One Piece - Rozdział 880
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 24-09-2017, 11:08
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 880[JB]
One Piece 880[MS]










Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 29-09-2017, 09:49
Zapraszam do CzytaniaSmile
Wersja od MS również dostępna
Uuu, szykuje się kozacki rozdział za tydzień. Woda zaraz pochłonie Sunny, czyli nareszcie znamy powód pływania po głębinach Tottlandu Aladdina i jego załogi Smile Teraz na 100% urwie się kontakt Luffyego z załogą, przez co wszystkie emocje które w sobie trzymał po śmierci Pedro, wybuchną z podwójną mocą, będzie się działo. Na miejscu Katakuriego już bym szukał lustra do ucieczki, bo za chwilę pozna potęgę wkurzonego Luffyego Smile Jeżeli chodzi o pierwszą część rozdziału, no to szłu nie robi gotują, a Pudding dale zachowuje się jak idiotka, ot cała historia. Ale ważne że zaczęli już robić ten tort przynajmniej wiadomo że zbliżamy się do końca
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

BooBoo

Pirat

Licznik postów: 37

BooBoo, 29-09-2017, 11:46
Moim zdaniem końcówka jest beznadziejna, ja wiem, że ta stara prukwa jest Imperatorem,ale ludzie bez jaj. Ile ona ma tych mocy ??? Ona jest OP pod każdym względem i nie ma słabych pkt. Haki, niezniszczalne ciało, niezwykła siła - ok, kontrola nad ogniem i chmurą - ujdzie, ale dlaczego do cholery może jeszcze panować nad wodą??? Na miejscu słomianych dałbym jej na przekąskę śledzie z mlekiem to może by jej chociaż dupsko urwało, bo chyba nic innego im nie pomoże.
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 29-09-2017, 12:05
Cytat:ok, kontrola nad ogniem i chmurą - ujdzie, ale dlaczego do cholery może jeszcze panować nad wodą???
 
Woda przecież jest przez nią kontrolowana na tych samych zasadach co Zeus i Prometeusz, więc w czym problem? To jest po prostu cześć znanej nam już od dawna mocy jej owocu Smile
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,138

Pajmon, 29-09-2017, 12:44
Dobra, a teraz rozważmy alternatywne rozwiązania dla sytuacji w której znalazła się załoga na sunny. Co ich może ratować? Luffy raczej nie zdąży na czas, chyba że w 5 sekund rozwali Katakuriego, zgarnie Brulle i przeniesie się na statek wypłacając puncha na ryj mamuśce - mało prawdopodobne. Z irracjonalnych rozwiązań pierwsze co przychodzi na myśl to Kuzan i rozwiązanie analogiczne do tego z MF, no ale pojawienie się nagle Kuzana z dupy byłoby dziwne. Kolejnym naciąganym rozwiązaniem byłoby użycie kontroli wody przez Jinbeja. Fala jest teraz pod wpływem owocu Mamuśki więc Jinbe raczej nic tu nie wskura. Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem wydaje mi się na ten moment technologia germy albo jakaś sztuczka Brooka. Albo germa przybędzie na ratunek mrożąc falę na której surfuje mamuśka, albo Brook wskura coś swoim lodowym mieczykiem lub wypędzi duszę z fali i mamuśka pójdzie na dno. Te rozwiązania byłyby IMO okej. Zasmuci mnie natomiast rozwiązanie polegające na wciśnieciu mamuśce w ostatniej chwili tortu do mordy. Ktoś ma jakieś inne pomysły?

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 29-09-2017, 12:50
Co do początku rozdziału - mimo, że ta sytuacja prawie wyglądała jak filler, to w pewien sposób wydawała mi się bardzo przyjemna. Zauważyliście, że przy ludziach Pudding nie ma problemów z utrzymaniem osobowości? Swoją drogą - czy myślicie, że ten sekretny plan Sanjiego ma na celu pokazanie wszystkim 3 oka Pudding?

(29-09-2017, 09:49)Dejo napisał(a): Teraz na 100% urwie się kontakt Luffyego z załogą, przez co wszystkie emocje które w sobie trzymał po śmierci Pedro, wybuchną z podwójną mocą, będzie się działo.
Dokładnie! Na początku wyglądało to jakby Luffy już leżał pokonany, ale liczyłem, że tak nie jest! Teraz, gdy nie ma nic do stracenia i jest zdecydowany iść "all-in", dać z siebie wszystko i nie patrzeć na konsekwencje, jestem pewny, że nie będzie łatwym przeciwnikiem. Nie mogę się doczekać następnego rozdziału Big Grin Bardzo lubię Luffy'ego, gdy jest poważny.

Co do wody, to @Dejo ma rację. Nie jest to nic niezwykłego, a raczej coś czego mogliśmy i powinniśmy się spodizewać. Poza tym, nie wiem w jaki sposób panowanie nad wodą miałoby być bardziej OP niż panowanie nad np. ogniem Tongue Pomijając oczywiście ten aspekt wody morskiej i użytkowników, ale jestem pewny, że można to wykorzystać przeciwko niej. No i nie zgodzicie się, że byłoby to troszeczkę przykre, gdyby jeden z czterech imperatorów opierał się tylko na wyciągniętej z tyłka wytrzymałości i sile fizycznej? Dobra, gdyby to był Kaido z potężnym zoanem, to spoko, ale zawsze byłem pewny, że BM nie walczy czysto siłowo.
 
Lady Pudding

Super świeżak

Wiek: 27
Licznik postów: 246
Miejscowość: Water 7

Lady Pudding, 29-09-2017, 12:53
Kogoś naprawdę dziwi że BM wsadziła duszę w kawałek wody/falę? Przecież to nadal normalna część jej owocu, żaden power up z dupska.

Nie ma opcji na zjedzenie tortu w tym momencie. Sanji powiedział że pieczenie zajmie 2 godziny i 40 minut, z wypłynięciem jakieś 3. A fala uderzy w nich w 5 sekund, no nie ma opcji.

Oj Oda, znowu to robisz, ty draniu! Big Grin
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 29-09-2017, 12:55
(29-09-2017, 12:44)Pajmon napisał(a): Co ich może ratować?
Zgadzam się, że przybycie Kuzana byłoby trochę bezsensowne w takiej sytuacji. Brałem pod uwagę Jinbeia kontrolującego wodę, ale nie powinien móc posiadać aż tak dużej mocy. Brook zresztą też nie wydaje mi się zdolny aby to wszystko zamrozić. Germa już bliżej, ale ciężko mi sobie wyobrazić żeby nagle się tam znaleźli. Załoga Jinbeia też nie powinna mieć w tej sytuacji nic do gadania.
Może potwierdzą się teorie i Carrot aktywuje logię śniegu? Byłoby to jakieś rozwiązanie, ale nie liczyłbym na to, po prostu fantazjuję ^^
Tak na dobrą sprawę, to nie ma zbyt wiele postaci w świecie OP, które byłyby w stanie zatrzymać coś takiego. Myślę, że nawet Słomiani będąc w pełnym składzie mogliby tylko uciekać, chyba że Robin by podniosła statek nad falę, albo ją zablokowała wielkimi dłońmi (ale wątpię).
Możliwe jeszcze, że użyją nagle jakiejś ukrytej opcji Sunny, "którą Franky zamontował właśnie na taką okazję", ale liczę że uda nam się tego uniknąć
 
BooBoo

Pirat

Licznik postów: 37

BooBoo, 29-09-2017, 12:59
Cytat:Woda przecież jest przez nią kontrolowana na tych samych zasadach co Zeus i Prometeusz, więc w czym problem?
Chodzi mi o to, że obejście tego, że może po wodzie chodzić za pomocy warstwy która ją oddziela od tej wody (Kuzan i jego lód, Perospero i ta jego maź) to jedno, ale jej kontrola to dla mnie już przesada. Woda jest słabym, wrażliwym punktem wszystkich użytkowników Owoców, dlatego nie powstał dotąd i najprawdopodobniej nigdy nie powstanie uzytkownik posiadający moc stricte korzystający z wody. Dla mnie jest to pewna granica której żadna postać wykreowana w tej mandze nie powinna przekroczyć.
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 29-09-2017, 14:16
Hmm, a czy fala BM musi zostać koniecznie powstrzymana? Słomiani mają przed sobą kawał drogi, a sam tort będzie za kilka godzin, powstrzymanie jednego ataku to na dobrą sprawę odwlekanie śmierci na kilka sekund. Jest opcja, że BM i jej ekipa będą pewni, że fala połknęła statek i na spokoju będą kierować się po tort na CI, a tak naprawdę okaże się że Aladdin i jego załoga przetransportowują jakoś Sunny pod wodą. Albo załoga ewakuuje się ze statku (Z pomocą Słonecznych Piratów) i odzyska go na CI jak BM i Pero przypłyną na nim po tort. Opcji jest kilka nie koniecznie musi ktoś od razu przyjmować tą falę na klatę Smile

Jednak jakbym musiał obstawiać pewniaka xD To zdecydowanie obstawiłbym,że połączone karate kilkunastu ryboli (którzy w wodzie są dużo silniejsi) wystarczy na pokonanie fali.

ps.
Szkoda, że niema na statku razem z Jinbeiem, Zoro i Sanjiego. Chętnie zobaczyłbym ich łączony atak niszczący tą nieszczęsną fale xD
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Beetlejuice

Kapitan z paradise

Licznik postów: 326

Beetlejuice, 29-09-2017, 15:49
Ostatnia scena skojarzyła mi się z filmem "Gniew Oceanu" a wiadomo jak tam załoga skończyła spotykając taką fale.Tu nie ma innej opcji niż czyjaś pomoc bo innaczej Sunny pójdzie na dno bo wątpię żeby przetrwała uderzenie czegoś takiego.Ciekawe czy Faranky ma zapas drzewa Adama żeby jak coś naprawiać zniszczenia statku.
Lady Pudding

Super świeżak

Wiek: 27
Licznik postów: 246
Miejscowość: Water 7

Lady Pudding, 29-09-2017, 17:05
(29-09-2017, 12:59)BooBoo napisał(a):
Cytat:Woda przecież jest przez nią kontrolowana na tych samych zasadach co Zeus i Prometeusz, więc w czym problem?
Chodzi mi o to, że obejście tego, że może po wodzie chodzić za pomocy warstwy która ją oddziela od tej wody (Kuzan i jego lód, Perospero i ta jego maź) to jedno, ale jej kontrola to dla mnie już przesada. Woda jest słabym, wrażliwym punktem wszystkich użytkowników Owoców, dlatego nie powstał dotąd i najprawdopodobniej nigdy nie powstanie uzytkownik posiadający moc stricte korzystający z wody. Dla mnie jest to pewna granica której żadna postać wykreowana w tej mandze nie powinna przekroczyć.

Logia wody nigdy nie powstanie, bo wtedy całe ciało użytkownika miałoby styczność z cieczą, co przeczyłoby tym samym regule, że osłabia ciało władającego. U Big Mom jest o tyle fajnie, że wsadziła tam po prostu duszę i sama cieleśnie nie ma styczności z wodą. Fala zaczęła żyć własnym życiem, stała się osobnym, żywym tworem, który po prostu słucha jej rozkazów. Nie dotyka jej, więc nie ma problemu. Można wręcz powiedzieć, że jest ona jedyną osobą, która może wykorzystać największego wroga władających na swoją korzyść.
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 29-09-2017, 17:21
(29-09-2017, 17:05)Lady Pudding napisał(a): Można wręcz powiedzieć, że jest ona jedyną osobą, która może wykorzystać największego wroga władających na swoją korzyść.
Ludzie i tak powiedzą, że to nie fair i OP, zapominając, że BM jest yonkou, a gdy dojdziemy do Shanksa i będzie OP pod każdym względem to będą się jak Sanji po TS widząc kobiety zachowywać Tongue
 
ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

ARRRGH, 29-09-2017, 17:27
Raz ludzie narzekają, że BM słaba jak na imperatora, a drugi raz, że za OP. Trudno dogodzić.

Sam rozdział spoko. Chyba faktycznie Alladyn z ekipą będą tylko w stanie uratować Sunny. Może być ciekawie.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 29-09-2017, 18:19
(29-09-2017, 12:55)CCORD napisał(a): Tak na dobrą sprawę, to nie ma zbyt wiele postaci w świecie OP, które byłyby w stanie zatrzymać coś takiego. Myślę, że nawet Słomiani będąc w pełnym składzie mogliby tylko uciekać
Luffy + Zoro + Sanji + Jinbe myślę, że daliby radę, zwłaszcza, że Luffy + Zoro (jako cieniasy w porównaniu do teraz) byli w stanie przeciwstawić się Aqua Lagunie.

Załoga ryboludzi powinna być w stanie coś zdziałać.
(29-09-2017, 12:59)BooBoo napisał(a): Chodzi mi o to, że obejście tego, że może po wodzie chodzić za pomocy warstwy która ją oddziela od tej wody (Kuzan i jego lód, Perospero i ta jego maź) to jedno, ale jej kontrola to dla mnie już przesada.
BM stoi na Zeusie i to on kontroluje tę wodę z jej rozkazu. Jest też warstwa jego "powłoki", która oddziela BM od wody.
Ale możliwe, że to fala z duszą (choć wyraz twarzy ma podobny do Zeusa), to wtedy jest tak jak mówi @Lady Pudding
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź