Przebudzenie Owocu - sztuczne i naturalne
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
ktost

Kapitan

Licznik postów: 388

ktost, 27-08-2015, 18:44
Napisałem to wczoraj na Reddicie, parę godzin później zauważyłem post na ten temat, więc myślałem, że tu rozwinę ten wątek.

Mianowicie, Przebudzenie owocu to koncept niedawno przypomniany przez Ten Yakszę. Pierwszy raz wspomniany był przez Crocodile w Impel Down, mówił on, że strażnicy więzienia mają przebudzone Zoany. Dawało im to szybszą regenerację i większą siłę.
Kolejny, i ostatni raz Przebudzenie pojawiło się na Dressrosie - Doflamingo ma przebudzoną Paramecię nici, która pozwalała mu na zmianę otoczenia w nicie.

Nie ma wielu dowodów, które potwierdziły by moją teorię - ale myślę, że są dwa typy przebudzenia:

1. Naturalne

Aby przebudzić owoc w sposób naturalny, trzeba przejąć kontrolę nad demonem mieszkającym w twoim ciele od kiedy zjadłeś owoc używając CoC. Dzięki temu, nie dość, że CoC zyskuje na znaczeniu, ale także można używać pełnego potencjału owocu: w przypadku Paramecii można zaaplikować moc owocu na otoczeniu, w przypadku Zoanów można wezwać zwierzęta (zmienić otoczenie w zwierzęta?) tego samego typu co ty, a w przypadku Logii, mogą one zamienić otoczenie w swój element.

Przykłady: Doflamingo, kruk z armii rewolucjonistów, Kuzan i Akainu

2. Sztuczne

Podobnie jak w przypadku obudzenia naturalnego, przejmuje się kontrolę nad demonem mieszkającym w ciele usera - ale nie za pomocą CoC, a przy pomocy nauki. Vegapunk wie wiele o Devil Fruitach, i nawet potrafi je stworzyć - nie zszokowałoby mnie, jeżeli umiałby je "rozbudzać". DFy obudzone sztucznie nie mają takich fajnych efektów jak te naturalne, przebudzenie w tym przypadku służy tylko wzmocnieniu istniejącego już efektu owocu. Chopper po części też opanował sztuczne obudzenie, jego awakeningiem jest forma Monster Point, która nie jest idealna.

Przykłady: strażnicy Impel Down, Monster Point Chopper
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,805

Pajmon, 30-08-2015, 15:04
ktost trochę przegiąłeś z tym przebudzaniem otoczenia w zwierzęta xd w przypadku zoanów obstawałbym bardziej za uzyskaniem potwornej siły i wytrzymałości oraz swego rodzaju królowanie w danym gatunku, czyli np: jesteś przebudzonym zoanem kruka więc masz władzę nad wszystkimi krukami na świecie i są Ci posłuszne.
W przypadku logii, to wpływ przebudzenia na otoczenie może być, ale w nieco innym aspekcie, chodzi tu bardziej o kontrolę danego zjawiska w przyrodzie, tak jak np: Croc który "wysuszył" Alabastę, Kuzan i Sakazuki którzy zmienili klimat na PH. Tutaj mamy trochę za dużo OP owoców bo np Sakazuki kontrolowałby całą magmę na świecie, a o BB to już wolę nie myśleć. Ten koleś mógłby zaprowadzić absolutną ciemność na świecie, a jego ciało mogłoby zyskać właściwości logii które posiadają inni userzy tego typu owoców - byłby nietykalny a wręcz wszystkopochłanialny (jak czarna dziura).
Z przebudzeniem według mnie mieliśmy też w przypadku WB. Nie było ono przedstawione, ale Sengoku powiedział, że WB ma moc mogącą zniszczyć świat. Najsilniejszy atak WB zniszczył "zaledwie" Marineford, więc moim zdaniem przebudzenie jego owocu to pełna kontrola nad płytami tektonicznymi lub dowolne wytwarzanie drgań.
Co do parameci, to według mnie nie ma jednego wzoru na działanie przebudzenia, w każdej może to wyglądać inaczej.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

ktost

Kapitan

Licznik postów: 388

ktost, 30-08-2015, 16:14
BTW. co jeśli ktoś z przebudzonym owocem Gomu Gomu zawitał kiedyś na Long Ring Long Land? Wyjaśniłoby dlaczego wszystko jest tam takie długie.
kill97

Wicekapitan

Licznik postów: 213

kill97, 30-08-2015, 18:18
Pajmon napisał(a):Co do parameci, to według mnie nie ma jednego wzoru na działanie przebudzenia, w każdej może to wyglądać inaczej.

Też mi się tak wydaję, bo co by dało słomkowi zmienianie otoczenia w gumę? No, a idąc tokiem myślenia shonena kolejny power up powinien być silniejszy od poprzedniego.
ktost

Kapitan

Licznik postów: 388

ktost, 30-08-2015, 19:36
kill97 napisał(a):
Pajmon napisał(a):Co do parameci, to według mnie nie ma jednego wzoru na działanie przebudzenia, w każdej może to wyglądać inaczej.

Też mi się tak wydaję, bo co by dało słomkowi zmienianie otoczenia w gumę? No, a idąc tokiem myślenia shonena kolejny power up powinien być silniejszy od poprzedniego.

Mógłby zrobić Kong Gatling w przeciwnika.
Lorenzo

Wicekapitan

Wiek: 22
Licznik postów: 239

Lorenzo, 30-08-2015, 20:00
Przeczytałem całą wypowiedź kilka razy i nadal niewiele rozumiem. Może zacznijmy od tego co to jest CoC :|
[Obrazek: b4b7af70f3c83d0082c32f0754f294ae]
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,733

chucky, 10-11-2015, 11:21
Chciałbym zobaczyć coś takiego u Robin w ostatniej walce:
[Obrazek: Netero_Tsukumo_no_te-2.gif]
[Obrazek: 0536d5870660dea988ec44461379c4ba.jpg]
[Obrazek: tumblr_nakvmei2ls1qfbz1so1_500.gif]
[Obrazek: tumblr_n4ggncnJKJ1t7d0oro4_500.gif]
[Obrazek: jTUKqoa.gif]
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,805

Pajmon, 10-11-2015, 12:55
Ej właśnie, a może to co robi teraz Robin, czyli te gigantyczne nogi i ręce i wogle to jest jej przebudzenie
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Rain

Yonko

Licznik postów: 3,824

Rain, 10-11-2015, 22:29
Kid nie musiałby przebudzać owocu...wystarczy,że stracił rękę,którą zastępuje protezą z różnych metalowych śmieci=ma zawsze ze sobą sporo metalu.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź