Boku no Hero Academia (My Hero Academia) - Manga
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
DANIEL

Super świeżak

Licznik postów: 221

DANIEL, 27-12-2014, 22:00
[Obrazek: 374_o.jpg]

Opis:

Ludzie nie rodzą się równi” - do takiego wniosku doszedł czteroletni Izuku Midoriya, kiedy znęcali się nad nim koledzy z klasy posiadający niezwykłe super-moce. Izuku jako jeden z niewielu urodził się zwykłym człowiekiem. Ten fakt nie powstrzymał go jednak przed dążeniem do spełnienia swojego marzenia: zostania wielkim bohaterem, takim jak legendarny All Might. Aby je ziścić, zamierza dołączyć do jednej z najlepszych „Akademii Bohaterów” w kraju: Akademii Yuuei. Czy będzie w stanie, z pomocą swojego idola, All Mighta, wspiąć się na wyżyny rankingów i zostać prawdziwym bohaterem?

Kilka słów:

Ciekawi mnie czy ktoś poza mną to czyta?
Ja zainteresowałem się tą mangą, bo lubię tą tematykę, czyli ludzie z super mocami.
Jest to kolejne podejście do tematu superbohaterów w wersji dla skośnookich.
O dziwo bardzo dużo się zachowało elementów wziętych żywcem z amerykańskich komiksów, ale podane w bardziej humorystyczny sposób.
Widać także, że autor nie poprzestał tylko na amerykańskich komiksach, bo widać inspiracje także innymi mangami.
Poza tym manga jak dla mnie ma bardzo dobra kreskę.
Dodatkowo ta manga bardzo dobrze sobie radzi w cotygodniowym rankingu Shonen Jumpa.
Prawdopodobnie manga stała się bardziej popularna m.in. dzięki ukazaniu się tego obrazka:
[Obrazek: comment_U5ZxTiopcBjk4xDTJCo0G3XYcuednkiy,w400.jpg]
Akainu

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,370

Akainu, 24-01-2015, 16:17
Może ktoś ocenić tą mangę? Jest wyżej oceniana w ToC (magazyn w którym wychodzi Bleach, One Piece, Gintama) niż One Piece, jest na 1 miejscu :O
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 24-01-2015, 16:19
W sumie to też jestem zainteresowany, polecacie? Ile ma odcinków itd. Jest po polsku czy trzeba po angielsku?
 
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 24-01-2015, 16:31
Bez szału. Niby czytam, ale bez większego zainteresowania. Przed One Piecem w ToC-u było tylko 5-6 razy. Sam ToC jest raczej nic nie wart, nie ma żadnego odzwierciedlenia w sprzedaży tomów. Główny bohater jest słaby i denerwujący. A postacie drugoplanowe są w większości tylko tłem bez charakterów. Nie mówiąc już o antagonistach... Z nowości w WSJ Hinomaru Zumou jest duuużo lepsze.
Taito

Piracki oficer

Licznik postów: 700

Taito, 24-01-2015, 17:40
Bajnor napisał(a):Główny bohater jest słaby i denerwujący. A postacie drugoplanowe są w większości tylko tłem bez charakterów.
Denerwujący? Bo jest słaby? Jeśli chcesz żeby główny bohater był najsilniejszy już na samym początku to nie czytaj tego typu mang skoro nie lubisz, gdy bohater zmienia się poprzez treningi i staje się silniejszy. Zresztą nawet nie nazwałbym go słabym, gdyż jeden jego cios mógłby niektórych bohaterów zabrać do szpitala. Nie tylko używa siły, ale i myśli jaki zrobić następny krok coś, co w dobrze nam znanych shonenach jest rzadkie. Jak porównać jego z pierwszego rozdziału do obecnych to zrobił większy postęp mentalny, niż Naruto, czy Luffy kiedykolwiek.

Manga ma dopiero z 25 rozdziałów, tak więc jeszcze nie zdążył rozwinąć postaci drugoplanowych.
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 24-01-2015, 17:50
Taito napisał(a):Jeśli chcesz żeby główny bohater był najsilniejszy już na samym początku to nie czytaj tego typu mang skoro nie lubisz, gdy bohater zmienia się poprzez treningi i staje się silniejszy.
Ale ja lubię tego typu mangi. Nie podoba mi się tylko realizacja tego w tym tytule. Nie podoba mi się idea posiadania mocy, która jest dla niego silna i niszczenia przez to swojego ciała.
Taito

Piracki oficer

Licznik postów: 700

Taito, 24-01-2015, 18:03
Gdyby tych ograniczeń nie nałożył, to każdego z tych bohaterów miałby na hita. Ostatnio ograniczył swój problem ze złamaniem ręki do samych palców, więc jest ten postęp.
Horsie

Pierwszy oficer

Wiek: 27
Licznik postów: 1,011

Horsie, 26-01-2015, 00:45
Świetna maga, te klimaty bardzo lubię, kreska jest bardzo fajna i czyta się tą mangę bardzo przyjemnie. Ubolewam jedynie na małą ilością chapków ;/
[Obrazek: safe_image.gif]
Lorenzo

Super świeżak

Wiek: 25
Licznik postów: 239

Lorenzo, 25-02-2015, 22:55
O matko, ten opis to chyba jeden z najmniej zachęcających do przeczytania mangi opisów ever. Ale wreszcie dziś po to sięgnąłem i warto. Przeczytałem w 1 dzień wszystkie dotychczasowe czaptery i bardzo mi się podoba. Nie zniechęcajcie się opisem jak ja Wink
[Obrazek: b4b7af70f3c83d0082c32f0754f294ae]
Mikisi

Kapitan z paradise

Licznik postów: 375

Mikisi, 03-03-2015, 03:12
zajebomba manga, naprawdę się zakochałem, polecam każdemu
DANIEL

Super świeżak

Licznik postów: 221

DANIEL, 03-03-2015, 15:00
[Obrazek: Q3HQrFY.png]
Mikisi

Kapitan z paradise

Licznik postów: 375

Mikisi, 04-03-2015, 00:08
Wiem, że prawie nikt nie czyta, ale nudy to skomentuję sobie

Strasznie podoba mi się klasyczny turniej 1 na 1, w ogóle od zawsze lubiłem takie rzeczy i wbrew pozorom ostatnimi czasy nic tego typu w shonenach nie widziałem. (uwielbiałem to w DB, a w innych jak już był turniej to z reguły coś go przerywało w trakcie, mam nadzieję ze tutaj będzie inaczej)

Jak dla mnie początek Deku vs Shinsou trochę naciągany, w sensie ja rozumiem że Midoriya się zezłościł, ale to trochę nie w jego stylu być takim impulsywnym. W sumie mam nadzieję, że przegra, nie chcę żeby zbyt op był a i myślę, że walka Shinsou z Todorokim byłaby ciekawsza. (no i nie chcę żeby Izuku i Todoroki walczyli tak szybko)
Walka Tetsu4 i Kirishimy będzie piękna.
Za to strasznie ciekawy jestem Uraraki i Bakugou. W sumie każda opcja jest możliwa, zaskakująca szybka przegrana Kacchana, niezaskakująca szybka przegrana Uraraki czy spodziewana wyrównana walka. I w sumie jestem ciekawy co z tego wyniknie, chociaż Bakugou widzę jako zwycięzcę całego turnieju.

Iida vs Mei, Czarnooka vs Laluś, Kaminari vs ta kolczasta i Fumikage vs Yaoyorozu to są dla mnie wielkie niewiadome... okropne jest to czekanie co tydzień. XD
Taito

Piracki oficer

Licznik postów: 700

Taito, 04-03-2015, 00:48
Mikisi napisał(a):Jak dla mnie początek Deku vs Shinsou trochę naciągany, w sensie ja rozumiem że Midoriya się zezłościł, ale to trochę nie w jego stylu być takim impulsywnym.
Typowa reakcja głównego bohatera shonen. Obra?? kumpla = rage + przeciwnik stoi na otwartym terenie wprost przed nim. Moc Deku raczej ogranicza go tylko do kontaktu w zwarciu, więc siłą rzeczy i tak by na niego ruszył.
Mikisi napisał(a):W sumie mam nadzieję, że przegra, nie chcę żeby zbyt op był a i myślę, że walka Shinsou z Todorokim byłaby ciekawsza.
On już jest op, każdą osobę, gdyby uderzył centralnie, to by natychmiast przegrała. Tongue Ja chciałbym żeby wygrał tę walkę i przynajmniej doszedł do półfinałów. W końcu on ma zastąpić All Might'a, więc to, że będzie najsilniejszy jest imo kwestią czasu. Autor już od początku daje mu wygrywać dzięki nie sile, a myśleniu, a nie chciałbym widzieć kolejnego Naruto, który trenuje przez całą mange, by pokonać rywala. Jeśli może pokonać Todorokiego przy pomocy mózgu XD, to niech tak się stanie. :3

Niech jego kostium w końcu pozszywają. spogląda na sygne :zalamany:
Sturmir

Wiceadmirał

Wiek: 27
Licznik postów: 1,484
Miejscowość: ECCLES MASTERRACE!

Sturmir, 11-03-2015, 01:31
Muszę przyznać, że ta manga ma cholernie spory potencjał. Na razie trudno powiedzieć, czy coś wielkiego z tego tytułu wyniknie, ale póki co po dwudziestu paru chapterkach jestem mega nahypowany. Choć turniej szkolny jakoś słabo mi podchodzi to zadyma w USJ była bardzo na plus.
Główny bohater to straszny słabeusz i sierota, co niektórym może nie przypaść do gustu. Jednak cała jego historia i wydarzenia jakie sprawiają, że dostaje się do Akademii herosów sprawia, że czytelnik i tak odczuwa do niego sympatię i po cichu mu kibicuje. Przynajmniej ja tak miałem, choć wcale nie przepadam za takimi cieniasami. Poza głównym bohaterem reszta postaci nie jest zbyt skomplikowana, ale trudno uznać to za wadę. Zgaduję, że to manga skierowana do młodego odbiorcy i takie proste szablony najlepiej się tutaj sprawdzają. Stąd wysokie miejsca w rankingach. Młodzi na pewno kochają ten tytuł Tongue Allmight jest chyba najciekawszą postacią w całym tym gronie choć paradoksalnie wygląda jak standardowy superbohater z drugoligowego amerykańskiego komiksu.
Fabuła ani pomysł nie zachwyca a mimo to ten tytuł ma coś co przykuwa uwagę. Chyba dlatego, że ta manga to taki american dream, od zera do bohatera. Autor poprzez mądre i sprytne manipulowanie uczuciami czytelnika wzbudza poczucie sympatii wobec głównego bohatera, co pozwala z kolei przymknąć oko na jakby nie patrzeć sztampowy pomysł na mangę. Ja tam czytałem i nadal czytam z zaciekawieniem, kibicuję Deku w zostaniu numerem jeden wśród herosów a Katsuki to wredna małpa, mam nadzieję, że w końcu zdechnie.

You can become a hero! XD

[size=50]wiecie, że jedna z postaci nazywa się Mineta? XDDDDDD
oskq

Piracki wojownik

Licznik postów: 145

oskq, 11-03-2015, 19:10
Fajnie się czyta bo to świeży tytuł, i te Quirki są wciąż świeżo eksploatowane, bez zbędnych asspulli, sama kreatywność. A i niektóre postacie mają świetny design: dla mnie ten gość z zestawem dodatkowych dłoni był ekstra, podobnie furiat Bakugou i Asui "call me Tsuyu" (która w sumie szkoda że nie dostała walkiTongue)
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź