więc chyba na lajcie po prostu rozniosłaby całą swoją załogę na kawałki. Tak więc różnica poziomów jest tutaj chyba jak między Rayleigh'em a Supernowas na Sabaody. 

Spoiler


Najważniejszym elementem jest tu stwierdzenie odnośnie szacunku do kapitana. Obstawiam, że to jest główną przyczyną nie atakowania jej, nie starania się przeszkadzać itd. Co to za kapitan, którego raz na miesiąc załoga sklepie? W przypadku furii BM, której nie da się zatrzymać (bardziej uspokoić) otrzymujemy upadek yoknou niezależnie od tego czy załoga da jej radę czy nie. 
(07-03-2018, 16:09)Pajmon napisał(a): I mi się wydaje że tak będzie, że Oda pokaże nam to co już pokazywał nie raz i prezentuje nam do dobitnie w ostatnich arcach: nie liczy się siła jednostki tylko to, że masz przyjaciół którzy Ci pomogą. IMO Luffy nie będzie nigdy silniejszy od żadnego z Yonko, ale będzie mógł ich pokonywać dzięki znajomością i przyjaźnią które nabywał przez całą mangę. I na tym właśnie poziomie przewyższy imperatorów.

No przecież z Katem poszedł na solówkę, nie wołał nikogo do pomocy. Doflamingo mimo kooperacji z Law'em finalnie sam się z nim bił. Oczywiście w obu przypadkach jakąś pomoc otrzymał - głównie chodzi o odnowienie haki (tak złapanie baby jagi i ucieczkę ze świata luster traktuję jako pomoc) ale większość walki toczył solo.
(07-03-2018, 18:48)CCORD napisał(a): Ludzie dają sporo Carrot. Ja wiem, że ona jest kandydatem na członka załogi i pokazała niemałą siłę jak na takiego króliczka, ale... No imo to trochę za dużo jak na pierwszą nagrodę. Już nawet nie chodzi o to, że imo ona siłowo nie zasługuje na tak wysoki ranking, ale rząd na pewno nie dałby jej (za co?) tak wysokiej nagrody

Pamiętajmy, że to nowy świat. Osoby, które tam się odnajdują i sobie radzą nie będą w podobny sposób traktowane co osoby z "raju" /czy jak tą pierwszą część grand line Brązowobrody nazwał/. Dlatego Carrot spokojnie może liczyć na nagrodę na poziomie nowicjuszy, którzy dotarli na koniec pierwszej części Grand Line. Dla tego na moje dostanie nagrodę w wysokości 100 - 150 mln.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,168

Mordoc, 07-03-2018, 23:23
Edit:  W sumie, po tym, co napisał @Szarim Musty,  mój post za wiele nie wnosi ;c
(07-03-2018, 16:09)Pajmon napisał(a): Wracając do tematu, to żeby zrównać się poziomem siły 1v1 z Yonko, to albo będziemy potrzebowali TS, albo... W ogóle to nie nastąpi. I mi się wydaje że tak będzie, że Oda pokaże nam to co już pokazywał nie raz i prezentuje nam do dobitnie w ostatnich arcach: nie liczy się siła jednostki tylko to, że masz przyjaciół którzy Ci pomogą.
OP, to typowy shounen, tutaj główny bohater ma się stawać coraz silniejszy i pokonywać coraz silniejszych wrogów. Zobacz jaka różnica poziomów była między Katakurim, a Luffym po TS'ie przed w trakcie FI. Biorąc pod uwagę jaki rozwój jest w stanie poczynić w trakcie walki, jestem na 99% przekonany, że przynajmniej jednego Yonko pokona solo.
(07-03-2018, 18:48)CCORD napisał(a): Ludzie dają sporo Carrot. Ja wiem, że ona jest kandydatem na członka załogi i pokazała niemałą siłę jak na takiego króliczka, ale... No imo to trochę za dużo jak na pierwszą nagrodę.
Czy ja wiem, czy tak dużo. Zoro dostał 60kk, Franky 44kk, a to był inny czas fabularny. Teraz Carrot z miejsca wchodzi jako całkiem silna postać, w dodatku szalejąca na terenie Yonko, więc 100kk nie będzie przesadą na początek. No ale zobaczymy :p
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,575

Dejo, 01-05-2018, 16:43
Dobra skoro jednak nagrody po WCI skoczyły, to trzeba poprawić kwoty po Wano, bo wygląda na to, że będą znacznie wyższe niż się spodziewałem Smile
 
MONKEY D LUFFY -3,000,000,000
RORONOA ZORO -1,000,000,000
VINSMOKE SANJI -930,000,000
JINBE -800,000,000
USOPP -500,000,000
NICO ROBIN -460,000,000
FRANKY -350,000,000
BROOK  -300,000,000
NAMI -170,000,000 
TONY TONY CHOPPER -300


Luffy podczas Wano może być bliski śmierci. więc jego VC może wezwać wielką flotę dlatego:

1.CAVENDISH -600,000,000
2.BARTOLOMEO -500,000,000
3.SAI -478,000,000
4.IDEO -230,000,000
5.LEO -500
6.HAJRUDIN -400,000,000
7.ORLUMBUS -100,000,000
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Silnikov

Piracki oficer

Licznik postów: 700

Silnikov, 02-05-2018, 00:10
Cytat:MONKEY D LUFFY -3,000,000,000
RORONOA ZORO -1,000,000,000
VINSMOKE SANJI -930,000,000
JINBE -800,000,000
USOPP -500,000,000
NICO ROBIN -460,000,000
FRANKY -350,000,000
BROOK  -300,000,000
NAMI -170,000,000 
TONY TONY CHOPPER -300

Jak Ty żeś doszedł do nagrody dla Sanjiego? Ledwo co przeskoczył Zoro i to tylko dlatego, że ujawniono jego nazwisko... Jinbe niżej od kucharza? Usopp 500? Za co? Zna Haki (pomijam nierozwiniętą obserwację)? Ma owoc? Może pokona jakiegoś oficera dywizji? To samo Robin. Jej wartość to jedynie Poneglyphy. Z tym Chopperem to jakaś żenada. Już na Fishman Island pokazał monster point, więc przestaje być śmieszne traktowanie go jak zwierzątka.
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,575

Dejo, 02-05-2018, 06:51
Cytat:Jak Ty żeś doszedł do nagrody dla Sanjiego? Ledwo co przeskoczył Zoro i to tylko dlatego, że ujawniono jego nazwisko... 
Normalnie żem doszedł, Sanji na Wano prawdopodobnie pokona kogoś z topki tak samo jak Zoro.  Oczywiście że jego nagroda jest tylko za jego gówniane nazwisko xD
 
Cytat: Jinbe niżej od kucharza? 
Dokładnie, ale to że od szermierza to już Ci nie przeszkadza xD Sanjiemu dałem mniejszy wzrost i masz gula, a przecież obaj panowie startowali z tej samej pozycji 330(Sanji) 320(Zoro) Big Grin 
 
Cytat:Usopp 500? Za co?
Yyy, za udział w obaleniu, IMPERATORA Kaido?
 
Cytat:Zna Haki (pomijam nierozwiniętą obserwację)? 
Tak bo ma nierozwiniętą obserwację to znaczy że niema Haki xD Pomińmy może też że jest snajperem, bo nadal nie jest najlepszy Big Grin  Rozwinięte czy nie rozwinięte to się jeszcze okaże, miał sporo czasu aby nad nim popracować.
 
Cytat:Może pokona jakiegoś oficera dywizji?
Może, skąd możesz mieć pewność że nie? Co myślisz że wszyscy oficerowie są na poziomie Jacka xD

 
Cytat:To samo Robin. Jej wartość to jedynie Poneglyphy
Tak. jedynie i właśnie dla tego jedynie każdy pirat świata chciałby ją mieć, i właśnie przez to jedynie jest takim zagrożeniem dla rządu. Luffy po Kaido będzie miał 3 poneglyphy Drogi + jej wiedza poszerzy się jeszcze o inne rzeczy w końcu wano jest mocno powiązane z poneglyphami, taka cena za wiedzę Robin to promocja.
 
Cytat:Z tym Chopperem to jakaś żenada. Już na Fishman Island pokazał monster point, więc przestaje być śmieszne traktowanie go jak zwierzątka.
Ciebie może nie śmieszy ale innych i autora owszem Big Grin
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

CCORD

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 4,960
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 02-05-2018, 13:09
Ja tylko co do tego Choppera wtrącę: On teraz dostanie normalną nagrodę na Monster Point Choppera, bo Carrot przejmie rolę maskotki Smile
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,064

Pajmon, 02-05-2018, 13:55
IMO:

MONKEY D LUFFY - 2mld do max 2,5mld z naciskiem na tą niższą cenę, bo pokonanie Kaido zostanie rozłożone na większą liczbę załóg które wezmą udział w arcu.
RORONOA ZORO - 1mld do 1,5mld
VINSMOKE SANJI - 720mln - 830mln
JINBE - 900mln - 1,2mld
USOPP - 850mln - 1mld - tu znów będzie jakiś gag i znów przebije cenowo Sanji'ego i Franky'ego
NICO ROBIN - 179mln - 299mln
FRANKY - 444mln - 555mln
BROOK  - 200mln - 400mln
NAMI - 500mln - 666mln - tutaj kolejna gagowa nagroda dla tej co zawsze płacze najwięcej przy zwiększających się nagrodach ale tym razem dzięki Zeusowi będzie to troszkę bardziej zasłużone, oczywiście bardziej zasłużone dla Zeusa nie dla niej xd
TONY TONY CHOPPER - 100mln - 300mln
CARROT - 15 $ - tak jak Cycord pisał, imo to będzie nowa maskotka
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Licznik postów: 31

nodreamnoworth, 20-12-2018, 00:17
Luffy 2 mld, jednak Yonko też mają nagrody za głowy, ale zrezygnuje z tego tytułu ponieważ interesuje go tylko tytuł Króla Piratów
Zoro 960 mln
Nami 166 mln
Usopp 300 mln
Sanji 430 mln
Chopper 100 000 100, może w końcu skończą ten gag
Robin 230 mln
Franky 194 mln
Brook 183 mln
Jinbe 438 mln, teoretycznie należy do załogi, ale wydaje mi się, że zostanie kapitanem w Wielkiej Flocie Słomkowego Kapelusza

Wiele osób chce by Carrot została nowym załogantem, ale mam nadzieje, że tak się niestanie, ponieważ jest ona nieoryginalna (księżycowy królik). Poza tym nie miałaby żadnej funkcji na statku, ponieważ na obserwatora wymagany byłby superwzrok (królik tylko świetnie widzą w ciemności, jest wiele zwierząt z lepszym wzrokiem) lub posiadać zadziwiające haki obserwacji, dodatkowo byłaby kolejnym antropomorficznym zwierzakiem.
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,575

Dejo, 20-12-2018, 00:23
Cytat:Jinbe 438 mln, teoretycznie należy do załogi, ale wydaje mi się, że zostanie kapitanem w Wielkiej Flocie Słomkowego Kapelusza
Oficjalny sternik załogi słomkowego kapelusza, kapitanem wielkiej floty, no raczej nie bardzo Tongue Słoneczni piraci to teraz załoga Aladdina Wink
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

wuzzek

Pierwszy oficer

Wiek: 24
Licznik postów: 1,156

wuzzek, 20-12-2018, 00:27
(20-12-2018, 00:17)nodreamnoworth napisał(a): Jinbe 438 mln, teoretycznie należy do załogi, ale wydaje mi się, że zostanie kapitanem w Wielkiej Flocie Słomkowego Kapelusza

Jinbe jest oficjalnie sternikiem załogi. 

Luffy 2.5mld
Zoro 1 000 096 000
Sanji 892 mln
God Usopp mln
Nami 190 mln
Franky 174 mln
Jinbe 600 mln
Brook 226 mln
Robin 490 mln
Chopper 500
[Obrazek: jhin-animated.gif]
92Raptor

Pirat

Wiek: 30
Licznik postów: 43

92Raptor, 21-12-2018, 00:44
Ujawniono nagrodę za BB i wynosi ona, prawie 2,25 mld czyli o 750 mln więcej niż Luffy'ego, nagrody za BM i Kaido mogą być podobne, np : BM - 1,85 mld , a za Kaido nawet 1,95 mld , zakładając że Shanks ma max 2,35 mld.

Nagrody za słomkowych i sojuszników mogą bardzo wzrosnąć, moje przewidywania to:
 Kaido vs Luffy & Law & Kid
Luffy 2 Mld(+ 500 Mln)
Law 1,5 Mld(+ 1 Mld)
 Kid 1,47 Mld(+ 1 Mld)

zapowiedziano starcie Quenn vs Sanji,  za kuka daią 330 Mln ale rywal to odpowiednik ,tej co wyciska płyny u mamuśki , dowódcy Kaido mają  o ok 140 Mln wyższe nagrody , przykład Craker 860 - Jack 1000  więc Qenn ma pewnie  ok 1075 Mln , jeżeli sanji go zgnoi do dostanie nawet 1,13 Mld, idąc za przyładem King może mieć 1,22 Mld a zoro dostanie 1,32 Mld, co do reszty , to może wyglądać tak.

Jinbei ( jeśli zyje) - +1 mld
Usoop - 400 - 600 Mln( w końcu to 4 generał.)
Robin - 430 Mln
reszta w górę o 50 ub 100 Mln ( oprócz Choppera.)

Nagrody BM i Kaido mogą być o 1 stówke wyższe.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź