Życie niekończącym się cyklem? Wierzycie w życie po śmierci?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
doggey

Piracki oficer

Licznik postów: 625

doggey, 20-12-2014, 15:01
Założyłem ten temat, ponieważ niedawno zmarła bliska mi osoba i nachodzą mnie różne myśli a raczej nazwałbym to teoriami/hipotezami. Myślę sobie czy istnieje życie po śmierci. Wiem, że duża część z was na pewno zadawała sobie już to pytanie niejednokrotnie, ale chciałbym abyście tu napisali w owym temacie jakie macie zdanie i co sądzicie. Nie obchodzi mnie czy jesteście wierzący czy nie, ja osobiście nie wierzę w 'Boga' i mam pewną teorię a mianowicie:
Gdy ciało człowieka biologicznie umiera to w momencie śmierci to już nie jest ta osoba którą znaliśmy, jest to tylko ciało już nie żywe. A więc wszystkie układy biologiczne, tkanki, komórki i wszystko co składa się na homeostaze organizmu przestaje istnieć. I tu coś mnie zastanawia a mianowicie- coś co wierzący nazywają 'duszą'- co to może być? Moim zdaniem Mózg jest to tylko taki odbiornik owej 'duszy' czyli energii człowieka. Jak wiemy energii nie da się 'zabić'. Więc Energia jest nieśmiertelna, ona cały czas się przemienia w inny rodzaj energii a jak wiemy człowiek takową energię ma np. ATP, który jest potrzebny do zajścia chociażby skurczu mięśnia czy fotosyntezy u roślin. To tylko przykład, ale głownie chodzi mi o to, że energia jest odbierana przez mózg i transmitowana dalej do innych organów aby mogły odpowiednio funkcjonować. Ostatecznie uważam, że po śmierci Energia ta jest emitowana do innego wymiaru, innej czasoprzestrzeni, która jest dla nas niedostępna do momentu śmierci. Jak tam wygląda życie tego nie wiem, ale mam nadzieję, że jest lepsze niż to tutaj na ziemi.
TheMoon

Imperator

Licznik postów: 1,645

TheMoon, 20-12-2014, 15:12
Według mnie takie eksperymenty jak Cross-Correspondences w dużej mierze dowiodły że jakieś życie po śmierci jest.

Z drugiej strony zawsze można pesymistycznie uznać że przekonanie o życiu po śmierci jest tylko jednym z mechanizmów psychiki człowieka, który ma na celu pomagać nam w zwalczaniu strachu czy poczucia własnej przemijalności.
[Obrazek: mury-w-muzeum-raju-zdjecie.jpg]  
marianka

Szczur lądowy

Licznik postów: 3

marianka, 02-04-2015, 15:45
ja wierzę w reinkarnację. nasza energia, którą niektórzy nazywają duszą, jest nieśmiertelna. gdy jeden człowiek umiera przechodzi ona w inną postać. ale jak to się dokładnie odbywa to nikt tego nie wie. w tym tkwi piękno tajemnicy życia Smile
martynaly1991

Szczur lądowy

Wiek: 31
Licznik postów: 10
Miejscowość: Warszawa

martynaly1991, 04-03-2017, 18:59
Ja niestety , ale nie wierzę w zycie po smierci . Uważam , że życie mamy tylko jedno i powinnniśmy je wykorzystać do końca . Nie wiem czy się mylę , ale takie jest moje zdanie .
Doksycyklina cena, czy może być niższa niż w aptece ? Więcej na ten temat u mnie na blogu.
Akainu

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,370

Akainu, 05-03-2017, 01:42
Ja uważam że jest życie po śmierci. Nie wyobrażam sobie, że gdy umrę to nie będzie już niczego xD Jestem zdania, że my nie mamy takiej świadomości, jaką byśmy chcieli mieć. Bo to jest tak, że my czujemy że jesteśmy wyjątkowi, bo mamy świadomość własnego bytu. Tyle tylko, że nasza świadomość i myślenie zmieniają się wraz z upływającym czasu. Inaczej myślimy w wieku 5 lat, inaczej w wieku 15 lat, inaczej w wieku 25 lat, zapewnie inaczej w wieku 40 lat i inaczej w wieku 60 lat, nasza świadomość jest zmienna, inne decyzje byśmy podjeli w tej samej sytuacji w różnych okresach swojego życia. Dla mnie świadomość jest tylko pozorem, bo sam po sobie widzę że 10 lat temu zupełnie inaczej myślałem niż teraz, i co innego sprawiało mi radość. Jestem świadomy własnego JA, ale co z tego skoro nie jestem tym samym człowiekiem niż kiedyś. Myślę że wielu z nas nie potrafi dostrzec tego, że my ludzie się zmieniamy, nasze własne "ja" jest inne, wraz z upływem czasu. Gdybym teraz spotkał swoją 17-letnią wersje, to bym się jedynie zaśmiał jak bym go zobaczył Smile
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź