Haoshoku - Władca swojego terenu
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 24-08-2015, 19:12
Nie wiedziałem, czy powinienem pisać tutaj, czy w temacie o Haoshoku Haki - najwyżej, niech jakiś dobry moderator to przeniesie.


Tak sobie myślałem - większość zakłada, że nazwa bierze się od użytkowników (Król, Cesarzowa, etc.). Co jeśli chodzi o samą "moc" tego Haki? Załóżmy, że poza "siłą" samą w sobie (decydującą choćby o tym, kto się przewróci, a kto nie), oceniając to Haki liczy się też zasięg jego działania. Powiedzmy, że aktywując Królewskie użytkownik tworzy wokół siebie coś na zasadzie Roomu (Ope Ope) i staje się "Królem" tego obszaru. Najsłabsze płotki w Roomie padają natychmiast i do tego nie trzeba żadnych specjalnych treningów - ot aktywacja.

[Obrazek: bEiLGnF.jpg]
Wprawiony użytkownik potrafi robić wewnątrz tego obszaru znacznie więcej. Tutaj mam na myśli Shanksa, który niszczy pokład statku WB (czy to jakaś aura, czy zrobił to celowo - nie wiadomo). W jakiejś tam grze mógł też spowalniać czas. Cholera wie, co jeszcze można w takiej bańce zrobić. Powiedziałbym, że w zależności od stopnia i sposobu wytrenowania użytkownik jakoś wpływa na otoczenie. "Zderzenie Haoshoku Haki" następuje wtedy, kiedy dwóch Króli aktywuje swoje "Roomy" i jeden próbuje zapanować nad drugim (bo danym obszarem może władać jedna osoba) - Chinjao vs Luffy.

[Obrazek: YatrEWX.jpg]

W mandze widzieliśmy coś takiego tutaj:

[Obrazek: one-piece-63476.jpg]

No i jeszcze coś. "Siłę" Haki można podnieść, ale zasięg jego działania jest z góry określony. Nie można go zwiększyć treningiem. Każda bańka ma swój limit. Tutaj można rozróżniać potencjał Haoshoku takiego Chinjao i Luffiego. O ile moc mogą mieć zbliżoną, to zasięg Chinjao prawdopodobnie nie przekracza 10 metrów. Luffy ma OLBRZYMI zasięg. To tłumaczyłoby reakcję ludzi na MF. Nie chodziło o Haki samo w sobie (bo w NW nie jest niesamowitą rzadkością), tylko o to, jak silne ono jest (jak duży ma zasięg) - randomy padały na drugim końcu placu. Co nieco w kwestii możliwości Haoshoku pokazał Shanks, a gdyby Luffy nauczył się robić to wszystko na tak dużym obszarze, byłby zdecydowanie op. Stąd ten szok i atak Admirałów.

[Obrazek: one-piece-1100330.jpg]
[Obrazek: one-piece-1137331.jpg]

No więc? Łanpisy 2015?
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Kenachi

Admirał

Wiek: 21
Licznik postów: 1,660
Miejscowość: Dressrosa

Kenachi, 24-08-2015, 19:51
Fajny motyw, o wiele lepszy niż jakiś nudny buff do zbrojenia, tylko dlaczego znowu wszyscy tak bardzo downgrejdują Don Chinjao Sad
Staruszek prowadził z Luffym na G2 całkiem wyrównaną walkę, ale i tak wszyscy mają go za słabeusza bo został pociśnięty przez Lao G.
[Obrazek: tumblr_ofdqnbymNR1schwg5o4_500.gif]
kubek258

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 41

kubek258, 24-08-2015, 21:07
Kaido jest pewnie kimś w stylu Vergo tylko w duuuuuużo mocniejszy i stale jest na haki zbrojenia i to chroni go przed śmiercią. W 796 rozdziale wspominali coś o tym że pękały na nim ostrza katów itd. a to jest konsekwencją używania haki zbrojenia
Smoker

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 422

Smoker, 24-08-2015, 21:39
Świetny temat! Motyw genialny, szczerze mówiąc mam nadzieję, że Oda skorzysta właśnie z furtki królewskiego w ten sposób. Tylko żeby nie okazało się, że każdy bez królewskiego to nagle bezużyteczny się staje (coś w stylu SSJ w DBZ). Z tym spowalnianiem czasu też bym nie liczył od razu na to, że to jakiś hint. Wyobraźnia mogła po prostu przerosnąć twórców, a chcieli, żeby Shanks w grze był jako kozacka postać, więc i go wcisnęli tam na siłę.
bulakoks

Bosman

Licznik postów: 152

bulakoks, 27-08-2015, 12:32
Motyw świetny, i do tego całkiem ładnie łączy się z przebudzeniem.
Kuro

Nowicjusz

Licznik postów: 2

Kuro, 01-09-2015, 21:34
Podoba mi się twoja wypowiedź, a obrazki najbardziej do mnie przemawiają Smile
Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 510

Hinczykbn, 02-09-2015, 12:25
To ma sens, nawet całkiem fajnie było by jeśli to co napisałeś okazało się prawdą.
Fajną kontrę przeciw BB zyskał by Luffy.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

92Raptor

Szczur Okrętowy

Wiek: 26
Licznik postów: 41

92Raptor, 05-04-2017, 16:36
(24-08-2015, 19:12)chucky napisał(a): Tak sobie myślałem - większość zakłada, że nazwa bierze się od użytkowników (Król, Cesarzowa, etc.). Co jeśli chodzi o samą "moc" tego Haki? Załóżmy, że poza "siłą" samą w sobie (decydującą choćby o tym, kto się przewróci, a kto nie), oceniając to Haki liczy się też zasięg jego działania. Powiedzmy, że aktywując Królewskie użytkownik tworzy wokół siebie coś na zasadzie Roomu (Ope Ope) i staje się "Królem" tego obszaru. Najsłabsze płotki w Roomie padają natychmiast i do tego nie trzeba żadnych specjalnych treningów - ot aktywacja. 


Wprawiony użytkownik potrafi robić wewnątrz tego obszaru znacznie więcej. Tutaj mam na myśli Shanksa, który niszczy pokład statku WB (czy to jakaś aura, czy zrobił to celowo - nie wiadomo). W jakiejś tam grze mógł też spowalniać czas. Cholera wie, co jeszcze można w takiej bańce zrobić. Powiedziałbym, że w zależności od stopnia i sposobu wytrenowania użytkownik jakoś wpływa na otoczenie. "Zderzenie Haoshoku Haki" następuje wtedy, kiedy dwóch Króli aktywuje swoje "Roomy" i jeden próbuje zapanować nad drugim (bo danym obszarem może władać jedna osoba) - Chinjao vs Luffy.
 
(24-08-2015, 19:12)chucky napisał(a): No i jeszcze coś. "Siłę" Haki można podnieść, ale zasięg jego działania jest z góry określony. Nie można go zwiększyć treningiem. Każda bańka ma swój limit. Tutaj można rozróżniać potencjał Haoshoku takiego Chinjao i Luffiego. O ile moc mogą mieć zbliżoną, to zasięg Chinjao prawdopodobnie nie przekracza 10 metrów. Luffy ma OLBRZYMI zasięg. To tłumaczyłoby reakcję ludzi na MF. Nie chodziło o Haki samo w sobie (bo w NW nie jest niesamowitą rzadkością), tylko o to, jak silne ono jest (jak duży ma zasięg) - randomy padały na drugim końcu placu. Co nieco w kwestii możliwości Haoshoku pokazał Shanks, a gdyby Luffy nauczył się robić to wszystko na tak dużym obszarze, byłby zdecydowanie op. Stąd ten szok i atak Admirałów.

Teoria ciekawa , ale moim zdaniem nie dokońca odpowiada prawdzie, zauwarzyłem w wspomnieniach Sabo że jak Tenryubitto zatopił jego łódz, to Sabo zaczął tonąć , a Dragon wyciągnął go z wody , co eliminuje go jako urzytkownika DF więc skoro nie owoc , to jak zdmuchnął pożar GT, próbowałem to rozkminić i doszedłem do wniosku , że musiało to być Królewskie Haki, Roger podczas walki z armadą Shiki'ego powiedział że jest gotowy go zmiażdzyć, a po chwili pojawia sie Fala która zatapia połowe Floty Shiki'ego pomyślałem że Królewskie Haki może mieć trzy poziomy zaawansowania:

Przebudzenie - czyli nieświadoma aktywacja tego Haki z pełną jego  mocą i będąca poza kontrolą urzytkownika np. ace w dziecinstwie , czy Luffy na Marine Ford.

Świadoma kontrola - obecny poziom Luffy'ego .  

Mistrzostwski poziom - na tym poziomie urzytkownik staje sie królem w pełnym znaczeniu tego słowa i kontroluje całe otoczenie łącznie z pogodą, prawdopodobnie ten poziom osiągneli  Roger i Dragon.
 
Siła Haki zależna jest od ambicji(odpowiedzialna za pokłady energi)  i umjejętności kontroli( możliwość kompresji tej Energi), Luffy przykładowo ma Ogromne ilości tego Haki( porównajmy je do balonu wypełnionego powietrzem ), z kolei taki Imperator jak Kaidou czy Big Mom  moga mieć haki o mniejszej ilości ale skompresować je do niewielkiego obszaru ale z większym efektem przebicia (przykładem może być szpilka przebijająca balon).
zasięg Haki u luffy'ego rósł z czasem najpierw ok 1m , potem coraz dalej i dalej...

@92Raptor takie kilka spraw - przed znakami interpunkcyjnymi nie wstawiamy spacji. Staraj się też dzielić te dłuższe zdania na kilka mniejszych, bo to też utrudnia czytanie (takie dłuuuuugie zdanie jest raczej nieprzyjemne). No i oczywiście popracuj nad ortografią, bo takie błędy jak "zauwarzyłem", czy "urzytkownik" trochę gryzą. Pamiętaj, że nowe zdanie zawsze z dużej litery, bo w  tym ostatni zapomniałeś, ale z tego co widzę to raczej jednorazowy wypadek Wink
I nie traktuj tego, proszę, jak jakiegoś czepiania się, po prostu dbam o porządek na forum. Kiedy zaczynałem również pisałem strasznie chaotycznie i właściwie miałem gdzieś jakiekolwiek zasady, ale cieszę się, że zostałem wtedy poprawiony. /CCORD
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 899

Mordoc, 05-04-2017, 22:28
(05-04-2017, 16:36)92Raptor napisał(a): Dragon wyciągnął go z wody , co eliminuje go jako urzytkownika
Istnieją owoce dające zdolność latania, więc nie wykluczałbym na powyższej podstawie możliwości posiadania DFa przez Dragona.

Co do samej teorii, to spodobało mi się gaszenie pożaru przy użyciu haki, tudzież powodowanie fal na morzu.
Jeśli szerzej na to spojrzeć, to mogą istnieć nawet 4 poziomy Haoshoku no Haki lub można uznać, że Luffy jest dopiero w połowe opanowania tego 2-giego. Gdzieś czytałem, że Ray i Shanks mogą swoim HH powalić 100k przeciwników, a Luffy tylko połowę z tego. Nie wiem tylko, czy to było w jakiejś fanowskiej teorii, czy w jednym z SBS.
Generalnie wpływ haki na pogodę był już pokazany - Shanks vs WB (niebo się rozstąpiło) i chyba po części w starciu Don Chinjao i Luffy'ego.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Keisiak

Kapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 307

Keisiak, 05-04-2017, 23:00
(05-04-2017, 22:28)Mordoc napisał(a): Gdzieś czytałem, że Ray i Shanks mogą swoim HH powalić 100k przeciwników, a Luffy tylko połowę z tego. Nie wiem tylko, czy to było w jakiejś fanowskiej teorii, czy w jednym z SBS.

Było w SBS powiedziane że Shanks byłby w stanie powalić 100k załogi Ryboludzi, gdzie Luffy powalił tylko 50k. O Rayleighu nic nie było.
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 513

Odachi, 06-04-2017, 09:53
Ciekawa rozkmina z tym haki. Nie oznacza to, że Shanks jest 2 razy silniejszy od Luffy'ego, bynajmniej!

Skoro ilość osób powalonych królewskim haki oznacza, że te osoby nie miały nawet podejścia do władającego, uznajmy tę liczbę za miernik siły. Wiadomo, w takiej populacji jest więcej randomów i w miarę jak siła wzrasta, to takich osobników jest coraz mniej. Ze względu na jeszcze kilka innych okoliczności, których nie chce mi się wymieniać wybrałem do zabawy rozkład log-normalny. Poniżej gęstość tego rozkładu: (tutaj proszę sobie wygooglać, bo nie ogarnąłem wrzucania obrazków)

Jakie są z grubsza cechy tego rozkładu: nikt nie ma ujemnej siły, ani siły wynoszącej 0. Później jest bardzo duży przyrost osobników o średniej sile, a później im ktoś silniejszy tym rzadziej spotykany. Nie wiemy jaka jest siła Luffy'ego i Shanksa, ale zakładam, że wprost proporcjonalna do siły najśilniejszej osoby jaką powali królewskim haki. Ponieważ będziemy tylko porównywać te wartości to użyłem znormalizowanego rozkładu. Powiedzmy, że jeśli ktoś ma siłę 1 (na osi X) to zostanie powalony przez haki o sile co najmniej 1. Ponieważ jest to rozkład znormalizowany to właśnie w jedynce mamy połowę populacji (pole pod wykresem tej krzywej).

Luffy powalił swoim haki 50% populacji, więc w tej skali jego haki będzie miało siłę 1. Nie możemy uznać, że Shanks powaliłby dokładnie wszystkich bo ten wykres zbiega do nieskończoności. Ale możemy policzyć jaką siłę musiałaby mieć jego haki, żeby pokonać 99%, 99,9% itd populacji.
procent populacji - siła haki:
99% - 10.24
99.9% - 21.98
99.99% - 41.22

Zakładając, że z tych 100k przeciwników, Shanks nie powalił by 10 za pomocą haki, można uznać, że jest 40 razy silniejszy niż Luffy (bo założyliśmy proporcjonalność między siłą a siłą haki).

Oczywiście statystyka to jedno wielkie kłamstwo, ale nie mogłem się oprzeć Tongue
92Raptor

Szczur Okrętowy

Wiek: 26
Licznik postów: 41

92Raptor, 06-04-2017, 17:53
(05-04-2017, 16:36)92Raptor napisał(a): w wspomnieniach Sabo że jak Tenryubitto zatopił jego łódz, to Sabo zaczął tonąć , a Dragon wyciągnął go z wody , co eliminuje go jako urzytkownika DF

popełniłem małą gafe, oceniłem sytuacje z łodzią przez pryzmat mojej osoby( nie za dobrze pływam) i z miejesca ustaliłem, że  jak łódź zatoneła to Sabo też, nie bralem pod uwage faktu że mógł się unosić na wodzie dzięki szczątką, tym samym Dragon mógł go uratowac bez koniecznosci nurkowania w wodzie.
(05-04-2017, 22:28)Mordoc napisał(a): Co do samej teorii, to spodobało mi się gaszenie pożaru przy użyciu haki, tudzież powodowanie fal na morzu
 
(05-04-2017, 22:49)Dejo napisał(a): Logia Wiatru wyjaśnia wszystko

Gaszenie pożaru mogło być spowodowane mocą królewskiego haki i/lub mocy owocu logi wiatru( odwołuje się do słów Doflaminga na Dresrosie "Harmonizacja haki i mocy szatańskiego owocu" , Dragon jest użytkownikiem tego pierwszego, ale może być również użytkownikiem DF, narazie za mało wiemy o Dragonie i jego umiejętnościach.
(06-04-2017, 09:53)Odachi napisał(a): Zakładając, że z tych 100k przeciwników, Shanks nie powalił by 10 za pomocą haki, można uznać, że jest 40 razy silniejszy niż Luffy (bo założyliśmy proporcjonalność między siłą a siłą haki).

Oczywiście statystyka to jedno wielkie kłamstwo, ale nie mogłem się oprzeć

Ta statystyka uwzględnia tylko działanie haki z taką samą siłom na cały obszar, zamiast uwzględnić im dalej od użytkownika tym oddziaływanie słabsze, zgoda siła haki luffy'ego wynosi 1, ale tylko na obrzeżach jego strefy gdzie stał Hody który ledwo to poczuł, ale jednak coś poczuł.
(05-04-2017, 16:36)92Raptor napisał(a): Siła Haki zależna jest od ambicji(odpowiedzialna za pokłady energi)  i umjejętności kontroli( możliwość kompresji tej Energi),

Gdyby Luffy zamiast stać w miejscu , przesuwał się do przodu i utrzymywał niewielką strefe to oddziaływałby z większą siłą i powalałby mocniejszych rywali, siłe postaci w OP oceniłbym w takiej skali:
0- cywile bez żadnej siły fiz i psych
1- zwykłe moby

2- randomowi rywale

3- leszcze typu demaro,foxy czy buggy

4- niscy rangą oficerowie marynarki typu kapitan czy oficerowie hody'ego

5- hody i nowicjusze NW którzy nie pływają nawet roku po morzu jak Caribou

6- Pacyfiści, średniej rangi oficerowie komandor - kontradmirał, piraci NW

7- 11SN ,, oficerowie Yonkou, wiceadirałowie marynarki

8- Dowódcy Yonkou, Schichibukai, Legendarni piraci GL klasy Rayleigha 

9- Yonkou , admirałowie marynarki   

10- bez komentarza,

Lyffy na MF był pomiędzy 4 a 5 w tej skali, Zoro i Sanji 4 reszta złogi od 3 ( Nami , Usopp,Chopper) do 4.
Obecnie
Luffy -7,5
Zoro -7
Sanji - 6,5
Frankky, Chopper(MP) - 6
 Brook,Chopper,Usopp- 5
Nami (braki w sile nadrabia inteligencją), Robin ( braki w sile nadrabia inteligencją i owocem) - 4
(05-04-2017, 16:36)92Raptor napisał(a):  
Bosmann

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 24
Licznik postów: 536
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 06-04-2017, 21:39
Myślałem, że Oda tylko o Shanksie stwierdził, że powaliłby wszystkich. Dobrze wiedzieć, że i Ray jest do tego zdolny (ciekawe czy za młodu, czy nawet teraz) Big Grin

Jedno mnie tylko męczy - skoro ilość powalonych zależy tylko od ich siły w stosunku do używającego haki, to bez sensu Oda narysował kadr, gdzie nie było żadnego przeciwnika w promieniu ~20m od Luffy'ego, a dalej już stały nienaruszone tłumy - wyglądało to tak, jakby wszyscy oni byli odpowiednio słabi do powalenia, ale wina była po stronie Luffy'ego, a konkretnie małego obszaru, na jakim potrafi użyć haki @edit: lub limit ilości osób jakie może nim powalić.
(06-04-2017, 19:45)CCORD napisał(a): 8- Dowódcy Yonkou, Schichibukai, Legendarni piraci GL klasy Rayleigha 

9- Yonkou , admirałowie marynarki   

Dowódcy Yonkou są raczej na poziomie mniej więcej admirałów, a Yonkou ponad to. Chociaż dowódcy WB się raczej nie popisali... Chociaż tu było akcentowane, że to WB stanowi główną siłę załogi. BB też mi zajeżdża cienizną (załoga jak i on sam, choć postacią jest niezłą).
(06-04-2017, 17:53)92Raptor napisał(a): Gdyby Luffy zamiast stać w miejscu , przesuwał się do przodu i utrzymywał niewielką strefe to oddziaływałby z większą siłą i powalałby mocniejszych rywali

Przeczytaj SBS, który parę postów temu wrzucił @Dejo.
Wixus

Bosman

Licznik postów: 111

Wixus, 06-04-2017, 22:32
(06-04-2017, 21:52)naste K napisał(a): BB z masą odniesionych ran podczas całej wojny na MF zaorał Akainu, który był wtedy i pewnie nadal jest, najsilniejszym żołnierzem marynarki.

A nie chodziło Ci o WB? ;d
WfanOP

Wilk Morski

Licznik postów: 53

WfanOP, 07-04-2017, 11:03
Widzę że nikt o tym nie wspomniał Wink
Ale królewskie haki działają również do odparcia ataków
Luffy gdy zasypiał przez umiejętnośc Monet uzył (wspomnienia) i haki by się wybudzić
(Wydaję mi się że Doffy uzył haki by przełamać lód gdy Aokiji go zamroził) tak mi się wydaje
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź