Mid Trio vs Gladiatorzy
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
chucky

Admirał

Licznik postów: 2,727

chucky, 14-02-2016, 23:01
Eksperyment - trochę rozbudowany pojedynek drużyn.

Skład: Franky, Robin i Brook vs Cavendish, Bartolomeo i Don Sai

Miejsce: Dressrosa, Koloseum (w wodzie Diabelske Ryby z finałów), każda osoba stoi w odległości 10 metrów od innej (naprzemiennie drużyna A i drużyna B).
Wiedza: Członkowie drużyn wiedzą o sobie wszystko. Znają pobieżnie styl walki członków drużyny przeciwnej.
Dodatkowe: Brak Shoguna dla Frankiego, Bartolomeo może atakować Słomianych, Hakuba nie atakuje swoich i działa przez chwilkę, potem Cavendish zasypia.

Bonus: Kto jest najsłabszym Słomkiem (dla drużyny pierwszej)/gladiatorem (dla drużyny drugiej), który jako 4 członek drużyny pozwoli jej wygrać? Dajmy na to, że Słomki przegrają - kto z ich załogi wystarczy, jako dodatek do pokonania zwycięskiej drużyny?


---

Moim zdaniem mielibyśmy następujące walki:
Franky vs Sai
Robin vs Bartolomeo
Brook vs Cavendish/Hakuba

Brook powinien spokojnie dotrzymywać kroku Cavendishowi. Wątpię, żeby mógł pokonać Hakubę. Tak, czy siak walka na pewno trwałaby dość długo.
Robin powinna dość szybko pokonać Bartolomeo, zwłaszcza, że jak powedział Oda - jej moc działa przez bariery.
Sai jest wystarczająco szybki, żeby znokautować wzmocnionego Lao G. Wynik walki zależy od tego, czy Lao zorientuje się, że plecy są słabym punktem Frankiego. Walka też powinna trwać dość długo i dla obu z nich będzie bardzo męcząca.
Robin unieruchamia Cavendisha/Hakubę, ułatwiając robotę Brookowi, a potem cała trójka (lub dwójka, jeśli Franky zostanie pokonany) powinna razem dać radę Saiowi.

Imo pierwszy lepszy gladiator niewiele tutaj zmieni, zwłaszcza, że Barto praktycznie w ogóle tu nie walczy. Powiedziałbym, że jeśli gladiatorzy chcą wygrać, potrzebują pomocy Chinjao (tego, z którym walczył Luffy).

---

Jak mówiłem, eksperyment. Można odnosić się do wypowiedzi innych lub/i wygłaszać własne. Trzeba rozruszać dział pojedynków.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Reboobca

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 422

Reboobca, 15-02-2016, 14:24
well, Robin jest strasznie OP (to może dlatego ją tak Oda wywala na drugi plan), potwierdzone w SBS było, że moc Robin normalnie przechodzi przez bariery Barto dopóki ta widzi swój cel, także ... dla mnie OHKO dla Robin, no chyba, że Barto użyłby jakiejś sztuczki podobnej do Bari Bari no Pistol, tylko, że na całe ciało, to wtedy Robin raczej nie ma żadnych szans. Trochę ciężko tu jednoznacznie określić wynik. Stawiam na Barto mimo wszystko, jeśli potrafił swoje dłonie pokryć barierą, to to samo może z resztą ciała.

Brook i Cavendish ... nie wiem jak stoi z siłą kościotrup po TS, ale pod względem szybkości daje mu zieloną kartę. Gorzej już z Hakubą.
Na razie nie dostaliśmy żadnych przesłanek o jakimkolwiek posiadaniu Haki przez Brooka, także ... Myślę, że Hakuba>Brook. Chyba, że kostek rozwaliłby go przed zaśnięciem.
Chociaż z drugiej strony nie wydaje mi się, ażeby sam Cavendish też był takim słabiakiem. wg. mnie Brook nie pokazał za dużo ciekawego pod względem siły, także ... myslę, że Cavendish mógłby wygrać, ew. Hakuba, to wtedy już na pewno.

co do trzeciego pojedynku to nie wiem kompletnie. Franky raczej po TSie opiera się dużo na tym swoim Shogunie, chociaż sam też ma niezły arsenał (Radical Beam chociażby) ... I to chyba jemu dam tutaj szansę.

Brook/Franky = zero szans przeciwko Barto.
Robin = prawdopodobnie wygrałaby z Cavendishem/Hakubą, w końcu było pokazane w mandze, że go zatrzymała. A blondas nie wydaje się jakimś typem tanka, także stawiam, że by go połamała. Podobnie mogłoby być z Saiem.

Reasumując ... Daję Very-High-Difficult-Win dla mid trio. I na dobrą sprawę, to Robin ratuje tutaj sytuacje imo, bo ani cyborg ani kostek nie daliby radę Barto.

Co do wspominanego bonusu: najsłabszy w gladiatorów: Sai, najsłabszy ze Słomków ... Mimo, że Brook to mój ulubiony Słomek, to jednak on jest najsłabszy- (dla tych co zapytają 'A Robin?' well, zatrzymała Hakubę, Brook to pewnie żodyn problym)


Btw. Rebecca to najlepszy gladiator i sama rozwaliła by całe mid-trio. No to tyle z mojej strony.
[Obrazek: tumblr_np8vn6tOxs1rcufwuo1_500.gif]
 
janek z

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 1,282
Miejscowość: Warszawa

janek z, 15-02-2016, 16:27
Gladiatorzy mid-diff.

Barto jest niedoceniany przez was, to że Robin może go atakować przez bariery nie oznacza że to zadziała. Gdyby tak było to by pokonała każdego przeciwnika. Zwłaszcza że Barto stankował wybuch Gladiusa na klatę.

Cavendish powinien być silniejszy od Brooka a Franky bez Shoguna nie da rady Saiowi.
[Obrazek: d7354cb3418f36196b14823696064d80.jpg]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź