11 członek Słomanych waszym zdaniem to:
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Pasiiu

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 49

Pasiiu, 10-01-2015, 18:54
Kto waszym zdaniem będzie 11 (Sunny 10), członkiem Słomianych kapeluszy?
Stosujcie się do wzoru :

- Czy będzie kolejny członek Słomianych [Tak uzasadnij/ nie uzasadnij]
- Kto to będzie [Nazwa postaci jeżeli już się pojawiła w Anime, lub kto mógłby dołączyć do nich z profesji tak jak np Lekarz Ciesla itd]
- Dlaczego on akurat
- Czy myślicie, że będzie jeszcze jakaś dziewczyna na ich pokładzie? :p
- Czy jest, ktoś jeszcze potrzebny, czy taka ekipa powinna zostać?

Z mojej strony mogę powiedzieć, że chciałbym Law`a u nich bardzo. Pewnie jest to niemożliwe, bo to lekarz no i dwójka "D" na pokładzie.. Szkoda, ale bardzo bym go chciał.
Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie, kto powinien byc 11 członkiem Tongue
Bajnor

Dowódca dywizji Yonko

Wiek: 26
Licznik postów: 1,851

Bajnor, 10-01-2015, 19:07
słowa Ody z 2014 roku:
Cytat:Myślę, że jestem w stanie rysować przez następną dekadę, a nowi załoganci będą dalej przybywać.
Pasiiu

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 49

Pasiiu, 10-01-2015, 19:37
hmm.. w sumie, to można rozumieć na dwa sposoby

"Myślę, że jestem w stanie rysować przez następną dekadę," - Nie ma zamiaru rysować całą dekadę, bo ktoś chce kolejnych członków.. Już i tak musi tyle rysować, bo OP nie skończy się za szybko
albo, że jest w stanie narysować kolejnych członków, ale zajmie mu to sporo czasu, żeby były tak samo dobre jak reszta ekipy.

Szkoda, że nie mogłem poznać twojej opni ;(
Arko

Wilk Morski

Licznik postów: 79

Arko, 17-01-2015, 02:28
Jinbe jest przecież 10 (11 w twojej skali) członkiem). Dołączy do Luffiego jak załatwi parę spraw (co widzimy w obecnej historyjce okładkowej w Mandze) chyba, że nie dożyje spotkania, ale wątpię.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 17-01-2015, 17:33
No ok. Nie widzieliśmy "duszy" Sunny. Nie wiemy nawet, czy istnieje, choć pewnie tak. No, ale choć można byłoby ją podłapać pod "nakama" jak Vivi, to nie jest członkiem załogi.

10. Jinbei - sternik.
11. Bartolomeo - ochrona statku (choćby przed kulami armatnimi).

Z innych:
a) w które już nie wierzę, ale kiedyś się pojawiły:
- Monet,
- Baby 5,
- Kinemon,
- Rebbeca,
- Cavendish.
b) które teoretycznie miałyby jakąś tam szansę, ale wątpię:
- CC - jest marzenie, jest siła, jest charakter, LOGIA, oryginalny (minus - nie lubią go),
- Violet - to, że jest z rodziny królewskiej nic nie znaczy, bo może zrobić to, co jej siostra, ale nie ma marzenia i ma OP moc, mogłaby być zwiadowcą/osobą z bocianiego gniazda,
- Bellamy - Luffy go lubi.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
El Capitano

Bosman

Licznik postów: 133

El Capitano, 17-01-2015, 23:15
Wydaje mi się, że do Słomianych dołączy jeszcze czterech ludzi. Dlaczego? Słowa Ody - "nowi załoganci" będą dalej przybywać. Użył tego słowa w liczbie mnogiej, co oznacza, że dołączy ich co najmniej dwóch.
Teraz dlaczego uważam, że będzie ich, aż czterech?
EB - Usopp, Sanji, Zoro, Nami
GL - Brook, Chopper, Franky, Robin
NW - ?

Pewniakiem wydaje się być Jinbe. Czyli pozostałoby nam jeszcze trzech:

Bartolomeo - wiadomo fanboy SHP, dość silny i na pewno pod kątem charakteru by się wkomponował. Dodatkowo po dzisiejszym chapie...

Cavendish - wątpię, by to on miał być nowym załogantem. Na jego plus (w kontekście dołączenia) świadczy to, że nie ma on załogi.

Kinemon - szanse już większe. Zawdzięcza coś Słomkom. Poza tym jest niepisana zasada, że w 1 arcu dołącza 1 załogant, więc pewnie dołączyłby po Wano arcu (jeżeli już).

CC - dość mocny, był początkowo przeciwnikiem Słomków, ma logię, a tego brakuje w załodze. Niemniej jednak myślę, że nie dołączy do Luffiego, chociaż nie wykluczam takiej opcji.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 17-01-2015, 23:31
Jinbei, Barto, Gigantka z Zoanem i facet, który dopiero co zjadł jakąś Logię.

Ponieważ, bo tak.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
El Capitano

Bosman

Licznik postów: 133

El Capitano, 18-01-2015, 00:02
Chucky jak byś nie zauważył OP to bardzo schematyczna manga. Dlaczego Oda miałby odejść od schematu?

A w poście wypisałem te postacie o których wszyscy myślą, być może nikt z nich (poza Jinbe) nie dołączy.
Falka

Wilk Morski

Licznik postów: 71

Falka, 18-01-2015, 00:33
chucky napisał(a):Ponieważ, bo tak.

Takie argumenty lubię, nawet samemu zdarza mi się je wykorzystywać, a więc :zdrowko:

A teraz trochę poważniej - mam jedno zastrzeżenie.

chucky napisał(a):Gigantka z Zoanem

Wiemy, że Słomki odwiedzą Elbaf stąd teoria o załogancie gigancie. Wiemy, że na każdym z tych mórz dołączała jedna kobieta i trzech facetów stąd wśród potencjalnych czterech nowych załogantów kobieta być musi. Wiemy też że Słomki cierpią na deficyt kobiet, które potrafią solidnie przy*****olić więc gigantka wydaje się idealna ale ... No właśnie - jak miałoby to funkcjonować?
Jak chcesz upchnąć giganta na Sunny?

Według mnie, żeby to jakoś funkcjonowało, ewentualny gigant musiałby:

a) płynąc w pław za statkiem, a wiec brak u niego owocu, bąd?? też Słomki musiałby zmienić statek na nowym świecie (jak dla mnie byłaby to fajna sprawa bo wizualnie Sunny mi nie leży ale niszczyłoby to marzenie Frankiego - chyba że byłby też budowniczym nowego statku) - zmiana statku jest mało prawdopodobna zaś płynięcie wpław za statkiem to słaba opcja :/

b) gigant nie jest naprawdę gigantem tylko pół\ćwierć gigantem tak jak jeden z znanych nam wice - też nieszczególnie zachęcająca opcja, bo w świecie One Piece można być rozmiaru ćwierć\pół giganta będąc normalnym człowiekiem;

c) gigant posiadałby coś w rodzaju zmniejszajoco-owocu bąd?? też owocu pozwalającego manipulować swoim ciałem (albo odwrotnie - byłby to zwykły człowiek zdolny powiększyć się mocą owocu do rozmiarów giganta) - jeśli zakładać że gigant być musi to według mnie najlepsza opcja;

El Capitano napisał(a):Chucky jak byś nie zauważył OP to bardzo schematyczna manga. Dlaczego Oda miałby odejść od schematu?

Co prawda pytanie nie do mnie ale się wypowiem :hyhy:

Z jednej strony masz rację i idąc dalej schematami będziemy mieli 4 załogantów przy czym ostatnim z nich będzie kobieta, z drugiej strony korzystając z tego samego schematu i słów samego Ody mogę stwierdzić że nowych załogantów będzie aż ośmiu!

Skąd taki pomysł? Marineford miało być swoistą granicą, półmetkiem stąd New World = EB + GL i biorąc pod uwagę ilość wysp jaką mają odwiedzić (choćby już tych niejako zapowiedzianych np. Wano, Elbaf ) to wydaje się być całkiem sensowne.

Od razu odpowiem na ewentualny zarzut jeśli ktoś chciałby mi go postawić - bo Oda powiedział że One Piece jest skończone w 60% już jakiś czas temu więc New World = EB + GL to bzdura.

O ile mnie pamieć nie myli Oda powiedział coś takiego w jednym z wywiadów dobre kilka lat temu i nie tak dawno on sam bąd?? któryś z asystentów to powtórzył - kilka lat różnicy a One Piece nadal jest skończony w 60% - po prostu magia :rotfl:

Jak ktoś mi nie wierzy (całkiem słusznie - nie można wierzyć internetom) to poszukam pó??niej linków, żeby to potwierdzić.

Edit:

W sumie nie chcę mi się szukać linków do samych wywiadów ale - dział: manga; temat: Ciekawostki i informacje ze świata One Piece; post Dahaki

- "Oda planował narysować pożegnanie z Going Merry rok po skończeniu się Skypia Arca. Zrobił to dopiero 3 lata pó??niej(2007)"

- "Kiedy chcę narysować arc na 30 rozdziałów, kończy się na 90 (2007)"

- "Chciałbym skończyć OP najszybciej jak się da (2009)
OP jest skończone w 50% 2009
OP jest skończone w 50% 2012 (XDDDDDD)"

- "Chciałym skończyć OP w 5 lat. rok-półtora na stworzenie załogi przed GL. 3 lata wielkiej przygody i rok na finałowy arc (2012)"

- "Gdybym narysował na Marineford wszystko co chciałem, to każdy rozdział zająłby z 50 stron (2009)"

- "OP jest skończone w przynajmniej 60% Od tego momentu chciałbym wstrzymać moją chęć rysowania wielu rzeczy. Jeśli tego nie zrobie, OP może się nigdy nie skończyć 2012 (jakoś nie widać po dressrosie, żeby się zbyt mocno wstrzymywał xD)"

Wydaje mi się że to wystarczy by przekonać każdego, że Oda nie jest w stanie trzymać się wyznaczonych przez siebie (bąd?? edytorów) ramach i One Piece spokojnie może potrwać jeszcze wiele lat - czas na ewentualnych ośmiu 8 załogantów więc będzie.

A jeśli chodzi o moją opinię, czy chciałbym jeszcze ośmiu bąd?? też czterech to wystarczająca liczba, to jestem rozdarty. Z jednej strony dodatkowych ośmiu Słomków to mniej czasu dla starych załogantów. Z drugiej strony niektórzy słomkowie po TS mi nie podchodzą i w żadnym stopniu nie obraziłbym się gdyby ich czas antenowy przypadł świeżym i ciekawym postacią.
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 18-01-2015, 00:53
Cytat:Chucky jak byś nie zauważył OP to bardzo schematyczna manga. Dlaczego Oda miałby odejść od schematu?

Bardziej schematycznie, niż to co podałem być nie może. 3 facetów i kobieta na morzu. Zakładając, że nowa logia będzie stosunkowo słaba (wydaje się logiczne - średnia, jak CC już jest za silna, bo potrzeba Haki, żeby ją zranić, a bardzo silna jak Kuzan to zdecydowana przesada), a gigantka silna (też logiczne), to nie zmieni się podział sił w załodze:

1. Luffy (jego pomijam).

Silni:
- Zoro,
- Sanji,
- Jinbei,
- Gigantka.

Średni:
- Franky,
- Robin,
- Brook,
- Barto.

Słabi:
- Nami,
- Chopper,
- Usopp,
- świeżak z logią.


Mamy 3 paramecie, 2 zoany i 1 logię, no i kobietę w każdej grupie. Każda grupa składa się z takiej samej ilości osób (jak aktualnie, ale razem z Luffym). Na świeżaka z Logią wcześniej obstawiałem Momo, ale jego nawet nie ma na Dressrosie, gdzie ten owoc jest (dział anime). Bardziej schematycznie nie umiem. Jedyne, co mi średnio pasuje to to, że kobieta powinna dołączyć przed Jinbeiem, żeby schemat był zachowany w każdym stopniu (kobieta dołącza druga). Innymi słowy, między Zou, a Wano musiałby być Elbaf.

Falka napisał(a):Jak chcesz upchnąć giganta na Sunny?

Dlatego ma Zoana. Forma przejściowa powinna być duża, ale zwierzęca niekoniecznie. Podróżowałaby w zwierzęcej formie. Jeśli dostałaby np. Zoana Mewy, mogłaby być zwiadowcą. Bardzo mało mamy skrzydeł w załodze, a byłyby użyteczne. No i harpia choćby w rozmiarze pół-giganta z założenia powinna być OP. Jest mroczna ślicznotka i słodka ślicznotka, więc postulowałbym za babochłopem - coś do gagów z Sanjim/Brookiem. Gagi z nową logią nie ciężko wymyślić, cokolwiek wynikającego z braku kontroli nad owocem (w zależności od tego, co to za logia).
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
El Capitano

Bosman

Licznik postów: 133

El Capitano, 18-01-2015, 01:18
@chucky

Sorry, odebrałem Twoją odpowied?? jako ironię. :wstyd:

Co do Twojego schematu to trzymałby się kupy. Chociaż kobieta-gigant jakoś mi nie pasuje do Słomków, ale pożyjemy zobaczymy (może znowu pojawi się Hancock - nadzieja).
Falka

Wilk Morski

Licznik postów: 71

Falka, 18-01-2015, 01:28
chucky napisał(a):Jedyne, co mi średnio pasuje to to, że kobieta powinna dołączyć przed Jinbeiem, żeby schemat był zachowany w każdym stopniu (kobieta dołącza druga). Innymi słowy, między Zou, a Wano musiałby być Elbaf.

Nie musiałby by być. Przecież gigantkę mogą spotkać na dowolnej innej wyspie - może ona być wygnańcem z Elebafu bąd?? kimś takim i wtedy poza Usoppem także i nowy załogant miałby coś do załatwienia na wyspie gigantów. Po tym jak Luffy zrobiłby tam rozróbę, a giganci zaakceptowaliby gigantkę jej ostatecznym marzeniem mogłoby się stać zostanie królem gigantów. Czyli pożądałaby siły co ładnie wpisywałoby ją do silnego tieru obok koksów jak Zoro. Powodem wygnania mógłby być właśnie owoc - nie widzieliśmy jeszcze władającego giganta, a jako że są oni kreowani na dumnych wojowników mogą oni (przypuszczalnie oczywiście) odrzucać takie cheaty jak diabelskie owoce.

Ah, gdybologia - to co lubię Tongue

chucky napisał(a):Jest mroczna ślicznotka i słodka ślicznotka, więc postulowałbym za babochłopem - coś do gagów z Sanjim/Brookiem.


Confuseduper:

W pełni się zgadzam, charakter kolejnej kobiety musi być naprawdę z jajem żeby odejść od dotychczasowego wizerunku jaki wykreowały Robin i Nami.
El Capitano

Bosman

Licznik postów: 133

El Capitano, 18-01-2015, 01:52
Wydaje mi się, że do Słomków dołączy kolejna ślicznotka. Co do charakteru to faktycznie jakaś odmiana by się przydała. Fajnie by było zobaczyć jakąś kobietę o charakterze Hakuby, byłoby to dość interesujące.
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,174

ARRRGH, 18-01-2015, 11:21
Falka napisał(a):Powodem wygnania mógłby być właśnie owoc - nie widzieliśmy jeszcze władającego giganta, a jako że są oni kreowani na dumnych wojowników mogą oni (przypuszczalnie oczywiście) odrzucać takie cheaty jak diabelskie owoce.

Hajrudin walczył w turnieju by zdobyć mera mera Wink także teoria, iż giganci odrzucają diabelskie owoce nie może być prawdziwa.
Falka

Wilk Morski

Licznik postów: 71

Falka, 18-01-2015, 13:04
Jakoś zupełnie wyleciało mi to z głowy, mój błąd :wstyd:

Choć jakaś minimalna szansa by ta teoria okazał się prawdziwa nadal chyba jest - Hajrudin walczył w turnieju by zdobyć owoc ale nie wiemy czy zamierzał go zjeść po ewentualnym zwycięstwie czy też chodziło o samą wygraną w turnieju i "chwalę" z tym związaną, owoc sam w sobie nie musiał mieć wcale znaczenia.

Eh, chyba jednak bronię się na siłę :wstyd:

Czas skończyć waść i ponownie przejrzeć chapki z koloseum.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź