Mała pomoc z komiksami, co czytać?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dereal

Piracki oficer

Licznik postów: 583

Dereal, 15-04-2016, 15:03
Cześć, zwracam się z małym pytaniem - czy jest na forum ktoś, kto ogarnia/przerobił trochę komiksów ze świata Marvela/DC? I jeśli tak, to czy byłby chętny pomóc mi się jakoś zręcznie wdrożyć w te uniwersa? Przy pomocy jednego z użytkowników filmwebu, szukając komiksu The Killing Joke odkryłem taką stronkę : http://view-comic.com/
Dość szybko zauważyłem że znajduje się na niej dość sporo materiałów które ze względu na swój stan zdrowotny ( jestem po operacji więc od dwóch tygodni siedzę w domu, i szczerze mówiąc chciałbym się zająć inną czynnością niż granie lubi oglądanie serialu który i tak już oglądałem Tongue) mogę fajnie opracować. Chciałbym przede wszystkim wiedzieć od czego zacząć, wiem że te komiksowe światy mają po kilka uniwersów więc poruszanie się po nich może nie być najłatwiejsze. To co mnie najbardziej interesuje to komiksy o Flashu, Spider Manie i Batmanie.
bufaloxxx

Król piratów

Licznik postów: 4,531

bufaloxxx, 15-04-2016, 15:22
@Dereal, ale pytanie, czy chcesz ogólnie komiksy dobre do poczytania(obojętnie czy historie z uniwersum, czy spoza), czy tylko z uniwersum, czy też takie, które były inspiracją dla komiksowego uniwersum. Bo jak chcesz uniwersum się wdrażać to powodzenia, bo tego jest za dużo Tongue Ale jeśli masz taki plan to proponuje wybrać jedno uniwersum i czytać te najważniejsze, bo masz takie wydarzenia własnie jak Cyvil War w Marvelu, czy też Zero Hour w DC. Dlatego ja na start proponuje Ci wybranie jednego uniwersum, lub ogólnie olanie i czytanie tego co dobre, czyli DC Vertigo, które każdemu zawsze i wszędzie, przy takiej okazji będę polecał Tongue
Dereal

Piracki oficer

Licznik postów: 583

Dereal, 15-04-2016, 16:12
Powiedzmy że na obecną chwilę chciałbym się zapoznać z Flashem - czyli w sumie znaleźć takie wydanie z ładną kreską jak i genezą bohatera, ale i również chcę aby rozdziałów tej serii było dość sporo, czyt. jestem dość dużym fanem serialu. czyli chciałbym poczytać tak, aby wiedzieć czego w serialu w przyszłości mógłbym się spodziewać czyli znowu - jakieś starca z Groddem, Danielem Westem, Wally West itd. Ogólnie rzecz biorąc dobrze rozwinięta historia z genezą bohatera i żeby było to ładnie narysowane Smile
bufaloxxx

Król piratów

Licznik postów: 4,531

bufaloxxx, 15-04-2016, 16:38
(15-04-2016, 16:12)Dereal napisał(a): jestem dość dużym fanem serialu.

To komiks, a serial mało wspólnego mają. Są smaczki, ale czytając komiks nie dowiesz sie co będzie dalej, bo to serial młodzieżowy, a nie adaptacja komiksu.

To masz Flash#1 całkowicie pierwszy z Garrickiem, który był pierwszym flashem. Barry niestety nie wiem kiedy się pojawił(to musisz już wikipedie sprawdzić. Bo nie znam nic co ma geneze bohatera i te wszystkie postacie. Wielkim fanem flasha nie jestem.

Znany jest bardzo race Superman vs. Flash, kto jest szybszy :p

A z takich znanych z flashem to Crisis on the Infinite Earth, Rebirith i Flashpoint.

http://dc.wikia.com/wiki/Flash_Recommended_Reading tu masz coś takiego, ale jak piszę wiele z flashem nie znam i nie wiem na ile ta rozpiska jest dobra.

Delj jednak polecam DC Vertigo, bo tam masz komiksy dla dojrzalszych czytelników Tongue
kiki1993

Cipher Pol Aigis Zero

Wiek: 30
Licznik postów: 914
Miejscowość: Czarne

bufaloxxx

Król piratów

Licznik postów: 4,531

bufaloxxx, 15-04-2016, 18:59
kiki, i do bani ten filmik skoro Batman od franka na pierwszym miejscu. Bez znajomości tej postaci komiks wypada gorzej i zaczynanie przygody z Batmanem od niego jest bezsensowne.
kiki1993

Cipher Pol Aigis Zero

Wiek: 30
Licznik postów: 914
Miejscowość: Czarne

kiki1993, 15-04-2016, 19:18
Może dlatego, że widziałem wtedy większość kreskówek z Batmanem, ale jak czytałem Powrót Mrocznego Rycerza z tłumaczeniem Kreczmara nie miałem problemów z połapaniem się ze wszystkim.
[Obrazek: 586108d232c14ef50b020cee7fc4c65bd6115e86_hq.gif]
bufaloxxx

Król piratów

Licznik postów: 4,531

bufaloxxx, 15-04-2016, 19:22
kiki, nie chodzi o połapanie się, tylko o odbiór. Po iluś tam komiksach z Batmanem, Powrót super się czytało. Myślę, że jakbym czytał go na sam start to odbiór nie byłby aż tak dobry. Plus na ten moment chce flasha, to spokojnie, bo wszystkiego nie da rady od razu Tongue

A wspominałem, ze polecam DC Vertigo?
Dereal

Piracki oficer

Licznik postów: 583

Dereal, 15-04-2016, 19:23
Cytat:A wspominałem, ze polecam DC Vertigo?

No teraz to już na pewno sprawdzę.
Gaskal

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 766

Gaskal, 04-06-2016, 22:39
Hellboy, 12 części. Konkretne rysunki, fajne dialogi, dooobra fabuła.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź