One Piece - Rozdział 881
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,510

Dejo, 01-10-2017, 10:37
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 


Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 881[JB]
One Piece 881[MS]Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
[Obrazek: xIyEbyd.png]
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

Mordoc

Supernova

Licznik postów: 790

Mordoc, 05-10-2017, 10:32
Ale szybko :o
Eh...
Oda znowu odwlekł walkę Luffy'ego i tym razem trzeba czekać aż 2 tygodnie Sad
Szacun dla Jinbe. Słomiani nie byli świadomi, że potrzebują sternika, dopóki nie zobaczyli do czego zdolny jest Rycerz Mórz.
Nami streściła Luffy'emu wydarzenia z poprzedniego rozdziału i obecnego, a Luffy znowu powiedział, że ogarnie sprawę. Warte wspomnienia są słowa Nami, że zbicie luster, to rozkaz Kapitana.
No i w sumie chyba tyle się działo w rozdziale. Nie ma za wiele o czym pisać, a przynajmniej takie są moje odczucia.
Aha, Katakuri jakąś nową broń wyciągnął.

O co chodziło Pero z tym, żeby nie zatapiać statku, bo zatopi też ciasto? To ma być jakaś zmyłka, gra na czas, żeby zająć BM?
Nie ogarniam też, po co Luffy zdjął marynarkę. Niewygodnie mu było, czy co?  Czy może chodzi o ten motyw, że do walki zawsze zdejmuje się marynarkę i podwija rękawy?
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 471

Hinczykbn, 05-10-2017, 11:05
Niech ten rozdział zamknie mordę wszystkim, którzy uważali Jimbe za niepasującego/niepotrzebnego na statku.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Beetlejuice

Wicekapitan

Licznik postów: 224

Beetlejuice, 05-10-2017, 11:06
Pero wcześniej ściemnił Mamuśce że tort jest na Sunny dlatego za nimi ruszyła a wiadomo że jak by tam był i go by zatopiła razem ze statkiem nadal mogłaby być w szale i wtedy Pro miałby nadal prze***ane.
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,510

Dejo, 05-10-2017, 16:21
Czyli Jinbe ostatecznie można okrzyknąć one piecowym Takumim xD Spodziewałem się że to może być czas dla sternika, ale nie sądziłem, że całą robotę odwali sam. Ciekawe w takim razie jaką rolę będą mieli słoneczni piraci? Czyżby przemieszczali się pod wodą żeby usuwać namierzające Den Den Mushi?
A może okaże się, że Pedro żyje, a Aladdin z ekipą go odnajdą.  Miejmy nadzieję, że jednak nie chodzi o Pedro. Po pierwsze nie chce kolejnego Pella, a po drugie zbyt to podobne do sytuacji z Pekomsem.

Sytuacja Luffyego nie wygląda za ciekawie, ale z każdym rozdziałem coraz mocniej odnoszę wrażenie, że to widzenie przyszłości da Katakuriemu mocno w kość, coś za mocno zaczął się puszyć, przez co może go czekać niemiły kontakt z brutalną teraźniejszością xD Przecież czas Gear 4 w końcu musi nadejść.


Myślę że teraz już zaczną się soczyste rozdziały, Sanji piecze tort, załoga na statku jest w miarę bezpieczna, więc najbliższe rozdziały powinny się skupić tylko na Luffym i Katakurim.
[Obrazek: xIyEbyd.png]
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 494

Odachi, 05-10-2017, 17:29
Wiem, że to się nie stanie.... ale zauważyliście, że mina Luffiego (wymuszony uśmiech) bardzo przypominał ostatnią minę Corazona?
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,510

Dejo, 05-10-2017, 18:39
(05-10-2017, 17:29)Odachi napisał(a): Wiem, że to się nie stanie.... ale zauważyliście, że mina Luffiego (wymuszony uśmiech) bardzo przypominał ostatnią minę Corazona?

Gdyby Luffy nie miał aż takiej kosy z BM, i byłoby pewne że mamuśka może ożywiać (z jej owocem nie byłoby to takie nieprawdopodobne), to kto wie?  Myślałem nawet o poświęceniu Jinbe w sensie, że oddałby swoją duszę BM (Mocno by to nawiązało do jego rozmowy z Aladdinem) a ta przy jej pomocy ożywiłaby Luffyego ale wątpię żeby coś takiego przeszło, Luffy za dużo jej nabruździł. Poza tym nie chcę śmierci Jinbe'go Smile I chce żeby przereklamowany Katakuri zbierał zęby z podłogi.
[Obrazek: xIyEbyd.png]
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 05-10-2017, 20:59
A on nie cieszył się po prostu, że Słomki przeżyły, mimo że rodzinka o tym nie wie (nie będzie ich ścigać). To nie taki "ja wiem a wy nie face"?
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,732

Pajmon, 05-10-2017, 21:09
Haki przewiujące przyszłość? Ja to tylko tu zostawie
Spoiler

[Obrazek: one-piece-1691861.jpg] 

Dodam jeszcze że obecne umiejscowienie akcji bardzo sprzyja powtórce tego rozwiązania. Nawet bronie obaj panowie mają niemal identyczne XD
[Obrazek: ezgif_com_video_to_gif_by_yoker66666-dbwp7b9.gif]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Mr Prince

Bosman

Wiek: 26
Licznik postów: 115

Mr Prince, 05-10-2017, 22:34
Co do porównywania walki Luffiego z Katakurim i tej z Enelem to bym się tak nie cieszył @Pajmon .
Moim zdaniem przewidywanie przyszłości zaprezentowane przez obu przeciwników jest zupełnie inne i to Enela było łatwe do skontrowania. Mantra, czy też Haki Obserwacji Enela opierało się na wyczuwaniu tego co zrobi przeciwnik. Pewnie po części dzięki mocy swojego owocu mógł wyczuć intencję Luffiego i odpowiednio reagować. Gdy Luffy atakował w sposób "bezmyślny" Enel nie miał czego "przewidywać". Podobnie jak czytał w myślach mieszkańców ze Skypiea, słyszenie głosów dzięki Mantrze. Brak intencji podczas ataku = brak myśli = nie można odczytać myśli = nie można przewidzieć ataku.
Natomiast moc Katakuriego jest inna. Wyraźnie mamy przedstawione, że on naprawdę ma wizje i to nie na poziomie jakiegoś przeczucia, że ktoś uderzy z lewej, podskoczy czy cokolwiek. On widzi całe sekwencje wydarzeń jakby oglądał film. To zupełnie inny level w porównaniu z Enelem i zwykłe rykoszetowanie ciosów od ścian nic nie pomoże.
Swoją drogą jeśli już mówimy o Haki Obserwacji to chyba posiada ono najwięcej odmiennych "stylów" czy umiejętności ze wszystkich rodzajów Haki.
Przewidywanie kolejnych ciosów przeciwnika (klasyczny styl/umiejętność), "spostrzegawczość"/wykrywanie obecności przeciwników (Sanji, który spostrzega snajperów na Dressrosie), wyostrzenie zmysłu (Usopp na Dressrosie podczas strzału w Sugar). Mamy jeszcze niewidomego Fujitore, którego Haki pozwala mu na swobodne walczenie mimo braku wzroku.
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,732

Pajmon, 05-10-2017, 23:34
@Mr Prince a ja mam trochę inne wyobrażenie o tym. To w końcu HAKI OBSERWACJI, działa tak samo, tylko Katakuri wyćwiczył je do tego stopnia, że może wyprzedzać wydarzenia w czasie i niejako widzi przyszłość. Ale jak ma zobaczyć w przyszłości coś czego ktoś w ogóle nie planuje zrobić? To jest jasnowidzenie czy haki?
Z tymi odmiennymi rodzajami haki obserwacji też bym się nie zapuszczał tak daleko. IMO to jest wyczuwanie/widzenie (i tak bardziej się wpisuje w wyczówanie) aury przeciwnika. Za każdym razem z wyjątkiem tej nieszczęsnej mantry mieliśmy chyba do czynienia z wyczuwaniem czyjejś obecności. Jakie zmysły wyostrzył Usopp na Dressrosie? Wzrok? No to nieźle, do tego stopnia że widział przez ścianę. Nope, po prostu przez ścianę i na odległość wyczuwał aurę i było to zwizualizowane jako swojego rodzaju patrzenie przez ścianę. Fujitora to samo, "widzi" aury ludzi. 

Wracając do Katakuriego. Jak myślisz, co zobaczyłby w swoich wizjach gdyby Luffy użył podobnej techniki na G4 ewentualnie G2+ haki? Przypuśćmy że tak jak uważasz jest jasnowidzem. Mimo że znajdują się w ciasnym, zamkniętym pomieszczeniu gdzie zewsząd z olbrzymią prędkością, siłą i w niezliczonej ilości napierdzielają ataki, to Katakuri miałby czas i umiejętności żeby jednocześnie patrzeć w przyszłość i unikać każdego przewidzianego przez siebie z setek ataków w teraźniejszości? Nie wydaje mi się to możliwe. Zdąży uciec? Nie sądzę. Lustra zaczną pryskać nim cokolwiek zrobi, ale nawet jeśli by mu się udało to byłby chyba jedyny ratunek dla niego w tej sytuacji. Już podczas ślubu widzieliśmy że nie zawsze Katakuri potrafi korzystać z tej zdolności i nie zawsze wychodzi mu to dobrze. Był zdziwiony chociażby, że Sanji uniknął jego ataku. Gdy z tortu ślubnego miała wyskoczyć masa bezmyślnych zwierzaków zamienionych w Luffy'ego Katakuri stwierdził tylko, że coś jest niewporządku i nawet jego moc tego nie ogarnia. 
Kwestia pozostaje ciągle otwarta, ale IMO Katakuri nie jest jasnowidzem. To że widzi niewielki kawałek przyszłości nie oznacza że widzi w niej wszystko. To przecież w końcu haki. Jeśli zobaczyłby coś, to pewnie jedynie sam pomysł Gumiaka, ale efektów tego co się stanie nie powinien móc przewidzieć.
[Obrazek: ezgif_com_video_to_gif_by_yoker66666-dbwp7b9.gif]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,077
Miejscowość: Warszawa

janek z, 06-10-2017, 02:02
(05-10-2017, 16:21)Dejo napisał(a): Przecież czas Gear 4 w końcu musi nadejść.


Tylko co to da?G4 to za mało na Katakuriego.

A chapter fajny, nie było bezsensownego przeciągania jak w poprzednim rozdziale. Katakuri użył przebudzenia, teraz chyba czas Luffiego na nauczenie się tej mocy.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
Gogolius

Bosman

Licznik postów: 133

Gogolius, 06-10-2017, 12:19
Bardzo podobała mi się cała akcja z falą. Lubię Big Mom w tej wersji niszczycielskiego żywiołu, którego nie da się zatrzymać. Jimbei na plus, dobrze to wyszło na tle przerażonych załogantów. Wszystko tu pasuje do siebie: mamy chwilową ucieczką, załoga Big Mom jest zmylona, Jimbei plusuje jako kolejny członek załogi, a Luffy może się skupić na Katakurim.

Druga porządna rzecz to Katakuri - robi swoje i napierdziela gumiaka jak trzeba, bez żadnego cackania się. Podoba mi się ta postać, nawet jeśli ciągle robi to samo i stroi groźne miny.

Co do jego jasnowidzenia. Było wyraźnie powiedziane, że to ekstremalnie wytrenowane haki obserwacji, które pozwala wybiegać w przyszłość. De facto każde haki obserwacji to wybiegnięcie w przyszłość (jak podczas treningu Luffy'ego było to wyjaśniane na przykładzie atakującego słonia). Scena z żelkiem dobrze tłumaczy całą zdolność Katakuriego i jego słabość.

Sanjiego ma zabić kapłan -> Katakuri widzi że Sanji uniknie pocisku -> sam strzela -> Sanji uniknął pocisku. W momencie swojej wizji Katakuri zobaczył, że Sanji unika pocisku. Ale mylnie zinterpretował to jako pocisk kapłana. A tak naprawdę zobaczył, to że Sanji uniknął JEGO pocisku - nie wiedząc o tym sam wystrzelił urzeczywistniając swoją wizję (taka samospełniająca się przepowiednia).

Na podobnej zasadzie Luffy może go pokonać w obecnej walce: Katakuri może np. zobaczyć swoją porażke, będzie dla niego to niezrozumiałe -> zrobi coś konkretnego by zaprzeczyć tej wizji -> okaże się że właśnie ta czynność którą wykonał spowoduje, porażke którą zobaczył. W skrócie: chcąc zaprzeczyć wizji wykona czynność, która ją urzeczywistni.
Keisiak

Kapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 293

Keisiak, 06-10-2017, 12:53
(06-10-2017, 02:02)janek z napisał(a): Katakuri użył przebudzenia

Mógłbyś napisać, gdzie było to przebudzenie?-
chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 06-10-2017, 14:25
(06-10-2017, 12:53)Keisiak napisał(a): Mógłbyś napisać, gdzie było to przebudzenie?-

W momencie, w którym mochi złapało Luffiego za nogi.

Problem z przebudzeniem Crackera i Katakuriego jest taki, że oni nie mówią, kiedy go używają (jak Doflamingo). To mogło być przebudzenie, albo zwyczajnie poprowadził mochi po podłodze.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź