Toei Animation
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Wisdom

Wilk morski

Licznik postów: 54

Wisdom, 24-04-2015, 21:57
Cześć, chciałem poruszyć jedną kwestię.
Dlaczego Oda pozwala na to by tak fatalne studio jak Toei Animation ekranizowało mangę One Piece? Raczej wątpię, by było tu wielu zwolenników tego studia... Oprawa graficzna i animacje wołają o pomstę do nieba, zwłaszcza przez ostatnie kilkadziesiąt odcinków. Czy One Piece nie jest czasem jednym z najpopularniejszych anime? Skoro tak, to raczej na brak dochodów nie narzekają, a więc nie powinno być problemu z opłaceniem lepszego studia.
Czasami idzie się rozmarzyć, by ekranizowało je np. takie studio jak Ufotable, czyli studio od m.in Fate/Zero czy KnK, gdzie tam animacje czy efekty specjalne połączone z muzyką to po prostu mistrzostwo.
Czy jest jakiś konkretny powód dla którego to akurat to badziewne studio ekranizuje One Piece?
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 24-04-2015, 21:58
Bo Oda leje na One Piece i dlatego nic z tym nie robią.
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 24-04-2015, 22:03
Bo Oda nie ma nic do gadania. 15 lat temu podjął decyzję, podpisał papierki i koniec.
Sturmir

Wiceadmirał

Wiek: 27
Licznik postów: 1,484
Miejscowość: ECCLES MASTERRACE!

Sturmir, 24-04-2015, 22:06
Mi się wydaje, że nawet z podpisanymi papierkami mógłby wpłynąć na jakość tego anime, ale Oda tak serio to ma to anime gdzieś. On musi narysować czapter. A to jak anime wygląda to on nawet pewnie nie wie XD
Taito

Piracki oficer

Licznik postów: 700

Taito, 24-04-2015, 22:16
Wątpie, by Oda narzekał na anime. Pewnie wcale go nie ogląda. Tongue

Wisdom napisał(a):takie studio jak Ufotable
Kiedyś czytałem, że ufotable zajmuje się produkcjami, które bazują tylko na grach, a także na produkcjach, które zostały tylko przez to studio zrobione. Pewnie to w połowie prawda, bo kiedyś to studio zrobiło ova do Toriko, ale mądry autor wolał popularne Toei, no i dostał gówno. Big Grin
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 24-04-2015, 22:17
Mógłby ich okrzyczeć pewnie i wyrazić swoje niezadowolenie, ale zabronić im robić dalej kaszany nie może Tongue

+ wiesz, my to my, a on to on. On może być im wdzięczny za to, że w ogóle coś robią Tongue
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 24-04-2015, 22:17
Jezu co ja bym dał aby anime Toriko było na poziomie OVA od Ufotable....
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Taito

Piracki oficer

Licznik postów: 700

Taito, 24-04-2015, 22:30
IMO, gdyby autor chciał, to by mógł powstrzymać Toei. Jak? Widzę tylko trzy sposoby:

1. Oda rysowałby rozdziały o mniejszej treści, tak jak w Bliczu. Toei musiałoby przerwać anime.
2. Zrobiłby dwuletni hiatus, czy też dłuższy. Anime przestałoby lecieć, a kto wie, może nawet prawa do mangi, by wygasły? HxH dostał inne studio po latach, więc pewnie ich też ogranicza jakiś termin. Tak, tylko zgaduję.
3. Oda robi nagonkę za pomocą internetów, by fani wraz z nim na czele strajkowali pod Toei.

Ja wybieram opcję drugą, gdyż myślę, że optardy powinny nauczyć się, czym jest cierpliwość. Cool


PLOT TWIST po 2 letniej przerwie anime przejmuje Pierrot. XD
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 24-04-2015, 23:31
Cytat:Czasami idzie się rozmarzyć, by ekranizowało je np. takie studio jak Ufotable, czyli studio od m.in Fate/Zero czy KnK, gdzie tam animacje czy efekty specjalne połączone z muzyką to po prostu mistrzostwo.
Czy jest jakiś konkretny powód dla którego to akurat to badziewne studio ekranizuje One Piece?
KlK jest mistrzowski tylko pod tym względem, że w miarędobrze rozłożyli budżet, a fabularnie leżało.
Partyjoke

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 876

Partyjoke, 25-04-2015, 10:24
Oda nie ma zbyt wiele to powiedzenia w sprawie anime, bo podpisal cyrograf i teraz nie ma wplywu na to co dzieje sie w anime.

A jezeli o mnie chodzi to najbardziej bym chcial zeby One Piece robilo Madhouse ale to niestety tylko marzenia :/
Wisdom

Wilk morski

Licznik postów: 54

Wisdom, 25-04-2015, 10:39
Nawet taka konkurencja - Bleach czy Naruto - dużo lepiej wychodzą pod względem oprawy graficznej i muzycznej. Taki Bleach to po prostu ma świetne openingi, animacje, muzykę. Zresztą One Piece w wersji anime kiedyś nie był taki słaby jak obecnie. Taka np. Enies Lobby saga, czy Thriller Bark saga wyglądały moim zdaniem bardzo dobrze. Podobnie Sabaody Archipelago arc, gdzie opening zresztą też był cholernie dobry. Moim zdaniem wszystko się sypie od okolic Amazon Lily arc, a to co już w ogóle jest na Dressrosie to masakra.

Swoją drogą trochę tęsknię nawet za kreską z 99 roku. Jak oglądam pierwsze odcinki One Piece, czy ten opening, to taka łezka z powodu nostalgii się kręci. Albo Alabasta Arc... jakie to wszystko było piękne.
Horsie

Pierwszy oficer

Wiek: 27
Licznik postów: 1,011

Horsie, 25-04-2015, 13:14
Ja tam do tej pory od czasu do czasu słucham starszych openingów one piece :d.
Partyjoke napisał(a):A jezeli o mnie chodzi to najbardziej bym chcial zeby One Piece robilo Madhouse ale to niestety tylko marzenia
Marzenie ;D, też o tym myślałem ale jednak to nie realne.
Dahaka napisał(a):+ wiesz, my to my, a on to on. On może być im wdzięczny za to, że w ogóle coś robią
Nie wydaje mi się, patrząc na popularność tej mangi to gdyby nie ten papierek, Oda miałby milion propozycji od innych studiów anime ;d. No i coś w tym papierku podpisali, raczej były tam jakieś zasady więc łaski nie robią że ekranizują tą mange w taki lub inny sposób.

A co do samego anime to wydaję mi się że Oda ma kompletnie na to wyebane, może kiedyś tam go to kręciło, ale teraz jest strasznie zajęty mangą, czytałem kiedyś jakieś info że nawet jak jest w szpitalu to spędza czas nad chapterami do mangi, więc po co marnować czas nad jakieś tam anime, ważne że chajsy się zgadzają ;p
[Obrazek: safe_image.gif]
Wisdom

Wilk morski

Licznik postów: 54

Wisdom, 25-04-2015, 15:15
Ale to nawet ??le o samym studio świadczy, że robią takie numery. Przecież Toei emituje One Piece od początku i kiedyś nie mieli złej kreski, co podkreśliłem w poprzednim poście.
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 25-04-2015, 15:20
Wisdom, mieli, ale:
1. Patrzysz przez pryzmat paru lat.
2. Patrzysz przez pryzmat b. dobrej mangi.
OP jako anime miało swoje momenty, ale w porównaniu do takiego "Naruto" to wypadsa dość blado przy DOBRYM przedstawieniu poszczególnych momentów z mang.
Akainu

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,370

Akainu, 25-04-2015, 20:55
Taka kreska i animacja jaka obecnie jest w anime One Piece, robiła na mnie wrażenie, ale w Dragon Ballu, gdzie była ona mniej więcej na podobnym poziomie, tyle tylko, że to było 20 lat temu, a obecne odcinki wcale nie wyglądają lepiej... to studio to jakiś żart.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź