One Piece Rozdział 825
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 02-05-2016, 12:37
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.


Wersja Polska:
One Piece 825 (DOWNLOAD)
One Piece 825 (ONLINE)

Wersja Angielska:




Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"

Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.

Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Soad

Wilk morski

Licznik postów: 88

Soad, 02-05-2016, 18:52
(02-05-2016, 18:41)Eles2 napisał(a): Bleach na MS już jest....

http://readms.com/r/one_piece/825/3383/1
OP też
Mint Julep

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 448

Mint Julep, 02-05-2016, 22:02
Te dziadki z wyspy Nami wyglądają... naprawdę fancy.

Ten chapter był fantastyczny bo znowu po długiej przerwie zobaczyliśmy najlepszego słomianego - Cezara <3

Sora to również bardzo ciekawy wątek, ciekawe jak przysłuży się fabule. Przypomina mi to Nolanda na Skypii

I, yay, pierwszy (drugi) Vinsmoke. Najbardziej mnie ciekawi jak podejdzie do Nami:
a) a'la Sanji, czyli cała famiglia to powykrzywiane zboki
b) w jakiś frajerski (coś jak terybuty) sposób hintujący dlaczego kuk ma te swoje szarmanckie zasady i odcina się od swojej rodziny
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 02-05-2016, 22:53
12 stron i kolejna przerwa

why oda T_T

ale rozdział był ok

klimacik na statku Big Mom jest wyborny <3 Już się nie mogę doczekać aż zobaczymy jak odpicowana będzie jej wyspa.

niewinna historyjka dla dzieci z sorą i germą bardzo mi się kojarzy z niewinną książeczką dla dzieci o kłaczuchu Nolandzie.

Wszyscy wiemy jak wyglądała naprawdę tak historyjka dla dzieci w sadze Skypii, więc i tutaj może być podobnie i źródło tej historii okaże się mocnym dramatem.

Brat Sanjiego trochę zbyt podobny na pierwszy rzut oka do kucharzyny, ale pewnie jak pokaże fryz i ciuszki, to będzie lepiej.

No i interakcje słomków na statku już 2 rozdział z rzędu xD. Pamiętam, że wszystkim tego brakowało, to proszę - macie xD
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 03-05-2016, 00:26
Brat(prawdopodobnie) Sanji'ego moim zdaniem przypomina Zoro. Czytałem gdzieś nawet teorię, że Sanji ma uprzedzenia do Zoro właśnie dlatego, że przypomina mu jednego ze swoich braci. Czyżby dodatkowo nowa postać z rodziny zakręconej brwi miała okazać się szermierzem tak jak nasz Morimo?

Pojawiła się Lola(lub ktoś mocno podobny, jej siostra?), więc wreszcie mamy odpowiedź czyje vivre card dostała Nami na Thriller Bark.

Jednej rzeczy, której nie jestem pewien, to ten przejawiający już od dawna dziwne zdolności statek. Czy to przykład technologii, która "zjadła" diabelskie owoce? Wychodziłoby wówczas na to, że klątwa morza działa tylko na żywe istoty, które zjedzą owoc, a nie na martwe twory. Chyba, że to clabautermann(czy jakoś tak) tego statku jest na wyższym poziomie niż w przypadku Going Merry

Mamy wspomnianego jakiegoś seagula(z ang. - mewa i gość faktycznie ma mewę na głowie), co ciekawe jeden z załogantów Rogera tak się nazywał

To chyba tyle. Poczekam na tłumaczenie, bo może coś istotnego mi umknęło.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 03-05-2016, 01:07
Króciutki ten rozdzialik, jestem rozczarowany :<

Martwi mnie tak szybkie zażegnanie kryzysu spożywczego - myślałem, że to będzie nieco bardziej uwypuklone ale widać, że Oda gna z materiałem, zwłaszca po tych licznych przeskokach o pare dni, ktorych nigdy wczesniej nie robil tak czesto.

Dziwi mnie, że Sanji nie miał zbaraniałej miny na widok babki identycznej do Loli, coś mi tu nie pasuje. Przecież pamięta ją na bank z TB, więc albo bedziemy mieć jakieś retrosy z pobytu kuka na statku BM, albo to bubel ODy, w co nie chce mi się wierzyć.

Propsy za statek ślimakofon :3 Bardzo mi się to podoba póki co... zkoda, że 2 tygodnie musimy czekać na anstepny chapter xD
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Mint Julep

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 448

Mint Julep, 03-05-2016, 02:05
(03-05-2016, 00:26)Mordoc napisał(a): Brat(prawdopodobnie) Sanji'ego moim zdaniem przypomina Zoro. Czytałem gdzieś nawet teorię, że Sanji ma uprzedzenia do Zoro właśnie dlatego, że przypomina mu jednego ze swoich braci. Czyżby dodatkowo nowa postać z rodziny zakręconej brwi miała okazać się szermierzem tak jak nasz Morimo?
Myślę że dość wcześnie na takie wnioski o facjacie brata Sanjiego, bo dość często się Odzie zdarza powielać twarze, Sanji też miał czasem tak rysowaną facjatę.
Tak btw, pierwsza kłótnia Sanjaya i Zoronoa była z powodu Nami po opowieści Nojiko - jeden ją zbeształ drugi bronił czci (guess who) I tak generalnie, to ich rywalizacja zaczęła się dopiero na little garden - kiedy kuk polecił marimo znalezienie jakiegoś żarcia a ten go sprowokował czymś w rodzaju "skoro nie potrafisz, to pójdę złapać" poszli łapać dinozaury i oficjalnie zostali best frenemies forever. Ale szermierzowania bym nie skreślała.

(03-05-2016, 01:07)Ratlee napisał(a): Dziwi mnie, że Sanji nie miał zbaraniałej miny na widok babki identycznej do Loli, coś mi tu nie pasuje. Przecież pamięta ją na bank z TB, więc albo bedziemy mieć jakieś retrosy z pobytu kuka na statku BM, albo to bubel ODy, w co nie chce mi się wierzyć.
Ależ to było desu.
Zważ, że Sanji raczej starał się wyrzucać z pamięci mniej urodziwe panny, ale na ostatnim kadrze Kuk zaczyna coś ogarniać.
http://readms.com/r/one_piece/825/3383/9

Btw ten superhero z propagandowych komiksów Marine, ma mewę na głowie - tak samo jak Sengoku.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 03-05-2016, 02:24
(03-05-2016, 02:05)Mint Julep napisał(a): Myślę że dość wcześnie na takie wnioski o facjacie brata Sanjiego, bo dość często się Odzie zdarza powielać twarze, Sanji też miał czasem tak rysowaną facjatę.
Tak btw, pierwsza kłótnia Sanjaya i Zoronoa była z powodu Nami po opowieści Nojiko - jeden ją zbeształ drugi bronił czci (guess who) I tak generalnie, to ich rywalizacja zaczęła się dopiero na little garden - kiedy kuk polecił marimo znalezienie jakiegoś żarcia a ten go sprowokował czymś w rodzaju "skoro nie potrafisz, to pójdę złapać" poszli łapać dinozaury i oficjalnie zostali best frenemies forever. Ale szermierzowania bym nie skreślała.

Tak tylko przytoczyłem teorię( na którą trafiłem jakieś 2 miesiące temu) Smile I w sumie nie tyle chodzi mi o to, że Oda to zaplanował, ale mógł dopiero po jakimś czasie to wymyślić. Jak chociażby motyw gubienia się Zoro. Najpierw Zoro zgubił się wyruszając w świat w poszukiwaniu Mihawka( ale w świecie nietrudno się zgubić), później w trakcie walki z piratami Kapitana Kuro bez trudu dotarł na miejsce, podczas, gdy to Luffy się zgubił. I dopiero później zaczęły się gagi z jego dysfunkcją kierunkową. Dlatego tak spekuluję, że może Oda nawiąże braciszkiem Sanji'ego do Zoro
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

pell

Kapitan z paradise

Licznik postów: 336

pell, 03-05-2016, 10:13
Rozdział wydał mi się wyjątkowo krótki i jak się zastanowić to niewiele sie wydarzyło. Za to dostaliśmy solidną podstawę pod kolejny rozdział i to nawet dwukrotnie.

Pierwsza kwestia to sprawa Loli. W pokoju Sanjiego pojawił się ktoś bardzo podobny i Sanji chyba ogarnął, że kogoś podobnego już wcześniej spotkał. W sumie to ciekawi mnie, gdzie jest teraz Lola. Wydaje mi się, że ostatnio widzieliśmy ją na Water 7. Ale kiedy to było? Po TS? Jeśli tak to ciekawe, czy byłaby w stanie dotrzeć na Tea Party.

Druga to jakaś rodzina Sanjiego. Zauważcie, że ostatnim panelem jest na wpół żywy Luffy. Idealny moment na ucieczkę... w kierunku wskazanym przez zapomniany już Vivre Card Smile
---------------

Swoją drogą, czemu rozdział pojawił się we wtorek i kiedy jest następne wydanie? W szczególności kiedy następny rozdział OP?

Ed.: Zajrzałem do wątku przerwy i to co tam jest kompletnie się nie zgadza ze stanem rzeczywistym: "Rozdział 825 ukaże się w Japonii dopiero 9 maja, do sieci trafi prawdopodobnie już 5 maja. ".
[Obrazek: one_piece_7045219.jpg]
Beetlejuice

Kapitan z paradise

Licznik postów: 326

Beetlejuice, 03-05-2016, 13:13
Co do tych Vivre Card to jestem ciekaw kto je wszystkie trzyma i czy w ogóle je ogarnia bo w końcu chyba Sabo dał kawałek Zoro więc jakby wszystkie trafiły np. do Nami to mogli rzucić okiem na nią czy się wypala jak w przypadku Ace bo tej całej akcji w bazie rewolucjonistów i by już wiedzieli czy przeżył czy nie.
Dahaka

Król piratów

Wiek: 31
Licznik postów: 3,793

Dahaka, 03-05-2016, 13:14
Bo wyciekł wcześniej niż miał być planowo(w czwartek)

Następny rozdział będzie 19 maja.
Eles2

Pirat

Licznik postów: 39

Eles2, 03-05-2016, 13:19
(03-05-2016, 13:13)Beetlejuice napisał(a): Co do tych Vivre Card to jestem ciekaw kto je wszystkie trzyma i czy w ogóle je ogarnia bo w końcu chyba Sabo dał kawałek Zoro więc jakby wszystkie trafiły np. do Nami to mogli rzucić okiem na nią czy się wypala jak w przypadku Ace bo tej całej akcji w bazie rewolucjonistów i by już wiedzieli czy przeżył czy nie.

No właśnie nie. Bo to było Vivre Card Luffiego, z którego Sabo urwał sobie kawałek. A później Luffy porozdawał po kawałku swojej flocie i Bellamiemu.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,072

Ratlee, 03-05-2016, 13:43
(03-05-2016, 02:05)Mint Julep napisał(a):
(03-05-2016, 01:07)Ratlee napisał(a): Dziwi mnie, że Sanji nie miał zbaraniałej miny na widok babki identycznej do Loli, coś mi tu nie pasuje. Przecież pamięta ją na bank z TB, więc albo bedziemy mieć jakieś retrosy z pobytu kuka na statku BM, albo to bubel ODy, w co nie chce mi się wierzyć.
Ależ to było desu.
Zważ, że Sanji raczej starał się wyrzucać z pamięci mniej urodziwe panny, ale na ostatnim kadrze Kuk zaczyna coś ogarniać.
http://readms.com/r/one_piece/825/3383/9
Ah racja, jakoś nie skumałem, że to o niej mówił Sanji. W sumie to nie wiem skąd na spoilerowych tekstach wzięło się jej imię Okami - nie było chyba tego w rozdziale, co nie?

Jak Zoro i Sanji beda spokrewnieni, to klops, nie podoba mi się takie coś, komiks komiksem, ale to już jest imo za duży przypadek i wyszedłby z tego zwykły bullshit...
(03-05-2016, 10:13)pell napisał(a): Ed.: Zajrzałem do wątku przerwy i to co tam jest kompletnie się nie zgadza ze stanem rzeczywistym: "Rozdział 825 ukaże się w Japonii dopiero 9 maja, do sieci trafi prawdopodobnie już 5 maja. ".
Ta data była założeniem wg normalnej daty wycieku skanów do sieci. Nie dało się przewidzieć dokłądnie, że wycieki będą jeszcze wcześniej niż normalnie i będziemy mogli czytać rozdział 3 dni wcześniej.


Co do Vivre Card, ktoś mógłby mi przypomnieć czy było wyjaśnione jak one powstają?
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 03-05-2016, 17:13
Rozdział bardzo mi się podobał, tylko zaczynam się niecierpliwić Big Grin
Mam nadzieję, że nie będzie czegoś typu "Luffy nie może walczyć bo leży otruty" - to jest yonkou, nie potrzeba takiego osłabiania Tongue No i denerwuje mnie to, że ciągle ktoś jest niedyspozycyjny, nie ma go, zamienił się z kimś ciałami czy coś.

(03-05-2016, 13:43)Ratlee napisał(a): Jak Zoro i Sanji beda spokrewnieni, to klops, nie podoba mi się takie coś, komiks komiksem, ale to już jest imo za duży przypadek i wyszedłby z tego zwykły bullshit...
Nawet gdyby były na to hinty to by mi się to nie podobało ^^
 
Budzyn

Kapitan z paradise

Licznik postów: 346

Budzyn, 03-05-2016, 18:37
No, ale możliwe, że zobaczymy resztę załogi w akcji. Może Oda nie chce robić Germy 66 zbyt silnej, ale z drugiej strony w takim przypadku Luffy sam by wszystkich pocisną.
Jeśli przegrają/ wynikną jakieś nieprzyjemne konsekwencję przez to, że Luffy nie może walczyć to nie będzie mi się podobać.
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź