Roronoa Zoro i Dracule Mihawk - kilka teorii
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
El Capitano

Bosman

Licznik postów: 133

El Capitano, 14-06-2015, 19:04
Z góry mówię, że te teorie nie są moje i być może niektórym są one dobrze znane, ale może kogoś zaciekawią.


1. Kushina została zamordowana.

Oficjalnie Kushina spadła ze schodów i wskutek tego zmarła, jednakże wielu osobom takie wytłumaczenie "śmierdziało", nie pasowało do one pieca.

Zaczynając od początku: Koshiro nie chciał, żeby jego córka została szermierzem. Twierdził, że kobieta nie może stać się dobrym szermierzem.
Śmierć Kushiny nastąpiła bezpośrednio po tym jak złożyła z Zoro przysięgę. Warto też zwrócić uwagę na minę Koshiro, gdy Kushina powiedziała mu o swoich planach na przyszłość.

Kolejną zagwozdką jest to dlaczego Kushina w dniu pogrzebu miała na twarzy chustę. Przypomnę tylko, że nie jest to zwyczajem, ani w Europie, ani w Japonii. Dlaczego więc jej twarz okryta była chustą? Według autora tej teorii miała ona zasłonić bliznę po ciosie Koshiro.
Autor zwraca także uwagę na zachowanie Koshiro podczas pogrzebu Kuiny. Po pierwsze nie okazuje on smutku, a po drugie mówi do zapłakanego Zoro: "ludzie to naprawdę kruche istoty". Czy tak zachowałby się ojciec po śmierci córki?

Autor twierdzi także, że zabijając Kuine Koshiro mógł przekazać Wado Ichimonji mężczy??nie. Było to spowodowane przekonaniem, że kobieta nie może dzierżyć tak rzadkiego miecza.

Podsumowując tę część teorii

Koshiro zabija Kuinę:
Motyw: Koshiro nie chce by Kuina została szermierzem, ani nie chce jej przekazać Wado Ichimonji. Po złożeniu obietnicy Zoro, Koshiro wie, że już nie będzie w stanie wyperswadować tego pomysłu Kuinie.


Pó??niej autor twierdzi, że Kuina i Tashigi są siostrami. Jak wiadomo Kuina i Tashigi są bardzo podobne, poza tym w scenie, gdy matka trzyma małą Kuinę na rękach widać, że ma na sobie kimono co może wskazywać na to, że Kuina i Tashigi urodziły się w Wano. Dalej autor twierdzi, że Koshiro rozwiódł się ze swoją żoną dlatego, że ta nie była w stanie mu dać syna. Drugą opcją jest to, że Koshiro zabił również swoją żonę, co stanowiłoby motyw wstąpienia Tashigi do marynarki - odnalezienie swojego ojca-kryminalisty. Dlaczego Koshiro nie zabił Tashigi? Być może jego żona przewidziała swoją śmierć i odesłała Tashigi do znajomych?

Dalej autor wybiega w przyszłość i stara się przewidzieć rozwój sytuacji w OP. Uważa on, że Tashigi jest tak napalona na WI bo jest to miecz jej ojca i w jednym z pó??niejszych arców wyjawi to Zoro. Tashigi miałaby powiedzieć coś w stylu: "Ten miecz należał do mojego ojca, który zabił moją matkę. Jeżeli udało Ci się pomścić moją matkę to jestem Ci wdzięczna". Pod wpływem tej historii Zoro połączy śmierć Kuiny z Koshiro.

Po usłyszeniu tych informacji, Zoro miałby wyruszyć by pomścić Kuinę (prawdopodobnie podczas drugiego TS). Pojedynek pomiędzy Zoro, a Koshiro byłby naładowany wielką dawką emocjonalną - sensei vs uczeń. Autor wskazuje także, że byłby to wyrównany pojedynek - dlaczego? Przypomnijcie sobie walkę Mr 1 vs Zoro, to słowa Koshiro wskazały Zoro drogę do przecięcia stali, więc być może Koshiro też jest w stanie to zrobić.

Po dokonaniu zemsty Zoro przeżyłby załamanie nerwowe (coś jak Luffy po śmierci Ace'a) bo uświadomiłby sobie, że wszystko co osiągnął zawdzięczał po części śmierci Kuiny - uzyskanie WI, motywacja do treningów, by nie złamać obietnicy, itd. Osobą, która miałaby wlać w niego nową wiarę (coś jak Jinbei w Luffiego) byłaby Tashigi.

2. Zoro nie stracił oka.


Teoria ta zakłada, że Zoro zawdzięcza Ashure swojemu przeklętemu mieczowi - to by też tłumaczyło dlaczego Saindai Kisetsu jest przeklęty. Autor twierdzi, że miecz Zoro jest zamieszkany przez demona Ashurę (nie byłoby to jakoś specjalnie dziwne, bo motyw ten przewijał się wielokrotnie czy to w mitologii japońskiej czy też w innych anime). Dalej autor twierdzi, że miecz Cavendisha także jest przeklęty i pozwala mu przemieniać się w Hakubę. Z tym, że Cavendish nie jest w stanie kontrolować swojego demona, a Zoro tak. Dlaczego? Podobno Zoro miały go kontrolować swoim lewym okiem. Autor wskazuje także, że w anime podczas Ashury to właśnie lewe oko Zora świeci się na czerwono - jest owładnięte demonem. Tłumaczyłoby to dlaczego Zoro ma cały czas zamknięte oko. Z kolei co do blizny to mógłby on sobie ją przyprawić by uniknąć pytań reszty załogi dlaczego chodzi z zamkniętym okiem.

Wyra??nie widać, że Cavendish sporo zyskuje na sile, gdy zamienia się w Hakubę, ale traci nad sobą wtedy kontrolę. Być może podobnie jest z Zoro, gdy używa/zamienia się w Ashurę i dlatego zostawia ją na naprawdę ekstremalne sytuację. Tłumaczyłoby to też dlaczego Zoro dostaje samych słabych rywali po TS - Ośmiornica, Monet, Pica.

Kiedy Zoro miałby otworzyć oko? Wg autora będzie to Wano arc, gdy przyjdzie mu się zmierzyć z innym użytkownikiem przeklętego miecza.

Tylko kto mógłby go nauczyć panowania nad demonem? Oczywiście Mihawk i to pozwala na przejście do 3 i ostatniej teorii.3. Dracule Mihawk - umiejętności

Jak wiadomo Mihawk jest wzorowany na hrabim Draculi. Oda dał nam także kilka odwołań do słynnego wampira:
- statek - trumna
- miecz i sztylet w kształcie krzyża
- zamieszkiwanie upiornego zamku


Autor uważa, że miecz Mihawka jest przeklętym świętym mieczem. Miecz Mihawka ma podobno pragnąć kwri demonów co pozwala mu na zamianę w wampira. Stanowiłoby to też ciekawy kontrast podczas ich pojedynku "Demon" Zoro vs "Łowca demonów" Mihawk. Dalej autor twierdzi, że Mihawk nauczył się panować nad swoim przeklętym mieczem i powiedział jak się to robi naszemu Marimo.

Samo nawiązanie do świętości ma być odniesieniem do Vlada Palownika (hospodar wołoski, na którym wzorowany był Dracula).

Autor twierdzi, że przeklęte miecze pozwalają władającemu nimi na przemianę i tak Zoro przemienia się w Ashurę, Cavendish w Hakubę, a Mihawk w coś wampiropodobnego.
Tak jak już mówiłem te teorie nie są moje, ale zachęcam do dyskusji.
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,793

Pajmon, 14-06-2015, 20:44
Problem polega na tym, że Zoro straci Sandai Kitetsu na NW i zastąpi go nowym mieczem (zapewne na Wano). Musi mieć 3 miecze z 3 etapów podróży (EB, GL i NW)
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,379

Dejo, 14-06-2015, 22:27
Pajmon, Przecież może trzeciego kitetsu zamienić na drugiego albo pierwszego(o ile właścicielem shodai kitetsu nie jest ten łysol z Gorosei)
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
pell

Kapitan

Licznik postów: 336

pell, 15-06-2015, 02:20
Pierwsza teoria bardzo fajna, ale moim zdaniem ma dwa niedociągnięcia. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić wyrównanego pojedynku między obecnym Zoro a jakimś szermierzem z EB. Do tej pory nie było żadnych wskazówek, że Koshiro jest supersilny. No, może poza przecinaniem stali. Jednak upłynęło już sporo czasu od tamtej pory i Zoro się rozwinął. Gdyby jeszcze Roronoa spędził TS na jakieś bezludnej wyspie to można by to jakoś podciągnąć pod ostateczne zrozumienie wskazówek mistrza. Ale po treningu z Mihawkiem jego umiejętności powinny odstawiać pierwszego mistrza.

Drugim problemem jest to: "Uważa on, że Tashigi jest tak napalona na WI bo jest to miecz jej ojca". Z tego co pamiętam to Tashigi ogólnie jest napalona na legendarne i mocne miecze. Nie przypominam sobie, by jakoś szczególnie wyróżniała WI.

Ogólnie mam wrażenie, że cała teoria miałaby znacznie większe prawdopodobieństwo w okolicach EL.


W drugiej teorii Hakuba jest wciśnięty na siłę. A jeśli chodzi o oko - chyba każdy liczy, że Zoro je otworzy. W końcu Rayleigh miał je otwarte Wink
[Obrazek: one_piece_7045219.jpg]
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,376

ARRRGH, 23-06-2015, 00:06
Kilka rzeczy na tak, kilka na nie. Koshiro, honorowy szermierz i nauczyciel miałby zabić swoją córkę, bo ta chce być szermierzem? Nie wydaje mi się... Już bardziej prawdopodobne, że Kuina chciała wyruszyć w świat by stać się silniejsza, bo w swoim dojo lała wszystkich. Upozorowano więc jej śmierć i pogrzeb. Oczywiście trochę dziwny sposób, ale widocznie z jakiegoś powodu nie mogła odejść. To oczywiście taki strzał, ale jestem przekonany, że ona żyje, bo spadnięcie ze schodów... no na bank to nie to :p

Z Hakubą i demonami całkiem ciekawe i prawdopodobne. Podobnie z Mihawkiem, coś w tym może być Smile

Oko bankowo odegra w przyszłości istotniejszą rolę, no ale zobaczymy dopiero, bo możliwości jest multum.
Vessex

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 48

Vessex, 23-06-2015, 12:15
To jest właśnie zastanawiające, śmierć Kuiny.Na początku czytając/oglądając jej śmierć nie robi jakiegoś wrażenia.Jednakże po jakichś kilkunastu arcach gdzie ludzie bez szwanku przyjmują na klatę bomby mogące zniszczyć ogromne miasto(Pell ), a po porażeniu mocą kilku milionów voltów taki Sanji czy Robin dochodzą do siebie po jakiejś godzinie można by spekulować na temat śmierci Kuiny.

ARRRGH napisał(a):Kilka rzeczy na tak, kilka na nie. Koshiro, honorowy szermierz i nauczyciel miałby zabić swoją córkę, bo ta chce być szermierzem? Nie wydaje mi się

W tej teorii, którą ja również poznałem jest wspomniane o prawdopodbnym braku emocji oraz uczuć u Koshiro(socjopatia), do tego jeśli faktycznie jest on z odciętego od świata Kraju Wano może znaczyć iż ślepo trzymał się tradycji nie bacząc na koszty.Więc mógłby być do tego zdolny.Jednak mi podobnie śmierdzi walka Koshiro vs Zoro.Raczej Koshiro wygląda mi na średniej klasy szermierzynę, podczas gdy Zoro ma Haki oraz same Meito w wyposażeniu. Ale kto wie, taki Marco też wyglądał mi na średnią postać a mógł walczyć z Admirałem.Dlatego jeśli Koshiro faktycznie przybył z Wano może odznaczać się siłą równą Zoro.Ale to tylko spekulacje.
Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,379

Dejo, 23-06-2015, 13:40
Cytat:To jest właśnie zastanawiające, śmierć Kuiny.Na początku czytając/oglądając jej śmierć nie robi jakiegoś wrażenia.Jednakże po jakichś kilkunastu arcach gdzie ludzie bez szwanku przyjmują na klatę bomby mogące zniszczyć ogromne miasto(Pell ), a po porażeniu mocą kilku milionów voltów taki Sanji czy Robin dochodzą do siebie po jakiejś godzinie można by spekulować na temat śmierci Kuiny.

Jak ktoś ma u Ody zginąć to traci tą epicką niezniszczalność i może go zabić nawet poślizgnięcie na skórce od banana Big Grin Taki Corazon ginie po jednym czy dwóch strzałach mimo że normalnie postrzały w tej mandze to nic wielkiego a randomy takie jak .Pagaya przeżywają porażenie piorunem.
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
FrogKiller

Majtek

Licznik postów: 14

FrogKiller, 26-03-2016, 02:59
(23-06-2015, 13:40)Dejo napisał(a): Taki Corazon ginie po jednym czy dwóch strzałach mimo że normalnie postrzały w tej mandze to nic wielkiego a randomy takie jak .Pagaya przeżywają porażenie piorunem.

niby tak, ale Corazon nie przyjął randomowych "kulek", gdyż Dofla zapewne użył podczas strzelania haki, więc mógł (raczej) bezproblemowo uśmiercić brata...coś jak akcja na Marineford, kiedy to Benn Beckman powstrzymał Kizaru celując do niego z broni
Sag

Imperator Podziemia

Licznik postów: 601

Sag, 26-03-2016, 11:24
(14-06-2015, 19:04)El Capitano napisał(a): 1. Kushina została zamordowana.
Ta teoria wzbudza we mnie mieszane uczucia. Poza tym pojedynek ucznia z mistrzem, gdy ten drugi od x lat nie trenuje, a jedynie szkoli dzieciaki nie przypada mi do gustu. Jednak jeśli miałbym się przychylać do jakieś opcji to do tej, w której Kuina nadal żyje. Natomiast, gdy powiedziała o swoich planach ojcu to ten po prostu był zszokowany, że córka nie chce po nim przejąć dojo, bo był świadomy jakie posiada umiejętności. W końcu to ona powinna się podporządkować jego woli, ale nie był na tyle zły, aby zabić własną córkę. Obstawiałbym raczej dojście do porozumienia i pozwolił jej spełnić swoje marzenie, lecz postawił warunki, a było nim porzucenie swojego imienia i pozostawienie rodowej katany. Koshiro podaje jej substancje pozorujące śmierć i Kuina "umiera". Natomiast zakrycie twarz chustą byłoby byłoby symbolicznym ukryciem zamiarów lub po prostu na jej twarzy były widoczne skutki uboczne tej substancji. Po tym laniu wody można wreszcie napisać, że o wiele chętniej zobaczyłbym pojedynek Kuiny z marino i jego reakcję po zobaczeniu żywej przyjaciółki, a jej ojciec pozostałby do końca postrzegany jako tradycjonalista. Wolał się wyrzec córki niż jej pozwolić na spełnienia marzenia, które by pokazało, że kobiety nie są wcale słabsze od mężczyzn, ale pozostałby ojcem wspierające swoje dziecko.

"Ludzie to naprawdę kruche istoty"
Koshiro's reaction to his daughter's death was just a comment that "humans are fragile" when telling Zoro that she died
Fragile - easily ​damaged, ​broken, or ​harmed
Może dla Koshiro jako tradycjonalisty jego system wartości i rodowa katana przekazywana z pokolenia na pokolenie była najważniejsza. Natomiast Kuina wyrzekłaby się tego, aby spełnić swoje marzenia. Dla jakieś urojonej fantazji stała się nikim. Z perspektywy jej ojca jej marzenie "złamało" ją i pozbawiło najważniejszych rzeczy w jej życiu. Natomiast patrząc na Zoro widział chłopca, który nie ma nic, ale ze względu na swoją płeć oraz umiejętności jest godny, aby otrzymać rodowy miecz.
Cytat:- Do you know what the goverment has been calling me recently?
- "God Usopp"
- But that's not right!! I am "Go D. Usopp"!!!
Spoiler

[Obrazek: 4684072-usopp.jpg]

Zibii

Wicekapitan

Licznik postów: 193

Zibii, 27-03-2016, 11:31
(14-06-2015, 19:04)El Capitano napisał(a): 1. Kushina została zamordowana.

Tyle, że to nie była Kushina tylko Kuina, więc jeśli możesz to popraw xD Widzę, że kolega za dużo Naruto czyta bądź ogląda.
[Obrazek: vector_logo___one_piece_by_h2o_fr.png]
Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 384

Seventy1, 27-03-2016, 14:05
Jest teoria, według której, Koshiro jest trzecim admirałem - Ryokugyu (zielony byk). Tak samo jak poprzedni admirałowie, jego wygląd jest wzorowany na znanym japońskim aktorze. Z tego co pamiętam, to Koshiro jest podobny to aktora który kiedyś grał samuraja. Podobnie jak Fujitora - aktor na którym jest wzorowany, grał niewidomego samuraja.
Zaś co do umiejętności: starzy admirałowie posiadają logie, zaś nowi pewnie mają paramecie. Fujitora ma paramecie grawitacji (przestrzeń) a Ryokugyu może mieć związek z czasem (czas). Pewnie to będzie mocniejsza wersja paramecji Foxy'ego.
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

Ayanami

Wicekapitan

Licznik postów: 273

Ayanami, 24-04-2016, 17:15
1) TASHIGI

Koshiro mógł zwyczajnie nie oddawać Wado Ichimonji Kuinie. Nie wiemy skąd miała miecz, ale jeśli nie była to pamiątka po matce, którą ta wybrała obdarzyć córkę, to ojciec mógł po prostu przekazać miecz najzdolniejszemu uczniowi dojo lub samemu go dzierżyć.

Osobiście nie wydaje mi się typem, który mógłby zabić własną córkę tylko dlatego, że chciała zostać szermierzem. W sumie wcale nie musiał jej szkolić, jakby nie patrzeć.

Biała chusta jest/była chyba zwyczajem w Japonii, ale nie dam sobie ręki odciąć. Po prostu widziałam ten zabieg w wieku anime: gdy postać umierała, rodzina żegnała się z nią gdy ta miała twarz zasłoniętą białą chustą.

Tashigi i Kuina rzeczywiście mogłyby uchodzić za bliźniaczki. Mogłaby za tym stać jakaś historia, ale wątpię żeby było nią morderstwo matki, przynajmniej z rąk Koshiro. Tashigi jakoś specjalnie nie wydawała się też zabsorbowana poszukiwaniem potencjalnego ojca kryminalisty, zwłaszcza, że mieszkała na tym samym morzu co on.

Cała teoria z Tashigi jest moim zdaniem zbyt naciągana. ALE nie mówię, że mi się nie podoba. W sumie najlepsze w tej teorii jest nawiązanie do Wano. Kto wie, może okaże się, że Kuina i jej rodzina pochodzili stamtąd.

2) OKO

Ta teoria podoba mi się o wiele bardziej. Na pewno chciałabym zobaczyć taką scenę w Wano Arc. Nie pasuje mi tylko myśl, że Zoro specjalnie zrobił sobie bliznę sam, żeby ukryć prawdę przed załogą.
"Mroczny bohater to rycerz w zbryzganej krwią zbroi. Jest brudny i zmęczony, 
i cały czas robi wszystko, żeby zaprzeczyć, że jest bohaterem".
kubek258

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 41

kubek258, 28-04-2016, 20:22
Tashigi i Kuina są bardzo podobne, obie mają zamiłowanie do szermierki. Żeby Oda nie odwalił takiej akcji jak z Sabo.
Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,379

Dejo, 28-04-2016, 22:02
(28-04-2016, 20:22)kubek258 napisał(a): Tashigi i Kuina są bardzo podobne, obie mają zamiłowanie do szermierki. Żeby Oda nie odwalił takiej akcji jak z Sabo.

Mają różną datę urodzenia więc raczej odpada
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź