Jakie będą następne stawki za głowy
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 200

Dzik, 22-12-2018, 16:41
(22-12-2018, 01:36)Szarim Musty napisał(a): Wkraczasz a nie czytasz. To twój problem.

Nie mam problemów z czytaniem, ale dziękuję za troskę. Wink Więc rozbiję cytat z poprzedniego postu i przeanalizuję go jeszcze raz. Zdanie po zdaniu.
(21-12-2018, 01:38)Szarim Musty napisał(a): Shanks wbił na Marineford jak do siebie

Każdy Yonko na jego miejscu mógłby zrobić to samo. Na Marineford panował chaos, obie strony konfliktu były poważnie zmęczone, a w samym środku Czarnochleby urządzał sobie pokaz mocy Gura-Gura.
(21-12-2018, 01:38)Szarim Musty napisał(a): no i wszyscy wiedzą, że jakoś uporał się z Kaidou... Załatwił go na szybkości, sposobem, siłą czy w inny sposób. Nie ważne.

Ale to jest bardzo ważne. Gdyby Rudy rozwalił "strongest creature" w tak krótkim czasie, i to przy zerowych stratach (skoro nawet dwóch admirałów nawalało się tydzien), to nie byłby Yonko, tylko bogiem tego uniwersum, i w znaczący sposób wpłynęłoby to na jego nagrodę, i przebieg późniejszej fabuły (a przy okazji okazałoby się, że Shanks jest na 100% dupkiem, bo z taką mocą mógłby zapobiec wielu tragediom jakie miały miejsce i wcześniej, i później).
(21-12-2018, 01:38)Szarim Musty napisał(a): W opinii publicznej zastopował Kaidou i wbił na MF, pogonił Czarnucha i uspokoił Sengoku. Sorry ale on musi mieć sporą przewagę w wartości nad resztą stawki.

Może, ale nie musi. W wielu dyskusjach na temat Shanksa spekulacje podaje się jako prawdy objawione, nawet jeśli w mandze jest stwierdzone co innego. Tak naprawdę nie wiadomo jaki jest Shanks, jaki jest jego cel, i po co został Yonko. No bo tak naprawdę - co zrobił Shanks?

1. Spotkał się z WB, uszkodził swoim królewskim balustradę, a następnie wraz z WB przeciął niebo. Wtedy wyglądało to niesamowicie, ale to było wiele lat temu (i to przed TS). Do tego namawiał WB do odwołania Ace, i tyle. Czyli poza gadaniem, prężeniem muskułów i piciem gorzały nie zrobił nic.
2. Zatrzymał Kaido w drodze do Marineford. Nie wiadomo jak to zrobił, walki raczej nie było (bo to byłoby nieprawdopodobnie słabe), chyba że Kaido z niewiadomych przyczyn stracił przytomność.
3. Wbił na Marineford, i wstrzymał starcie dwóch potęg. Bardzo ładnie z jego strony, ale:
- Nie pogonił czarnucha. Zrobił to Akainu po bitwie o Marineford. Shanks (z niewiadomych przyczyn) olał sprawę.
- W "payback war" nie kiwnął palcem by pomóc Marco i ekipie, mimo że a) wyciągnął ich z Marineford, b) był na pogrzebie Białowąsa i Ace (a więc wie, gdzie znajduje się ta wyspa), c) proponował Marco dołączenie do załogi, e) wiedział jak niebezpieczny jest Czarnuch. Z niewiadomych przyczyn - nie zrobił nic.
4. Trenował szermierkę z Mihawkiem. Wspaniały feat, jednak po premierze vivre card dla załogi Białobrodego okazało się, że Vista też jest w rejonach okołomihawkowych pod względem szermierki (dosłownie "top class"), ale nadal jest "tylko" oficerem Yonko. Tak więc o ile nie odmawiam Czerwonemu umiejętności, to robienie z tego ósmego cudu świata to przesada.
5. To Kaido jest "strongest creature", więc logiczne, że powinien mieć wyższą nagrodę. Fanów Shanksa strasznie piekli ten fakt, mimo, że miano "najsilniejszego" przypisywano Kaido co najmniej trzykrotnie: Law na PH, narrator po Dressrosie, narrator na Wano. 
6. Na WCI Mamuśka stwierdziła jasno, że gdyby zawarła przymierze z Elbaf, mogłaby pokonać Kaido, Shanksa a nawet Białobrodego, stawiając go ponad tą dwójkę.

Czyli tak naprawdę niewiele wiemy o samym Czerwonowłosym. Z jakiś niewiadomych przyczyn unika starcia z Teachem, więc albo nie ma dość siły/ludzi by to zrobić (co obala teorię o tym, jakoby był bogiem niszczącym wszystko i wszystkich), albo nie chce tego zrobić (co czyni z niego niezłego dupka), albo nie może tego zrobić (jakaś klątwa/powiązanie karmiczne z Czarnym itp. itd.).

Pozwolę sobie jeszcze wrzucić wypowiedź @Dejo pod która podpisuję się rękami i nogami.

(21-12-2018, 02:11)Dejo napisał(a): Shanks jest dużo mniej niebezpieczny dla zwykłych zjadaczy chleba jak i dla samego rządu, nie sądzę że Gorosei zaregowaliby w podobny sposób gdyby odwiedził ich Kaidou  Piszesz że Shanks musi mieć sporą przewagę , a ja piszę że jeżeli już to co najwyżej może mieć niewielką przewagę w nagrodzie. Jednak w mojej osobistej opinii, ma najniższą, Kaidou ma w załodze nieobliczalnych psychopatów, według tejże opinii publicznej nikt nie jest wstanie go zsolować (dowiadujemy się o tym po legendarnym spotkaniu z Shanksem, więc w świecie dalej jest to aktualne ), rzekomo jest nieśmiertelny, ma pod władaniem Wano pełne wojowników, których siła jest tajemnicą nawet dla marynarki, i nawet Sakazuki się ich obawia. posiada RP, skoro taki pastuch jak Neko o tym wie to nie jest to raczej żadna tajemnica. Kaidou spokojnie może mieć wyższą nagrodę od Shanksa. Zresztą nawet na przykładzie Luffyego miał dużo większe wyczyny od Kida, a na archipelag dojechał z niższą nagrodą. Od Kid który w bardzo prymitywny sposób dorobił się swojej przewagi
 
(21-12-2018, 01:38)Szarim Musty napisał(a): I nie ważne, że Kaidou został zrobiony sztuczką, czy w ataku na ziemie Białego nie uczestniczył.

Wszyscy Yonko za życia Białobrodego toczyli z nim wojny. Nie pamiętam dokładnie, kto to powiedział, ale to było w którymś rozdziale po TS, później spróbuję to znaleźć.
Po Marineford wszystkie ziemie Białego zajął Czarny. Co też jest dziwne, bo Shanks i Marco powinni dać radę go powstrzymać. Shanks oczywiście nie zrobił nic.
(21-12-2018, 01:38)Szarim Musty napisał(a): To nie ważne, że Czarnuch po prostu nie chciał konfrontacji z Yonkou mając Marco przed sobą. Ważne, że dla świata ta dwójka podkuliła ogony przed nim.

Nie wiem kto i gdzie podkulił ogon przed Shanksem. Nie wiadomo jak zatrzymał Kaido (a więc znowu jest to tylko spekulacja), Czarnuch z kolei wydawał się rozbawiony obecnością Shanksa na MF... co jest dziwne, bo przed Akainu uciekał, jakby się paliło.
(22-12-2018, 01:36)Szarim Musty napisał(a): Napisałem, że Kaido chciał walczyć z Białym? Napisałem że naruszył i w "interpretacji marynarzy" może to uchodzić za atak na... TERENY Newgate podczas jego nieobecności. Czytaj...

Bez kitu, sprawdziłem ten chapter, bo coś mi tu nie pasowało.
https://www.mangareader.net/one-piece/533/3
"It seems "Red Hair" has gotten into a dispute..."

Polecam cały ten dialog, bo mamy tutaj fake news (tak jak z posiadaniem przez wszystkich admirałów królewskiego, na który sam dałem się złapać)

Dla porównania, ta sama scena z anime (które nie jest kanoniczne, właśnie ze względu na tak ogromne różnice pomiędzy adaptacją a materiałem źródłowym):
https://www.youtube.com/watch?v=aCdk0Wn9uWg

Jedynym napomknięciem o tym, że między Shanksem a Kaido doszło do jakiegokolwiek starcia jest ten kadr:
https://www.mangareader.net/one-piece/580/2

No ręce opadają.
(22-12-2018, 01:36)Szarim Musty napisał(a): Taaaaaa... bo wszyscy piraci to jedna rodzina. Pozycję Yonkou wypracowali sobie w czwórkę a potem podzielili nowy świat pomiędzy siebie, jak to na przyjaciół przystało.

Czytałeś Vivre Cardy? 
https://onepiecethenewworld.files.wordpr....png?w=723
Z tego wynika, że Biały na 99% był na jednym statku z BM i Kaido. I właśnie dlatego napisałem:
(21-12-2018, 23:51)Dzik napisał(a): 1. Kto powiedział, że Kaido chciał walczyć z Białowąsem? Przecież to byli na 99% ziomale z jednej załogi. Równie dobrze nawalony Kiado w formie smoka mógł lecieć na Marineford po to, żeby pomóc Edwardowi rozwalić to wszystko w pizdu.
 
(22-12-2018, 01:36)Szarim Musty napisał(a): Zgona to zaliczyłeś ty... ale zamiast iść spać wparowałeś na forum ;P
To, że ty lubisz tak robić, nie znaczy że inni również. Wink
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 559

wuzzek, 22-12-2018, 18:47
(22-12-2018, 16:41)Dzik napisał(a): Czarnuch (...) przed Akainu uciekał, jakby się paliło.

Przecież się paliło :| magu magu
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Ad3k

Wicekapitan

Licznik postów: 209

Ad3k, 22-12-2018, 19:13
(22-12-2018, 16:41)Dzik napisał(a): 1. Spotkał się z WB, uszkodził swoim królewskim balustradę, a następnie wraz z WB przeciął niebo. Wtedy wyglądało to niesamowicie, ale to było wiele lat temu (i to przed TS). Do tego namawiał WB do odwołania Ace, i tyle. Czyli poza gadaniem, prężeniem muskułów i piciem gorzały nie zrobił nic.
2. Zatrzymał Kaido w drodze do Marineford. Nie wiadomo jak to zrobił, walki raczej nie było (bo to byłoby nieprawdopodobnie słabe), chyba że Kaido z niewiadomych przyczyn stracił przytomność.

1. Sory, ale sława WB była wszystkim dobrze znana, jako yonko shanks napewno znał jego siłę, jak wyglądała wymiana ciosów wb i shanksa? przecięte niebo, ani jeden ani drugi nie cofnął się o krok. Porównam, żebyś zaczaił - wymiana ciosów luffyego i bm dezaktywowała g4 luffyka, wymiana ciosów kaido i luffy g4 to samo 1 cios w dwóch przypadkach! Tyle, że po kaido chyba gorzej się miał (obstawiam, że przez kairoseki na maczudze, ale to póki co teoria)
Czyli mamy pewność, że zatrzymał jakoś świra kaido, może sprytem, nie istotne, istotne, że prawdopodobnie nawet jeśli spryt by go zawiódł nie poleciałby na strzała, no chyba, że ktoś stwierdzi, że wb i shanks nie użyli haki ani siły, nic podczas przecinania nieba xD Ciekawe jak g4 luffyka by się sprawdziło, jeśli ktoś powie, że SHANKS&WB I rozwijając wątpliwości - jak na logike wytłumaczy mi ktoś czy oni mogli użyć mniej siły? Jeden yonko stoi na przeciw drugiego - chyba spodziewa się, że atak musi być potężny. O ile taka BM na herbatce mogła luffyego potraktować jako żółtodzioba i nie użyć pełnej mocy o tyle nie wierzę, że yonko oszczędzaliby na wymianie ciosów, ze sobą.. Znają swoją siłę, mają pozycję - Shanks jest niezaprzeczalnie kozakiem, a to czy większym czy mniejszym niż bm/kaido to czas zweryfikuje, napewno są na podobnym poziomie i mogą stawać naprzeciw siebie..
(22-12-2018, 19:13)Ad3k napisał(a): Nie wiem kto i gdzie podkulił ogon przed Shanksem. Nie wiadomo jak zatrzymał Kaido (a więc znowu jest to tylko spekulacja), Czarnuch z kolei wydawał się rozbawiony obecnością Shanksa na MF... co jest dziwne, bo przed Akainu uciekał, jakby się paliło.
Może po cichu współpracują Wink Pamiętacie jak BB wydobył owoc WB? Mógł z niego korzystać niczym WB, może nie sam owoc, ale również osoba z której go wyciągnięto ma jakieś znaczenie? Mając takie coś na uwadze Shanks mógł obrać za cel luffyego zaraz po zjedzeniu owocu gomu gomu i zaplanować to niczym madara w naruto ;D Teoria spiskowa hmm
(22-12-2018, 16:41)Dzik napisał(a): Czytałeś Vivre Cardy? 
https://onepiecethenewworld.files.wordpr....png?w=723
Z tego wynika, że Biały na 99% był na jednym statku z BM i Kaido. I właśnie dlatego napisałem:
A ja Ci powiem, że to na 99% niemożliwe, żę WB był z nimi na statku.
WB kolekcjonował więzi, kaido bestie, bm dzieci i jedzeni xD, shanks? Oni są na tyle różni, że nie chce mi się wierzyć, że newgate godziłby się na żeglugę razem z BM zjadającą towarzyszy za kubek budyniu, albo kaidem propagującym bestialskie czyny...
Nie a tak poważnie ten obrazek jest z jakiegoś rozdziału mangi, czy jest to autorskie fanowskie? bo nie przypominam sobie
Czasem czytam wypociny...
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 1,829

Mordoc, 22-12-2018, 19:57
Dyskusja chyba zaczyna podążać w innym kierunku, niż zakłada temat.
Odnoszę wrażenie, że część osób próbuje dowodzić niesamowitej potęgi Shanksa, podczas gdy temat dotyczy nagród.

Moim zdaniem Shanks może mieć mniejsza nagrodę niż Kaido i BM, ale większą od BB ze względu na tzw. staż w zawodzie.
2 pierwsze potwory były w załodze, która trzęsła oceanami jeszcze zanim nastała era Rogera, w trakcie której Czerwonowłosy był bodaj majtkiem.

W dodatku Shanks na chwilę obecną nie wygląda na kogoś, kto robi duży zamęt w świecie, a wręcz przeciwnie jest respektowany przez światowy rząd, dlatego podejrzewam, że nagroda za jego głowę jest nieco niższa niż w przypadku Kaido i BM. Ktoś wyżej pisał, że nie wyobraża sobie, żeby Kaido lub BM udali się na rozmowę z Gorosei. Z tą opinią się zgadzam. 

Co do rzekomego starcia Kaido i Shanksa, to zgodzę się z twierdzeniem, że Rudy musiał załatwić to dyplomatycznie. Jego spotkanie z WB też nie było walką, tylko rozmową i demonstracją mocy za pośrednictwem królewskiego haki.

Co do Kaido, który chciał udać się na spotkanie z WB. Mógł to zrobić, ponieważ obawiał się, że WB zginie. A chciał się z nim zmierzyć, bo być może byli starymi rywalami, więc później nie byłoby ku temu okazji. Kaido mógł też uważać, że WB był jedynym, który byłby w stanie go zabić. 
Smok mógł też myśleć o zachwianiu równowagi, jakie może wywołać wojna jednego z Yonko z Marynarką.

Jednak wracając do głównego tematu. Nic nie ujmując sile Shanksa, uważam, że nagroda za jego głowę jest w chwili obecnej najniższa. Głównie ze względów niezwiązanych z siła, która z kolei jest tylko częściowym czynnikiem przy ustalaniu nagrody. Zmienię zdanie, jeśli na światło dzienne wyjdą jakieś kolejne fakty.

Na chwilę obecną obstawiałbym takie nagrody:
Roger   7 000 000 000 v2  6 000 000 000
Dragon 6 400 000 000 v2  5 500 000 000
WB       5 800 000 000 v2  5 100 000 000
Kaido    5 400 000 000 v2  5 000 000 000
Bm       5 100 000 000 v2  4 800 000 000
Shanks  4 500 000 000 v2  4 300 000 000

Bonus:
Luffy na koniec 
7 560 000 000 
v2 6 560 000 000

Chyba, że nagroda za Luffy'ego będzie wynosić 5 656 000 000 i to będzie najwyższa stawka w całym uniwersum.
W takim razie lecimy z v3 xD

Roger   5 500 000 000
Dragon 5 100 000 000
WB       4 900 000 000
Kaido    4 700 000 000
Bm        4 600 000 000
Shanks  4 200 000 000
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 200

Dzik, 22-12-2018, 20:20
(22-12-2018, 19:13)Ad3k napisał(a): 1. Sory, ale sława WB była wszystkim dobrze znana, jako yonko shanks napewno znał jego siłę, jak wyglądała wymiana ciosów wb i shanksa? przecięte niebo, ani jeden ani drugi nie cofnął się o krok. Porównam, żebyś zaczaił - wymiana ciosów luffyego i bm dezaktywowała g4 luffyka, wymiana ciosów kaido i luffy g4 to samo 1 cios w dwóch przypadkach! Tyle, że po kaido chyba gorzej się miał (obstawiam, że przez kairoseki na maczudze, ale to póki co teoria)
Czyli mamy pewność, że zatrzymał jakoś świra kaido, może sprytem, nie istotne, istotne, że prawdopodobnie nawet jeśli spryt by go zawiódł nie poleciałby na strzała, no chyba, że ktoś stwierdzi, że wb i shanks nie użyli haki ani siły, nic podczas przecinania nieba xD Ciekawe jak g4 luffyka by się sprawdziło, jeśli ktoś powie, że SHANKS&WB I rozwijając wątpliwości - jak na logike wytłumaczy mi ktoś czy oni mogli użyć mniej siły? Jeden yonko stoi na przeciw drugiego - chyba spodziewa się, że atak musi być potężny. O ile taka BM na herbatce mogła luffyego potraktować jako żółtodzioba i nie użyć pełnej mocy o tyle nie wierzę, że yonko oszczędzaliby na wymianie ciosów, ze sobą.. Znają swoją siłę, mają pozycję - Shanks jest niezaprzeczalnie kozakiem, a to czy większym czy mniejszym niż bm/kaido to czas zweryfikuje, napewno są na podobnym poziomie i mogą stawać naprzeciw siebie..

Nie mówię że Shanks jest słaby, tylko że jest na podobnym poziomie co inni Yonko (z wyjątkiem WB ofc). Po prostu nie rozumiem po co robić z niego niszczyciela wszechświatów, skoro nim nie jest, a bycie w top 4 piratów to i tak ogromne osiągnięcie.

(22-12-2018, 19:13)Ad3k napisał(a): A ja Ci powiem, że to na 99% niemożliwe, żę WB był z nimi na statku.
WB kolekcjonował więzi, kaido bestie, bm dzieci i jedzeni xD, shanks? Oni są na tyle różni, że nie chce mi się wierzyć, że newgate godziłby się na żeglugę razem z BM zjadającą towarzyszy za kubek budyniu, albo kaidem propagującym bestialskie czyny...

Czekamy na retrosy. Big Grin

(22-12-2018, 19:13)Ad3k napisał(a): Nie a tak poważnie ten obrazek jest z jakiegoś rozdziału mangi, czy jest to autorskie fanowskie? bo nie przypominam sobie

To są karty do kolekcjonowania, które można później wpiąć w jeden album. Są na nich informacje, które z różnych przyczyn (najczęściej z powodu braku miejsca), nie zostały ujęte w mandze. Całość jest pod patronatem Ody, więc całe info jest w 100% kanoniczne.
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,457

Dejo, 22-12-2018, 23:38
Cytat:Na chwilę obecną obstawiałbym takie nagrody:
Roger   7 000 000 000 v2  6 000 000 000
Dragon 6 400 000 000 v2  5 500 000 000
WB       5 800 000 000 v2  5 100 000 000
Kaido    5 400 000 000 v2  5 000 000 000
Bm       5 100 000 000 v2  4 800 000 000
Shanks  4 500 000 000 v2  4 300 000 000

Bonus:
Luffy na koniec 
7 560 000 000 
v2 6 560 000 000

Chyba, że nagroda za Luffy'ego będzie wynosić 5 656 000 000 i to będzie najwyższa stawka w całym uniwersum.
W takim razie lecimy z v3 xD

Roger   5 500 000 000
Dragon 5 100 000 000
WB       4 900 000 000
Kaido    4 700 000 000
Bm        4 600 000 000
Shanks  4 200 000 000
Dobra to ja też sie pobawię Big Grin

1.Dragon - 4,000,000,000
2.Roger - 4,000,000,000
3.WB - 3,666,000,000
4.Kaidou - 3,500,000,000
5.BM - 3,300,000,000
6.Teach - 3,260,000,000 (Po WanoWink)
7.Shanks - 3,080,000,000
8.Luffy - 3,000,000,000 (Po Wano)
9.Kid - 1,500,000,000 ^
10.Law 1,500,000,000 ^^
11.Mihawk - 600,000,000 (Zamrożona) -> 1,400,000,000 nowy 
 
                                      [Obrazek: Nagody_Dowodcow.png]
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 559

wuzzek, 23-12-2018, 01:20
Dragon 6 000 000 000 
WB 4 400 000 000 
Kaido 3 850 000 000
BM 3 500 000 000
Shanks 3 300 000 000
Roger 5 800 000 000 - 7 000 000 000
MIHAWK 2 800 000 000 gdy odmrożą (jest prawdopodobnie słabszy od Shanksa ale jednak rywal)
Luffiego na końcu ciężko zdefiniować, bo jeśli niektóre teorie się posprawdzają WG upadnie a razem z nim marynarka w stanie obecnym Big Grin
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,457

Dejo, 23-12-2018, 01:36
Cytat:MIHAWK 2 800 000 000 gdy odmrożą (jest prawdopodobnie słabszy od Shanksa ale jednak rywal)
Coraz mniej jest na korzyść szermierza w kwestii tej rywalizacji, skoro Vista to już podobna liga szermierki, to raczej teraz bliżej mu to Katakurich i Marco, niż Admirałów, a co dopiero Imperator Shanksa Tongue W sumie za chwilę jeszcze się okaże że ta teoria że Mihawk jest "ukrytym" przydupasem Shanksa, to prawda Big Grin
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 559

wuzzek, 26-12-2018, 00:56
(23-12-2018, 01:36)Dejo napisał(a): Coraz mniej jest na korzyść szermierza w kwestii tej rywalizacji, skoro Vista to już podobna liga szermierki, to raczej teraz bliżej mu to Katakurich i Marco, niż Admirałów, a co dopiero Imperator Shanksa

no niestety 
well, w vivre Visty było napisane, że był w stanie się zmierzyć z Mihawkiem. Jednak to raczej niemożliwe, żeby w poważnej walce Vista wygrał z shichibukai. Tytuł najlepszego szermierza musi chyba coś znaczyć. Na MF Mihawk powiedział, że Kwieciste Ostrze nie jest kimś, kogo umiejętności można zlekceważyć, ale nie wydaje mi się, żeby był zainteresowany walką i powiedział to raczej  w stylu "nie opuszczę gardy i nie dam się głupio zranić". 
Tytuł Jaszczompa ma zamiar zgarnąć Zori, który jest (w opinii fanów i piratów Barto) vice kapitanem w załodze (przyszłego) Króla Piratów. Jeśli Mihawk będzie ostatnim przeciwnikiem Zoro, jego nagroda powinna być niższa może o 200-500mln od nagrody za vkptn Króla Piratów (która z  kolei powinna być niższa od najsłabszego yonko). 
#teoriepijanego #maszjakiśdowód? #plzrespondme
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
niudeb

Shichibukai

Licznik postów: 1,434
Miejscowość: Isola

niudeb, 26-12-2018, 13:33
(26-12-2018, 00:56)wuzzek napisał(a): Jeśli Mihawk będzie ostatnim przeciwnikiem Zoro, jego nagroda powinna być niższa może o 200-500mln od nagrody za vkptn Króla Piratów (która z  kolei powinna być niższa od najsłabszego yonko). 
#

Raczej do tej do tej walki nie dojdzie. W koncu Zoro zakumplowal sie z Mihawkiem. Tyle sie o tej walce mowi, a moze
-moze skonczyc sie na przyjacielskim sparingu,  na 90% przyjacielski, innego juz sie ne da przeprowadzic.
-moze byc tez tak, ze zostanie oficjalnie uznany za najlepszego szermierza, tylko dlatego, ze jego kapitan zostal krolem piratow ;p, 
- albo skonczyc sie na smierci mihawka i niekoniecznie z reki innego szermierza, moze yonkou.

Dla mnie pojedynek Mihawk vs Zoro, ma tyle sensu co pojedynek Shanks vs Luffy. Wiadomo, ze Luffy nie bedzie nigdy walczyc z Shanksem, bo to sa kumple, takie pojedynki sparingowe nie budza zadnych wiekszych emocji, bo nie sa to pojedynki na smierc i zycie.

Edit: To teraz bardziej na temat:
Zoro bedzie miec bez porowniania wieksza nagrode od Mihawka, w koncu Mihawk jest Schichibukai nie dalbym mu nigdy nagrody porownywalnej do slodkich dowodcow, czy najlepszych ludzi kaidou. To bylaby przesada.   Moze jakies 600 000 000 Berii maks, co bym mu dal ;p, to i tak za duzo chce mu dac, patrzac na to ze odstawalby duzo od innych Schichibukai swoja nagroda ;p.  Jeslii Zoro bedzie miec te 1500  000 000 Beri jako wicekapitan, to juz bez walki z mihawkiem powinien byc uznany za najlepszego szermierza na swiecie ;p.
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 662

Hinczykbn, 26-12-2018, 14:19
(26-12-2018, 13:33)niudeb napisał(a): Dla mnie pojedynek Mihawk vs Zoro, ma tyle sensu co pojedynek Shanks vs Luffy. Wiadomo, ze Luffy nie bedzie nigdy walczyc z Shanksem, bo to sa kumple, takie pojedynki sparingowe nie budza zadnych wiekszych emocji, bo nie sa to pojedynki na smierc i zycie.


Luffy chce walczyć z Shanksem, zostawia go sobie na ostatniego Yonko(Przysięga oddania kapelusza). Jeśli do niej dojdzie nie będzie to walka na śmierć i życie ale odbyć się powinna.

Edit: Co do sporu siły Shanksa, osobiście obstawiam że zarówno jego siła jak i nagroda nie będzie mniejsza od Kaido i BM. Udowodnił swoje kilka razy - o czym pisaliście, a jego potajemne kontakty z rządem też swoje robią. Jakby wiedział, że jest słabszy niż WB nie wbił by na jego statek. Nie zatrzymał Kaido. Nie wleciał zatrzymać wojny. Nie wleciał do Gorosei.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

niudeb

Shichibukai

Licznik postów: 1,434
Miejscowość: Isola

niudeb, 26-12-2018, 14:37
(26-12-2018, 14:19)Hinczykbn napisał(a): Luffy chce walczyć z Shanksem, zostawia go sobie na ostatniego Yonko(Przysięga oddania kapelusza). Jeśli do niej dojdzie nie będzie to walka na śmierć i życie ale odbyć się powinna.

Luffy moze sobie chciec, ale licze, ze Oda mnie nie zawiedzie i nigdy do tego nie dopusci.
Arc z Kaidou bedzie naprawde  bardzo dlugi nie zdziwilbym sie gdyby byl dwa razy dluzszy nzi doflamingo , jeszcze big mame do tego,  wielka wojna, czarnobrody, znalezc one peice, motywy z rewolucjonistami, Gorosei.

Widac, ze Oda zmierza w kierunku konca przy one piece, niemozliwe bedzie przeprowadzic walki Luffyego z 4 imperatorami. Jesli  one peice zostal ukonczony w 60% czy 70% .  Porobilo sie bardzo duzo watkow nie ma czasu na jakies przyjacielskie walki z Shanksem, ;p, dla mnie to byloby slabe ;p.
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

GalKaz

Majtek

Licznik postów: 23

GalKaz, 26-12-2018, 14:50
Czas na walki jest o ile znowu nie będzie 100 różnych wątków pobocznych. Na Wano jak narazie wszystko idzie sprawnie i bez przeciągania niepotrzebnego.

(26-12-2018, 13:33)niudeb napisał(a): Zoro bedzie miec bez porowniania wieksza nagrode od Mihawka, w koncu Mihawk jest Schichibukai nie dalbym mu nigdy nagrody porownywalnej do slodkich dowodcow, czy najlepszych ludzi kaidou. To bylaby przesada.   Moze jakies 600 000 000 Berii maks, co bym mu dal ;p

Schichibukai są bardzo zróżnicowani pod wzgledem siły, a przez zamrożenie nagrody cięzko jest stwierdzić kto ile tak naprawde jest wart. Mihawk napewno jest na poziomie oficerów Yonko. Taka Boa ma 80k co jest śmiechem na sali porównujac do 130k Robin Big Grin (zdaje sobie sprawe że na jej nagrode skłąda sie fakt czytania poneglyphów itp). Zmierzam do tego że napewno Zoro nie zostanie najlepszym szermierzem tylko dlatego że będzie miał powiedzmy 1,5kk nagrody i wierze że odbędzie walke z Mihawkiem Big Grin
niudeb

Shichibukai

Licznik postów: 1,434
Miejscowość: Isola

niudeb, 26-12-2018, 14:56
Na poziomie dowodcow oczywiscie moze byc  a nawet musi byc. Big Grin. Sam syn bialobrodego ma niska nagrode, a jest w stanie siac poploch w zalodze bialobrodego Wink

Ale jak Luffy zostanie krolem piratow, a zoro do tego czasu nie zawalczy z mihawkiem, to mysle, ze automatycznie dostanie miano najlepszeog szermierza ;p. (wyszedlem z zalozenia, ze zoro dostanie nagrode 1500 000 000, jak luffy zostanie krolem piratow, moze mylne)


Raczej mihawka i shanksa ODa usmierci, albo pokaze ich porazke, jak nie usmierci, skoro czarnobrody to finalowy boss, a mihawk opowie sie raczej po stronie shanksa na wojnie.
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

GalKaz

Majtek

Licznik postów: 23

GalKaz, 26-12-2018, 15:42
Myśle że jak Luffy będzie królem to Zoro będzie miał więcej niż 1,5kk Big Grin Taki Rayleigh nie widzi mi sie aby miał tylko 1,5kk jako 1 oficer króla ;D
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź